Svjetsko prvenstvo - Sarajevo 2011.

Rezultati i ostale vijesti
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Re: svjetsko prvenstvo

Post Postao/la Kegelmaniac » 10 ožu 2011, 09:56

OS187DC je napisao/la:Tko ide u Sarajevo?
Pretpostavljam da bi Lulićeva reprezentacija trebala izgledati ovako:
Baljak ili Ukalović, Bogdanović, Marinović, Mušanić, Bulka, Funda, Mance, Uzelac

Ja bi složio ovako (za medalju): Bogdanović, Mušanić, Bulka, Mance, Funda, Kasumović, Kovač i Barišić

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos » 28 ožu 2011, 00:00

Moje su pretpostavke pak slijedeće:
širi spisak pozvanih (12 kandidata) bi mogao ovako izgledati:
Bogdanović, Baljak, Ukalović, K. Manev, Mušanić, Bulka, Kasumović, N. Uzelac, Šarkezi, Marinović, Mance, Funda.
Pošto se radi o svjetskom (ustvari, evropskom) prvenstvu i igra se minimalno 4, a potencijalno svih 8 mečeva u 10 dana, reprezentacija mora biti sastavljena od mlađih, fizički spremnih i psihički dobro pripremljenih igrača. Ne smije se zanemariti činjenica da se igra na montažnoj, a ne klasičnoj kuglani. To dodatno pojačava prvi argument. Mislim da bi slijedećih 12 bio najoptimalniji izbor:
Bulka (capt.), Mušanić, Kasumović, Šarkezi, Šokac, Nikola Uzelac, Andrej Kovač, Mance, Funda, Barišić, Muše i Mario Ceković.
Selektor i glavni trener: Miro Liović. Na pripremama i na SP obavezno angažirati psihologa i masera (još bolje maserku).
Da pojasnim neka izostavljanja: Brna je rekao da više ne bi igrao na SP, Ukaloviću se nije igralo ni u Dettenheimu, Baljak ima 50 godina i to je ipak malo previše za debitirati na SP.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 28 ožu 2011, 07:58

milos je napisao/la:Moje su pretpostavke pak slijedeće:
Bogdanović, Baljak, Ukalović, K. Manev, Mušanić, Bulka, Kasumović, N. Uzelac, Šarkezi, Marinović, Mance, Funda.
Pošto se radi o svjetskom (ustvari, evropskom) prvenstvu i igra se minimalno 4, a potencijalno svih 8 mečeva u 10 dana, reprezentacija mora biti sastavljena od mlađih, fizički spremnih i psihički dobro pripremljenih igrača. Ne smije se zanemariti činjenica da se igra na montažnoj, a ne klasičnoj kuglani. To dodatno pojačava prvi argument. Mislim da bi slijedećih 12 bio najoptimalniji izbor:
Bulka (capt.), Mušanić, Kasumović, Šarkezi, Šokac, Nikola Uzelac, Andrej Kovač, Mance, Funda, Barišić, Muše i Mario Ceković.
Selektor i glavni trener: Miro Liović. Na pripremama i na SP obavezno angažirati psihologa i masera (još bolje maserku).
Da pojasnim neka izostavljanja: Brna je rekao da više ne bi igrao na SP, Ukaloviću se nije igralo ni u Dettenheimu, Baljak ima 50 godina i to je ipak malo previše za debitirati na SP.
Kada je Kosta promjenio državljanstvo?

devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 » 28 ožu 2011, 08:34

Krunoslav je napisao/la:
milos je napisao/la:Moje su pretpostavke pak slijedeće:
Kada je Kosta promjenio državljanstvo?
Isto pitanje vrijedi i za Šokca. Možda Miloš slaže YU repku. :roll:

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 28 ožu 2011, 09:25

Možda je Manev uzeo državljanstvo, dok za Šokca nisam baš siguran koliki je kapacitet za (našu) reprezentaciju jer je ove godine odigrao lošu sezonu, mučile su ga i ozljede.

Miloš nije daleko od idealne reprezentacije, ali mislim da su to sve samo želje jer se jako dobro zna tko izabire, tko sastavlja i čija je zadnja. Prošli tjedan pozvani su igrači za širi krug ali nisam siguran koji su igrači sve pozvani, ako netko ima informaciju neka je podijeli sa nama.

OS187DC
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la OS187DC » 28 ožu 2011, 09:27

Šokac je iz Bačke, možda je Bunjevac pa nije isključeno da ima i Hrvatsku putovnicu ( dvojno državljanstvo ). Istina je da je za juniorske reprezentacije igarao za Srbiju. Možda Miloš nije i pogriješio treba pitati Šokca. Uostalom Šokac ima hitac i igru za Svjetsko prvenstvo.

P.S. vi koji slažete reprezentaciju sa liste "igrača lige" vodite računa da u prvih 15 imate 5 "makedonaca/slovenaca/hrvata" ( Stoklas, Fučkar, K. Manev, B. Manev, Benedik )

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos » 28 ožu 2011, 10:28

Bez brige, imam informacije za Šokca (etnički Hrvat, pa nije problem dobiti hrvatsku putovnicu) i Maneva. Ne, nisam ja taj koji slažem ex YU reprezentaciju. To već godinama rade Makedonci. I nisam rekao da bih ja stavio Kostu, već da vjerujem da će to uraditi oni koji su za to zaduženi.

KAJTA
Tek protipkao

Post Postao/la KAJTA » 28 ožu 2011, 12:11

Reprezentaciju bi trebalo sastaviti po načelu da igraju najbolji koji su to svojim dosadašnjim rezultatima kroz sve cikluse i zaslužili.
Tu se otvara ivijek tema oko izbora po načelu stari ili mladi .Koliko je već takovo razmišljanje unazadilo kuglanje vidi se po opadanju
popularnosti kuglanja u određenim sredinama i regijama.Pogledajmo koliko se klubova ugasilo i da li politika određenih klubova tome sama doprinosi.
Govorim to iz dva razloga:
1. Uspjeh naših klubova u Europskim ligama je dobar pokazatelj takove politike i stava.
2. HKS kao krovna organizacija mora pod hitno uvesti lige po uzrasnim dobima kako bismo se kvalitetno u budućnosti nosili
sa svim tehnološkim i rezultatskim vrijednostima koje će dalje karakterizirati parametre kuglačkog sporta u Hrvatskoj.
Apsolutno sam protiv toga da igrač koji je jednom nosio dres Hrvatske i napustio ga da igra za Hrvatsku!
Uz dužno poštovanje svim igračima , a nešto i znam o kuglanju i onome što nam predstoji na Svjetskom prvenstvu mislim da moj izbor igrača bi garantirao visok plasman(medalju) . To su igrači koji imaju kvalitetu,iskustvo,stari vukovi kako se kaže i da skupe glave su i tako bi meni igrali:
Darko Kasumović ,Mario Mušanić,Matko Bulka,Matija Mance, ,Branislav Bogdanović i Vatroslav Barišić. Luka Popovčić i Nikola Uzelac bi čekali priliku.

devetka987
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la devetka987 » 28 ožu 2011, 12:44

KAJTA je napisao/la:... To su igrači koji imaju kvalitetu,iskustvo,stari vukovi kako se kaže i da skupe glave su i tako bi meni igrali:
Darko Kasumović ,Mario Mušanić,Matko Bulka,Matija Mance, ,Branislav Bogdanović i Vatroslav Barišić. Luka Popovčić i Nikola Uzelac bi čekali priliku.
Nekako mi jače izgleda sastav: Mušanić, Bulka,Bogdanović,Kasumović,Funda,N.Uzelac + rez. Mance,Barišić,Šarkezi i A.Kovač. Popovčić je još miljama od seniorske reprezentacije (kao uostalom i Marinović).
Miloš nešto spominje Liovića na mjestu izbornika hm neznam baš da će Lulić prepustiti tu poziciju samo tako ;)

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 28 ožu 2011, 12:51

KAJTA je napisao/la:Reprezentaciju bi trebalo sastaviti po načelu da igraju najbolji koji su to svojim dosadašnjim rezultatima kroz sve cikluse i zaslužili.
Tu se otvara ivijek tema oko izbora po načelu stari ili mladi .Koliko je već takovo razmišljanje unazadilo kuglanje vidi se po opadanju
popularnosti kuglanja u određenim sredinama i regijama.Pogledajmo koliko se klubova ugasilo i da li politika određenih klubova tome sama doprinosi.
Govorim to iz dva razloga:
1. Uspjeh naših klubova u Europskim ligama je dobar pokazatelj takove politike i stava.
2. HKS kao krovna organizacija mora pod hitno uvesti lige po uzrasnim dobima kako bismo se kvalitetno u budućnosti nosili
sa svim tehnološkim i rezultatskim vrijednostima koje će dalje karakterizirati parametre kuglačkog sporta u Hrvatskoj.
Apsolutno sam protiv toga da igrač koji je jednom nosio dres Hrvatske i napustio ga da igra za Hrvatsku!
Uz dužno poštovanje svim igračima , a nešto i znam o kuglanju i onome što nam predstoji na Svjetskom prvenstvu mislim da moj izbor igrača bi garantirao visok plasman(medalju) . To su igrači koji imaju kvalitetu,iskustvo,stari vukovi kako se kaže i da skupe glave su i tako bi meni igrali:
KAJTA da nisi i ti iz Slavonije jer ti je ovo reprezentacija Slavonije (s pojačanjem-Mance). Što se tiće uništavanja kuglanja, tu spada i to da u 1/4 finalu kupa (regija istok) ne može se igrati na plastici (dok u euroligi može).

Odgovorite