Svjetsko prvenstvo - Sarajevo 2011.

Rezultati i ostale vijesti
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Svjetsko prvenstvo - Sarajevo 2011.

Post Postao/la lukodp » 27 svi 2011, 18:36

Orson je napisao/la:Joj daj Šalabajzer (istini za volju, čitao sam i druge da šalabajzaju na tu temu), kaj ti stvarno misliš da je pitanje live web-streaminga pitanje web-kamerice od 100 kn? Aparatura i infrastruktura koja stoji iza toga košta finu količinu novaca, a, kao što čitamo, ovi nemaju ni za staze na kojima se igra!? Ozbiljan IT košta ozbiljne novce. Bilo i ostalo tako. IT se ne svodi samo na hardver, već i na softver i na ljude koji stoje iza svega toga: koliko para, toliko muzike! Samo nemojte više šalabajzat o web-kamericama i malome susedu koji napravi ultra-super-mega-duper sajt za soma kuna.
Slažem se Orsone, za ozbiljan site i web-streaming su potrebne pare i prije svega zainteresiran publika. Live streaming se ne radi ni za puno gledanije sportove od kuglanja. Ali ja sam govorio o čistom (pure & simple html) uploadu rezultata na več postojeći sajt (FIQ) i to nakon svakog bloka (svakih 12min). Laptop i pristup internetu te dobra volja i minimalna informatička pismenost. Za 500,00kn bi u roku 10min u Sarajevu našo klinca koji bi mi to izveo savršeno. Da ne spominjem več gotov CMS sajt BiH saveza kojeg oni osvježavaju svaki drugi dan i to na kakav način.
A za tebe (pošto studiraš, a možda si i završio FER) evo ideje: razvoj softvera koji bi na kuglanama automatski slao podatke na server voditelju i objavljivo ih online (na IKS-u), a ne da ja moram poslje tekme mailat rezultate...
Ošlo ovo oftopic pun k****, al kad nema vijesti iz Sarajeva da bar o nečemu pišemo. :D
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 27 svi 2011, 18:47

Bulka odigrao najbolje dosad na sp i izgubio za čunj :o . Nadam se da nam neće baš taj poen falit za polufinale... :?
ajmo Česi, ak dobijete sa 7-1 odma im uplatit ljetovanje na moru. :D
Luko Del Ponte

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 27 svi 2011, 19:24

newform1 je napisao/la:Jedna kamera, free servis i ide bez problema putem linka. Ja sam radio sa eye toy kamerom (par kuna). Kako nije bilo zainteresiranih ni ja nisam dalje istraživao.
Zadovoljio sam se direktnim prijenosom događanja iz jedne sobe klincima u drugu.
Skoro prezimenjače ovako ćemo:
U Zaprešiću je u nedjelju PRC za U-14. Pošto tamo imam jako dobar upload probati ću vam pustiti sliku sa prvenstva.
Napominjem da imam jako dobru web kameru (HD).
Link na kojem će biti video je http://www.livestream.com/kkzapresic
Bilo bi super kada bi se zakačilo barem 15-20 ljudi.
Može?

rambo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la rambo » 27 svi 2011, 19:52

izgleda da možemo kući!? :cry:
možda bi bilo drukcije da je bulka igral protiv mađara :?:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 27 svi 2011, 19:53

arcy je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Jedna kamera, free servis i ide bez problema putem linka. Ja sam radio sa eye toy kamerom (par kuna). Kako nije bilo zainteresiranih ni ja nisam dalje istraživao.
Zadovoljio sam se direktnim prijenosom događanja iz jedne sobe klincima u drugu.
Skoro prezimenjače ovako ćemo:
U Zaprešiću je u nedjelju PRC za U-14. Pošto tamo imam jako dobar upload probati ću vam pustiti sliku sa prvenstva.
Napominjem da imam jako dobru web kameru (HD).
Link na kojem će biti video je http://www.livestream.com/kkzapresic
Bilo bi super kada bi se zakačilo barem 15-20 ljudi.
Može?
Kaj si mene napal... :D
Mene zanimaju rezultati iz Sarajeva, a u nedjelju me ionak nema doma. Uostalom, ja sam tu temu prekrižio prije godinu dana. Pripremi sve za 2013, mislim da je Zg onda domaćin nečemu...
Mene više muči to kaj rezultati lige ovise o milosti Mezaka ili Tomasa. Mislim da je Luko dao dobar prijedlog, i da bi se to moglo napraviti. Treba pitati u košarci, oni imaju live rezultate liga.

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 » 27 svi 2011, 20:25

Čestitke našima na još jednoj odlično odigranoj utakmici,šteta da ovako nismo igrali sa Česima ali šta je tu je.Nadam se da ćemo na idućem SP ponovite ovakve prezentacije kao sa Mađarima i Česima i pokazati europi da pripadamo samom vrhu europskog kuglanja.Cure su sve lijepo što su napravile uspijele prokockat protiv Austrijanki,i tako nažalost ni one nisu uspjele ući u polufinale.Kod muškaraca najopasniji Mađari,dok kod cura Mađarice I Slovenke su podjednake.Iskreno najveće iznenađenje za mene su Slovenci jer ušli su u polufinale(99 %) a neigraju za njih:Benedik,Stoklas,Pintarić.....

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 27 svi 2011, 20:50

newform1 je napisao/la:... Pripremi sve za 2013, mislim da je Zg onda domaćin nečemu...
Mene više muči to kaj rezultati lige ovise o milosti Mezaka ili Tomasa. Mislim da je Luko dao dobar prijedlog, i da bi se to moglo napraviti. Treba pitati u košarci, oni imaju live rezultate liga.
Uzeli nam to SP ahvaljujući HKS-u (pojedinosti neznam - valjda kao nagrada za "dobru organizaciju" kupova u ZG i ST) tako da se to SP igra u Zalaegerzsegu.
Pojedinosti će vjerojatno osvanuti na tebi omiljenom blogu :D

Techa
Tek protipkao

Post Postao/la Techa » 27 svi 2011, 22:08

Svaka čast momcima na ovoj zadnjoj!

Vratite nam se svi sretno doma..

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 28 svi 2011, 08:17

Čestitke na pobjedi protiv Makedonije. Upravo zbog toga mi je žao što smo ispali, mislim da bi igrali u finalu da smo prošli. Ali kao što sam rekao i prije, pobjeda protiv Makedonije i onaj remi s Mađarima, za mene ste prvaci. 8-)
Luko Del Ponte

Mesko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Mesko » 28 svi 2011, 13:47

joooooooooj.....kad bi se u finalu sastali na stazi Kiss i Zavarko....660 ne bi bilo dosta za poen....:D

Odgovorite