Kriteriji za izbor reprezentacije

Rezultati i ostale vijesti

Re: Kriteriji za izbor reprezentacije

PostPostao/la newform1 » 05 vel 2019

Mislim da je Luko tu najmanji problem. Problem je što na pojedinačnim ne pobjeđuju podobni, nego trenutno najbolji: konkretno, U23 prošle sezone Kerhin, ove Boroš. Kod seniora prošle Liović, ove Mušanić. Koliko sam vidio, od njih je samo Boroš u prijavama. Šanse za igrati? Minimalne.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la okrugljak » 05 vel 2019

[/quote]
Jel ja hodam okolo i pratim kako ko igra? .[/quote]
Inače netko prati? :roll:
okrugljak
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Krunoslav » 05 vel 2019

okrugljak je napisao/la:

Jel ja hodam okolo i pratim kako ko igra? .[/quote]
Inače netko prati? :roll:[/quote]
Ili bi trebao pratiti
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 05 vel 2019

Da se ne ponavljam više na tu temu jer nema šanse da me uvučete u raspravu tko bi trebao igrati a tko ne.
Znaći, imamo stručni stožer za reprezentaciju u sastavu: Šarac, Bunić, Sušac i Ivančić. Nemojte to mješati sa stručnim savjetom. Neka imena se ponavljaju ali moje ne, stoga ...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 06 vel 2019

lukodp je napisao/la:Da se ne ponavljam više na tu temu jer nema šanse da me uvučete u raspravu tko bi trebao igrati a tko ne.
Znaći, imamo stručni stožer za reprezentaciju u sastavu: Šarac, Bunić, Sušac i Ivančić. Nemojte to mješati sa stručnim savjetom. Neka imena se ponavljaju ali moje ne, stoga ...

Rekoh da Ti nisi problem, nego nedosljednosti površnost, odnosno preklapanje prava i obveza onih koje su zadužili za nešto. Ne znam gdje si našao sastav stručnog stožera jer je ovaj koji si Ti naveo određen za Cluj, a za novi stožer je raspisan natječaj pa poništen. Ne znam da li ima nova odluka o imenovanju. Prosvijetli me.
Po meni, Stručni savjet bi trebao biti odvojen od stručnog stožera, jer nema logike da članovi Stručnog savjeta nadgledaju sami sebe i svoj rad u stručnom stožeru. To bi trebala biti uloga savjeta u odnosu prema stožeru. Tako je i u onom dokumentu koji sam naveo iz košarke. Na žalost, u kuglanju je Stručni savjet kuglica na boru...
Kokretno Luko, da li ste dobili kakva zaduženja, zadatke, dužnosti? Ima li išta napismeno o tome?
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Kegelmaniac » 06 vel 2019

Bez jasnih kriterija nema transparentnog odabira. Došao sam do toga da idem braniti Mušanića koji je zbog novaca bio slizan sa Mikcem ali što kada je igrač nepravedno zakinut i sada mu taj isti Mikac kojeg je branio na sudu protiv Petrovića lagano "prijateljski" vraća. Fokusirat ću se na seniore.
Što se gleda?
Trenutna forma? Marinović nije u formi i bio je ozljeđen. Bolanča uvjerljivo bolji po tom pitanju. Mušanić prvak države. Manev odustao.
Rang lista? Marinović nije u formi, loše stoji na tablici i bio je ozljeđen. Bolanča uvjerljivo bolji po tom pitanju. Mušanić prvak države. Manev odustao.
Treninzi i pripreme? Toga nije bilo, samo neka testiranja na kojima opet treneri i HKS uzimaju pare, moraju se štancati putni nalozi. Neka me netko prosvijetli po tom pitanju. Mušanić prvak države. Manev odustao.
Po svim kriterijima Mušanić mora biti br.1 a Bolanča ili Manev br.2 Manev ispada pa tek onda dolazi Marinović. Takav raspored bi bio korektan i pravičan, transparentan i najpošteniji.

Mene brine samo jedno pitanje, gdje je Bolanča. El Bolagnjo javi se ako smiješ i objasni nam što se događa. Da li si odbio igrati ili ste ti i Mušanić nepravedno zakinuti?
Pitabnje da li je Mušanić dovoljno kvalitetan za to natjecanje je vrlo jednostavno: Mušanić je aktualni prvak države u disciplini koja se igra na svjetskom kupu i AMEN.

Kada bi postojao kriterij izbornika koji bi trebao predložiti stručni savjet na čelu sa Lukom D.P. u kojem bi pisali kriteriji za odabir u reprezentaciju, širi popis, uži popis. Pripreme, plan priprema, što se radi na pripremama, što da rade oni koji zbog posla ili fakulteta ne mogu ići na pripreme a prebitni su da ih se preskoči itd itd. Te smjernice bi stručni savjet trebao dati izbornicima.
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 06 vel 2019

newform1 je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Da se ne ponavljam više na tu temu jer nema šanse da me uvučete u raspravu tko bi trebao igrati a tko ne.

Rekoh da Ti nisi problem, nego nedosljednosti površnost, odnosno preklapanje prava i obveza onih koje su zadužili za nešto. Ne znam gdje si našao sastav stručnog stožera jer je ovaj koji si Ti naveo određen za Cluj, a za novi stožer je raspisan natječaj pa poništen. Ne znam da li ima nova odluka o imenovanju. Prosvijetli me.
Po meni, Stručni savjet bi trebao biti odvojen od stručnog stožera, jer nema logike da članovi Stručnog savjeta nadgledaju sami sebe i svoj rad u stručnom stožeru. To bi trebala biti uloga savjeta u odnosu prema stožeru. Tako je i u onom dokumentu koji sam naveo iz košarke. Na žalost, u kuglanju je Stručni savjet kuglica na boru...
Kokretno Luko, da li ste dobili kakva zaduženja, zadatke, dužnosti? Ima li išta napismeno o tome?

Generalne natuknice:
"stručni rad, trenerski tečajevi, objekti, sustav natjecanja, propozicije, sportske discipline, razvoj kuglanja, kriteriji, poboljšanje uvjeta rada sa selekcijama..."
Kaj se tiće sastava stručnog stožera ima ovdje:
http://kuglanje.hr/files/Dokumenti/Izvrsni%20odbor/2018_2022/2018/6/105_Odluke_sa_6_sjednice_IO_HKS.pdf
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 06 vel 2019

Aleluja! Bijeli dim iz dimnjaka HKS-a .... imamo imena igrača za Svjetski pojedinačni kup Seniori: Ana Jambrović i Hrvoje Marinović
Juniori U23: Mirna Bosak, Klara Sedlar i Mihael Grivičić. Sada jesu li to podobni ili ........ :lol:
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 06 vel 2019

cezar je napisao/la:Aleluja! Bijeli dim iz dimnjaka HKS-a .... imamo imena igrača za Svjetski pojedinačni kup Seniori: Ana Jambrović i Hrvoje Marinović
Juniori U23: Mirna Bosak, Klara Sedlar i Mihael Grivičić. Sada jesu li to podobni ili ........ :lol:

Podobni ili ne, mene bi osobno zanimali kriteriji koji su prevagnuli za Hrvoja i Mihaela. Da me se krivo ne shvati, kad bih subjektivno promatrao možda bi bili i moj izbor, ali izbornik NEMA pravo na subjektivnost (odnosno ima, pogotovo kad nema odgovornosti). Stručni savjet bi trebao biti upoznat sa kriterijima izbora. Da li i je?
Malo maštam, sorry Luko... :P
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 06 vel 2019

Ja nisam upoznat. Upoznati su oni koji su i donijeli odluku da idu ti igrači a ne neki drugi.
Moj subjektivni izbor bi bio Požega i Bolanča. Ali kao što sam rekao, ne pita me se niti bi me se trebalo pitati :D .
Zadnja izmjena: lukodp; 06 vel 2019; ukupno mijenjano 1 put/a.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatska reprezentacija

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.