Kriteriji za izbor reprezentacije

Rezultati i ostale vijesti
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Kriteriji za izbor reprezentacije

Post Postao/la newform1 » 05 vel 2019, 17:05

Mislim da je Luko tu najmanji problem. Problem je što na pojedinačnim ne pobjeđuju podobni, nego trenutno najbolji: konkretno, U23 prošle sezone Kerhin, ove Boroš. Kod seniora prošle Liović, ove Mušanić. Koliko sam vidio, od njih je samo Boroš u prijavama. Šanse za igrati? Minimalne.

okrugljak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la okrugljak » 05 vel 2019, 17:51

[/quote]
Jel ja hodam okolo i pratim kako ko igra? .[/quote]
Inače netko prati? :roll:

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 05 vel 2019, 19:52

okrugljak je napisao/la:
Jel ja hodam okolo i pratim kako ko igra? .[/quote]
Inače netko prati? :roll:[/quote]
Ili bi trebao pratiti

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 05 vel 2019, 21:08

Da se ne ponavljam više na tu temu jer nema šanse da me uvučete u raspravu tko bi trebao igrati a tko ne.
Znaći, imamo stručni stožer za reprezentaciju u sastavu: Šarac, Bunić, Sušac i Ivančić. Nemojte to mješati sa stručnim savjetom. Neka imena se ponavljaju ali moje ne, stoga ...
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 05 vel 2019, 23:31

lukodp je napisao/la:Da se ne ponavljam više na tu temu jer nema šanse da me uvučete u raspravu tko bi trebao igrati a tko ne.
Znaći, imamo stručni stožer za reprezentaciju u sastavu: Šarac, Bunić, Sušac i Ivančić. Nemojte to mješati sa stručnim savjetom. Neka imena se ponavljaju ali moje ne, stoga ...
Rekoh da Ti nisi problem, nego nedosljednosti površnost, odnosno preklapanje prava i obveza onih koje su zadužili za nešto. Ne znam gdje si našao sastav stručnog stožera jer je ovaj koji si Ti naveo određen za Cluj, a za novi stožer je raspisan natječaj pa poništen. Ne znam da li ima nova odluka o imenovanju. Prosvijetli me.
Po meni, Stručni savjet bi trebao biti odvojen od stručnog stožera, jer nema logike da članovi Stručnog savjeta nadgledaju sami sebe i svoj rad u stručnom stožeru. To bi trebala biti uloga savjeta u odnosu prema stožeru. Tako je i u onom dokumentu koji sam naveo iz košarke. Na žalost, u kuglanju je Stručni savjet kuglica na boru...
Kokretno Luko, da li ste dobili kakva zaduženja, zadatke, dužnosti? Ima li išta napismeno o tome?

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 06 vel 2019, 09:24

Bez jasnih kriterija nema transparentnog odabira. Došao sam do toga da idem braniti Mušanića koji je zbog novaca bio slizan sa Mikcem ali što kada je igrač nepravedno zakinut i sada mu taj isti Mikac kojeg je branio na sudu protiv Petrovića lagano "prijateljski" vraća. Fokusirat ću se na seniore.
Što se gleda?
Trenutna forma? Marinović nije u formi i bio je ozljeđen. Bolanča uvjerljivo bolji po tom pitanju. Mušanić prvak države. Manev odustao.
Rang lista? Marinović nije u formi, loše stoji na tablici i bio je ozljeđen. Bolanča uvjerljivo bolji po tom pitanju. Mušanić prvak države. Manev odustao.
Treninzi i pripreme? Toga nije bilo, samo neka testiranja na kojima opet treneri i HKS uzimaju pare, moraju se štancati putni nalozi. Neka me netko prosvijetli po tom pitanju. Mušanić prvak države. Manev odustao.
Po svim kriterijima Mušanić mora biti br.1 a Bolanča ili Manev br.2 Manev ispada pa tek onda dolazi Marinović. Takav raspored bi bio korektan i pravičan, transparentan i najpošteniji.

Mene brine samo jedno pitanje, gdje je Bolanča. El Bolagnjo javi se ako smiješ i objasni nam što se događa. Da li si odbio igrati ili ste ti i Mušanić nepravedno zakinuti?
Pitabnje da li je Mušanić dovoljno kvalitetan za to natjecanje je vrlo jednostavno: Mušanić je aktualni prvak države u disciplini koja se igra na svjetskom kupu i AMEN.

Kada bi postojao kriterij izbornika koji bi trebao predložiti stručni savjet na čelu sa Lukom D.P. u kojem bi pisali kriteriji za odabir u reprezentaciju, širi popis, uži popis. Pripreme, plan priprema, što se radi na pripremama, što da rade oni koji zbog posla ili fakulteta ne mogu ići na pripreme a prebitni su da ih se preskoči itd itd. Te smjernice bi stručni savjet trebao dati izbornicima.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 06 vel 2019, 11:02

newform1 je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Da se ne ponavljam više na tu temu jer nema šanse da me uvučete u raspravu tko bi trebao igrati a tko ne.
Rekoh da Ti nisi problem, nego nedosljednosti površnost, odnosno preklapanje prava i obveza onih koje su zadužili za nešto. Ne znam gdje si našao sastav stručnog stožera jer je ovaj koji si Ti naveo određen za Cluj, a za novi stožer je raspisan natječaj pa poništen. Ne znam da li ima nova odluka o imenovanju. Prosvijetli me.
Po meni, Stručni savjet bi trebao biti odvojen od stručnog stožera, jer nema logike da članovi Stručnog savjeta nadgledaju sami sebe i svoj rad u stručnom stožeru. To bi trebala biti uloga savjeta u odnosu prema stožeru. Tako je i u onom dokumentu koji sam naveo iz košarke. Na žalost, u kuglanju je Stručni savjet kuglica na boru...
Kokretno Luko, da li ste dobili kakva zaduženja, zadatke, dužnosti? Ima li išta napismeno o tome?
Generalne natuknice:
"stručni rad, trenerski tečajevi, objekti, sustav natjecanja, propozicije, sportske discipline, razvoj kuglanja, kriteriji, poboljšanje uvjeta rada sa selekcijama..."
Kaj se tiće sastava stručnog stožera ima ovdje:
http://kuglanje.hr/files/Dokumenti/Izvr ... IO_HKS.pdf
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 06 vel 2019, 11:11

Aleluja! Bijeli dim iz dimnjaka HKS-a .... imamo imena igrača za Svjetski pojedinačni kup Seniori: Ana Jambrović i Hrvoje Marinović
Juniori U23: Mirna Bosak, Klara Sedlar i Mihael Grivičić. Sada jesu li to podobni ili ........ :lol:
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 06 vel 2019, 12:54

cezar je napisao/la:Aleluja! Bijeli dim iz dimnjaka HKS-a .... imamo imena igrača za Svjetski pojedinačni kup Seniori: Ana Jambrović i Hrvoje Marinović
Juniori U23: Mirna Bosak, Klara Sedlar i Mihael Grivičić. Sada jesu li to podobni ili ........ :lol:
Podobni ili ne, mene bi osobno zanimali kriteriji koji su prevagnuli za Hrvoja i Mihaela. Da me se krivo ne shvati, kad bih subjektivno promatrao možda bi bili i moj izbor, ali izbornik NEMA pravo na subjektivnost (odnosno ima, pogotovo kad nema odgovornosti). Stručni savjet bi trebao biti upoznat sa kriterijima izbora. Da li i je?
Malo maštam, sorry Luko... :P

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 06 vel 2019, 14:04

Ja nisam upoznat. Upoznati su oni koji su i donijeli odluku da idu ti igrači a ne neki drugi.
Moj subjektivni izbor bi bio Požega i Bolanča. Ali kao što sam rekao, ne pita me se niti bi me se trebalo pitati :D .
Zadnja izmjena: lukodp, dana/u 06 vel 2019, 14:47, ukupno mijenjano 1 put.
Luko Del Ponte

Odgovorite