Svjetsko prvestvo - Cluj

Rezultati i ostale vijesti

Re: Svjetsko prvestvo - Cluj

PostPostao/la el'bolanjo » 28 svi 2018

Djelomično točno...

U Dragaševo vrijeme pojedinačni prvak svijeta je bio samo u disciplini koja će se kasnije zvati kombinacija iz 3 nastupa (ekipno, parovi, i pojedinačni nastup 16 najboljih iz prve dvije discipline...Tako da je prvak bio samo jedan. Tek se 1990. uvodi pojedinačni naslov (najbolji rezultat 16 finalista), a stari pojedinačni naslov se bilježi kao kombinacija. Takvu kombinaciju iz 3 nastupa Zavarko bi bez problema osvoji svaki put od 2010. nadalje, eventualno bi se T.Kiss upleo u borbu 2014. u Brnu.

Uvjeren sam da bi dominacija Zavarka bila još veća, ovako je dva puta gubio sa rezultatima 650+. Ali takav sistem može ponuditi neka iznenađenja, kao što je plasman neuvjerljivog Weissa u finale ili pobjeda Mihailcoiua u Lesznom 2012.

Volim sprint kao disciplinu, mislim da je i najgledanija na svjetskima posljednjih godina, ali kombinacija najboljeg pojedinačnog i najboljeg sprint rezultata je smiješna naspram pojedinačnog naslova za koji moraš 6 puta igrati na visokom nivou ili imati puuuno sreće sa protivnicima.
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la kuglica » 28 svi 2018

Fino je to Luka objasnio,pa normalno da je Zavarko u odnosu na Dragaša neka druga dimenzija.Konačno drugo je vrijeme bilo, drugi uvjeti,iako je i stari puno trenirao.No dobro,ne vraćati se u prošlost.Uglavnom ponovno se vidjelo da su naše djevojke visoko pozicionirane na europskoj sceni,nemaju neke konkurencije u globalu,tek pojedinke,koje izlete,vidi se i dobar rad(netko će reći lakše je raditi s curama???)konačno u reprezentaciji vladaju kuglačice Mlake plus Maričić,to mi htijeli ili ne priznati,veći dio je Mikac zaslužan,čovek jednostavno zna i može a kuglačice ga slušaju!
Momci skromni zbog svoje nestalnosti,ali i rad u klubovima je toplo-hladno.Čovjek iz Medveščaka negira Šarca,ali tko je tom kuglackomasu dao mandat da ocijenjuje kvalitetu trenera?? Šta on zna o tome,da li je sa svojim kolegom iz kluba izmjenio mišljenje,jer biti dobar igrač to ne znači da su mu sve tajne trenerskog zanata poznate. Treba učiti !! No naši treneri su sveznajući i rezultat toga je to što imamo! Rekao sam prije SP-a da tek prema rezultatima možemo suditi, oni su odlični,mogli su uz malo sreće ili pažnje biti još bolji,jer Srbija je imala ustvari samo Zavarka,te slučajnu Anđelković,pa smo i tu mogli uzeti zlato.
Znači struka je zadovoljila,naravno prvo igrači i igračice ali bez dobre logistike ne! Končno sada možemo reći klubovima "nazovi Mikca radi uspjeha i dobrog rezultata"
Je li to bio neki film sličnog naslova......?
kuglica
Tek protipkao

PostPostao/la Krunoslav » 28 svi 2018

kuglica je napisao/la:Fino je to Luka objasnio,pa normalno da je Zavarko u odnosu na Dragaša neka druga dimenzija.Konačno drugo je vrijeme bilo, drugi uvjeti,iako je i stari puno trenirao.No dobro,ne vraćati se u prošlost.Uglavnom ponovno se vidjelo da su naše djevojke visoko pozicionirane na europskoj sceni,nemaju neke konkurencije u globalu,tek pojedinke,koje izlete,vidi se i dobar rad(netko će reći lakše je raditi s curama???)konačno u reprezentaciji vladaju kuglačice Mlake plus Maričić,to mi htijeli ili ne priznati,veći dio je Mikac zaslužan,čovek jednostavno zna i može a kuglačice ga slušaju!
Momci skromni zbog svoje nestalnosti,ali i rad u klubovima je toplo-hladno.Čovjek iz Medveščaka negira Šarca,ali tko je tom kuglackomasu dao mandat da ocijenjuje kvalitetu trenera?? Šta on zna o tome,da li je sa svojim kolegom iz kluba izmjenio mišljenje,jer biti dobar igrač to ne znači da su mu sve tajne trenerskog zanata poznate. Treba učiti !! No naši treneri su sveznajući i rezultat toga je to što imamo! Rekao sam prije SP-a da tek prema rezultatima možemo suditi, oni su odlični,mogli su uz malo sreće ili pažnje biti još bolji,jer Srbija je imala ustvari samo Zavarka,te slučajnu Anđelković,pa smo i tu mogli uzeti zlato.
Znači struka je zadovoljila,naravno prvo igrači i igračice ali bez dobre logistike ne! Končno sada možemo reći klubovima "nazovi Mikca radi uspjeha i dobrog rezultata"

uhhh jesam li već jednom spomenuo prstiće ?
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Neron » 28 svi 2018

Kuglica. Ajde podijeli malo i ostalima to sto konzumiras. Od prve recenice do zadnje citam samo kako tvoja glava
ulazi duboko u straznjicu gospodina Mikca.
Neron
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la kulen » 28 svi 2018

kuglica je napisao/la:.....

se slažeš da bi mikac sa muškom reprezentacijom u najmanju ruku osvojio zlatnu medalju :lol: :lol: :lol: :lol:

mikca za izbornika !!!!!!!!
kulen
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la kuglica » 28 svi 2018

Zato ja volim kulen! On je na pravom tragu! Ipak kuži u čemu je caka! Daleke 1996. SP je dalo srebro Hrvatskoj ali tada je znalac bio pok. Vlado Šojat! Od onda za seniore voda.....
Čemu se mi čudimo? Mislim da kulen ima pravo samo bi li se Mikac toga prihvatio?? Mislim da bi njemu više odgovaralo da odškoluje jednog mlađeg trenera koji hoće slušati i imati osjećaj za kuglanje i timski rad
kuglica
Tek protipkao

PostPostao/la bubimir » 28 svi 2018

Neron je napisao/la:Čestitke Ines na polufinalu, igra ne toliko dobra ali kvaliteta je presudila. Šteta za Anu, borila se. Marinović je još jednom demonstrirao koliko jedna osoba može biti bahata i nekorektna prema reprezentaciji i prema protivniku. Dok nije izgubio i treci set do tada je bacao iz sve snage okretao se na koljenima itd. Čim je vidio da je izgubio utakmicu počeo je kao uvrijeđena frajla nabacivati se bez veze i na kraju u trinaestom hitcu odglumio povredu i sjeo na stolac. Možete ga vi svi sada ovdje braniti koliko želite i reći da je stvarno povreda u pitanju ali znam da nije,. Jako nekorektno od njega i za njega mora vrijediti ona stara poslovica " u pobijedi se ne uzvisi u porazu ne ponizi" a on se upravo ponizio.

nije trebao odglumiti ozljedu.. trebao je samo čekati da mu istekne vrijeme ....kao na PH prije par sezona protiv Mušea ... šalu na stranu.. u biti je bez veze da se uopče igra četvrti set ako je 3 - 0
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la newform1 » 28 svi 2018

kuglica je napisao/la:Zato ja volim kulen! On je na pravom tragu! Ipak kuži u čemu je caka! Daleke 1996. SP je dalo srebro Hrvatskoj ali tada je znalac bio pok. Vlado Šojat! Od onda za seniore voda.....
Čemu se mi čudimo? Mislim da kulen ima pravo samo bi li se Mikac toga prihvatio?? Mislim da bi njemu više odgovaralo da odškoluje jednog mlađeg trenera koji hoće slušati i imati osjećaj za kuglanje i timski rad

Oni koji hoće slušati su i sad u reprezentaciji. Onih koji stvaraju nema ni blizu.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kuglica » 29 svi 2018

Slušanje se odnosilo za napredovanje u struci a ne u svrhu opstanka u reprezentaciji.Današnji "slušaći" rade ko crnci i provode sve dogovorene procese,a zna se tko odgovara za rezultate i konačne uspjehe.Onih koji stvaraju i animiraju djecu da se bave kuglanjem treba što više ali onda put u reprezentaciju znači veliki nivo više,što bi naši bowlingaši rekli "lavel 1",pa tako i mentori moraju biti za takav rad sposobni i učeni!
Sada mi je palo na pamet da je netko u svrhu treniranja reprezentacije spominjao trenera Zaprešića,ali mislim da je to pogrešno, on može biti izvrsni glavni tajnik (šteta da se nije kandidirao)ali rad sa vrhunskim kuglačima nešto je sasvim drugo i prezahtjevno!
Imamo sada 2 godine pred sobom, sve potrebne resurse,vidjeti igrače na koga se može računati,dogovoriti sa igračima i igračicama uvjete sudjelovanja na pripremama i SP-u,sanirati gubitak ako su nagrižena egzstencijalna pitanja,stvoriti dobru atmosferu.....ne trebamo se praviti grbavi, svaki sport to treba i to se ponavlja iz dana u dan
kuglica
Tek protipkao

PostPostao/la kulen » 29 svi 2018

kuglica je napisao/la:Zato ja volim kulen! On je na pravom tragu! Ipak kuži u čemu je caka! Daleke 1996. SP je dalo srebro Hrvatskoj ali tada je znalac bio pok. Vlado Šojat! Od onda za seniore voda.....

Ma šta prihvatio, za Hrvatsku bi se on sigurno prihvatio i treniranja srpske reprezentacije da treba ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Za mlađeg trenera neće biti problem jer je star pa su skoro svi mlađi. :lol: :lol: :lol:
Nije problem ni kod osjećaja za kuglanje i timski rad. :cry:
Problem je šta su svi neposlušni, neće nitko da sluša, vidi samo ovog Julija , šta mu nije bilo dosta šta je donio toliko medalja Hrvatskoj, šta je zadužio hrv. kuglanje :roll: :roll: :roll:
kulen
Zna gdje su sva slova

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatska reprezentacija

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.