Postavi pitanje

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
Nikola
Raspisani lik

Re: Postavi pitanje

Post Postao/la Nikola »

Krunoslav je napisao/la:
Nikola je napisao/la:
Krunoslav je napisao/la:Veeeeliko pitanje, tko je glavni kandidat, ove godine, za napuštanje prve lige??????????? :cry:
A možda su 2 sigurna?
Drugo pitanje: Tko je glavni kandidat za naslov? Mislim da je to Konikom po igračkom kadru...
Napokon će biti prava borba za vrh, ima više kandidata (Konikom, Zaprešić, Zadar, Međedi)
Ako je stanje u Zadru tako kako pričaju (Manev>Velebit, Benedik>???, hipoteka nad kuglanom) ne vjerujem da će biti u tom krugu. A Konikom mi se čini kao najstabilnija momčad od ovih, ima 5 pouzdanih igrača (Manev, Stoklas, Šarkezi, Mušanić, Bulka) i ako dođe još jedan koji igra bliže 600 po meni su najveći favoriti... A mislim da Bogdanović, Pintarić, Kasumović i par prosječnih kuglača nije dovoljno da se osvoji naslov. Zaprešić ima odličnu ekipu (po imenima), ali svaki put kiksa drugi igrač...

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

Nikola je napisao/la:
Ako je stanje u Zadru tako kako pričaju (Manev>Velebit, Benedik>???, hipoteka nad kuglanom) ne vjerujem da će biti u tom krugu. A Konikom mi se čini kao najstabilnija momčad od ovih, ima 5 pouzdanih igrača (Manev, Stoklas, Šarkezi, Mušanić, Bulka) i ako dođe još jedan koji igra bliže 600 po meni su najveći favoriti... A mislim da Bogdanović, Pintarić, Kasumović i par prosječnih kuglača nije dovoljno da se osvoji naslov. Zaprešić ima odličnu ekipu (po imenima), ali svaki put kiksa drugi igrač...
Dobro, možda Zadar ne, ali ako je Benedik na putu k Međedima onda bi moglo biti velike borbe između ostala tri nabrojana kandidata.

0013
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la 0013 »

Nikola je napisao/la: Ako je stanje u Zadru tako kako pričaju (Manev>Velebit, Benedik>???, hipoteka nad kuglanom) ne vjerujem da će biti u tom krugu. A Konikom mi se čini kao najstabilnija momčad od ovih, ima 5 pouzdanih igrača (Manev, Stoklas, Šarkezi, Mušanić, Bulka) i ako dođe još jedan koji igra bliže 600 po meni su najveći favoriti... A mislim da Bogdanović, Pintarić, Kasumović i par prosječnih kuglača nije dovoljno da se osvoji naslov. Zaprešić ima odličnu ekipu (po imenima), ali svaki put kiksa drugi igrač...
A gdje je tu Gornik u Medveščaku? Ili je on prosječan igrač?

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

0013 je napisao/la:
Nikola je napisao/la: Ako je stanje u Zadru tako kako pričaju (Manev>Velebit, Benedik>???, hipoteka nad kuglanom) ne vjerujem da će biti u tom krugu. A Konikom mi se čini kao najstabilnija momčad od ovih, ima 5 pouzdanih igrača (Manev, Stoklas, Šarkezi, Mušanić, Bulka) i ako dođe još jedan koji igra bliže 600 po meni su najveći favoriti... A mislim da Bogdanović, Pintarić, Kasumović i par prosječnih kuglača nije dovoljno da se osvoji naslov. Zaprešić ima odličnu ekipu (po imenima), ali svaki put kiksa drugi igrač...
A gdje je tu Gornik u Medveščaku? Ili je on prosječan igrač?
Sorry, zaboravio sam na njega.. Ali mislim da vam i dalje fali jedan. Jedino ako vam je pristiglo još koje pojačanje?
Krunoslav je napisao/la: Dobro, možda Zadar ne, ali ako je Benedik na putu k Međedima onda bi moglo biti velike borbe između ostala tri nabrojana kandidata.
Benedik ne koristi puno ako je maksimalan broj hitaca koji stranci mogu baciti za pojedini klub u HKL-u 240, a tu su već Pintarić i Gornik... :mrgreen:

ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la ŠALABAJZER »

zna neko kak je završila tekma stari medvjedi protiv NOVIH MEDVJEDA???? ODNOSNO KAKVI SU BILI REZULTATI

rora999
Tek protipkao

Post Postao/la rora999 »

BRNA 622;KASUM 582,DŽEPINA 580,GORNIK 565,DŽAJA 592
IGRAO I DRAGAŠ JER PINTU JOŠ UVIJEK BOLI KOLJENO.
IPAK JE PREVRUĆE ZA MEDVJEDE, PA SE NADAM DA ĆE BITI PUNO BOLJE NEGO SADA.
1,2,3, MEDVJEDI !!!!!

dzokovic
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la dzokovic »

jel ko zna kako bi trebala ici ova juniorska liga?

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias »

ima li igdje službenih pravila vezanih za taktičke izmjene?

zagreb1234
Tek protipkao

Post Postao/la zagreb1234 »

kuglackias je napisao/la:ima li igdje službenih pravila vezanih za taktičke izmjene?
NOVO !
Prijava Sastava ekipe za svaku pojedinu utakmicu broji najviše do deset(10) igrača, uključujući i
četiri (4) pričuvna od kojih su (ako su prijavljena četiri), dva predviđena za takozvanu
(prevedeno iz međunarodnog Sportskog pravilnika «TAKTIČKU IZMJENU», a dva za kao i do
sada redovitu izmjenu igrača. Kad je prijavljeno manje od četiri pričuvna igrača, isti se mogu
koristiti za bilo koju vrstu izmjene ali opet ne više od dvije za pojedinu vrstu.
Predstavnici-treneri ekipa pri popunjavanju obrasca prijave Sastava ekipe, čitko tiskanim slovima
upisuju ime i prezime igrača i broj igračke iskaznice točno kako je napisano u igračkoj iskaznici kao i
preostale službene osobe.
U slučaju nepotpunog broja igrača u prijavi Sastava ekipe obvezno na ta mjesta upisati “NEMA”.
Prijava se popunjava počevši od broja jedan (1) tako da eventualna prazna mjesta ostanu na kraju.
Valjanost prava nastupa, važećeg i ojverenog liječničkog pregleda, predstavnici-treneri ekipa, obvezno
potvrđuju zaokruživanjem “DA” ili “NE” u prijavi Sastava ekipe.
Jednom prijavljeni Sastav ekipe ne može se mijenjati i dopunjavati.Na zahtjev glavnog suca obvezno
se moraju (ako nisu upisani), upisati predstavnik i kapetan ekipe koji moraju biti različite osobe.
Kapetan ekipe mora biti jedan od prijavljenih igrača za dotičnu utakmicu.
Redoslijedom upisa igrača u prijavi Sastava ekipe pod rednim brojem jedan (1) do šest (6), je ujedino i
redoslijed nastupa. Pričuvni igrači se upisuju od rednog broja sedam (7) do deset (10), i mogu nastupiti
izvan redoslijeda upisa.
NOVO !
Kod bilo koje vrste izmjene igrača, više nema popunjavanja obrasca za izmjenu.
Glavni sudac privremeno na papiru kod sebe evidentira koja je vrsta izmjene, (ako je redovita
izmjena, tada i od kojeg hica), te postupa kako je navedeno za taktičku i redovitu izmjenu
igrača. Preostala evidentiranja izmjene, GS obavlja u s kladu sa Propozicijama i Sudačkim
naputkom.
TAKTIČKA IZMJENA !
Predstavnik-trener svake pojedine ekipe i to SAMO prije početka izvođenja probnih hitaca od
predviđenih pet minuta za pojedinog igrača u bilo kojem bloku, umjesto igrača koji trebaju
igrati, može uvesti jednog a najviše dva pričuvna igrača (TAKTIČKA IZMJENA), što se ne
računa kao redovita izmjena igrača.
Ako igrač kojeg se želi mijenjati, izvede prvi hitac od za njega predviđenih pet minuta za
izvođenje probnih hitaca, u slučaju isključenja bez obzira u kojoj funkciji-ulozi (CRVENI
KARTON), takva izmjena više nije moguća nego samo redovita izmjena igrača. Način
evidentiranja taktičke izmjene naveden je u točci 24. Sudačkog naputka i u EK. zapisniku.
Predstavnik-trener, glavnom sucu SAMO usmeno najavljuje taktičku ili redovitu izmjenu. Ako
pričuvni igrač uđe prije predstavljanja, tada se istog predstavlja zajedno sa ostalim igračima.
Ako je pričuvni igrač ušao poslije predstavljanja igrača koji je redovito trebao igrati, u tom
slučaju GS za vrijeme izvođenja probnih hitaca izviješćuje gledateljstvo koja ekipa je obavila i
koju vrstu izmjene, tko je izašao a tko ušao u igru, što znači nema zaustavljanja vremena.
REDOVITA IZMJENA !
Predstavnik-trener pojedine ekipe u trenutku kad želi obaviti izmjenu, zajedno sa pričuvnim
igračem koji će nastaviti s igrom, dolazi kod glavnog suca i usmeno najavljuje kojeg igrača želi
mijenjati. U tom trenutku i to bez zaustavljanja vremena izlazi igrač kojeg se mijenja a ulazi i s
igrom nastavlja pričuvni igrač.
Također po novom, nema na vrhu daske položnice odjave igrača koji izlazi niti predstavljanja
pričuvnog igrača koji ulazi, nego GS odmah nakon izmjene i to za vrijeme igre odjavljuje igrača
koji je izašao i najavljuje pričuvnog igrača koji je nastavio s igrom.
- 7 -
Kad se bilo koja vrsta izmjene najavi, više nema odustajanja od iste. Iz navedenog razloga se ista
najavljuje isključivo u trenutku kad pričuvni igrač treba nastaviti sa igrom.
Nastupom pričuvnog igrača, bilo da je taktička i/ili redovita izmjena, izmijenjeni igrač gubi
pravo nastupa.

Citirano iz Propozicija za I. HKL !

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Uopće nevezano za taktičke izmjene, primjetio sam nelogičnost: Ako ja, kao trener nekoga prijavim za nastup, logično je da podrazumjevam da mi taj igrač ima pravo nastupa, tj. da ima valjanu registraciju i liječnički pregled. Ako postoji ikakva potreba za zaokruživanjem, odnosno usaglašavanjem o pravu nastupa, onda je vodstvo utakmice ili glavni sudac osoba koja treba zaokruživanjem "DA" ili "NE" potvrditi valjanost prijave. Ako nisam u pravu, prosvijetlite me!

Odgovorite