Postavi pitanje

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
julio
Raspisani lik

Re: Postavi pitanje

Post Postao/la julio » 24 kol 2016, 08:26

heku je napisao/la:Poštovani!
Rušimo rekorde.Svi gledaju a nitko ništa ne pita!!!Preko sedamdeset čitača !!!Svaka čast.Evo skoro počinje prvenstvo deveti mjesec je blizu, a ipak me nešto svrbe prsti.Pustimo drugu i niže lige ali prva i prva b lige.Jel imaju sve kuglane "pravilne"i valjane ateste za takmičenje.Za neke znam iz iskustva- da bi interesantno bilo nakon koliko godina treba mjenjati čunjeve(jel 3?)-da su čunjevi kriminalni neću spominjati kuglane.A tek segmenti ploča sve prolazi.Bogme vruće je ali poslije litre gemišta i dobre loze i meni svašta pada na pamet.Za sada dosta.
Ps Samo ne znam kada bi probao napraviti kugle za koliko vremena ih mogu atestirati i "baciti" u promet :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bilo bi lijepo da HKS stavi popis kuglana sa datumima pregleda i datumima kada je potreban idući pregled te sa potvrdom da li imaju dozvolu za upotrebu . vrlo jednostavno

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 24 kol 2016, 08:57

bubimir je napisao/la:za forumaše obavezno uvesti alkotest... gspdn. Heku vi ste do sada super pisali.. a ovaj članek nikak nemrem skužiti kaj je pisac htio reči..?? doma bi sami proizvodili kugle??? a u vezio atesta pa zna se tko je zadužen za izdavanje licenci za kuglanu .. ako kuglana nema licencu nikaj od kuglanja
Bubimire. Baš si ti neka šaljivčina. Koliko klubova ne bi igrale lige kada bi zabranili igranje na kuglanama bez licence. Nema HKS muda donijeti
takve odluke. To ti je kao u politici. Ti glasaj za mene a ja ću tebi dozvoliti neke stvari. Razmeš. To ti je kao u Zagrebu u vezi sa priključcima za vodu.
Tko je "lud" taj je uložio sredstva u kuglanu i dobio licencu a tko je "pametan" taj kugla i dalje bez ulaganja i licence.

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 24 kol 2016, 11:41

zeljar je napisao/la:
bubimir je napisao/la:za forumaše obavezno uvesti alkotest... gspdn. Heku vi ste do sada super pisali.. a ovaj članek nikak nemrem skužiti kaj je pisac htio reči..?? doma bi sami proizvodili kugle??? a u vezio atesta pa zna se tko je zadužen za izdavanje licenci za kuglanu .. ako kuglana nema licencu nikaj od kuglanja
Bubimire. Baš si ti neka šaljivčina. Koliko klubova ne bi igrale lige kada bi zabranili igranje na kuglanama bez licence. Nema HKS muda donijeti
takve odluke. To ti je kao u politici. Ti glasaj za mene a ja ću tebi dozvoliti neke stvari. Razmeš. To ti je kao u Zagrebu u vezi sa priključcima za vodu.
Tko je "lud" taj je uložio sredstva u kuglanu i dobio licencu a tko je "pametan" taj kugla i dalje bez ulaganja i licence.
Svi koji ste bez licence se bum vas tužil ;)
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku » 24 kol 2016, 16:02

Poštovani!
Evo još jednog Gruntovčana.Samo Cezare ne znam da li si Cinober ili Presvetli il se budeš zaletaval kak ti Dudek.

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku » 24 lis 2016, 23:41

Poštovani!
Eto prođu dva miseca nitko da postavi koje pitanje.Pa ću ja.Netko je postavio pitanje o licenciranju kuglana i njihovom trajanju.A da li u to ide i starost čunjeva.Da se prva liga igra na čunjevima koji mogu biti stari dvije godine.Jer sada su se zahuktala prvenstva a čunjevi pa skoro svakakvi.Negdje su tako črni(ja sam barem sa nitrom svako malo očistio da budu bijeli)a negdje i pošteno stučeni.
PS Ne govorim o kuglanama gdje sam sada igrao,ali ima ih ima.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 25 lis 2016, 09:06

ako je čunj prljav ne znači da je stariji od 2 godine
kako provjeriti da li je čunj star 2 godine? imaš otpremnicu na kojoj piše broj čunjeva i to je to

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 lis 2016, 09:14

julio je napisao/la:ako je čunj prljav ne znači da je stariji od 2 godine
kako provjeriti da li je čunj star 2 godine? imaš otpremnicu na kojoj piše broj čunjeva i to je to
Otpremnica nije garancija da su čunjevi ugrađeni ... Uostalom zašto ne bi bili stariji od 2 godine ??? Pa nisu to gume na autu da tijekom vremena gube svojstva bez obzira na korištenje :roll: . Ja bih prije zabranio čunjeve bez kuglica :lol:
Luko Del Ponte

inter
Tek protipkao

Post Postao/la inter » 25 lis 2016, 09:29

lukodp je napisao/la:
julio je napisao/la:ako je čunj prljav ne znači da je stariji od 2 godine
Otpremnica nije garancija da su čunjevi ugrađeni ... Uostalom zašto ne bi bili stariji od 2 godine ??? Pa nisu to gume na autu da tijekom vremena gube svojstva bez obzira na korištenje :roll: . Ja bih prije zabranio čunjeve bez kuglica :lol:
Zašto bi ih zabranio?

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 25 lis 2016, 09:53

i ja bi ih zabranio
ili ako se uvede elektronski čunj koji registrira "pad" kada izađe iz postolja onda može bez kuglice
do onda mi nema smisla da čunj juri po postolju bez da se registrira pad

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 lis 2016, 10:34

julio je napisao/la:i ja bi ih zabranio
ili ako se uvede elektronski čunj koji registrira "pad" kada izađe iz postolja onda može bez kuglice
do onda mi nema smisla da čunj juri po postolju bez da se registrira pad
Evo inter upravo zato ...
A i nisu mi simpatični :mrgreen: , eto čist jedan subjektivni razlog.
Naravno ako je senzor koji registrira pad čunja (po potezanju špage) jako dobro podešen onda on i registrira pad kada se čunj vidno pomakne a ostane stajati. Ali nekada to izgleda smiješno, čunj se pomakne gotovo na poiciju drugog čunja, ostane stajati i automat ga ne registrira... Opet nekada ga registrira i kada čvrsto stoji ali špaga je potegnuta špagom drugog čunja ... Po meni to dosta ide na ruku igračima s jačim hicem i zapravo mi se ne sviđa taj smjer u kojem ide kuglanje.
Ovaj elektronski čunj je zgodna ideja i možda bi bilo dobro da se registriranje pogođenog čunja vrši ne pomoću senzora na špagi nego senzora u čunju koji registrira pad i određeno vidno pomicanje izvan mjesta stajanja... Al to bi bilo možda preskupo tak da ... :roll:
Luko Del Ponte

Odgovorite