Postavi pitanje

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
Nikola
Raspisani lik

Re: Postavi pitanje

Post Postao/la Nikola » 25 lis 2016, 10:50

heku je napisao/la:Poštovani!
Eto prođu dva miseca nitko da postavi koje pitanje.Pa ću ja.Netko je postavio pitanje o licenciranju kuglana i njihovom trajanju.A da li u to ide i starost čunjeva.Da se prva liga igra na čunjevima koji mogu biti stari dvije godine.Jer sada su se zahuktala prvenstva a čunjevi pa skoro svakakvi.Negdje su tako črni(ja sam barem sa nitrom svako malo očistio da budu bijeli)a negdje i pošteno stučeni.
PS Ne govorim o kuglanama gdje sam sada igrao,ali ima ih ima.
Mislim da u ovom slucaju je vaznije koliko klubova igra na tim cunjevima, odnosno kolika je iskoristenost kuglane.. Evo primjera: u Ogulinu igra 9 klubova na cetverostaznoj kuglani plus slijepi i slabovidni i skola kuglanja. Iskoristenost kuglane je od 11:00 do 23:00 svaki dan + 5-6 utakmica svaki vikend. A suprotan primjer je recimo Ivanic Grad na kojem igra samo jedan klub sa par sati treninga tjedno. Sad vi meni recite da li ce cunjevi nakon dvije godine izgledati jednako na obje kuglane?

inter
Tek protipkao

Post Postao/la inter » 25 lis 2016, 12:15

lukodp je napisao/la:
julio je napisao/la:i ja bi ih zabranio
ili ako se uvede elektronski čunj koji registrira "pad" kada izađe iz postolja onda može bez kuglice
do onda mi nema smisla da čunj juri po postolju bez da se registrira pad
Evo inter upravo zato ...
A i nisu mi simpatični :mrgreen: , eto čist jedan subjektivni razlog.
Naravno ako je senzor koji registrira pad čunja (po potezanju špage) jako dobro podešen onda on i registrira pad kada se čunj vidno pomakne a ostane stajati. Ali nekada to izgleda smiješno, čunj se pomakne gotovo na poiciju drugog čunja, ostane stajati i automat ga ne registrira... Opet nekada ga registrira i kada čvrsto stoji ali špaga je potegnuta špagom drugog čunja ... Po meni to dosta ide na ruku igračima s jačim hicem i zapravo mi se ne sviđa taj smjer u kojem ide kuglanje.
Ovaj elektronski čunj je zgodna ideja i možda bi bilo dobro da se registriranje pogođenog čunja vrši ne pomoću senzora na špagi nego senzora u čunju koji registrira pad i određeno vidno pomicanje izvan mjesta stajanja... Al to bi bilo možda preskupo tak da ... :roll:
Ova priča sa senzorima u čunjevima će zaživit za jedno sto godina,tak da je bezveze to opće spominjat. A kaj se tiče čunjeva bez kuglica,puno su češće situacije da kuglana prizna čunj koji nije pao,nego ove o pomicanju kaj ti spominješ. I to je razlog da se rade veće cifre,a cilj igre jest da su čim viši rezultati. Htio ti priznat ili ne,ona malobrojna publika koja dolazi na kuglačke utakmice,radije gleda duel u Zaprešiću ili Ozlju na 630 čunjeva,nego borbu za 550 u Novskoj,Pakracu,Gospiću i tome slično.

igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la igrač desne buže » 25 lis 2016, 14:05

Ja bi stavio 14 čunjeva da bude još gledanije i obavezno mogućnost vlastitih kugli kako ne bi bilo podmetanja :?

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 25 lis 2016, 16:54

Smatram kako bi se trebao uvesti virtualni nacin kuglanja. Po principu nintenda wii. Svakom stick u ruku i sa sjedeceg polozaja mahati stapicem i to je to. Cemu kugle cemu cunjevi...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 lis 2016, 17:08

inter je napisao/la: Ova priča sa senzorima u čunjevima će zaživit za jedno sto godina,tak da je bezveze to opće spominjat. A kaj se tiče čunjeva bez kuglica,puno su češće situacije da kuglana prizna čunj koji nije pao,nego ove o pomicanju kaj ti spominješ. I to je razlog da se rade veće cifre,a cilj igre jest da su čim viši rezultati. Htio ti priznat ili ne,ona malobrojna publika koja dolazi na kuglačke utakmice,radije gleda duel u Zaprešiću ili Ozlju na 630 čunjeva,nego borbu za 550 u Novskoj,Pakracu,Gospiću i tome slično.
Ma skroz mi je jasno to sa senzorima... Diskutiramo samo... Bolje to nego da pljujemo po HKS-u ili diskutiramo o pravilima, propisima propozicijama...
Inaće, ja sam nekog dojma da baš ti bez kuglica slabije padaju nego ovi sa kuglicama. I ne slažem se baš da ih senzori više priznaju nego ne. Neznam, čist moj subjektivni doživljaj nakon kola u Zaboku. Možda da sam malo bolje igrao i srušio neku normalnu cifru bi mislio drugačije ali eto, trenutno imam takav dojam nakon što sam gledao kak ih netko drugi ruši i nakon što sam to i sam pokušao :mrgreen:
Zadnja izmjena: lukodp, dana/u 25 lis 2016, 17:10, ukupno mijenjano 1 put.
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 lis 2016, 17:09

igrač desne buže je napisao/la:Ja bi stavio 14 čunjeva da bude još gledanije i obavezno mogućnost vlastitih kugli kako ne bi bilo podmetanja :?
I mogučnost bacanja s dvije ruke. Odjednom. :roll: :lol:
Luko Del Ponte

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 25 lis 2016, 17:12

Neron je napisao/la:Smatram kako bi se trebao uvesti virtualni nacin kuglanja. Po principu nintenda wii. Svakom stick u ruku i sa sjedeceg polozaja mahati stapicem i to je to. Cemu kugle cemu cunjevi...
To već imaš. Probao ... Ni približno pravom kuglanju ali bolje od klasične video igre s kontrolerom.
Luko Del Ponte

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku » 25 lis 2016, 23:34

Poštovani!
Nikola ja sam pitao nešto drugo.Nije bitno koliko se igra nego ako se kuglana redovito održava čunjevi ne mogu od udaraca biti "crni"a ako su po pola centimetra udubljeni od udaraca znači da su neispravni ?.Jer jednom kupljeni i stavljeni kao i kugle znači mogu biti napola razbijeni i sve je u redu i ne treba kupovati i stavljati nove.Usporedba nije bog zna kakva ali i gume se troše pa na auto moraš kada se izližu staviti nove.Kada se dođe na kuglanu nije isto gledati sa zaletišta i otići među čunjeve pa vidjeti čega sve ima.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 26 lis 2016, 09:52

lukodp je napisao/la:
igrač desne buže je napisao/la:Ja bi stavio 14 čunjeva da bude još gledanije i obavezno mogućnost vlastitih kugli kako ne bi bilo podmetanja :?
I mogučnost bacanja s dvije ruke. Odjednom. :roll: :lol:
zar je zabranjeno bacati s 2 ruke?

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku » 26 lis 2016, 12:55

Poštovani!
Pa onda neka netko reče da kuglanje nije kompleksan ili jako zahtjevan sport.No ipak još nismo toliki"invalidi" da to moramo raditi sa dvije ruke.Bez uvrede i zle namjere za one koji tako i igraju a zna se da slijepi jedino tako i mogu bacati.
PS.Kako daleko to ide samo jedna zgoda sa njihovog prv.kada sam bio sudac.Dolazi igrač do mene i govori mi da protivnik viri.Kad tamo on na licu ima zatamnjenu gas masku kroz koju jedva diše.Nisam mogao vjerovati što mi dotični govori.Kakvi smo tek mi.

Odgovorite