Postavi pitanje

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
Odgovorite
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Postavi pitanje

Post Postao/la newform1 » 23 ruj 2019, 13:01

julio je napisao/la:
23 ruj 2019, 11:53
kada je proradio forum i zašto se ugasio ?
Ugasila se stranica ZKS-a a time i forum. Nakupilo se svakojake gamadi, a prijašnji pružatelj usluga to nije mogao riješiti. Sada je to ispravljeno, i ujedno je osvježena stranica ZKS-a.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 14 lis 2019, 14:06

pravda i nepravda je napisao/la:
14 lis 2019, 12:03
Nikola. A kako su po stupnjevima određena pojedinačna prvensta, parovna prvenstva, tandemi i sprint od županijskih prvenstava, prvenstva regija i državnih prvenstava. Također me zanima kako je stupnjevano kup natjecanje od županije preko regije do same završnice. Izgleda da tu može suditi kako tko hoće.
I onda nam ne trebaju seminari jel ... :roll:
Kup županije II. stupanj, kup regije III. stupanj ... Ista stvar sa pojedinačnim, parovnim ...
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 14 lis 2019, 16:02

lukodp je napisao/la:
14 lis 2019, 14:06
pravda i nepravda je napisao/la:
14 lis 2019, 12:03
Nikola. A kako su po stupnjevima određena pojedinačna prvensta, parovna prvenstva, tandemi i sprint od županijskih prvenstava, prvenstva regija i državnih prvenstava. Također me zanima kako je stupnjevano kup natjecanje od županije preko regije do same završnice. Izgleda da tu može suditi kako tko hoće.
I onda nam ne trebaju seminari jel ... :roll:
Kup županije II. stupanj, kup regije III. stupanj ... Ista stvar sa pojedinačnim, parovnim ...
I drzavno 4. stupanj...

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 15 lis 2019, 10:17

Da li kamere odvlače i ono malo ljudi koji su mislili doći na kuglanu? Ionako kamere na pola kuglana ništa ne valjaju, imamo aplikaciju gdje suci ubacuju rezultate i ne vidim potrebu za tim kamerama. Ukoliko savez želi promovirati sport neka oni plate kamere klubovima i postave standard.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 15 lis 2019, 11:08

Po mojem mišljenju mislim da ne odvlače. Realno, kuglanje gledaju i prate uglavnom oni koju su direktno ili indirektno vezani uz kuglanje. Sadašnji i bivši igrači, rekeativci i njihove obitelji... Na utakmicama je stvaran broj gledatelja mizeran i zanemariv ako uzmemo neki prosjek svih liga i isključimo iz popisa gledatelja igrače na utakmici. S te strane, kamere, odnosno live stream, nema nikakvih štetnih predznaka vezano uz popularizaciju kuglanja.
Kamere su samo dio troška live streama. I to onaj manji. Sasvim solidna kamera je cca 1.000,00 kn. Dobar internet je druga priča. Za upisivanje rezultata u aplikaciju vam treba veza minimalne propusnosti, za stream nešto više. I to košta na nekoj godišnjoj razini cca 2.000,00 kn minimalno (internet).
Također, morate imat i nekoga tko će kameru podesiti, postaviti prijenos (YT, IPcam ...) i onoga tko će prijenos upaliti i staviti link u aplikaciju... :mrgreen:
Naravno, treba uzeti u obzir da obveza live streama klubovima 1.HKL omogučuje i klubovima nižih liga mogučnost prijenosa svojih utakmica po sistemu - kada već možemo, zašto ne...
E sad, da li ići na propisivanje standarda ili na ukidanje obveze ili ostaviti kako je. Trebalo bi malo razmisliti...
Županijski savezi (klubovi) mogu uvijek podnijeti zahtjev savezu za dodjelu nekih sredstava ili pomoć oko nabave kamere i slično... ne moraju to uvijek biti kugle i čunjevi.
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 15 lis 2019, 12:16

Pozitivac je napisao/la:
15 lis 2019, 10:17
Da li kamere odvlače i ono malo ljudi koji su mislili doći na kuglanu? Ionako kamere na pola kuglana ništa ne valjaju, imamo aplikaciju gdje suci ubacuju rezultate i ne vidim potrebu za tim kamerama. Ukoliko savez želi promovirati sport neka oni plate kamere klubovima i postave standard.
Teško da će me odvući s kuglane kada igraju, recimo, Zadar i Mertojak. Ja sam ipak u Zg. Stream gledam samo i isključivo kada ne mogu na kuglanu, i one utakmice na kojima ne mogu biti istovremeno. Uostalom, pikulanje ima stream, i ne kužim zakaj ga mi ne bi imali.

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 15 lis 2019, 12:24

Dobro je imati kameru ali da li je OBAVEZNO moramo imati je pitanje? Slažem se da je super pogledati utakmicu ali imamo obvezu kamera i sa nekih utakmica ne možemo kasnije pogledati ništa jer nisu na YT.

Odgovorite