Postavi pitanje

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Re: Postavi pitanje

Post Postao/la Krunoslav »

Nikola hvala na odgovoru

nije_namazana
Tek protipkao

Post Postao/la nije_namazana »

Nikola je napisao/la:
20 vel 2020, 10:15
nije_namazana je napisao/la:
20 vel 2020, 08:54
tražio sam po pravilnicima, ali ne mogu nigdje naći (srećom!) glupost koju sam čuo nedavno na jednoj utakmici od glavne sutkinje... na upit voditelja gostujuće ekipe zašto se ne nanosi mazivo na križišta prije početka utakmice, odgovor je bio: špricanje nije obavezno za 3. ligu.

samo da znam za ubuduće; da li postoji negdje takav članak diskriminacije u propozicijama, neki naputak ili nešto slično? ili je to bio samo plod mašte i lijenost GS?

možda neki savjet što napraviti kada domaćin, sudac ili neka treća osoba odbija nanijeti mazivo na stazu?
Obavezno je spricanje u svim stupnjevima natjecanja. O kojem mjestu se radi?
hvala na odgovoru. u pitanju je novska

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Dali netko zna što je sa Manevom iz Poštara? Koliko vidim u nastavku prvenstva još nije nastupio.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pravda i nepravda »

cezar je napisao/la:
20 vel 2020, 10:01
Kada sudac ili domaćin odbije nanošenje maziva ja bi inzistirao da se stavi mazivo na križišta jer inače moja momčad neće nastupiti pa da vidimo što će GS napisati u zapisnik zbog čega se utakmica nije igrala.
Da li nije predviđena mandatna kazna za nenanošenje maziva na čunjsko postolje. Dakle, zahtjevati od GS da u izvješće sa utakmice stavi da nije mazivo nanošeno iz tog i tog razloga. Onda lijepo voditelj lige odredi GS da plati predviđenu mandatnu kaznu a voditelj sudaca (čitaj Nikola Filipović) tom GS zabrani suditi barem 5 godina jer je to neshvatljivo nepoznavanje Sudačkog pravilnika.
Dana 22.02. o.g. GS ne briše ŽK nakon izvršene redovne zamjene i tvrdi da se ŽK prenosi na pričuvu. To je bilo na utakmici 2. HKL Zapad žene izmedju KK "Vrbovsko" i ŽKK "Plitvice".

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

pravda i nepravda je napisao/la:
23 vel 2020, 19:21
cezar je napisao/la:
20 vel 2020, 10:01
Kada sudac ili domaćin odbije nanošenje maziva ja bi inzistirao da se stavi mazivo na križišta jer inače moja momčad neće nastupiti pa da vidimo što će GS napisati u zapisnik zbog čega se utakmica nije igrala.
Da li nije predviđena mandatna kazna za nenanošenje maziva na čunjsko postolje. Dakle, zahtjevati od GS da u izvješće sa utakmice stavi da nije mazivo nanošeno iz tog i tog razloga. Onda lijepo voditelj lige odredi GS da plati predviđenu mandatnu kaznu a voditelj sudaca (čitaj Nikola Filipović) tom GS zabrani suditi barem 5 godina jer je to neshvatljivo nepoznavanje Sudačkog pravilnika.
Dana 22.02. o.g. GS ne briše ŽK nakon izvršene redovne zamjene i tvrdi da se ŽK prenosi na pričuvu. To je bilo na utakmici 2. HKL Zapad žene izmedju KK "Vrbovsko" i ŽKK "Plitvice".
U sudackom izvjescu ne pise nista vezano za to niti smo dobili bilo kakav prigovor od ZKK Plitvice pa nemamo niti na osnovu cega reagirati nazalost. Ne znam sto je radio na racunalu jer Vollmer automatski brise ZK kada se izvrsi zamjena. Bez neke prijave ili dokaza buduci da snimke nema tesko da imamo na osnovu cega reagirati.

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Nikola još jedno pitanje da sada ne kopam po Pravilnicima. Da li je dozvoljeno da samo jedan sudac sudi utakmice III. stupnja
(2. liga) i kojim Pravilnikom i člankom je to regulirano. Mišljenja sam da ukoliko je to dozvoljeno da i utakmice prvih liga može suditi samo jedan sudac i tako klubovima smanjiti troškove.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Pravilnik o radu i organizaciji kuglačkih sudaca, čl. 45. Može suditi jedan sudac do III. stupnja natjecanja na 4 staze (kuglana s centralnim računalom) i obavezno operateri na automatima.
Govorimo o eventualnoj uštedi od cca 1.800,00 - 1.900,00 kn po sezoni u ligi s 12 klubova. :roll: Ne znam baš ...
Luko Del Ponte

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

lukodp je napisao/la:
24 vel 2020, 18:03
Pravilnik o radu i organizaciji kuglačkih sudaca, čl. 45. Može suditi jedan sudac do III. stupnja natjecanja na 4 staze (kuglana s centralnim računalom) i obavezno operateri na automatima.
Govorimo o eventualnoj uštedi od cca 1.800,00 - 1.900,00 kn po sezoni u ligi s 12 klubova. :roll: Ne znam baš ...
Lukodp hvala na odgovoru. A sada pitanje: Što znači do III stupnja. Mišljenja sam da to onda znači I i II stupanj a ne III jer lijepo piše do III stupnja što znači da III stupanj nije dozvoljen.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

U I., II. i III. stupnju natjecanja moguće su iznimke te sudačku ekipu na kuglanama
opremljenim centralnim računalom ili pisačima s trakama može činiti samo glavni
sudac za četiri (4) staze, ali je domaćin dužan osigurati operatere na automatima.

https://drive.google.com/file/d/1zjA_or ... DNsOl/view
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

lukodp je napisao/la:
24 vel 2020, 19:52
U I., II. i III. stupnju natjecanja moguće su iznimke te sudačku ekipu na kuglanama
opremljenim centralnim računalom ili pisačima s trakama može činiti samo glavni
sudac za četiri (4) staze, ali je domaćin dužan osigurati operatere na automatima.

https://drive.google.com/file/d/1zjA_or ... DNsOl/view
E sada potpitanje na ovu temu jedan sudac. Kuglanama je opremljenim centralnim računalom ili pisačima s trakama ali je još u probnim hicima otkazalo centralno računalo odnosno program. Kuglana je ispravna ali nema mogućnosti ispisa već se trebaju pisati blokovi. Koji to sudac može pisati blokove na sve četiri staze i pratiti igru.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Odgovorite