Postavi pitanje

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
Odgovorite
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Postavi pitanje

Post Postao/la lukodp » 13 ožu 2019, 12:58

newform1 je napisao/la:Već sam par puta pisao o tome i ponavljam se: 1B liga u ovakvom obliku nema smisla. Ona bi trebala biti inkubator mladih igrača, a ne rekreativni izlet staraca koje ni žene više doma ne podnose. Za početak, može se uvesti prijelazno razdoblje u kojem bi MORALA igrati dva juniora (240 hitaca), a onda unutar 2 ili 3 godine četvorica uz mogućnost igranja 2 starija igrača. To bi bila i konačna verzija - 4 juniora (ili čak do 28 godine - na žalost, većina mladih nam otpadne nakon 23. godine jer ne vide perspektivu) i dva starija igrača.
Ova ideja sa 28 godina mi se čini dobra i mislim da ima smisla...
Inkubator mladih igrača kroz neku ligu je samo teorija koja je na žalost teško ostvariva. Zvalo se to 1.B HKL ili 2.HKL sasvim svejedno kad mladih nema... A rekreativni izlet staraca vam je praktički 80% svih utakmica... Realno, govorimo o istim klubovima i istim igračima koji uglavnom ne mogu postati mlađi ;) . Izuzevši Zabok koji po tom pitanju ima dijametralno suprotnu situaciju. Ali to nije palo s neba... netko je te klince doveo na kuglanu i pobrinuo se da tamo i ostanu.
Ne kužim ovo morala igrati dva juniora, a onda četvorica... di? u kojem natjecanju?
Ako se to odnosi na tu neku novu paralelnu ligu za mlade koju sam spominjao onda mi to i ima smisla. Ali mi u kuglanju imamo jasno definirane uzraste pa baš ne bih uvodio novi (U28 - mlađi seniori ;) ). Ali OK. Slažem se s nekim prijelaznim razdobljem jer ima dosta klubova sa jednim, dva ili tri juniora koji onda ekipno mogu tek igrati kod nekoga na dvojnom.
Juniori ne vide perspektivu jer se praktički nemaju ni gdje pokazati niti isprofilirati kao igrači, mislim da bi im češće igranje moglo jedino koristiti. Prvenstva jednostavno nisu dovoljna i nemaju nekog smisla dugoročno gledano.

P.S. Hvala Orson!
Zadnja izmjena: lukodp, dana/u 13 ožu 2019, 13:08, ukupno mijenjano 1 put.
Luko Del Ponte

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron » 13 ožu 2019, 13:06

Slazem se sa Lukom da bi bilo obavezno imati juniorsku ligu jer me vidim drugog nacina opstanka kuglanja. Sve se moze kada se hoce. Jer sa 47godina prosjekom u svim ligama to ne sluti na dobro.

A sto se tice Julija i krunoslava . Decki ajde mi se skinite. Kakva osoba trebas biti da sam sebi radis hvalospjeve i guras se u repku. Da Julio svi znamo da iza tog nicka stoji Musanic. A krunoslav ti je ocito sluzbeni uvlakac. Tako da decki ohladite malo i sa ovim zavrsavam glupu debatu o juliju iliti musanicu i njegovim kvalitetama.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 13 ožu 2019, 15:29

Ako ideš raditi juniorsku ligu, tek onda 1.B liga nema smisla. Činjenica je da su juniori i oni koji su ostali poslije 23. godine, a dobili su priliku, pokazali su i dokazali da se može, samo treba imati povjerenja u njih. Eto, ove godine Božićević i Nemet, prošle i ove Gašpert, Požega, Grivičić, još bi se neki mogli izvući, ali samo im treba dati priliku...
Zašto U 28? Zato što im se nakon 23. više ne kugla u 2. ligi, a prezeleni su za viši stupanj. Odlaze. Njih trebamo zadržati. Za U23 ih još donekle i ima, ali napravi U28, u cijeloj državi imaš 6 igrača... Samo Velika Gorica (Radnik) je izgubila valjda 2 takve ekipe... Evo, mali Kovačević im je sada uz Peru najstandardniji i najjači igrač. Hoće li ostati i nakon 23? Budemo videli...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 13 ožu 2019, 16:09

Znaći Vaš prijedlog bi bio, juniorska liga, ukidanje 1.B i vraćanje na 5 X 2.HKL i prijelazni period za juniorsku ligu od dvije tri godine u kojem bi uz U23 mogli igrati i U28 igrači?
Luko Del Ponte

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 13 ožu 2019, 16:12

:D
Zadnja izmjena: Krunoslav, dana/u 13 ožu 2019, 18:53, ukupno mijenjano 1 put.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 13 ožu 2019, 17:30

lukodp je napisao/la:Znaći Vaš prijedlog bi bio, juniorska liga, ukidanje 1.B i vraćanje na 5 X 2.HKL i prijelazni period za juniorsku ligu od dvije tri godine u kojem bi uz U23 mogli igrati i U28 igrači?
Ako bi išla juniorska liga, onda potpuno ukinuti 1. b ligu i vraćanje na 5 x 2. hkl sa kvalama za ulaz u 1. ligu.
Drugi prijedlog je postupno transformiranje kroz nekoliko godina 1. b lige u ligu u kojoj bi igralo najmanje 4 igrača iz svake momčadi do 28 godina.
1. ligu ne treba dirati (osim što bih je ja proširio) jer ona mora biti liga najboljih bez obzira na godine (ma što mi mislili o tome).
Naravno da je to prijedlog (ideja)ovako iz glave, trebalo bi to malo dublje analizirati. No tome i služi Stručni savjet i Natjecateljska komisija, zar ne? :lol:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 13 ožu 2019, 17:38

Skroz točno. Ali nekako se bojim da je za ostatak članova ovo predrastično ... ;)
Ja nisam za proširivanje 1.HKL mislim da je ovo OK. 1.B bi ostavio ali možda smanjio na 10.klubova, kao i jug. Ali to je sve pretakanje iz šupljeg u prazno po meni ...
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 13 ožu 2019, 22:23

lukodp je napisao/la:Skroz točno. Ali nekako se bojim da je za ostatak članova ovo predrastično ... ;)
Ja nisam za proširivanje 1.HKL mislim da je ovo OK. 1.B bi ostavio ali možda smanjio na 10.klubova, kao i jug. Ali to je sve pretakanje iz šupljeg u prazno po meni ...
Ha, gle. Ak se ovak nastavi, za 10 godina tom ostatku to nebu predrastično, jer nebudu tada mogli hodati... Bar oni koji budu živi još tad. Možda je morbidno, ali...

Odgovorite