Postavi pitanje

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Postavi pitanje

Post Postao/la lukodp »

Ukratko, jednostavno mi nisu jasne te ekipe koje uspiju i nakon ovog novog pravila ne prijaviti igraće za nastup. Koliko je to teško? Na kraju, što dobivaš time da ne prijaviš odmah sve? Taktiziranje? Ma daj ... :roll:
Iskreno mislim da su mandatne kazne za to premale. 200 kn po igraču... :lol: Ako netko hoće na taj način pustiti utakmica (ne mislim na ovaj konkretni slučaj nego općenito) to ga košta 400kn (ili 600kn). Trebalo bi razmisliti o dodavanju nule na te iznose.
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Može se bez problema, samo treba imati nekoga ko će se brinuti o tome. Sinoć sam ja igrao i jedan pogled je bio dovoljan da se ispoštuje dogovoreno s čovjekom kojeg sam zadužio za to. Ne može se desiti da utakmica počne, a da netko nije zadužen za nešto ukoliko sam ja na stazi ili spriječen. To je samo stav osobne odgovornosti prema klubu kojeg vodiš, a u krajnjoj liniji i sportu kojim se baviš.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

newform1 je napisao/la:
20 pro 2019, 10:59
Nije uopće u pitanju da li netko nije želio prijaviti:iako jesu, željeli su. Da li je bilo koga na kuglani da to učini? Nije. Igrač koji igra nije osoba koja može prijaviti sljedeći blok. Kako znamo, sa sucem igrač ne smije komunicirati. To može samo sekundant. Također, ni sudac ne komunicira sa igračem. Samo sa sekundantom. Drugih u to vrijeme nije bilo na kuglani. (Pitah, pa znam).
Gdje piše da igrač ne može prijaviti idući blok? ;) :mrgreen:
Luko Del Ponte

patak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la patak »

zalba KK Ponikve je uvazena i utakmica se ponavlja.. iz tog se moze zakljuciti da je sudac krivo postupio i nek se ta tema vise zavrsi..
bilo pa proslo, idemo dalje..

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Znaći, voditelj ekipe igra u prvom bloku i želi prijaviti igrače za drugi blok a GS mu to ne dozvoljava. Ostali igrači se zagrijavaju 5 metara od staze ... ali nmvz. Nisam za to da sudac šeće po objektu i vuče za rukav, to definitivno.
Kužim ja da kao igrač ne možeš ništa pričati, čudno gledati, pitati, uzdisati, plakati, stisnuti šaku kad padne devet ;) , podizati obrve i općenito ništa gestikulirati prema sucu i obratno ALI...
Što bi se desilo da je GS šutke došao do g. Krapljana tijekom prekida igre nakon 3.seta i dao mu papir da upiše idući blok? Što? U većini utakmica ništa. Utakmica bi se odigrala. Igrači bi nastupali, pobijedio bi bolji.
GS prvi na kuglani mora znati razlikovati bitno od manje bitnog. Dići nos iz pravilnika i naputaka jer to tamo ne piše, nigdje, i ODLUČITI u korist sporta i fairplaya. Između ostalog, GDJE izričito piše da voditelj ekipe za vrijeme nastupa ne može prijaviti idući blok? Ovakvim pristupom ćete natjerati savez da kroz nekoliko godina "dotjera" pravilnike koji će imati 7000 članaka. Jel mora sve doslovce pisati? Ako mora, onda ćemo isprogramirati robote koji će suditi po algoritmu... Sigurno me nećete svi shvatiti što hoću ovime reći ali jbg ... jer, razumijem i suce koji zbilja ne bi trebali zaustavljati vrijeme na automatima, upisivati svakih malo rezultate i "gurati papire" umjesto da prate kako tko igra.
Nadalje, 99% sam siguran da bih ja osobno, da sam na mjestu g. Semenskog u takvoj situaciji zaustavio igru i tražio pod prijetnjom prekida utakmice da protivnik prijavi igrače i da se odigra kako se i treba odigrati. Kažem da sam 99% siguran jer nisam bio u takvoj situaciji i zapravo ne znam kako bih reagirao ali nadam se da ću reagirati baš tako ako do toga dođe. Bitniji su mi međuljudski odnosi i fairplay od rezultata koji je kompromitiran odlukama izvan staza.
I ne mora se ovo odnositi na ovu tekmu i ovu odluku, odnosno ovaj primjer i ne moraju se sudionici naći osobno prozvanima. Ni Goran ni Marko ni Miro ni Ivica ni Pero ni ... nemam apsolutna ništa protiv ikoga od njih ... jer oni sigurno misle da su u pravu, i to treba poštivati, jer možda i jesu, a ja nisam. Ne bi bilo prvi puta :D .

Da skratim :roll: , želim Vam svima Blagoslovljen Božić i od srca sve najbolje u 2020.g. Što više kuglanja na stazama a što manje ovog ostalog :mrgreen:
over&out
Luko Del Ponte

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

Da ne tražim po pravilnicima, dal' sudac c- kategorije smije sam suditi utakmice treće lige?

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

Da

nije_namazana
Tek protipkao

Post Postao/la nije_namazana »

tražio sam po pravilnicima, ali ne mogu nigdje naći (srećom!) glupost koju sam čuo nedavno na jednoj utakmici od glavne sutkinje... na upit voditelja gostujuće ekipe zašto se ne nanosi mazivo na križišta prije početka utakmice, odgovor je bio: špricanje nije obavezno za 3. ligu.

samo da znam za ubuduće; da li postoji negdje takav članak diskriminacije u propozicijama, neki naputak ili nešto slično? ili je to bio samo plod mašte i lijenost GS?

možda neki savjet što napraviti kada domaćin, sudac ili neka treća osoba odbija nanijeti mazivo na stazu?

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Kada sudac ili domaćin odbije nanošenje maziva ja bi inzistirao da se stavi mazivo na križišta jer inače moja momčad neće nastupiti pa da vidimo što će GS napisati u zapisnik zbog čega se utakmica nije igrala.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

nije_namazana je napisao/la:
20 vel 2020, 08:54
tražio sam po pravilnicima, ali ne mogu nigdje naći (srećom!) glupost koju sam čuo nedavno na jednoj utakmici od glavne sutkinje... na upit voditelja gostujuće ekipe zašto se ne nanosi mazivo na križišta prije početka utakmice, odgovor je bio: špricanje nije obavezno za 3. ligu.

samo da znam za ubuduće; da li postoji negdje takav članak diskriminacije u propozicijama, neki naputak ili nešto slično? ili je to bio samo plod mašte i lijenost GS?

možda neki savjet što napraviti kada domaćin, sudac ili neka treća osoba odbija nanijeti mazivo na stazu?
Obavezno je spricanje u svim stupnjevima natjecanja. O kojem mjestu se radi?

Odgovorite