Postavi pitanje

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Postavi pitanje

Post Postao/la newform1 »

krcko je napisao/la:
25 vel 2020, 14:10
New...kada odrađuješ 90 % poslova staznog suca nemaš pravo i na naknadu toga dijela posla jer je svaka rola određena točnim zadacima...daješ lošu poruku...ili ga odmah potjeraj ili traži njegovo izuzeće s "tvojih" utakmica..
Nisi razumio moj post: govorim o slučaju kad sudim sam. Kad imam pomoćnog, on radi svoj posao. Dapače, kad se radi o mladom sucu, na početku mu kažem da za svaki nedosuđeni očiti prekršaj koji ne sudi dobije ocjenu manje. Dakle bira hoće li spavati ili suditi...

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

lukodp je napisao/la:
25 vel 2020, 15:19
Pošto se radi o 2.HKL VODITELJICA LIGA ne igra utakmicu i sasvim sigurno bi se javila. Kako bi riješila problem koji je Cezar spomenuo, ne znam. Vjerovatno se u tom slučaju utakmica ne bi igrala. Kao što se ne bi igrala da kuglana ne radi zbog nekih drugih stvari... A to bi GS mogao i sam odlučiti, jel tak?
Hahaha ovo je diplomatski odgovor. Ako se po tvom mišljenju utakmica ne bi igrala tko bi snosio troškove nove utakmice. Rekli smo da se može igrati ali nema kompjuterskog ispisa i morali bi se pisati blokovi a samo je jedan sudac
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pravda i nepravda »

Nikola je napisao/la:
25 vel 2020, 16:08
pravda i nepravda je napisao/la:
25 vel 2020, 14:37
Nikola svi ste vi "gore" mudraci i idete linijom manjeg otpora. Sada imaš saznanje (informaciju) da pojedini suci ne poznaju osnovne sudačke Propozicije i ne misliš ništa poduzeti. Još tebi i ovima gore na znanje. Sudac koji sam, ponavljam SAM, sudi utakmicu u Vrbovskom ide i otpetljavati čunjeve. Pa dok zaustavi vrijeme ostalim stazama, ode dolje, otpetlja, vrati se, podigne čunjeve i na kraju pusti vrijeme. Koliko se tu vremena izgubi.
A sto po tebi ja moram poduzeti? Mogu poslati kontrolu i upitno je kako ce se sudac ponasati na njoj. Imao je kontrolu, objasnjeno mu je sto nije stimalo i ako se ponovi kada mu drugi puta dodje kontrola dobije kaznu bilo mandatnu ili suspenziju. Saznanje je saznanje, a dokazi su dokazi. Ukoliko kontrolor nesto utvrdi to je 1/1, ukoliko klub nesto napise kao prigovor to je dobra naznaka da nesto smrdi pogotovo ako to vise klubova napise, ali eto svima je draze piaati po forumu nego svojim imenom i prezimenom to potpisati na Sudackom izvjescu! Pocnite pisati sluzbene dopise sa problemima koje ste imali na kuglanama ili sa sucima. To su do sada napravili samo Lepoglava, ZKK Kupa i mislim da Mlaka jednom. A vi ste ti koji idete linijom manjeg otpora kada ne zelite napisati sto se dogodilo na utakmici. Ovaj forum je neformalan i samo nacin za raspraviti neka razmisljanja, sigurno nece netko zbog tvoje objave kazniti suca da ne sudi 5 godina kako si inzistirao!
Koliko mi je poznato i KK "Plitvice" su napisale službeni dopis u svezi sa utakmicom protiv KK "Šubićevac" i ponašanja Pavlica. I što ste poduzeli. Ništa. Baš ništa. Je li to linija manjeg otpora ili njihov službeni dopis. Najgore je što se politika štovanja pojedinaca koja ne bi trebala ni prismrditi hrvatskom kuglanju na taj način umiješala u ovaj naš skromni sport.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

cezar je napisao/la:
25 vel 2020, 19:52
lukodp je napisao/la:
25 vel 2020, 15:19
Pošto se radi o 2.HKL VODITELJICA LIGA ne igra utakmicu i sasvim sigurno bi se javila. Kako bi riješila problem koji je Cezar spomenuo, ne znam. Vjerovatno se u tom slučaju utakmica ne bi igrala. Kao što se ne bi igrala da kuglana ne radi zbog nekih drugih stvari... A to bi GS mogao i sam odlučiti, jel tak?
Hahaha ovo je diplomatski odgovor. Ako se po tvom mišljenju utakmica ne bi igrala tko bi snosio troškove nove utakmice. Rekli smo da se može igrati ali nema kompjuterskog ispisa i morali bi se pisati blokovi a samo je jedan sudac
Mislim da sam negdje pročitao da ima opcija da može neki sudac iz publike koji nije delegiran :ugeek: :lol:
A gle, u teoriji uvijek se može odigrati i bez pisanja pojedinačnih ali to je mimo pravilnika tak da je samo teorija ;)
Mislim da bi veći problem bio nabaviti one pojedinačne zapisnike... Ili bi pisali na trgovačkom papiru :shock:
Nego, tko plaća troškove kada se kuglana pokvari a sude dva suca?
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

25 vel 2020, 20:42
Nikola je napisao/la:
25 vel 2020, 16:08
25 vel 2020, 14:37
Nikola svi ste vi "gore" mudraci i idete linijom manjeg otpora. Sada imaš saznanje (informaciju) da pojedini suci ne poznaju osnovne sudačke Propozicije i ne misliš ništa poduzeti. Još tebi i ovima gore na znanje. Sudac koji sam, ponavljam SAM, sudi utakmicu u Vrbovskom ide i otpetljavati čunjeve. Pa dok zaustavi vrijeme ostalim stazama, ode dolje, otpetlja, vrati se, podigne čunjeve i na kraju pusti vrijeme. Koliko se tu vremena izgubi.
A sto po tebi ja moram poduzeti? Mogu poslati kontrolu i upitno je kako ce se sudac ponasati na njoj. Imao je kontrolu, objasnjeno mu je sto nije stimalo i ako se ponovi kada mu drugi puta dodje kontrola dobije kaznu bilo mandatnu ili suspenziju. Saznanje je saznanje, a dokazi su dokazi. Ukoliko kontrolor nesto utvrdi to je 1/1, ukoliko klub nesto napise kao prigovor to je dobra naznaka da nesto smrdi pogotovo ako to vise klubova napise, ali eto svima je draze piaati po forumu nego svojim imenom i prezimenom to potpisati na Sudackom izvjescu! Pocnite pisati sluzbene dopise sa problemima koje ste imali na kuglanama ili sa sucima. To su do sada napravili samo Lepoglava, ZKK Kupa i mislim da Mlaka jednom. A vi ste ti koji idete linijom manjeg otpora kada ne zelite napisati sto se dogodilo na utakmici. Ovaj forum je neformalan i samo nacin za raspraviti neka razmisljanja, sigurno nece netko zbog tvoje objave kazniti suca da ne sudi 5 godina kako si inzistirao!
Koliko mi je poznato i KK "Plitvice" su napisale službeni dopis u svezi sa utakmicom protiv KK "Šubićevac" i ponašanja Pavlica. I što ste poduzeli. Ništa. Baš ništa. Je li to linija manjeg otpora ili njihov službeni dopis. Najgore je što se politika štovanja pojedinaca koja ne bi trebala ni prismrditi hrvatskom kuglanju na taj način umiješala u ovaj naš skromni sport.
Koliko mi je poznato, poslao sam kontrole na sve utakmice do kraja i bio u kontaktu sa svim voditeljima gostiju i nije se nista takvo dogodilo do kraja, svaki puta su suci dobili vrlo dobar, ali i nije bilo nikakvih problema na utakmici. Tako da smo poduzeli jedino sto smo i mogli sa strane Sudacke komisije jer za drugo u tom slucaju niti nemamo ovlasti. Za sve zalbe je prosao rok kada je dosao pisani prigovor, a na snimci se nije vidjelo tko sjedi za racunalom itd.. U sudackom izvjescu nije bilo navedeno nista vezano za slucaj.

pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la pravda i nepravda »

Ja u klin, ti u ploču. Ne želim se više prepucavati jer ste vi "gore" nedodirljivi. Samo vi nastavite i dalje po svom i kršiti raznorazne Pravilnike, Propozicije i dr. Neka vam je sretno.

Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

Pitanje za Filipovića, hoće li se uopće igrati SP?

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar »

Ima naznaka za odgodu najavljenog termina http://www.tarnowo-podgorne.pl/dla-prze ... 2l4BP6thP8
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Koliko vidim SP u Poljskoj je odgođeno. Kao i većina sportskih natjecanja diljem Europe.
Odigravanje prvenstva RH će isto ići sa poteškoćama jer su neke sredine potpuno zabranile sva natjecanja.
Luko Del Ponte

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

Najvjerojatnije ne u ovom terminu. A sada jos cekamo sto ce biti sa Ligom prvaka u Apatinu..

Odgovorite