Kako se pripremaju kuglači

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
SLAVONAC

Re: Kako se pripremaju kuglači

Post Postao/la SLAVONAC »

Uključio bih se u ovu temu iako sam premator da bih invidualno ponešto radio sam ali ipak pošto sam kako sam priznajem mator ponešto sam i naučio pa bi svoja razmišljanja preneo na ovaj forum pa možda i poneku ispravnu stvar netko od forumaša prihvati. Ovo vrijeme za svakog iole ozbiljnijeg kuglača trebao bi otprilike biti pripremni period u kojem se uglavnom stječu snaga i izdržljivost. Trčati u prvom redu po meni prva je stvar koju treba primjenjivati u pripremnom periodu ali kako, koliko i na kakvoj podlozi veoma je važna stvar. Mene učili pa ja prenosim : Na tvrdim podlogama veoma lako može doći do povreda, a da bi se razbila monotomija umijesto trčanja može poslužiti i vožnja sa biciklom, a da bi se opustilo može poslužiti i bazen. Sve su to opcije za stijecanje izdržljivosti i nijedna neće naškoditi, a to bih preporučio u prvoj fazi priprema. U drugoj fazi svakako bi preporučio teretanu, makar dva puta tjedno, što uz postoječe trčanje, bicikl i plivanje, svakako pomaže u stjecanju snage bez koje zasigurno nema vrhunskih rezultata. Na koncu u trečoj fazi uključio bi rad na kuglani, tako da bi smanjivao prethodne aktivnosti a povečavao aktivnosti na kuglani. Na kuglani bih prvo poradio na tehnici, Ispravljanju pogrešaka iz prethodnog razdoblja, pa automatizaciji, izgrađivanju osobnog stila. I u zadnjoj fazi pripremnog perioda kroz prijateljske nastupe, po mogučnosti na što više različitih staza tesao igru i rezultate. Možda sam nešto i pogodio, šala mala, ali da sam mlad ja bih pokušao tako kako sam napisao, i skoro zaboravih pokušao bih skinuti koji kilogram sa sebe. Pozdrav.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

Koji kilogram...dva...pet uh :lol:

Krunoslav
Forumsko piskaralo

el'bolanjo je napisao/la:ti nama nisi... :P

http://www.youtube.com/watch?v=ASzXcKClgy0 ouuuujeeeaaaaa!!!
Jel to uzvraćena ljubav ;)

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

OS187DC je napisao/la:ljudi ne zanima me komentar mojih priprema znam koliko su loše već me zanima kako se vi pripremate
ludkopui ili kako ti je već nick znam da imas problema sa koljenom reci mi kako to riješavaš?
Ako je ne odgovor i to je odgovor budi samo hrabar to reči
Kako bi Pervan rekao sada "ozbiljna analiza" :D
Nemam problema s koljenom (neznam odakle ti ideja, možda si me zamjenio s nekim).
Zbilja, pripreme su mi takve da preko ljeta NE treniram, nego samo održavam kondiciju nogometom, biciklom... Ali, bez obzira na nabijenu kondiciju (koja mi je puno veća preko ljeta) prvi kuglački trening prođe sa 60 hitaca i nemogučnošću hodanja 2 dana ;) .
Najidealnije pripreme bi bile teretana (ciljano na razvoj mišića koji se koriste u kuglanju) i lagani treninzi na kuglani (gađanje pozicija...)
Nisam neki zagovornik trčanja jer mislim da se previše troše koljena koja onda prva stradavaju.
Po meni, fizičke pripreme za kuglanje nisu neki problem. Bitno je da imaš snage 120hitaca baciti a da ti nedostatak snage ne poremeti koncentraciju.
Za moj rang natjecanja (2liga) dovoljno je 2-3 treninga tjedno + utakmica, u sezoni.
Za dobre rezultate i solidnu formu bitna je VOLJA za kuglanjem, i mirna glava što je najteže utrenirat :shock:
Luko Del Ponte

ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la ŠALABAJZER »

bolanjo sad je meni jasno zakaj si u čk imal 530... pa kaj je to tak teško bilo prizati da je bila greška u pripremama... teretana te sjebala... hahhahahaa.. .

ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la ŠALABAJZER »

i fakat mi zbilja nije jasno da jedan vrhunski sportaš i kuglaš... na forumu postavlja pitanja kako se treba pripremati za sezonu... to mi je da jednostavno da ne povjeruješ... a kak da onda znamo mi šalabajzeri koji u karijeri NIKAD NISMO ODRADILI NIKAKVE PRIPREME.... nikad imali savjetnike.. trenere.. stručnjake.... i slažem se s lukom.. nikakav trenin preko ljeta ti neće pomoći da nakon odbacanih 60 hitaca nakon ljetne pauze mišići ne bole... da uzmeš bildera koji svaki dan vježma par sati u teretani s uzezima.. nakon 100 hitaca... i njemu će drugi dan otpast noge... kuglačka kondicija se stječe kuglanjem.. i samo kuglanjem.. a opća kondicija je opća.. i s kuglanjem nema veze...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

ŠALABAJZER je napisao/la:i fakat mi zbilja nije jasno da jedan vrhunski sportaš i kuglaš... na forumu postavlja pitanja kako se treba pripremati za sezonu... to mi je da jednostavno da ne povjeruješ... a kak da onda znamo mi šalabajzeri koji u karijeri NIKAD NISMO ODRADILI NIKAKVE PRIPREME.... nikad imali savjetnike.. trenere.. stručnjake.... i slažem se s lukom.. nikakav trenin preko ljeta ti neće pomoći da nakon odbacanih 60 hitaca nakon ljetne pauze mišići ne bole... da uzmeš bildera koji svaki dan vježma par sati u teretani s uzezima.. nakon 100 hitaca... i njemu će drugi dan otpast noge... kuglačka kondicija se stječe kuglanjem.. i samo kuglanjem.. a opća kondicija je opća.. i s kuglanjem nema veze...
O, ima veze, i te kako ima veze...

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo »

ŠALABAJZER je napisao/la:i fakat mi zbilja nije jasno da jedan vrhunski sportaš i kuglaš... na forumu postavlja pitanja kako se treba pripremati za sezonu... to mi je da jednostavno da ne povjeruješ... a kak da onda znamo mi šalabajzeri koji u karijeri NIKAD NISMO ODRADILI NIKAKVE PRIPREME.... nikad imali savjetnike.. trenere.. stručnjake.... i slažem se s lukom.. nikakav trenin preko ljeta ti neće pomoći da nakon odbacanih 60 hitaca nakon ljetne pauze mišići ne bole... da uzmeš bildera koji svaki dan vježma par sati u teretani s uzezima.. nakon 100 hitaca... i njemu će drugi dan otpast noge... kuglačka kondicija se stječe kuglanjem.. i samo kuglanjem.. a opća kondicija je opća.. i s kuglanjem nema veze...
Zbog ovakvih gluposti mislim da je sloboda govora malo precjenjena stvar

Macna
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Macna »

ajde se pametni onda zapitaj zašto sprinteri na 100 i 200 metara izgledaju kao da su ih Božje ruke napravile, a maratonci sa zlatnim rolex-om imaju 30 kg?!? pa nije im bitna snaga.. ipak oni "samo" trče..

Krunoslav
Forumsko piskaralo

E ŠALABAJZER ovo ti nije trebalo :lol: ispljuvaše te na brzinu :? Čovjeka zanima možda u nećemu griješi, zašto si nebi pomogao ako može? I kuglanje je ipak amaterski sport (osim par iznimaka) i nadam se da će oni bolji kuglači napisati takođe svoje pripreme, da bi mi "rekreativci" nešto od njih pokupili ;)

Odgovorite