PRIPREMNE PRIJATELJSKE UTAKMICE

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići

Re: PRIPREMNE PRIJATELJSKE UTAKMICE

PostPostao/la newform1 » 12 kol 2013

Krunoslav je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Ja obično prvi trening odradim na 60 hitaca pa upala mišića pa 120 hitaca pa ponovno "muskulfiber" pa andoli pa onda jedva hodaš par dana... A mogu bez problema trčati satima na nogometu :mrgreen:

To ti je zato što je nogomet sport a kuglanje nije (po nekima) :lol:

Mislim da to nitko nikad nije ovdje napisao (da kuglanje nije sport). Koliko se sjećam, rasprava se vodila o vrhunskom sportu, za što postoji točna definicija, kao i za sport. Kako sam jedan od tvrdoglavijih u nekim stvarima još uvijek tvrdim da u Hr nema više od pet vrhunskih sportaša - kuglača. Vrhunskih rekreativaca kuglača da - ima ih kolko hoćeš.

Inače, upala mišića za dokazivanje što je sport a što nije nije neki kriterij osim da na nečiji račun popiješ i pojedeš... Dok sam bio na faksu, na isti način sam popio nekoliko piva na račun juniorskog vice-prvaka svijeta u hrvanju. Dogovorili smo 150 hitaca, no on je hrabro izdržao duplo: imao je težak tjedan nakon toga...
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 12 kol 2013

A koja su to petorica veličanstvenih :roll:
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Krunoslav » 12 kol 2013

newform1 je napisao/la:
Krunoslav je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Ja obično prvi trening odradim na 60 hitaca pa upala mišića pa 120 hitaca pa ponovno "muskulfiber" pa andoli pa onda jedva hodaš par dana... A mogu bez problema trčati satima na nogometu :mrgreen:

To ti je zato što je nogomet sport a kuglanje nije (po nekima) :lol:

Mislim da to nitko nikad nije ovdje napisao (da kuglanje nije sport). Koliko se sjećam, rasprava se vodila o vrhunskom sportu, za što postoji točna definicija, kao i za sport. Kako sam jedan od tvrdoglavijih u nekim stvarima još uvijek tvrdim da u Hr nema više od pet vrhunskih sportaša - kuglača. Vrhunskih rekreativaca kuglača da - ima ih kolko hoćeš.

Inače, upala mišića za dokazivanje što je sport a što nije nije neki kriterij osim da na nečiji račun popiješ i pojedeš... Dok sam bio na faksu, na isti način sam popio nekoliko piva na račun juniorskog vice-prvaka svijeta u hrvanju. Dogovorili smo 150 hitaca, no on je hrabro izdržao duplo: imao je težak tjedan nakon toga...

Nisam niti rekao da je to netko ovdje napisao, jer ovdje mislim barem, niti nema onih koji ne kuglaju ili su kuglali, ali tako tretiraju kuglanje oni ostali "sportaši"
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 12 kol 2013

newform1 je napisao/la:... Dogovorili smo 150 hitaca, no on je hrabro izdržao duplo: imao je težak tjedan nakon toga...

:lol:
Vjerovatno bi i Vi imali težak tjedan da vas je par puta razbacao po parteru.... ;)
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la krcko » 12 kol 2013

Čak eventualnih dvadesetak i još poneko bacanje i nije problem koliko je teško pripremiti tijelo za pretpostavljam sparing na koji si mislio, ako znaš padove. Tu i je grm. I nije kuglanje težak sport za ljude koji se koji su navikli na trening poglavito u borilačkim sportovima. Pa prije se bacalo 200 hitaca. Normalno da je teže rekreativcima.
I da, mislim i sam da ih u organiziranom treningu ima oko pet.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 13 kol 2013

lukodp je napisao/la:
newform1 je napisao/la:... Dogovorili smo 150 hitaca, no on je hrabro izdržao duplo: imao je težak tjedan nakon toga...

:lol:
Vjerovatno bi i Vi imali težak tjedan da vas je par puta razbacao po parteru.... ;)

To je točno, često je bio demonstrator ali nas je pazio. Svaka čast!
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 13 kol 2013

Osnovni problem kod kuglanja, ako govorimo o upali mišića, je što pojedine grupe mišića rade u za njih neuobičajenim uvjetima, trenucima i na neuobičajen način. Zato, kad se naviknu nakon par treninga, upala više nema.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la heku » 15 kol 2013

Dečki, dečki.
Nemojte se dati vrijeđati.Ali previše, moram biti slobodan kak...e.Ne baš tako davno prof.Milanović sa kinez.fak.mislim da se tako zove napisao je stručnu studiju ? ili kao analizu kuglanja i kuglača bolje rečeno.Bilo bi dobro da dođete do toga i pročitate to pa da vidite kamo spadamo mi kuglači.Naročito za one koji žele biti odlični ali ne poslije u ispijanju piva.
heku
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Krunoslav » 16 kol 2013

heku je napisao/la:Dečki, dečki.
Nemojte se dati vrijeđati.Ali previše, moram biti slobodan kak...e.Ne baš tako davno prof.Milanović sa kinez.fak.mislim da se tako zove napisao je stručnu studiju ? ili kao analizu kuglanja i kuglača bolje rečeno.Bilo bi dobro da dođete do toga i pročitate to pa da vidite kamo spadamo mi kuglači.Naročito za one koji žele biti odlični ali ne poslije u ispijanju piva.

Znate li točan naziv te studije?
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la heku » 16 kol 2013

Krunoslave pozdrav,

dajem ti kompletan tekst prof. Milanovića pisan 90.te godine koji nije izgubio na aktualnosti ni danas mada se igra 120 umjesto 200. Kako je moj dobri prijatelj Benedik meni dao jako dobar savjet: vidjet ćeš kolko treba biti spremniji za 120 nego 200 hitaca, jer loš hitac ili dur nosi sve i nema više povratka ni popravka. I pokazalo se da je to točno i da moraš biti fizički 150 posto spreman za vrhunsku cifru jer prije se greška mogla popravit. Danas kad se igra 15 u pune 15 u čišćenje nemaš kada. U prilogu prva stranica otvorena, za ostalo su linkovi. Dobro je znati kako drugi stručnjaci vide nas kuglače.

1. stranica: https://mail-attachment.googleuserconte ... 5VUnbBKpVM

slika

2. stranica: https://mail-attachment.googleuserconte ... uVGAvzZ_jc
3. stranica: https://mail-attachment.googleuserconte ... eweqiudtGU
4. stranica: https://mail-attachment.googleuserconte ... G3pxm5WnuE
5. stranica: https://mail-attachment.googleuserconte ... KdXsXULtg4
heku
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Brbljanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.