Povijest kuglanja u Hrvatskoj

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići

Povijest kuglanja u Hrvatskoj

PostPostao/la lukodp » 08 ruj 2011

Pozdrav,

Molim ako netko ima kakvih saznanja gdje pronaći relevantne podatke na gore navedenu temu. Literatura, članak u novinama, na internetu, rekla-čula-kazala.... svejedno, napišite ispod ili na PM ili na mail (luko.delponte@gmail.com)...
Podaci mi trebaju da bih popunio i nadopunio dio stranica kluba (http://kkciglenica.com/kkciglenica/?page_id=1244) koji se odnosi na kuglanje kao sport opčenito kako kod nas tako i drugdje (povijest, organizacije, klubovi...). Pravila, napuci itd. me ne zanimaju previše ;)

Unaprijed hvala na svakom doprinosu i komentaru.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

Re: Povijest kuglanja u Hrvatskoj

PostPostao/la Nikola » 08 ruj 2011

lukodp je napisao/la:Pozdrav,

Molim ako netko ima kakvih saznanja gdje pronaći relevantne podatke na gore navedenu temu. Literatura, članak u novinama, na internetu, rekla-čula-kazala.... svejedno, napišite ispod ili na PM ili na mail (luko.delponte@gmail.com)...
Podaci mi trebaju da bih popunio i nadopunio dio stranica kluba (http://kkciglenica.com/kkciglenica/?page_id=1244) koji se odnosi na kuglanje kao sport opčenito kako kod nas tako i drugdje (povijest, organizacije, klubovi...). Pravila, napuci itd. me ne zanimaju previše ;)

Unaprijed hvala na svakom doprinosu i komentaru.

E, da mi prije 10-ak godina nije virus poharao komp poslao bih ti svoju maturalnu radnju (Razvoj kuglačkog sporta u Hrvatskoj i Ogulinu)...
Nikola
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la OS187DC » 09 ruj 2011

Luka znam da je veliku arhivu Osječkog kuglanja ima Tibor Bece izrezivao je članke iz novina jedno 30 godina zadnjih, isto tako Miroslav Liović ( tajnik Osječkog kuglanja ) vjerojatno ima arhivu dosta veliku, rezultati fotografije, Dragutin Kerže ( urednik sportske redakcije Glasa Slavonije) mislim da je objavio prije nekoliko godina neku knjigu na tu temu Miroslav Liović ti može biti poveznica za Keržea.
OS187DC
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 09 ruj 2011

Puno hvala g. Lioviću iz Osijeka, g. Baričeviću iz Crikvenice i g. Gorniku na pomoći. :D
S obzirom na količinu podataka, moguće je da se rubrika Povijest kuglanja na stranicama kluba pretvori u nešto puno večeg opsega.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Krunoslav » 09 ruj 2011

Luko po do sadašnjim prognozama Ciglenica 100% prvak :lol:
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Natrag na Brbljanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.