KRIVOTVORENJE IGRAČKIH ISKAZNICA

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići

Re: KRIVOTVORENJE IGRAČKIH ISKAZNICA

PostPostao/la zdalp » 25 tra 2012

Ne slažem se sa tvrdnjom da su suci krivi za ovaj slučaj.Ja sam osobno sudio poneke utakmice Novskoj i svaki put kad sam pregledavao knjižice i lječnićke preglede oni su imali valjani datum za pravo nastupa na utakmici.Istina,ja sam provjeravao samo zadnji ovjereni datum na knjižici jer me u tom momentu samo to i zanimalo.Datumi su pisani kemijskom olovkom i kod rutinskog pregleda knjižica nije se primjetila nepravilnost što dokazuje i činjenica da to moraju provjeriti grafolozi,a ja sam samo glavni sudac ali ne i inspektor.Inaće smatram da bi se trebalo uvesti pravilo da se datumi ovjere ovjeravaju žigom a ne rućno te nebi postojala mogučnost krivotvorenja.
zdalp
Tek protipkao

PostPostao/la Krunoslav » 25 tra 2012

newform1 je napisao/la:
zeljar je napisao/la:izgleda na Newform1 nije shvatio o čemu se radi kod krivotvorenja iskaznica igrača KK "Novska". oni su obavili
pregled npr. 30.03. i kuglali su normalno jer su imali pregled. kada je došao kraj 9. mjeseca iste godine oni su
datumispravljalina 30.09.i tako su ponovo imali liječnički pregled idućih 6 mjeseci.

Iako to nije bitno, mislim da Ti nisi shvatio mene: Ako je ispravan taj pregled datiran 30.09. to znači da nisu imali preglede od 3. do 9. mjeseca, a to su suci trebali vidjeti i zabraniti im nastup. A oni su i tada igrali. Teoretski bi to značilo da suci nisu provjeravali preglede od ožujka do rujna i da bi samim tim trebali biti kažnjeni jer nisu radili po pravilima.

newform, mislim da je zeljar u pravu, dok je trajao važeći liječnički (od 30.03. do 30.09.) u registraciji je stajao prvi datum, a kada je došao kraj devetog, evo ti čuda trojka se pretvara u devetku i opet lječnički važi (do 30.03. slijedeće godine).
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 25 tra 2012

Krunoslav je napisao/la:
newform1 je napisao/la:
zeljar je napisao/la:izgleda na Newform1 nije shvatio o čemu se radi kod krivotvorenja iskaznica igrača KK "Novska". oni su obavili
pregled npr. 30.03. i kuglali su normalno jer su imali pregled. kada je došao kraj 9. mjeseca iste godine oni su
datumispravljalina 30.09.i tako su ponovo imali liječnički pregled idućih 6 mjeseci.

Iako to nije bitno, mislim da Ti nisi shvatio mene: Ako je ispravan taj pregled datiran 30.09. to znači da nisu imali preglede od 3. do 9. mjeseca, a to su suci trebali vidjeti i zabraniti im nastup. A oni su i tada igrali. Teoretski bi to značilo da suci nisu provjeravali preglede od ožujka do rujna i da bi samim tim trebali biti kažnjeni jer nisu radili po pravilima.

newform, mislim da je zeljar u pravu, dok je trajao važeći liječnički (od 30.03. do 30.09.) u registraciji je stajao prvi datum, a kada je došao kraj devetog, evo ti čuda trojka se pretvara u devetku i opet lječnički važi (do 30.03. slijedeće godine).

Mislim da je skroz bespredmetno raspravljati o tome da se kazne suci, a isto tako mislim da disciplinska komisija može kazniti KK Novsku i bez grafološkog izvješća. A kad isto dođe i bude nepovoljno za klub (ne vidim drugu mogućnost), onda samo podnesti prijavu nadležnim institucijama. Naravno, u slučaju da grafološko izvješće ne dođe do kraja kolovoza...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la SLAVONAC » 25 tra 2012

PROČITAJTE PRIJEDLOG SA KOLIKO SE JEDNOSTAVNSTI MOŽE RIJEŠITI LIJEČNIČKI PREGLED PA NAPIŠITE SLOBODNO PRIMJEDBE . SAVEZ PRIJE POČETKA PRVENSTVA POŠALJE KLUBOVIMA DOPIS OTPRILIKE OVOG SADRŽAJA ( NISU VAŽNI DATUMI NEGO SAMO FORMALNO ) : UČESNICI PRVE LIGE ZA SEZONU....... DUŽNI SU OBAVITI LIJEČNIČKI PREGLED U SPORTSKOJ AMBULANTI OD 1 DO 5 U 9 MJESECU I POPIS OVJEREN OD SPORTSKOG LIJEČNIKA DOSTAVITI NAJKASNIJE DO 10 U SAVEZ DA BI DOBILI LICENCU ZA NASTUP . ONAJ TKO NE DOSTAVI POPIS NEMA GA I NE MOŽE NASTUPITI U PRVENSTVU KOJE POČINJE 15 . U POPISU IGRAČA KOJI SE PRAVI PRED POČETAK PRVENSTVA TKO NIJE NA SPISKU NEMA PRAVO NASTUPA I GOTOVOOOOOO. ŠTA SUCI TREBAJU KONTROLIRATI , GLUPOST , SAVEZ IZDAJE LICENCU IGRAČU I DAJE MU PRAVO NASTUPA NA TEMELJU VALJANOSTI REGISTRACIJE , VALJANOSTI LIJEČNIČKOG PREGLEDA .......AKO LIJEČNIČKI VAŽI 6 MJESECI PONOVITI TO U 3 MJESECU I PRIČA JE GOTOVA . SUDAC NA STAZI IMA POPIS IGRAČA KOJI IMAJU PRAVO NASTUPA I NE ZANIMAJU GA KNJIŽICE . POZDRAV . KOMENTARE MOLIM .JOŠ SAMO IZ ISKUSTVA JEDNA PRIMJEDBA NA JAKO PUNO KNIŽICA OVJEREN DATUM NEMOGUĆE JE ODGONETNUTI IZ RAZLOGA ŠTO JE ŽIG JAČI OD BROJEVA NAPISANIH KEMIJSKOM OLOVKOM .
SLAVONAC

PostPostao/la zeljar » 25 tra 2012

slavonac i sam sam sudac- ovo mi je prva informacija da hks izdaje licence igračima. nisam imao prigodu biti
glavni sudac na utakmici 1. lige- po tvome klubovi 1. lige ne trebaju niti predavati iskaznice ako postoji licencirani
popis igrača kako ti navodiš. tko izdaje licence igračima 2., 3. i 4. lige- da li za njih odnosno za te lige postoje drugi
kuglački propisi.
i sam kuglam i nema mi ništa gore kada mi se glavni sudac počne hvaliti i držati predavanje kaoja sudim 1-i 2. ligu
što vi mali klubovi znate i sl., a nezna da u klubovima 3. i 4. lige igraju bivši reprezantivci i nekadašnji majstori kuglanja.
smatram da u svim ligama trebaju važiti isti propisi. primjera radi u regiji zapad liječnički pregled vrijedi godinu
dana, špricanje čunjeva nakon svakog bloka, izmjena igrača pismeno i drugo. svijet gosp. Nikole Majnarića.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la lukodp » 26 tra 2012

zeljar je napisao/la:slavonac i sam sam sudac- ovo mi je prva informacija da hks izdaje licence igračima. nisam imao prigodu biti
glavni sudac na utakmici 1. lige- po tvome klubovi 1. lige ne trebaju niti predavati iskaznice ako postoji licencirani
popis igrača kako ti navodiš. tko izdaje licence igračima 2., 3. i 4. lige- da li za njih odnosno za te lige postoje drugi
kuglački propisi.
i sam kuglam i nema mi ništa gore kada mi se glavni sudac počne hvaliti i držati predavanje kaoja sudim 1-i 2. ligu
što vi mali klubovi znate i sl., a nezna da u klubovima 3. i 4. lige igraju bivši reprezantivci i nekadašnji majstori kuglanja.
smatram da u svim ligama trebaju važiti isti propisi. primjera radi u regiji zapad liječnički pregled vrijedi godinu
dana, špricanje čunjeva nakon svakog bloka, izmjena igrača pismeno i drugo. svijet gosp. Nikole Majnarića.

Slavonac je samo iznio ideju, "licence" izdaje županijski kuglački savez za SVE lige, neovisno o obavljenom ili neobavljenom liječničkom pregledu. Po meni ovo s kuglačkim iskaznicama šljaka sasvim OK i ne mislim da bi HKS trebao licencirati sve igrače, jedino bi trebao daleko više kontrolirati i sankcionirati rad u županijskim savezima te regijama. Naravno, donijeti pravila kuglanja na devet čunjeva, jasne i nedvosmislene propozicije natjecanja te se pobrinuti da se sva natjecanja kojima je HKS organizator (a to su sva ekipna, pojedinačna i parovna prvenstva od 18.lige sjeverozapad do 1.HKL) provode po danim pravilima.
Jedini, največi i kolosalni problem (odnosno majka svih sranja) u kuglanju je rad odnosno nerad HKS, i što je zanimljivo, HKS je kao i matična organizacija za 10-pin bowling (iliti samo bowling) a baš nevidim da oni (bowlingaši) imaju ovakvih trivijalnih problema kao što su propozicije natjecanja ili liječnički pregledi, da ne spominjem prisutnost u medijima i dostupnost rezultata i ostalo.

P.S. Slavonac, ideja i nije toliko loša koliko je neizvediva, zar zbilja misliš da bi ti ljenivci u HKS bili sposobni odraditi takvo nešto ? Možda, kada bi netko imao i neke osobne dobiti od toga, ovako NE... ;)
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cigla » 26 tra 2012

Treba ukinuti ljiječničke preglede. I riješena stvar.
cigla
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 26 tra 2012

cigla je napisao/la:Treba ukinuti ljiječničke preglede. I riješena stvar.

I kuglanje, pa smo mirni... :roll:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Krunoslav » 26 tra 2012

Svatko nek potpiše izjavu na početku sezone da igra na svoju odgovornost i to je to.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 26 tra 2012

Krunoslav je napisao/la:

Svatko nek potpiše izjavu na početku sezone da igra na svoju odgovornost i to je to.

Ne bi išlo... Dok smo u članstvu HOO-a, oni o tome odlučuju...
newform1
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Brbljanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.