Financiranje razvoja Igrača a plaća HKS

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
Odgovorite
OS187DC
Tipka sa dve ruke

Financiranje razvoja Igrača a plaća HKS

Post Postao/la OS187DC » 21 vel 2012, 11:40

Postoje u Hrvatskoj kuglačkoj ligi lista pojedinaca/ki na osnovu ostvarenih rezultata, ajmo malo probati maštati i zamisliti to ovako.

1. Prvih dvadeset mjesta stimulira savez po kolu sa 100,00 kn + PDV po igraču tako da sredstva uplati na žiro račun kluba kao sredstva za razvoj igrača odnosno na takav način savez sebi omogućuje da si širi bazu potencijalnih reprezentativaca, odnosno da pomogne reprezentativcima da se što kvalitetnije pripreme.
2. Isplata prvog u mjesecu na žiro račun kluba
3. Obračun se radi nakon odigranog kola
4. Mjesto se stimulira sa 100,00 kn + PDV
5. Mlađim igračima od 23 godine se mjesto stimulira sa 200,00 kn + PDV
6. Plaća se isključivo za mjesta Hrvatskih državljanja,
jer ipak oni su samo reprezentativci. ( To znači ako je na listi 20 stranaca u prvih dvadeset nitko ne dobiva ništa)

Takvom nekom računicom bi se stimulirao rad sa mladima u klubu odnosno stimuliralo bi se da kuglane održavaju jer bi u prednosti bili oni igrači čije su kuglane ispravne, u krajnjoj liniji bi se omogučilo klubovima d aim u ovim kriznim vremenima savez malo pomogne i vjerojatno bi savez vratio jedan dio malih sredstava koje je tražio od klubova da ulože u objekte.

Ima li ovakva neka računica uopće smisla, dajte probajte u nekoj kavalitetnoj diskusiji malo razraditi ovu ideju da bude dovoljno kvalitetna pa ju možda i HKS prihvati i malo moderila.

Ukupni trošak ovoga projekta bi iznosi negdje oko 80 000,00 kn po sezoni.

arhont
Tek protipkao

Re: Financiranje razvoja Igrača a plaća HKS

Post Postao/la arhont » 21 vel 2012, 15:46

!
Zadnja izmjena: arhont, dana/u 27 tra 2017, 15:34, ukupno mijenjano 1 put.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 21 vel 2012, 19:47

Odlično!

Ajd ti to malo "uopširi" pa pošalji dudekima u HKS. Tko zna možda progledaju konačno, a ako ne, bar nemogu reč da nema pametnih ideja. Još nek se ukljuće neke državne institucije (MZOS ili ZSUS) pa nek podijele troškove.
Kad ćeš se kandidirat za neku funkciju u savezima više??? Trebaju nam takvi ljudi na tim mjestima a ne oni panjevi...
Pozdrav!
Luko Del Ponte

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 22 vel 2012, 08:55

iskreno nisam baš skužio model, kojih 20 igrača, na kraju lige ili po kolima, koliko mladih je među njima da bi se moglo reći da je to financiranje razvoja mladih, meni se čini da svi igrači u prvoj ligi po kolu dobiju dosta više od tih 100-200 kn ako odigraju dobru cifru, otkud novci HKS-u za takvu neku stavku - to ne postoji u proračunu niti bi to olimpijski odobrio kao stavku financiranja...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 22 vel 2012, 09:23

sasa je napisao/la:iskreno nisam baš skužio model, kojih 20 igrača, na kraju lige ili po kolima, koliko mladih je među njima da bi se moglo reći da je to financiranje razvoja mladih, meni se čini da svi igrači u prvoj ligi po kolu dobiju dosta više od tih 100-200 kn ako odigraju dobru cifru, otkud novci HKS-u za takvu neku stavku - to ne postoji u proračunu niti bi to olimpijski odobrio kao stavku financiranja...
Zato sam mu i rekao da to malo "uopširi" ;)
Luko Del Ponte

OS187DC
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la OS187DC » 22 vel 2012, 09:29

Saša,

- radi se o listi za igrača/igračicu lige
- lista se mijenja nakon svakog kola pa se zato poslije svakog kola radi obračun,
- isplata je prvog u mjesecu za protekli mjesec
- ti novci nemaju ništa sa premiranjem igrača već to Savez odlučuje pomoči klubovima kako bi financiro treninge
- zašto bi HKS trebao te novce tražiti od HOO pa može savez se potruditi i nači nekog sponzora
- među igračima možda je samo jagić ispod 23 godine me znam, a žensko kuglanje nepoznam tako da mi imena na listi ništa ne znaće

Svrha ove ideje je napravljena iz toga razloga što većina klinaca ima volje trenirati od jutra do sutra ali nemaju mogućnosti si platiti kuglanu, možda će na taj naćin doći do toga da mogu naći koji termin više kada treniraju seniori jer će klub imati veće prihode.
Nije svrha u tome da mi sada komentiramo prvi post već ako ga ne razumijete napravite nešto kako vi vidite tu ideju odnosno pišite ideje ne trebate ocjenjivati jer niste niti vi ti koji donose odluku.
Možda će i tih 80 000,00 kn koji su potrebni pronaći se kod sponzora otvoriti oći savezu da vide kako funkcionira određeni klub po pitanju financija.
Sve pišem u dobroj namjeri da kuglanje ide naprijed ne tražim nikakvu induvidualnu korist jer ionako ja sebe ne vidim u nekom ozbiljnom kuglanju vrlo malo mi je ostalo za osvojiti ( dvije - tri godine). Ostalo mi je još ponavljam osvojiti Hrvatski kup, Europa pokal i Svjetsko seniorsko prvenstvo ( ekipno) i odo ja u divlju ligu.

cigla
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la cigla » 22 vel 2012, 14:38

Ha, ako je tako, još ćeš ti dugo kuglati ovdje

bulka
Tek protipkao

Post Postao/la bulka » 23 vel 2012, 09:57

Evo jedan primjer: kazniti novsku sa 15 tisuća kn za krivotvorenje lijecnickih, i novce uložiti u pripreme i rad s mladom repkom. 

Tu akciju bi nazvali: financiranje razvoja igrača a plaća kk novska!!

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 23 vel 2012, 10:07

bulka je napisao/la:Evo jedan primjer: kazniti novsku sa 15 tisuća kn za krivotvorenje lijecnickih, i novce uložiti u pripreme i rad s mladom repkom. 

Ja bi ih kaznio sa 80.000 kn, bacio u treću ligu, odgovorne za krivotvorenje u klubu doživotno suspendirao, prijavio policiji i te novce iskoristio za financiranje razvoja igrača - a plaća HKS (Novska)

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 23 vel 2012, 10:38

Kegelmaniac je napisao/la:
bulka je napisao/la:Evo jedan primjer: kazniti novsku sa 15 tisuća kn za krivotvorenje lijecnickih, i novce uložiti u pripreme i rad s mladom repkom. 

Ja bi ih kaznio sa 80.000 kn, bacio u treću ligu, odgovorne za krivotvorenje u klubu doživotno suspendirao, prijavio policiji i te novce iskoristio za financiranje razvoja igrača - a plaća HKS (Novska)
Samo vi sanjajte, od koga bi naplatili? Da imaju te pare nebi ni pričali sad o ovome :lol:
Ali ideje nisu loše, pošaljite i to HKS-u ;)
Luko Del Ponte

Odgovorite