POJEDINAČNO PRVENSTVO VETERANA -VARAŽDIN

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići

Re: POJEDINAČNO PRVENSTVO VETERANA -VARAŽDIN

PostPostao/la fizzo » 02 svi 2012

cezar je napisao/la:Odgovor ZrntscheZ izgled medalja možeš vidjeti na stranicama ZKS na slikama Pojedinačnog prvenstva RH za mlade do 12 godina.

hahahaahahahha dobro se žalit na izgled medalja, kaj si ti očekival od pravog zlata, pa od pravog zlata nisu ni na svjetskom prvenstvu...
a i ove medalje dobro izgledaju, moderno kolko tolko
fizzo
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 02 svi 2012

zagreb1234 je napisao/la: ukažu nam da svaka domicilna sudačka organizacija mora imati komisiju za praćenje rada sudaca, da su iste dužne godišnje ocjene dostaviti u HKS, itd, itd !

Dal se to radi? Moš si mislit... "Domicilne sudačke organizacije" u pravilu niti ne postoje niti rade svoj posao kako treba. A sve se bojim da bi i ovi u HKS nešto i napravili s tim godišnjim ocjenama.
Zašto jedan savez nemože biti transparentan? Glupo pitanje i svi znamo odgovor.
Ovo za suce u VŽ sam pisao i ranije, prije godinu-dvije, pa je ispalo da imam nešto protiv sudaca u VŽ. Nemam, ali imam protiv suđenja po vlastitoj volji i inerciji mimo datih propozicija koje su jasne, a sve uz izliku da se tako sudi vani :shock: :roll: .
Jako bi volio kada bi netko objasnio ljudima gdje i na što odlaze novci od kotizacija (ligaških, kupova, kvalifikacija, prvenstava...) Ali, vjerovatnost da se to desi je zanemariva...
VRIJEME JE ZA PROMJENE!
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la mrbean » 02 svi 2012

tako je..ajmo prvo smijeniti bahatog i prepotentnog čaćića.../i on sudi po nekim svojim pravilima/ a onda pređimo na kuglačke suce.. sve je to ista bagra:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
mrbean
Raspisani lik

PostPostao/la 0013 » 02 svi 2012

cezar je napisao/la:Pozdrav forunaši ! Do sada sam samo pratio događanja na foruma a danas pišem ovaj dopis jer sam se još jednom uvjerio u samovolju i bahatost HKS-a . Kao jedan od sudionika XXI pojedinačnog prvenstva RH za veterane održanog u Varaždinu bio sam iznenađen sa skromnošću ovogodišnjih nagrađivanja za prva tri igrača po dobnim kategorijama . Nezadovoljstvo među natjecateljima se vidjelo na samoj kuglani ali ja osobno nisam obraćao pažnju ali nakon prespavane noći i bačene računice došao sam do sljedećeg:

1. Kotizacija za igrače 125 kn po rasporedu nastupilo 92 igrača što iznosi 11500 kn
2. Varaždinski kuglački savez je dao HKS kuglanu po 40 kn sat jedne staze što za 92 igrača iznosi 3680 kn.
3. Sudačka cijena pronađena na forumu za utakmicu (u Varaždinu sude 2 suca na 6 staza ali 2 sata, što također po meni nije realno. Jedan sudac može kvalitetno pratiti dvije staze, 3 staze nema smisla da prati, a 4 nikako ne stigne pratiti. A cijena suđenje je glavni dobiva 3hX50,00 kn, a stazni 2X50,0kn.) a cijelo prvenstvo bi bilo kao 8 utakmica glavni sudac 150 kk x 8 = 1200 kn stazni sudac 100 kn X 8 = 800 kn ukupno za suđenje 2000 kn.
4. Zaključak : Sat kuglane 3680 kn Kotizacija 11500 kn
Suci 2000 kn Troškovi __5680 kn
5680 kn Razlika 5820 kn

Po tome HKS je trebalo ostati 5820 kn a o se bacio u trošak za pet kompleta medalja ( 5 zlatnih, 5 srebrnih , 5 brončanih ). Na internetskim stranicama sam pronašao da u INTERNETADRIA d.o.o. jedna Medalje od kristala, sa laserskim graviranjem košta maloprodajna cijena 67,65 kn što bi u našem slučaju bilo za 15 medalja 1014,75 kn a medalje koje je HKS podijelio nisu ni približno toj cijeni ni kvaliteti pa kad oduzmemo to od 5820 kn ostalo je čisto 4805,25 kn . Ova razlika će biti valjda našem tajniku đeparac za SP u Bautzenu samo ako će voditi sa sobom svog pulena NM onda mu je i to kratko jer kako je opisao jedan forumaš u temi VODITELJ LIGE ! taj je na SP u POZNANU znao dobro potegnuti.
Ove medalje su valjda stajale negdje u ladici pa ih je trebalo negdje uvaliti pa su gospoda iz HKS-a to uvalila veteranima koji će šutjeti, Forumaši komentirajte !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sat kuglane 6 staza + suci = 180 kuna to je bila cijena. Neznam od kud ti 40 kuna po satu staze. Ovo ispada 95 kuna za 6 staza. 95/6 = 15,833
0013
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 03 svi 2012

0013 je napisao/la:Sat kuglane 6 staza + suci = 180 kuna to je bila cijena. Neznam od kud ti 40 kuna po satu staze. Ovo ispada 95 kuna za 6 staza. 95/6 = 15,833

Super, znaći kuglana je koštala cca 1500,00kn. + 2000,00kn suci = 3500,00kn na što je otišlo 8000,00 kn? Na medalje?
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 03 svi 2012

Medalje i diplome :lol: se Mezak nije usudio sam donesti u VŽ već ih je poslao tek drugi dan po jednom igraču
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cigla » 03 svi 2012

Prijavljeno je bilo 92 veteran u svim kategorijama. Za to je trebalo osigurati 15, 33 sati šesterostazne kuglane. Neka je sat staze 40 kn. Troškovi kuglane iznose 3 679, 20 kn.
Troškovi suđenja pod predpostavkom da glavni ima satnicu 45 kuna, a pomoćni 40 kuna su: 15, 33 sata po 85 kuna, što iznosi 1 303,05 kuna.
Troškovi kupnje medalja su 15 medalja po 70 kuna, što je 1o50,00 kuna.
Ukupni predviđeni trošlovi su 6 032,25 kuna.
Nastupilo je 83 veterana koji su platili po 125 kuna nastupnine, što iznosi 10 375,00 kuna.
Ostalo je dobiti 4 342,75 kuna.
Gdje su završili ti novci i zašto?
Ako nas se pljačka na pojedinačnim prvenstvima županija, regija i saveza, nije fer pljačkati veterane.
Ispada da, umjesto da savezi sufinanciraju prvenstva, mi financiramo njih. Netransparentno.
Dobro, sad vidim da nisam ukalkulirao diplome. Ali to ne mijenja ništa u biti.
cigla
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la bauer » 03 svi 2012

Moram priznat da sam se nasmijao čitajući ova zapažanja.
Što se tiče medalja , nemogu komentirati jer ih nisam vidio.... no ako postoji nezadovoljstvo nemam razloga da nevjerujem....
Ove primjedbe oko suđenja i vođenja utakmica su interesantne jer ih koliko vidim redom daju suci/igrači, tako da mogu uspoređivati svoj rad sa radom sudaca u drugoj regiji.

Ja kao igrač i voditelj jedne drugoligaške ekipe moram priznat da nikad nismo imali problema sa sucima u regiji zapad, dapače mislim da je sudačka organizacija na visokom nivou, no javlja se jedan problem koji će kad tad isplivat na površinu ..... riječ je o slabom prilivu novih sudaca, problem oko prilagođavanja mnogih sudaca na kompjuterizirano vođenje, kao i starosna granica koja je nemilosrdna.... no to je neka druga tema.
Igranje na 4 staze sa dva suca i dežurnom osobom je sasvim O.K., no na 6 staza neznam kako stignu...
Suđenje bez zviždaljke moram priznat djeluje mi smješno, onda je jasno da potezanje igrača za rame , trčanje na otpetljavanje a da krajnje staze igraju je fakat malo čudno i neozbiljno, no vjerujem da organizator nije želio nikoga oštetiti. Činjenica je da neke to smeta i to treba uvažiti jer je prigovor opravdan.

Mislim da je cijela priča drugačijeg karaktera, ljudi su doputovali iz raznih krajeva zemlje, platili kotizaciju, potrošili novaca na put i benzin, mnogi isključivo iz svojih džepova, željeli se malo družiti izmjeniti koju, nasmijati i naravno odigrati najbolje šta se može, ..... no na kraju je ispalo drugačije .... iz postova se da isčitati da su ipak nezadovoljni jer druženje nije ispunilo očekivanja,vjerojatno to nije bio nivo koji se može nazvati "državno prvenstvo za veterane .." a treba uvažiti i činjenicu da su mnogi čekali cijelu godinu to takmičenje pogotovo ako nisu dovoljno aktivni kao igrači u svojim matičnim klubovima ....

Čestitke svima na rezultatima a naročito osvajačima medalja na lijepom uspjehu.
bauer
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la cezar » 03 svi 2012

cigla je napisao/la:Prijavljeno je bilo 92 veteran u svim kategorijama. Za to je trebalo osigurati 15, 33 sati šesterostazne kuglane. Neka je sat staze 40 kn. Troškovi kuglane iznose 3 679, 20 kn.
Troškovi suđenja pod predpostavkom da glavni ima satnicu 45 kuna, a pomoćni 40 kuna su: 15, 33 sata po 85 kuna, što iznosi 1 303,05 kuna.
Troškovi kupnje medalja su 15 medalja po 70 kuna, što je 1o50,00 kuna.
Ukupni predviđeni trošlovi su 6 032,25 kuna.
Nastupilo je 83 veterana koji su platili po 125 kuna nastupnine, što iznosi 10 375,00 kuna.
Ostalo je dobiti 4 342,75 kuna.
Gdje su završili ti novci i zašto?
Ako nas se pljačka na pojedinačnim prvenstvima županija, regija i saveza, nije fer pljačkati veterane.
Ispada da, umjesto da savezi sufinanciraju prvenstva, mi financiramo njih. Netransparentno.
Dobro, sad vidim da nisam ukalkulirao diplome. Ali to ne mijenja ništa u biti.

Re: Kvalifikacije za popunu 1. HKL
Postao/la zeljar » 26 tra 2012

vrijedni hks je na vrijeme i sa voljom objavio propozicije za kvalifikacijeza popunu 1. lige u muškoj i ženskoj
konkurenciji štoje vrijedno pohvale.
medjutim, što me bode u oči je je kotizacija ekipa i to u muškoj konkurenciji 1.450kuna a u ženskoj 1.300 kuna.
kada su toliko ažurni trebali su i prikazati troškove npr.u muškoj konkurenciji.što košta 7.250,00 kuna koliko će
platiti pet ekipa.
kolikomije poznato tu nema nagrađivanja ekipa i pojedinaca prigodnim nagradama već su samo troškovi kuglane
i sudaca.
troškovi kuglane bi bili 2 dana x 6 staza x 5 sati = 60 sati x 40 kuna = 2.400 kuna.
troškovi sudaca bi bili glavni sudac 2 dana x 6 sati x 45 kuna = 540,00 kuna. pomoćni suci 2 sudca x 2 dana x 5 sati
x 40 kuna = 800 kuna.
ukupni troškovi poovom izračunu iznose 3.740,00 kuna. kuda ide razlika nije mi jasno.
možda kuglana "Mlaka" ima cijenu sata i manje od 40 kuna.
ukoliko netko ima drugu matematiku volio bih je vidjeti.
zeljar
Nevini

Cigla me je ispravio u svojoj računici koja je sada točna 99% i to je jedan primjer a drugi primjer se vidi u zeljarovom zapažanju kod troškova kvalifikacija za 1 HKL a takvih primjera ove godine ima još najmanj tri . Upravo sam se sjetio jednog ovogodišnje pojedinačno prvenstvo seniora i seniorki u Vrbovskom i Ozlju gdje su jedni norali plačati preko žiroračuna drugi na licu mjesta a treći su "preklapali " ma što to značilo.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

Prethodna

Natrag na Brbljanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.