Drugi FIQ-World-Tour u Zalaegerszegu

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Drugi FIQ-World-Tour u Zalaegerszegu

Post Postao/la cezar » 02 ruj 2012, 09:03

Dali je neko jučer pratio drugi FIQ-World-Tour u Zalaegerszegu :?: :?: :?: . Ja sam se nadao da će ovaj drugi biti što se tiče prijenosa kvalitetniji od našeg u Varaždinu. Ako ovi turniri imaju cilj promoviranje kuglanja onda bolje da se ne prikazuju ni na TV ni preko You Tuba ako organizator ne objasni kamermanu što da snima odnosno režiseru prijenosa što da pušta u eter. Jučerašnji turnir po mom skromnom mišljenju je bio puno jači od Varaždinskog. Bilo je puno kvalitetnih i neizvjesnih dvoboja ali kad je bilo najnapetije kamera šara bez ikakve vez . Iz publike se čuje žustro navijanje što je za pretpostaviti da je negdje napeto i poznat glas „ SAD SE NALJUTI NA TOPKARNICU „ – „ RAZVALI TOPKARNICU „ a mi gledamo neku ćelavu glavu ili meč gdje je rezultat 120 – 80 . Ako se tako misli promovirati kuglanje neka nam Bog pomogne osim kako je napisao Orson ako se kuglanjem ne počnu baviti Kinezi . :ugeek:
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

mrbean
Raspisani lik

Re: Drugi FIQ-World-Tour u Zalaegerszegu

Post Postao/la mrbean » 03 ruj 2012, 07:54

kka su ljudi nezahvalni.. umjesto da budeš sretan kaj si uopće imao priliku gledati nekaj takvo uživo.. ti sad još tražiš dlaku u jajetu.... to je isto kao da se žališ da utakmica real barcelona nije prenošena s 33 kamere nego samo s 19... a kuglanje ionako prate samo kuglači.. tak da o nekom promoviranju i pridobljavanju publike nema smisla ni pričati... jer kao i u Vž i u Mađarskoj je broj gledatelja / od onih koji nemaju veze s kuglanjem.. milsim koji bi došli baš kao čisti gledatelji tj. navijači.. je bio otprilike..NULA

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 03 ruj 2012, 08:30

Zbog toga nam je i kuglanje tu gdje i je . Ja ne tražim dlaku u jajetu kao što ti kažeš a što se tiće Reala i barcelone njihov prijenos prate 103 kamere a ne 33 kao što ti podbadaš ali režiser prijenosa ne vadi DNK iz nosa već vidi što je najzanimljivije. Ako si pratio prijenos onda si mogao primjetiti da je bilo trenitaka kad se igralo SV na pojedinim stazama npr. Zavarko-Pintarić a kanerman je snimao da ne budem prost ..... I onda kad to gleda netko ko ne voli kuglanje prebacit će program na drugi kanal.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 03 ruj 2012, 09:11

Nažalost moram se složit s "cezarom" live prijenos je bio gotovo negledljiv. Dvije kamere na kojima se semafor ne vidi, neka nazovi grafika i "switchanje" s jedne kamere na drugu. Jaaako loše. Drugi put stavite nekog kuglača iza kamere i on će to bolje odradit ;) .
Ali, ako mislite da se LIVE streamingom preko neta propagira neki sport onda ste u najmanju ruku neupućeni :roll: . Ovo kako god okreneš gledaju samo oni koji znaju za to (prate kuglačke stranice i znaju za link streaminga, stoga je bolje postavit stacioniranu kameru gdje se vide samo rezultati (semofor) i ubacit komentar tko igra na kojoj stazi. Ovakav prijenos niti jedna televizija nebi puštala u eter...
U VŽ je bilo dosta bolje, iako... WTP? Ako se ne prikazuje kao live prijenos na nekoj televiziji, ne vidim puno smisla u nekoj vrhunskoj produkciji za 150 ljudi na netu.
Zadnja izmjena: lukodp, dana/u 04 ruj 2012, 08:48, ukupno mijenjano 1 put.
Luko Del Ponte

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean » 04 ruj 2012, 07:46

luko.. u prvom dijelu posta si se s ložil s cezarom.. a u drugom.. samnom.. tako je.. za nas 150.. ili možda samo 20.. tko bi ga znao točan broj i ovo je bilo više od očekivanog.. ja sam pratio i bilo je zanimljivo.. gotovo kao da si na kuglani... bilo bi super kad bi se tak prenosile i utakmice prve lige ili neka druga natjecanja...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 04 ruj 2012, 08:47

mrbean je napisao/la:luko.. u prvom dijelu posta si se s ložil s cezarom.. a u drugom.. samnom.. tako je.. za nas 150.. ili možda samo 20.. tko bi ga znao točan broj i ovo je bilo više od očekivanog.. ja sam pratio i bilo je zanimljivo.. gotovo kao da si na kuglani... bilo bi super kad bi se tak prenosile i utakmice prve lige ili neka druga natjecanja...
Tak je, oboje ste u pravu. Slažem se da je prijenos bio katastrofalan, ali kolko love tolko muzike ;), gledao sam kuglanje u subotu 2 sata besplatno... :)
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 04 ruj 2012, 11:14

I ja se u potpunosti slažem sa vama pogotovo sa lukodpom koliko para toliko muzike i k tome još i badave ..... baš me zanima koliko će Dragaš lupiti cijjenu ulaznice za 1. kolo kad im u goste dolazi Konikom :oops: :lol:

kuglackias
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kuglackias » 05 pro 2017, 09:11

Što se desilo sa ovim turnirom? Zbog čega se nije nastavilo?

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 05 pro 2017, 13:37

kuglackias je napisao/la:Što se desilo sa ovim turnirom? Zbog čega se nije nastavilo?
Odgovor na ovo pitanje najbolje zna „susjed“ tajnika HKS-a gospodin Ludwig Kocsis = direktor tvornice cigle
nedaleko Varaždina.
a)FIQ više zvanično ne postoji,
b)Turnir nije odigran samo u Zalaegerszegu već jedan od njih a jedan i u Varaždinu,
c)Turnir je proizvod gore spomenutog gospodina (inače predjsjednik Austrijskog Saveza do prolječa 2018) i
nekolicine „entuzijasta“ na gotovinu koja se vrtila oko Turnira – FIQ je davao inicijalni iznos za nagrade igrača,
Fond za nagrade igračima iznosio je 5.000 Eura a učesnici su osim plaćanja troškova smještaja i prehrane
morali snositi i troškove startnine – sve se plaćalo na licu mjesta u Eurima bez obzira gdje se igralo,
d)nagrade su se isplaćivale u „kešu“ na ruke a igrači su potpisivali (ako su svi znali što potpisuju na njemačkom)
izjavu kojom se je organizator osigurao kod eventualne financ.kontrole a igrači obvezali da će sami regulirati
obaveze po pitanju obračuna poreza u svojoj zemlji-igrali su igrači i iz HRV pa znaju što su sve platili i koliko,
e)Turniri nisu bili pod kapom NBC-a već WNBA (tada je spomenuti gospodin bio predsjednik WNBA i podpredsjednik u FIQ) i odigravali
su se u organizaciji Odbora kojeg je saćinjavalo nekoliko funkcionera iz Austrije i po koji domaćin ovisno gdje se igralo,
f)Sa pravne strane Turnir nije imao sve atribute i potrebne okvire važaćih kuglačkih Pravilnika i da nije „pukao“
kako je i nastao,bio bi sigurno negdje i naprasno po sili zakona prekinut i zaustavljen;
g)Slična situacija odigrava se i danas oko Turnira Veterana koji je također izmišljotina nekolicine entuzijasta kada je u
igri keš-lova, pa tako mijenja domaćina svake godine i državu u kojoj se održava jer nije izdefiniran i „čis“ prema
ne samo kuglačkom regulama, već poglavito prema financijskim propisima pojedinih zemalja (bio je u Sarajevu,
Rijeci,Pragu itd) a ustvari je začetnik i promotor takvih turnira Slovenac, ali su tada bili organizirani i izvođeni prema
važećim uzancama u kuglanju i financ.propisima zemlje u kojoj je bio organiziran.

heku
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la heku » 05 pro 2017, 20:11

Poštovani!
Cezare prvi turnir u Kranju organizirao je ne samo Slovenac nego imenom i prezimenom Boris Urbanc.I moja malenkost je u jednoj kategoriji bila prva.A on ti sigurno ne bi zamjerio da ga imenom spomeneš.I već tada je rekao da ako hoćeš to sve sam napraviti kako treba da je jako teško i da će se boriti da veterani dođu isto pod kapu krovne org. A vidiš gdje je to danas.Privatna prćija.

Odgovorite