Puštanje utakmica

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
razbijač
Tek protipkao

Re: Puštanje utakmica

Post by razbijač »

sada kada si imao 540 onda si lupio u stup, a kada si imao 650 onda nisi jel?
ja da sam sudac, dao bi ti žuti jer je stup izvan linije kuglačkog prostora
newform1
Forumsko piskaralo

Post by newform1 »

sharky wrote:
razbijač wrote:elbolanjo, di si baš našo te dvije kuglane za usporedbu sa neispravnim??

Vjerujem da jesu po propisima ali meni osobno ruka udara u stup ako se normalno zaletim... kako Zaprešiču na 1 i 3 tako i u Zadru na stazi 1...
Pa onda Ti nisi po propisima...prijestup?
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post by el'bolanjo »

nisam mislio za staze da su neispravne, vjerojatno su najbolje na kojima sam igrao, nego prostor u kojem se nalaze, tako je isto i sa zanatlijom, staze su OK ali je nedovoljno osvijetljeno...kad jedom rukom pokupiš radijator u Zadru onda bu ti sve jasno....

smiri se zeko skoro će uskrs, pa ćeš i ti doć na svoje
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Location: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post by ZrntscheZ »

razbijač wrote:sada kada si imao 540 onda si lupio u stup, a kada si imao 650 onda nisi jel?
pa kolko se sjećam "zračni" prestupi ne postoje...a kak si ja zamišljam ovo Šarkijevo treskanje rukom o stup je u slobodnom tumačenju neka vrsta modifikacije naginjanja (u ovom slučaju bočno i samo rukom radi održavanja ravnoteže prilikom zaleta i izbačaja) tak da po meni apsolutno nema temelja za nekakve kartone...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post by el'bolanjo »

tako je...onda bi svaki put kad se ideš brisat ručnikom bio prijestup
sharky
Tek protipkao

Post by sharky »

razbijač wrote:sada kada si imao 540 onda si lupio u stup, a kada si imao 650 onda nisi jel?

jer sam negdje spominjo da je stup kriv za moj rezultat,NISAM!!!! po tvome je i uzimanje kugle žuti karton jer kugle su izvan kuglačkog prostora... i molim te daj mi žuti karton sljedeči put...
zeko
Zna gdje su sva slova

Post by zeko »

je i je!!!! :lol:
ja bi za sve dao žuti!!!! i crveni, i zeleni!!!
sharky
Tek protipkao

Post by sharky »

zeko wrote:je i je!!!! :lol:
ja bi za sve dao žuti!!!! i crveni, i zeleni!!!

a ti si zec....
razbijač
Tek protipkao

Post by razbijač »

ZrntscheZ wrote:
pa kolko se sjećam "zračni" prestupi ne postoje...a kak si ja zamišljam ovo Šarkijevo treskanje rukom o stup je u slobodnom tumačenju neka vrsta modifikacije naginjanja (u ovom slučaju bočno i samo rukom radi održavanja ravnoteže prilikom zaleta i izbačaja) tak da po meni apsolutno nema temelja za nekakve kartone...
po tvome nema, po meni ima... ajmo tko jači! :lol:
diranje zida (čitaj stupa), zavjesa, radijatora, žene sa strane (izvan linije kuglačkog prostora) je automatski žuti karton
drugo su ručnici i bočice.. nema to veze jedno sa drugim... osim kugle i ručnika nesmiješ ništa dirati van linije igračkog prostora, pa niti pod
krcko
Zna gdje su sva slova

Post by krcko »

Prostor za suce, dakle prostor izvan omeđenog natjecateljskog dijela je 1.90m x 8.00 m. Negdje možda ti parametri i ne zadovoljavaju kriterij, ali zar to može biti razlogom ne dobivanja dozvole, pogotovo što su nove staze širije u odnosu na stare koje su bile bez kuglovoda, dakle sa mantom, tak i tak većina kuglana renovirana je na postojećem prostoru.
Prečesto neki suci potežu žute kartone zbog demonstracije sile i skrivanja (ne)znanja. Bit stvari je procjena da li se radi o svjesnom naslanjanju ili ne, ponavljanju radnji itd..., postoji i opomena, revizija događaja, razgovor. Najlakše je utakmicu dovesti u bambulu. Uzimanje kugle iz prostora za kugle ne smatra se prijestupom , bez obzira na linije prostora (Pravilnik ... ) To se koliko znam sudilo samo u Varaždinu.
Ručnici i sl. su obješeni unutar prostora , a sve drugo ti je kod sekundanta, dakle van prostora, koji te servisira kod igre. To što netko igra bez sekundanta ne daje mu za pravo da mijenja propise. El'bi, bio si na SP i to je dovoljno. Vidio si da se sudi sve. Svaka greška u početku utakmice povlači novu i onda nema dileme oko uspješnog ili drugačijeg suđenja.
Žalosno je kada me igrač iz prve lige uvjerava da se bose više nigdje ne sude. Nižerazrednim igračima to ipak ne mogu zamjeriti samo zato što nisu profići, pa probaju svašta..
Post Reply