Razne kuglačke informacije

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići

Re: Razne kuglačke informacije

PostPostao/la bubimir » 12 srp 2016

pa smijenite boga i one bliske njemu i 95 posto problema bude riješeno a ovakva sranja se viće neče događati... pa ak smo raspustili sabor smjenili karamarka oreškovića i petrova sad nam je problem smjeniti jednog Mez...
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Krunoslav » 13 srp 2016

bubimir je napisao/la:pa smijenite boga i one bliske njemu i 95 posto problema bude riješeno a ovakva sranja se viće neče događati... pa ak smo raspustili sabor smjenili karamarka oreškovića i petrova sad nam je problem smjeniti jednog Mez...

Po dosadašnjim postovima koliko sam shvatio ovog Mez... je teže smjeniti nego sabor :evil: :roll:
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 13 srp 2016

Krunoslav je napisao/la:
bubimir je napisao/la:pa smijenite boga i one bliske njemu i 95 posto problema bude riješeno a ovakva sranja se viće neče događati... pa ak smo raspustili sabor smjenili karamarka oreškovića i petrova sad nam je problem smjeniti jednog Mez...

Po dosadašnjim postovima koliko sam shvatio ovog Mez... je teže smjeniti nego sabor :evil: :roll:

Mezak je profesionalac u Savezu i nije podložan smjenama. On mora raditi po smjernicama ostalih tijela unutar Saveza koje može smijeniti Skupština. Obzirom na sastav Skupštine, to je nerealno. Dakle, samo se radi o tome da su predstavnici u Skupštini birani od baze unutar Županijskih saveza. Da bi došlo do bilo kakvih promjena, unutar Županijskih saveza se trebaju izabrati ljudi koji će predstavljati većinu unutar županije, a ne oni koji se guraju zbog vlastitih interesa ili interesa pojedinih klubova.
To me jako podsjeća na politiku - nitko se neće baviti politikom, pa se politikom bave oni koji shvaćanju njezine prednosti. Ili kad se u školi biraju ljudi koji će zastupati roditelje u Vijeću roditelja - daj odi ti da se ja ne gnjavim s tim. Kad ljudi konačno shvate veličinu demokracije, bit će nam bolje u svim segmentima društva, pa tako i u kuglanju.
Osnovno je pitanje trenutno: imaju li predstavnici županija ikakav kontakt s bazom i zna li baza uopće što i za što njihov predstavnik diže ruku. Ti su ljudi ODGOVORNI bazi unutar svoje županije, a ne predsjedniku i tajniku HKS-a. Smijeniti ih može samo BAZA, a ne predsjednik i tajnik HKS-a. Ono što ja vidim, samo baza Zagreba i Zagrebačke županije stoji u potpunosti iza svojih predstavnika. Možda, naravno, griješim, ali po informacijama i ovdje na forumu, tako mi se čini.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 13 srp 2016

newform1 je napisao/la:Osnovno je pitanje trenutno: imaju li predstavnici županija ikakav kontakt s bazom i zna li baza uopće što i za što njihov predstavnik diže ruku. Ti su ljudi ODGOVORNI bazi unutar svoje županije, a ne predsjedniku i tajniku HKS-a. Smijeniti ih može samo BAZA, a ne predsjednik i tajnik HKS-a. Ono što ja vidim, samo baza Zagreba i Zagrebačke županije stoji u potpunosti iza svojih predstavnika. Možda, naravno, griješim, ali po informacijama i ovdje na forumu, tako mi se čini.

U mom slučaju imaju predstavnici kontakt s bazom. I baza s predstavnicima. Samo što je baza zainteresirana uglavnom za jako usko područje, ako je uopće zainteresirana. Svi u županijskim savezima imamo izbore i svi smo legitimno izabrani od većine. To što ostatak (osim ZG) nije po defaultu u svemu kontra HKSa ne znači valjda da ne predstavljaju mišljenja i afinitete ljudi iz baze. Ak je tako onda dajem mandat na raspolaganje. Odnosno dajem ga svake godine jednom podnoseći izvješće o radu. :roll:
Niste daleko od pravog problema a to je da jednak glas u skupštini ima predstavnik 1 kluba kao i predstavnik njih 19.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la zeljar » 13 srp 2016

Što je najžalosnije to pravo glasa u skupštini imaju i delegati koji prema Statutu HKS-a ne bi tamo niti trebali biti nazočni.
Primjera radi delegat KS Vukovarsko-srijemske županije. Koliko registiranih i aktivnih klubova ima u ovoj županiji :o :o :o .
Mislim da ovakvih primjera još ima.
zeljar
Raspisani lik

PostPostao/la newform1 » 13 srp 2016

lukodp je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Osnovno je pitanje trenutno: imaju li predstavnici županija ikakav kontakt s bazom i zna li baza uopće što i za što njihov predstavnik diže ruku. Ti su ljudi ODGOVORNI bazi unutar svoje županije, a ne predsjedniku i tajniku HKS-a. Smijeniti ih može samo BAZA, a ne predsjednik i tajnik HKS-a. Ono što ja vidim, samo baza Zagreba i Zagrebačke županije stoji u potpunosti iza svojih predstavnika. Možda, naravno, griješim, ali po informacijama i ovdje na forumu, tako mi se čini.

U mom slučaju imaju predstavnici kontakt s bazom. I baza s predstavnicima. Samo što je baza zainteresirana uglavnom za jako usko područje, ako je uopće zainteresirana. Svi u županijskim savezima imamo izbore i svi smo legitimno izabrani od većine. To što ostatak (osim ZG) nije po defaultu u svemu kontra HKSa ne znači valjda da ne predstavljaju mišljenja i afinitete ljudi iz baze. Ak je tako onda dajem mandat na raspolaganje. Odnosno dajem ga svake godine jednom podnoseći izvješće o radu. :roll:
Niste daleko od pravog problema a to je da jednak glas u skupštini ima predstavnik 1 kluba kao i predstavnik njih 19.

Luko, bojao sam se da će se tako shvatiti. Drugačije mišljenje je također legitimno ako ima podršku baze. Možda sam ipak trebao to napisati u prvom postu. Jedino što se ta monolitnost u mišljenju vidi u radu i postupcima ova dva saveza. Vjerojatno je i negdje drugdje, samo nije toliko očita.
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la sasa » 03 kol 2016

sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 03 kol 2016

sasa je napisao/la:prodaje se kuglana iz čakovca (4 staze sa mehanikom i elektronikom)
http://www.ekom.hr/images/PDF/Natje%C4%8Daj%20-%20javno%20nadmetanje%20za%20prodaju%20kuglane%20Schmid.pdf

Da se mogu samo staze ubost možda bi završile u kt... Ovako ništa od toga.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kulen » 07 pro 2018

Gdje je završila ova kuglana i za koliko ako nije tajna. Početna cijena je bila 40000kn
kulen
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la rambo » 10 pro 2018

kulen je napisao/la:Gdje je završila ova kuglana i za koliko ako nije tajna. Početna cijena je bila 40000kn

Mislim da u Pitomači, cijenu ne znam.
rambo
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Brbljanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.