Komentari

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići

Komentari

PostPostao/la Kegelmaniac » 21 lip 2017

Mertojak kao ima financijskih problema a Kovač kao najskuplji igrač u Hrvatskoj ostaje, interesantno. Ali barem cijena gableca kod Andreja u tom slučaju ostaje ista :lol: Meni bi bilo draže kada bi se vratio u Zagreb i kada bi se uspio dogovoriti sa Grmoščicom i tu ostati barem dvije ili tri sezone i na neki način vratiti titulu u Zagreb. Peharu prvaka je mjesto u zdravom klubu, zdravoj sredini i bez obzira na nedostatke koje imaju dva mudraca ipak mislim da je Grma uz Zaprešić najorganiziraniji klub u Hrvatskoj. Kovač bi uz Fučkara, Galjanića i našeg kapetana Miće mogao biti dovoljan uteg koji bi mogao ugroziti Zaprešić i doma ali i kod njih. Uz stabilnog Špiljara i ako se vrati Šebalj mogli bi biti izuzetno opasni.
Mertojak bi bez Kovača ostao bez glavne osovine koja je uz Marinovića vukla klub. Budimo realni, da Kovač nije odigrao zadnje tri utakmice na nivou koji je odigrao Zaprešić bi sa loše odigranom sezonom bio prvi. Mertojaku navodno odlazi i Milanović, umjesto Milanovića dolazi Kujunđić ali opet i da ostane Kovač fali 6. Grivičić nije toliko dobro odigrao te derbije koliko su favoriti protiv njega kiksali ali svaka čast, pobijedio je ali nije još kapacitet za prvaka što će uz ovakve igre sigurno postati. Muše jako pada u igri i seli u Istru, Šarkezi je zaposlen kod Nikole i ovisnik je o drugima jer nije sposoban brinuti sam o sebi. Vodstvu Mertojaka neće biti lako ako misli slagati dugoročnu strategiju. Lijepo je vidjeti Split u vrhu našeg kuglanja, isto tako bi volio vidjeti i Zagreb u toj borbi za prvaka. Poštar ima odličnu ekipu, još kada bi uspjeli srediti kuglanu to bi bilo bolje i za Poštar i za Mertojak.

Osijek je iz sezone u sezonu sve jači i jači, mladi su sve iskusniji i uz Mušanića i Liovića koji svojim iskustvom uvelike pomažu tim mladima oni mogu pobjediti svaki klub kada su rasoloženi. Priča se da se Majerus vraća. Koliko je on spreman pomoći vidjet ćemo, svojevremeno je bio odličan i opasan mladi igrač kada je bio u punom treningu ali životne okolnosti su odradile svoje.

Zaprešić sa Vlakevskim popunjuje rupe. Funde više praktički kao igrača nema, on se očigledno više usmjerio na organizaciju i vođenje kluba. Leo bi im mogao biti najveće pojačanje, Gašpert je na izlaznim vratima jer je nezadovoljan statusom u klubu. Lošu sezone odradio je Mance uz naravno katastrofalnog Bogdanovića u gostima. Manev je sezonu odradio kao na svjetskom, ne možeš mu prigovoriti da je loše ali ne mogu u Zaprešiću biti zadovoljni jer nije na onom nivou koji se od njega očekuje. Uzelac i Fridl su se kao i Mance zaposlili i vjerojatno je to utjecalo na njihovu igru. Ugodno me iznenadio Bolanča koji je nakon odlične igre u Medveščaku odigrao još bolju sezonu u Zaprešiću ali očigledno da je rođenje djeteta utjecalo na igru u reprezentaciji. Kako će rođenje djeteta utjecati na Maneva i kako će se Zaprešić prilagoditi na novu kuglanu preostaje nam vidjeti.

Borba za ostanak u ligi voditi će se između Rijeke, Novske, Kandita i Bjelovara. Biti će neizvjesno kao i ove sezone. U Rijeku dolazi Milinković , Butorac i Bore ali mislim da će ipak biti u toj borbi za opstanak. Šuška se da Kasumović odlazi u Novsku, neki bi rekli da se vraća što bi Bjelovar ozbiljno ugrozilo ako im ne dođe Tvarog kao zamjena za Kasumovića. Kandit ostaje manje-više isti i ostaju isti problemi kao i prošle godine osim što im u Zadar odlazi mali Jeličić što će ih dodatno oslabiti.

Kuglački svijet u Hrvatskoj trebala bi veseliti činjenica da dobivamo dva nova kuglačka objekta. Ne brinem se za Zaprešić jer će sigurno nastaviti tradiciju rada sa mladima i vjerojatno će novi objekt zainteresirati nove klince, isto se nadam i u Otočcu. Nadam se da će i Mertojak uz Poštar početi raditi na mladima jer nitko ne bih volio vidjeti sudbinu Zadra u Mertojaku. Zadar kao višestruki prvak nikada nije imao školu kuglanja što je tragično i vidjeli smo kako je ta priča završila. Nije ni Medveščak ništa bolji. Dragašu ponestaje energije, kuglana je postala katastrofa i sigurno bi Miloš trebao preuzeti klub i vratiti ga u vrh Hrvatskog kuglanja.
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Re: Komentari

PostPostao/la bauer » 21 lip 2017

Da nebi bilo neke zabune ...neznam od kuda ti informacije o dolascima u Rijeku Butorca i Juričevića i tko ih uopće plasira (mi iz Rijeke sigurno ne), ... kako bi se ono reklo "krivi navod" ;) ;) ;)
bauer
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Ante9 » 21 lip 2017

Previse informacija tipa "rekla kazala"...
Ante9
Tek protipkao

PostPostao/la julio » 24 sij 2018

jučer sam vidio dragaša kako plače na dnevniku hrt televizije , prvi čovjek zagrebačkog sporta plače jer mu sport propada - pa šta si napravio da se to ne događa predsjedniče ?
kako jadno i licemjerno od čovjeka koji je jedan od uzroka takvog stanja u hrvatskoj
svojevremeno je imao odličnu školu kuglanja , puno djece ali je svojim egoizmom sve to rastjerao isto kao i vodstvo grmoščice
ako je jedan čovjek mogao utjecati da kuglanje ide u pravom smjeru onda je to dragaš ali njegov problem je bio da je u prvi plan uvijek htio staviti sebe , svoju sliku , svoje ime u novinama a tek onda razvoj kuglačkog sporta
i umjesto da se u dnevniku promoviraju uspjesi ženske kuglačke reprezentacije , zaprešića , mertojaka , otvaranje novih kuglana da se privuku ljudi na kuglane oni stave dragaša kako plače jer mu je presušila krava muzara od koje je godinama živio na staroj slavi
već je 2 ili 3 godine na čelu zg sportskog saveza!!! što je on napravio za zagrebačko kuglanje???
julio
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Orson » 24 sij 2018

https://hrti.hrt.hr/video/show/4297486/ ... ecnja-2018, prilog počinje na 12:44. Nije ni meni jasno koja je svrha tog priloga.
Orson
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Kegelmaniac » 24 sij 2018

julio je napisao/la:jučer sam vidio dragaša kako plače na dnevniku hrt televizije , prvi čovjek zagrebačkog sporta plače jer mu sport propada - pa šta si napravio da se to ne događa predsjedniče ?
kako jadno i licemjerno od čovjeka koji je jedan od uzroka takvog stanja u hrvatskoj
svojevremeno je imao odličnu školu kuglanja , puno djece ali je svojim egoizmom sve to rastjerao isto kao i vodstvo grmoščice
ako je jedan čovjek mogao utjecati da kuglanje ide u pravom smjeru onda je to dragaš ali njegov problem je bio da je u prvi plan uvijek htio staviti sebe , svoju sliku , svoje ime u novinama a tek onda razvoj kuglačkog sporta
i umjesto da se u dnevniku promoviraju uspjesi ženske kuglačke reprezentacije , zaprešića , mertojaka , otvaranje novih kuglana da se privuku ljudi na kuglane oni stave dragaša kako plače jer mu je presušila krava muzara od koje je godinama živio na staroj slavi
već je 2 ili 3 godine na čelu zg sportskog saveza!!! što je on napravio za zagrebačko kuglanje???

Točno, sada je iskoristio svoje ime i popularnost kako bi opravdao samog sebe jer kao predsjednik Zagrebačkog športskog saveza ne ulaže ni lipe u kuglanje niti će uložiti. Već dulje vrijeme ima jednu od najgorih kuglana u Zagrebu i što bi htio? Ljudi odlaze tamo sa gorčinom na licu jer znaju da kuglaju na groblju, nešto slično kao u prvoj ligi Bjelovar.
On se plače da nema ljudi a taj isti sve radi da nitko ne dođe tamo samo da se ne sruši njegov rekord. Odličan igrač ali loš čovjek i loš kuglački funkcioner, Bandićeva marioneta koja za kuglanje u Zagrebu i Hrvatskoj ništa nakon karijere nije napravila.
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Kegelmaniac » 24 sij 2018

Orson je napisao/la:https://hrti.hrt.hr/video/show/4297486/dnevnik-3-23-sijecnja-2018, prilog počinje na 12:44. Nije ni meni jasno koja je svrha tog priloga.

Svrha je Dragaš sam sebi, samo da on bude na tv i da oblati sport. Mene je bilo sram gledajući taj prilog. Dragaš ne shvaća da se neki ljudi trude kako bi u ovoj teškoj situaciji nešto napravili u svojim sredinama a on prikazuje kuglanje kao mrtav sport. Kao da je poručio svima, nemojte više ulagati u kuglanje jer je to sve otišlo u pičku materinu - uložite u ping pong ili bob dvosjed! Kakvo smeće od čovjeka!!! Propao mu biznis pa se jada na dnevniku. Da je bar toliku energiju uložio u promociju sporta.
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Neron » 24 sij 2018

Ovaj prilog ne da je nekoga tko se ne bavi kuglanjem privukao nego upravo suprotno. Ovaj cvili na televiziji jer kao nema nikoga. Pozivam vodstvo HKS-a da pozovu televizije i upoznaju javnost sa uspjesima kuglanja i nakon Dragaša. Jer imamo se cime pohvaliti. Isto tako pozivam HKS da pozovu televizije kod klubova koji rade sa djecom i biljeze odlicne rezultate i na taj nacin ce se neki roditelj zainteresirati i dovesti klince na kuglanu. Jer ovaj prilog pokazuje samo kako je Dragas bio svjetski prvak u doba kada je Alija Sirotanovic u osam sati sam iskopao 152 tone ugljena. A to danasnju djecu ne zanima previse.
Neron
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la lukodp » 27 sij 2018

Po meni, ništa posebno. Realnost. Istina. Gledam iste stvari i kuknjavu svaki dan... prije je bilo bolje, sada ništa ne valja bla, bla, bla...
Naravno, ovakvi prilozi neće ništa promjeniti, kao što neće promjeniti ni prilozi sa klubovima koji rade s klincima.
Treba se jednostavno prilagoditi ovim uvjetima i raditi s onime što imaš. Koristiti direktan pristup a ne putem medija (pogotovo ne putem televizije). Kuglanje nikada više neće biti na onoj razini na kojoj je bilo prije devedesetih. Ali to ne znači da treba dignuti ruke od svega i plakat. Gdje ima volje ima i načina. Problem je što nema volje za rad s mladima. Pogotovo u Medveščaku koji godinama ide u krivom smjeru...
Samo još jedna stvar. Da bi dovezli klince na kuglanu morate im nešto i ponuditi, kvalitetan i educiran kadar, natjecanja sa vršnjacima, ugodnu atmosferu... A mi nismo u stanju organizirati ni juniorsku ligu na državnoj razini. Sve to s pretpostavkom da ste u sredini u kojoj još postoji dovoljan broj djece koji ne žele u mainstream sportove (nogomet, rukomet, borilački sportovi ...) a bavili bi se nekim sportom, vjerujte mi ima sredina u kojoj i takvi "mainstream" sportovi nemaju kadra i zatvaraju se pogoni i klubovi. Zatvaraju se i škole zbog nedostatka djece... kakvo kuglanje :roll:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 27 sij 2018

lukodp je napisao/la:Samo još jedna stvar. Da bi dovezli klince na kuglanu morate im nešto i ponuditi, kvalitetan i educiran kadar, natjecanja sa vršnjacima, ugodnu atmosferu... A mi nismo u stanju organizirati ni juniorsku ligu na državnoj razini. Sve to s pretpostavkom da ste u sredini u kojoj još postoji dovoljan broj djece koji ne žele u mainstream sportove (nogomet, rukomet, borilački sportovi ...) a bavili bi se nekim sportom, vjerujte mi ima sredina u kojoj i takvi "mainstream" sportovi nemaju kadra i zatvaraju se pogoni i klubovi. Zatvaraju se i škole zbog nedostatka djece... kakvo kuglanje :roll:

Ja sam inače protiv dječjeg kuglanja (iako sam potekao iz njega), no u svakom slučaju podržavam svaki način i oblik popularizacije. Ono što ja mislim je da se treba više okrenuti "otpatcima" iz drugih sportova. Kuglanje nudi brz razvoj i potencijalno vrhunske rezultate u dobi kad ste u drugim sportovima već veterani. Sa 18 godina si u kuglanju početnik, dok si u većini drugih sportova već označen sa "da" ili "ne". Mislim da je u tome budućnost... Ja sam se počeo natjecati sa 12 godina i s 18 mi je bilo pun k.... kuglanja... Sa 23 pobjegao glavom bez obzira.
newform1
Forumsko piskaralo

Sljedeća

Natrag na Brbljanje

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: Google [Bot] i 5 gostiju.