Ostavite poruku

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
Macna
Zna gdje su sva slova

Re: Ostavite poruku

Post Postao/la Macna »

rambata je napisao/la:Pozdrav svim velikim " stručnjacima " u hrvatskom kuglanju. Šta da kažem kad se ionako rijetko pojavljujem na forumu. Čitam sve ovo za Novsku i Zaprešić, za utakmicu naravno... Iskreno daske i nisu sjajne jer treniram tamo ( vjerojatno i skužite tko sam ). Ali postoji tu nešto drugo, postoji jedna psihološka barijera koju ljudi ne mogu nadvladati kad dolaze u Novsku, tako mi je i samome, stvar je prilagodbe, a pravi igrači će se prilagoditi na svakoj kuglani, naravno možda sa manjim rezultatom nego što vrijede, ali hoće. Novska je teren teško osvojiv za mnoge velike klubove, bile daske ispravne ili ne. Naravno da se u konačnici daske trebaju promijeniti, ali nije baš sve u tome. Kao kuglana u Kutini je teška, tako su govorili dok nisam igrao županijsko i imao 602. Razmislite "stručnjaci"!!
Prvo da ti čestitam na 602, gdje god da se napravi preko 600 je odlično!!

Stari moj, ako se Zaprešić ne može prilagoditi uz tolika imena onda nemam pojma tko bude.. Mislim da su rezultati iz Apatina pokazali KK Novskoj "prednost" domaće kuglane.. nove staze i nema ih nigdje, a staze su slične onima na svijetkim prvenstvima..
Radnik iz 2 lige, ponavljam druge lige je u Apatinu, na onom Dunav Cupu, imao preko 100 čuneva više od Novske pa mislim da to najblje pokazuje zašto Novska oslično stoji u prvenstvu, jer ima izrazito domaćinsku kuglanu i jako teško doma može izgubiti prvenstveno zbog toga jer gosti ne mogu pokazati što znaju i umiju.. ako staza nije pripremljena, tj. spora i loše pada, užas je za igrati, a sada izgleda nije ni ispravna..
Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

opet svi prsti ukazuju na HKS i njihov sustav koji ne funkcionira
svi sada napadaju Hećimovića, a čovjek samo koristi manjkavosti saveza
malo je čudno jer je i on dio saveza, ali tako Vam je to u Hrvatskoj...
slažem se sa Rambatom, Hećimović je ljudina ali i Hećimović se, kako kaže i Crnčec, iskompromitirao u zadnjih godinu i pol sa u najmanju ruku smiješnim izvješćima i držanjem leđa ovom savezu koji funkcionira na kriminalnim radnjama.. ako se on osjeća ugodno u tom društvu koje krade i pljačka kuglački narod onda neka je to njemu na duši

ma žalosno je to da u savezu ne funkcionira apsolutno ništa, nema kontrole ispravnosti objekata, nema nikakvih komisija koje funkcioniraju.. nema niti novaca za kuglane.
Na kraju će ispasti da su kuglane na plastici deleko isplativije, mislim na financijski aspekat. Prije ste imali beton ispod, daske i plastiku i te kuglane su izdržale dulje od aparature (20 i više g.), sada je obrnuta situacija. Ako imate igrača u klubu koji jako zabija kuglu, on je ošteti za jednu sezonu i odmah je kuglana neispravna

kada pogledate tko je profitirao u ovoj odluci o pločama, onda je to savez i proizvođači, što su klubovi dobili? kao što vidite - probleme. Novska je samo početak, oni su među prvima napravili ploče, čekajte da počne serija jer ta iverica ima rok trajanja i u normalnim uvjetima...
Ispostavlja se da su klubovi ulagali milijone kuna, a ove iz saveza nije briga kako se to koristi.. ispada da su i toj priči imali neku svoju korist...

Predlažem jednu grupnu molitvu za hrvatsko kuglanje!
drim
Nevini

Post Postao/la drim »

Ak su položnice stvarno tako loše, onda nema druge nego udri po bosim kuglama. Svaku treba baciti bar jedno pola metra do metar za svaki slučaj :D :D :D
ga100n
Tek protipkao

Post Postao/la ga100n »

Croman007 je napisao/la:S obzirom da je Grad Novska vlasnik kuglane logično je da oni preuzmu financiranje obnove daski položnica makar su oni mislili da kada naprave kuglanu da neće imati obaveza idućih 100 godina što se kuglane tiče :lol: ,svakako te daske se trebaju što prije promjeniti da nepostanu još gore! 8-)
Mislim da se u sredini prvenstva nebi trebalo ništa mjenjati jer onda po tome neće svi imati iste uvjete. Odnosno Adrianeon,Trilj, i Zaprešić su odigrali u uvjetima kako su odigrali i "popušili" daske , ako se idu popravljati sredinom prvenstva neće biti sve regularno, jer očito da će se uvjeti za druge promjeniti i domačini neće sigurno biti tako uvjerljivi . A natjecateljska ili kakva druga komisija HKS-a bi naravno trebala raditi svoj posao i ako je kuglana neispravna ,na njoj se ne bi trebale odigravat utakmice ni prve a ni drugih liga jer su pravila za sve klubove jednaka.
newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Ja pak mislim da ni uvjeti na razbijenim daskama nisu isti. Rupe se mogu samo povećavati, a to znači da će do kraju prvenstva nastati bunari. Opet nisu isti uvjeti za sve.
Pokvarene daske treba što prije popraviti (izmijeniti), i tada je barem približno sve regularno.

Kad bura puše na Poljudu nisu isti uvjeti kao kad bure nema. To ne znači da je zbog bure nešto neregularno...
ga100n
Tek protipkao

Post Postao/la ga100n »

newform1 je napisao/la:Ja pak mislim da ni uvjeti na razbijenim daskama nisu isti. Rupe se mogu samo povećavati, a to znači da će do kraju prvenstva nastati bunari. Opet nisu isti uvjeti za sve.
Pokvarene daske treba što prije popraviti (izmijeniti), i tada je barem približno sve regularno.

Kad bura puše na Poljudu nisu isti uvjeti kao kad bure nema. To ne znači da je zbog bure nešto neregularno...
Da, ali buru nemožeš naručiti i u tim uvjetima trenirati i to još određene jačine , a igrači Novske imaju te položnice za proučavanje bilo kada i očigledno su ih dobro proučili , kada imaju manje problema nego ostali tako da to nije dobra usporedba.
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Kegelmaniac je napisao/la:opet svi prsti ukazuju na HKS i njihov sustav koji ne funkcionira
svi sada napadaju Hećimovića, a čovjek samo koristi manjkavosti saveza
malo je čudno jer je i on dio saveza, ali tako Vam je to u Hrvatskoj...
slažem se sa Rambatom, Hećimović je ljudina ali i Hećimović se, kako kaže i Crnčec, iskompromitirao u zadnjih godinu i pol sa u najmanju ruku smiješnim izvješćima i držanjem leđa ovom savezu koji funkcionira na kriminalnim radnjama.. ako se on osjeća ugodno u tom društvu koje krade i pljačka kuglački narod onda neka je to njemu na duši

ma žalosno je to da u savezu ne funkcionira apsolutno ništa, nema kontrole ispravnosti objekata, nema nikakvih komisija koje funkcioniraju.. nema niti novaca za kuglane.
Na kraju će ispasti da su kuglane na plastici deleko isplativije, mislim na financijski aspekat. Prije ste imali beton ispod, daske i plastiku i te kuglane su izdržale dulje od aparature (20 i više g.), sada je obrnuta situacija. Ako imate igrača u klubu koji jako zabija kuglu, on je ošteti za jednu sezonu i odmah je kuglana neispravna

kada pogledate tko je profitirao u ovoj odluci o pločama, onda je to savez i proizvođači, što su klubovi dobili? kao što vidite - probleme. Novska je samo početak, oni su među prvima napravili ploče, čekajte da počne serija jer ta iverica ima rok trajanja i u normalnim uvjetima...

Ispostavlja se da su klubovi ulagali milijone kuna, a ove iz saveza nije briga kako se to koristi.. ispada da su i toj priči imali neku svoju korist...

Predlažem jednu grupnu molitvu za hrvatsko kuglanje!
Konačno netko tko je rekao točno kak stvari stoje. Velika forsiranja igranja na pločama, a na kraju će se ispostaviti da će ploče biti propast za kuglanje.
Inaće nešto se pričalo da je kuglana u Novskoj sa SPUKA u Osjeku, naravno položnice su se već mjenjale x puta.
Nego kako sad objasniti nekome iz gradske uprave (primjerice Kutina) da nam napravi kuglanu, u koju će za nekoliko godina ponovno trebati financirati znatna sredstva, s time napominjem da kada se u Kutini govori o kuglanju velika sredstva su i 20 000kn... Da ne spominjem navodno traženje nogometnih "drugoligaša" refundiranje duga od milijun kuna ili rukometašima pola milijuna...
Meni osobno ovo forsiranje ploča (pogotovo u II ligi) izgleda kao da je u HKS netko iz, neznam Vollmera ili Funka...
Ploče same po sebi nisu problem ako se ima sredstva, ali ima dosta malih sredina u HR gdje je kuglanje popularno ali nije popračeno od strane vlasti (koje naravno financiraju većinu klupskih proračuna),a one fore sa sponzorima su priče za malu djecu, jer nijedna ozbiljna firma neće uči u kuglanje (jedino ako je neki jači igrač u firmi ujedino i kuglač). Da ne duljim, opstanak kuglanja izgleda ovisi o entuzijastima ili razvijenijim sredinama i neće nam pomoči ni da uplatimo misu a kamoli grupna molitva.
Luko Del Ponte
King
Tek protipkao

Post Postao/la King »

kazem je napisao/la:Pročitao sam opis utakmice u Novskoj na stranicama KK Zaprešić i zbilja mi nije jasno da nitko prije nije reagirao na te daske položnice koje imaju "balone" ili "mjehure".Bio sam na njihovom turniru i bilo je sve ok dok u subotu na utakmici kojoj sam nazočio , između Lepoglave i Zanatlije daske položnice su katastrofa i tu je domačin u prednosti jer na takovim trenira.Mislim da bi HKS sa svojom tehničkom komisijom trebao doći i to vidjeti i utvrditi da sve što se igralo nije regularno ako neće ostati takovo do kraja prvenstava.Tragedija će biti ako se sada promijene odnosno ako im dozvole da sad u pauzi promijene kako su govorili domaćini.Nisu svi koji su odigrali u ravnopravnom položaju bili.Publika ko publika, može biti ovakava ili onakva ali ona u Novskoj a i u Kutini dok su igrali je na razini neukusa,nekulture, nesportska jednom riječju seljačine(bez uvrede seljacima trudbenicima-svaka čast)koja skandira na loš hitac,viću promaši ili dur,probij itd.Gospodin Hećimović(namjerno ga zovem gospodin jer mislim da to je) to sluša i baš mu je svejedno, kao da ga to inponira kako bi njegova ekipa pobijedila.Pitam se jel je njegova ekipa bila izložena takvom bezobrazluku i nesportskom navijanju kao gostujuće ekipe na njihovoj kuglani?Kako se njegovi igrači osječaju u takovoj netrepeljivosti dok igraju?Mislim da im nije lako i svejedno.Žalosti me to da svi klubovi šute i nitko ne reagira na takovu nesportsku atmosferu.Volio bih čuti i druga iskustva sa gostovanja u Novskoj ili Kutini .
Tko gubi,ima pravo da se ljuti.
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ »

lukodp je napisao/la:Konačno netko tko je rekao točno kak stvari stoje. Velika forsiranja igranja na pločama, a na kraju će se ispostaviti da će ploče biti propast za kuglanje.
Inaće nešto se pričalo da je kuglana u Novskoj sa SPUKA u Osjeku, naravno položnice su se već mjenjale x puta.
Nego kako sad objasniti nekome iz gradske uprave (primjerice Kutina) da nam napravi kuglanu, u koju će za nekoliko godina ponovno trebati financirati znatna sredstva, s time napominjem da kada se u Kutini govori o kuglanju velika sredstva su i 20 000kn... Da ne spominjem navodno traženje nogometnih "drugoligaša" refundiranje duga od milijun kuna ili rukometašima pola milijuna...
Meni osobno ovo forsiranje ploča (pogotovo u II ligi) izgleda kao da je u HKS netko iz, neznam Vollmera ili Funka...
Ploče same po sebi nisu problem ako se ima sredstva, ali ima dosta malih sredina u HR gdje je kuglanje popularno ali nije popračeno od strane vlasti (koje naravno financiraju većinu klupskih proračuna),a one fore sa sponzorima su priče za malu djecu, jer nijedna ozbiljna firma neće uči u kuglanje (jedino ako je neki jači igrač u firmi ujedino i kuglač). Da ne duljim, opstanak kuglanja izgleda ovisi o entuzijastima ili razvijenijim sredinama i neće nam pomoči ni da uplatimo misu a kamoli grupna molitva.
A gledaj, u HR uvjetima nije niti jedan sport ekonomski opravdan...ali negdje treba početi napredak...u pravilu je to u infrastrukturi...
Primjer ti je i nogomet gdje su klubovi dobili za naše prilike stroge uvjete licenciranja koji isto djeluju neopravdano (obavezni reflektori...grad ČK su koštali 8 000 000kn)...
Niti jedan stadion (pa ni nove dvorane) u HR nemaju pokriće...ali su tu...

Ista stvar se pokušava sa kuglanjem...treba se pokrenuti nekako...

Kada sve podvučemo, svaki sportski kolektiv u državi, od najmanjeg selskog kluba do najvećih klubova u bilo kojem sportu, na kraju krajeva ovisi i živi na entuzijastima i njihovoj spretnosti za kakvim takvim priljevom materijalnih sredstava.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

U Ogulinu su daske položnice popucale još sredinom ljeta, ali su na sreću otklonjene u trošku izvođača radova jer je kuglana još pod garancijom. Mislim da pucanje daski položnica ne ovisi toliko o njihovoj kvaliteti koliko o ovisi o iskorištenosti kuglane. U Ogulinu se kugla od ponedjeljka do subote od 11 do 23, a nedjeljom od 8 do 23. Ima 7 klubova (svaki ima 10-15 registriranih kuglača) i škola kuglanja koja broji 30-ak klinaca. Mislim da nije nikakvo čudo da su daske popucale nakon godinu dana. Na kuglani nema mjesta za nikakav oblik rekreacije, dakle radi se isključivo o kuglačima i nitko ne zabija kuglu. Isti je slučaj bio i na staroj kuglani tako da nije problem u pločama jer su i tamo popucale daske položnice. Kod nas je problem što nam nije dovoljna četverostazna kuglana, a ne u nekvalitetnim daskama položnicama.. :mrgreen: :mrgreen:
Odgovorite