Ostavite poruku

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
gm1978
Tek protipkao

Re: Ostavite poruku

Post Postao/la gm1978 »

Nevjerovatno kako su pojedinci opterećeni nekim najnormalnijim pojavama,kao što je napredak društva i napredak tehnologije. Pa kaj nije cilj sporta brže,više i jače? U svim sportovima se tomu teži samo bi kuglanje trebalo bit na razini onog prije 20 godina. Možda bi bilo dobro da opet počnemo igrat na dve staze. Pa to su obićne bedastoće.
Ljepša nam je nogometna utakmica koja završi 4-3,nego ona koja bez pogodaka,sjetimo se onih pravih košarkaških utakmica u kojima se davalo preko 100 koševa,pogledajte atletiku-cilj je skočit što više,stazu od 100 metara pretrčat što brže,koplje bacit što dalje...u skijanju se traži što prije doć do cilja,u skijaškim skokovima što dalje skočit i tako možemo nabrajat u nedogled.
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la ŠALABAJZER »

uuuhhhhhhhh al se zakuhalo... sve to stoji.. ali zašto onda kuglane nisu UVIJEK i za sve ISTO PRIPREMLJENE.... i kad je kuglana ili nepripremljena ili jednostavno teška kao takva sama po sebi.... ZAŠTO JE ONDA nemoguće POSTIĆI VRHUNSKI REZULTAT.. NARAVNO ONAJ OD 650 ILI VIŠE.. hoču reći to da sad sve previše ovisi o tom vražjem mazanju... kak čunjevi rade ili ne rade... pa pogledajte video od zavarka sa svjetskog rekorda.. padne grdih sedam i onda još ta dva čunja padnu sama od sebe... pa prizna 9 a palo je 8.. onaj deveti nije ničim ni taknut... itd itd... netko je lijepo primijetio da se kuglanje želi čim više približiti bowlingu... da je uvijek cilj srušiti svih 9... e sad polemika je da li je to dobro ili loše za kuglanje... jer kao imaš preciznost da recimo možeš pogodi 15 lohova a nemaš takav udarac da padnu svi.. .dal si ti sad zato loš kuglaš... a bolji je onaj koji pogodi 8 puta ali od toga mu 6 put padne 9.... e sad polemika je dal djecu učiti ovom prvom načinu ili ovom drugom... milsim da je to bit koji je g.luka pezelj pokušao natuknuti ...... iako nemam pojima tko je taj.. valjda neki trener..
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

gox... ili ti gogo... ipak si ti druga liga a ja samo treča... no dobro ustvari ti si i druga i treća.. a 540 je sasvim solidan prosjek... da ga popraviš za kojih 10 drva po stazi... bilo bi 580.. i eto te u prvoj ligi... a mlad si i imaš volju. . kak bi se ono reklo perspektivan.... ma problem s nama kuglašima je kaj svi mi za sebe mislimo da smo najbolji.. a oni drugi nemaju pojma.. samo imaju više sreće...
el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo »

Bez obzira na
ŠALABAJZER je napisao/la:ZAŠTO JE ONDA nemoguće POSTIĆI VRHUNSKI REZULTAT.. NARAVNO ONAJ OD 650 ILI VIŠE..
Teško mi se upustit u ovo jer neznam o kakvim grobljima od kuglana pričaš, na nekima se ako nisu pripremljene jednostavno nedaju raditi rezultati cca 650 na više, a na takvima je onda i 600 čunjeva vrhunski rezultat. Kad jednom stupiš na scenu prve lige ili sličnog natjecanja skužit češ da nije samo brojka čunjeva ta koja te definira kao igrača. Na kraju je ona presudna, al pravi poznavatelj će ti vagat gdje i u kakvoj situaciji si to oborio. Npr. (najlakše je od sebe počet) ove sezone u splitu imam 656 (ili koji čunj više manje. bez odbijanja pretjernog) a na končaru na kup utakmici, 604 i 609 vjeruj mi se moja igra, pogodci i koncentracija nije uvelike razlikovala od splitskog i zagrebačkog nastupa, al ova u Zagrebu traži nešto više i puno više toga se mora poklopit da kao Ukalović i Bogdanović odeš preko 630 (prvi dan 575 i 592). Na kraju se sve svodi na ono što je teško prihvatit pogotovo nama koji smo naučili na livade, treba igrati sve kuglane, pogađati, maksimalno ostat koncentrirani, ne radit prevelike amplitude u igri i prilagodit se kuglani. I uz sve to igrati na najvišem nivou i ne podleć pritisku igrača pokraj sebe, publici i atmosferi. Mojih 530 u Čakovcu je rezultat ne prihvaćanja ova prvih 4 uvjeta. Kad se sve te stvari poslože u našim glavama, onda će se posložit i stvari na stazi, nekom prije, nekom kasnije, većini nikad.

Ako te živciraju visoki rezultati nastali zbog lagane kuglane, onda odi pogledat rezultate is Slovenije iz Gorice, Postojne, Dravograda i Hrastnika...dobit češ živčani slom :P

A do tad sa svoje sljedeće utakmice skeniraj zapisnik, da malo prokomentiramo :D
Slavko Lepej
Tek protipkao

Post Postao/la Slavko Lepej »

Je, baš sam se “navukao“, to je kao droga - dečki, svi ste u pravu, i oni za šankom i oni ispod šanka i oni koji to iz daljega promatraju i komentiraju. Hoću reći, a savjeta nikada dosta - hvala Bogu da razgovarate o kuglanju i da ste svjesni toga kako su promjene potrebne i na njih treba brzo reagirati. Sva su razmišljanja dobrodošla, iz takvih se razgovora uvijek nađe najbolje rješenje. Možda su i moji stavovi nazadni, ali znam samo jedno - u posljednje vrijeme sam vrlo malo na kuglanama, zašto, zato jer u kuglanju ne vidim nikakav napredak u smislu poboljšanja igre koji bi dao i rezultat. A rezultati igrača prve lige bi se trebali kretati prema 700 srušenih čunjeva. 80 posto (možda griješim) rezultata je ispod 600. Kad bi bio samo jedan igrač koji bi plijenio vrhunskom igrom i rezultatom (u davna vremena - Nikola, Burčul, Galjo, Boljat, Brna, Liović, Fučkar...Splićani, Riječani, Osječani...i svi oni koje bi mogao danima nabrajati) vrijedilo bi doći na kuglanu samo zbog tog igrača. Neka se ne ljute mlađe generacije, jesu dobri igrači, ali nemaju onu atraktivnost koju su znali pružiti velemajstori kuglanja. Zbog svega toga ne gledam više tekme niti nižih liga koji inače daju posebnu draž natjecanja. Zaključak i savjet, gledajte malo više djecu na koji način sa malim kuglama ruše 9 čunjeva. Može se puno naučiti - čudno, ali istinito,
ugodan dan,

sretni i zdravi bili,
Slavko Lepej
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

eEEEeh daaa.. večini nikad.... NETKO JE JEDNOSTAVNO TALENTIRAN.. NETKO NIJE... a opet netko trenira dan i noć pa opet ništa iz njega... ali bitno je to da svi volimo kuglanje.. inače se nebi time ni bavili.. pa i nogomet neko igra u trećoj ligi.. nisu svi mesiji i ronaldo.. to ne znači da neznaju igrati.. ali manje su se podredili tome i treniraju recimo dva puta tjedno... a hrvatska je svjetska velesila u kuglanju tak da cifre od 600 radi preko 100 kuglaša u hrvatskoj.. dok ih recimo u francuskoj ima 5.. u italiji možda tri.. danskoj nitko... konkurencija je strašna... kod nas u trećoj ligi je isto bilo nekoliko rezultata preko 600... a to je SVJETSKI NIVO ....
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

slavko.. pa brna dragaš i galjo igraju i dan danas.....i to dobro igraju.. ne ko nekad lai još uvijek dovoljno doro.. o čemu ti?? mora da ti je droga malo previše lupila... .. hahhahaha...
Slavko Lepej
Tek protipkao

Post Postao/la Slavko Lepej »

Da, droga praznih džepova :) - upravo zato i traju ovi velemajstori kuglanja, doduše nisu to više vrhunski rezultati, ali u tim godinama... Dragaš, suvišno je uopće pričati o toj legendi kuglanja...U svakom slučaju svi vi koji se bavite kuglanjem i to kuglanje volite, izborite se za svoj status, nametnite rješenja za koja mislite da su bolja i koja će kuglanje zadržati blizu vrhunskog sporta.
Zdravi i veseli bili,
Slavko Lepej
gox
Forumsko piskaralo

Post Postao/la gox »

ŠALABAJZER je napisao/la:gox... ili ti gogo... ipak si ti druga liga a ja samo treča... no dobro ustvari ti si i druga i treća.. a 540 je sasvim solidan prosjek... da ga popraviš za kojih 10 drva po stazi... bilo bi 580.. i eto te u prvoj ligi... a mlad si i imaš volju. . kak bi se ono reklo perspektivan.... ma problem s nama kuglašima je kaj svi mi za sebe mislimo da smo najbolji.. a oni drugi nemaju pojma.. samo imaju više sreće...

to je tvoj problem, a ne od kuglacha :x

i josh uvjek nisam siguran s kim pricham :roll:
Zadnja izmjena: gox, dana/u 23 tra 2010, 13:51, ukupno mijenjano 1 put.
sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa »

kuglaš, kuglaški - srpski

kuglač, kuglački - hrvatski
Odgovorite