Ostavite poruku

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Ostavite poruku

Post Postao/la ZrntscheZ »

lukodp je napisao/la:Ukoliko do toga dođe, očekujem izvanrednu skupštinu HKS-a te povlačenje s dužnosti predsjednika i tajnika te samim time i odabir novih čelnih ljudi u savezu. Bilo što drugo je "šaka u oko” svim igračima i kuglačkim djelatnicima. Da imam dostupan statut HKS-a našao bi i po kojoj točci bi tajnik, predsjednik i svi odgovorni morali biti promptno suspendirani i kažnjeni.
daj pričaj ljudima razumljivim rječnikom...ma di ti ovi u Ilici 37/I znaju kaj je statut, izvanredna skupština...
get real...

btw.čestitam predsjedniče
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

lukodp je napisao/la:
Čunj je napisao/la:Nije bio samo c/p, dodao si svoju malu notu ali nema veze. Kao što kažeš, neka oni koji ne čitaju forum saznaju aktualne teme.
Volio bih i ja da nemam pojma o čemu pišem, ali vjeruj mi, itekako dobro znam što pišem i ne pišem to bez veze.

Sve što napišem ovdje pišem u interesu HR kuglanja i želim da kuglačka javnost koje ima sve manje sazna što i kako rade glavešine saveza.
Ponekada se nakon mojih postova nešto i pokrenulo, isto tako se nadam da će se i sada neke stvari ubrzati i da se neće desiti ono najgore.
Dodao sam da se radi o traču, što još uvijek stoji i biti će tako dok netko službeno ne istupi s ovom temom. I dodao sam kako se nadam da nemaš pojima o čemu pišeš, što je bilo i malko ironično, jer ako imaš pojima, nebu dobro i stradat će oni koji su najmanje krivi (igrači suspendiranih klubova). Nadam se da će se i nakon ovih postova nešto pokrenuti nabolje :), iako nevjerujem.
E, sad je nažalost službeno :(

Nego, da se odmaknem od crnih tema za HR kuglanje, što kažete na austrijski prijedlog o smanjenju momčadi na četiri igrača ?
Luko Del Ponte

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ »

svrha-cilj toga?
da tekma bude još kraća i kao medijski atraktivnija?
ili da se sportu na izumiranju napravi statistički facelifting pa se odjednom dobije puno više klubova?

prvo bi bilo neuspješno - trebamo se pomiriti, kuglanje je za široke mase neatraktivno i nema tu formule kak da se to promjeni...
uostalom, koliko vas je na OI pratilo equestrian, keirin ili ako hoćete i badminton?
koliko vas gleda, ali ono baš gleda Tour de France?
i sumnjam da bi počeli to napeto iščekivati da smanje etapu na 100km umjesto 180, ili da igraju na kraće setove badminton, da ima manje prepona u jahanju...
pa ne tako davno je spasonosno bilo revolucionarno rješenje kresanja sa 200 na 120 hitaca...a zbog toga nisam uočil niti jednog novog gledatelja na našoj kuglani...niti prenose na Eurosportu, Areni ili SportKlubu...

a ovo drugo, statistika, pa bi bilo umjetno...i posve niškoristi...

tak da...
nek si oni igraju divlju ligu sa 4 kuglača...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson »

Ja sam gledal finala badmintona jer su bila preko vikenda (bila su spektakularna!), a preko tjedna nisam stigel, finale sinkroniziranog plivanja (fantastične koreografije) i BMX utrke preko streaminga (jako zanimljivo) od "malih" športova. Svi oni su nemjerljivo zanimljiviji od kuglanja i to je tak. A Tour de France je srpanjska poslastica; savršeniju produkciju jednog športskog događaja ja još nisam vidio, pet sati prođe ko od šale! Nije bez veze na brdskim etapama milijun gledatelja uzduž dionice.

Sve to kod nas nemreš vidjet jer je nama jedini priznati šport nogomet. Pa kod nas ljudi ne prate ni košarku, ni rukomet, ni atletiku (na tribinama je uglavnom rodbina i tu i tamo koji poznanik) gdje bi onda jedno kuglanje!? Mogu "mudraci" zmišljat svašta, ali kuglanje je de facto mrtav šport. Osim ak se njim ne počnu bavit Kinezi. :lol:

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Andrija je napisao/la:svrha-cilj toga?
da tekma bude još kraća i kao medijski atraktivnija?
ili da se sportu na izumiranju napravi statistički facelifting pa se odjednom dobije puno više klubova?

prvo bi bilo neuspješno - trebamo se pomiriti, kuglanje je za široke mase neatraktivno i nema tu formule kak da se to promjeni...
uostalom, koliko vas je na OI pratilo equestrian, keirin ili ako hoćete i badminton?
koliko vas gleda, ali ono baš gleda Tour de France?
i sumnjam da bi počeli to napeto iščekivati da smanje etapu na 100km umjesto 180, ili da igraju na kraće setove badminton, da ima manje prepona u jahanju...
pa ne tako davno je spasonosno bilo revolucionarno rješenje kresanja sa 200 na 120 hitaca...a zbog toga nisam uočil niti jednog novog gledatelja na našoj kuglani...niti prenose na Eurosportu, Areni ili SportKlubu...

a ovo drugo, statistika, pa bi bilo umjetno...i posve niškoristi...

tak da...
nek si oni igraju divlju ligu sa 4 kuglača...
Orson je napisao/la:Ja sam gledal finala badmintona jer su bila preko vikenda (bila su spektakularna!), a preko tjedna nisam stigel, finale sinkroniziranog plivanja (fantastične koreografije) i BMX utrke preko streaminga (jako zanimljivo) od "malih" športova. Svi oni su nemjerljivo zanimljiviji od kuglanja i to je tak. A Tour de France je srpanjska poslastica; savršeniju produkciju jednog športskog događaja ja još nisam vidio, pet sati prođe ko od šale! Nije bez veze na brdskim etapama milijun gledatelja uzduž dionice.

Sve to kod nas nemreš vidjet jer je nama jedini priznati šport nogomet. Pa kod nas ljudi ne prate ni košarku, ni rukomet, ni atletiku (na tribinama je uglavnom rodbina i tu i tamo koji poznanik) gdje bi onda jedno kuglanje!? Mogu "mudraci" zmišljat svašta, ali kuglanje je de facto mrtav šport. Osim ak se njim ne počnu bavit Kinezi. :lol:
Baš bih volio da mogu vama dvojici kao i "Čunju" reći da nemate pojima :mrgreen:
Al, nemogu... jer nažalost potpuno ste u pravu, kao što je i on (Čunj) bio :lol:
Luko Del Ponte

josip1
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la josip1 »

lukodp je napisao/la:
lukodp je napisao/la:
Čunj je napisao/la:Nije bio samo c/p, dodao si svoju malu notu ali nema veze. Kao što kažeš, neka oni koji ne čitaju forum saznaju aktualne teme.
Volio bih i ja da nemam pojma o čemu pišem, ali vjeruj mi, itekako dobro znam što pišem i ne pišem to bez veze.

Sve što napišem ovdje pišem u interesu HR kuglanja i želim da kuglačka javnost koje ima sve manje sazna što i kako rade glavešine saveza.
Ponekada se nakon mojih postova nešto i pokrenulo, isto tako se nadam da će se i sada neke stvari ubrzati i da se neće desiti ono najgore.
Dodao sam da se radi o traču, što još uvijek stoji i biti će tako dok netko službeno ne istupi s ovom temom. I dodao sam kako se nadam da nemaš pojima o čemu pišeš, što je bilo i malko ironično, jer ako imaš pojima, nebu dobro i stradat će oni koji su najmanje krivi (igrači suspendiranih klubova). Nadam se da će se i nakon ovih postova nešto pokrenuti nabolje :), iako nevjerujem.
E, sad je nažalost službeno :(

Nego, da se odmaknem od crnih tema za HR kuglanje, što kažete na austrijski prijedlog o smanjenju momčadi na četiri igrača ?
CRNČEC
NIJE TO TAKO LOŠA IDEJA !
PUTOVATI BI SE MOGLO U JEDNOM OSOBNOM VOZILU-AKO IDE JOŠ 1 ZAMJENA
IDEJA JE ZA DOBRO PROMISLITI U OVOJ OSKUDICI NOVACA(makar u drugim dijelovima Hrvatske-vi ste ipak bogatija regija)
a što se tiče atraktivnosti-tu se slažem sa tobom

Croman007
Raspisani lik

Post Postao/la Croman007 »

Svake godine ti mudraci nešto smišljaju u klasičnom kuglanju...Bilo 200 kugli,pa ajmo stavit 120 kugli i naravno opet kuglaju isti.... Pa ubacili setove,pa sad hoće smanjiti broj igrača na 4,za 5 godina budu na tri,pa za 10 godina na dva igrača,te taman za 25.godina budu ovaj sport uništili i izrisali sa lice zemlje.Ništa se ne radi na tome da se kuglanje popularizira,već samo se izmišljaju komična pravila.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Dok se igrala "borbena" (narodni način), bila je to savršena rekreacija i za one koji se nisu željeli baviti aktivno sportom. Zagreb je tada ima 14 liga po 12 klubova. Onda su to ukinuli, i uz ostale razloge, danas smo ostali na 29 ekipa... Za koju godinu, ukinut ćemo sami sebe. Silom se kuglanje želi ugurati u vrhunski sport, a nema nikakvih pomaka ni nastojanja da se počne raditi po kriterijijima vrhunskog sporta. Pa nogometaši veterani treniraju više od naših "vrhunskih" kuglača. Ostali smo na nivou rekreacije, a glumimo sport. Ali, kaj nismo o tome prije godinu-dvije?

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

Iako su to probni balončeki, definitivno DA za profi ligu sa četiri igrača.
Prednosti:
1. Totalna profesionalizacija lige koja može biti provođena pod pokroviteljstvom jakih sponzora (interes)
2. Zarada i klubova i vlasnika iz razno - raznih osnova - privatizacija, šank, zabava
3. Već viđen scenarij na zapadu kada cijele obitelji dolaze na utakmicu i ostaju u objektima satima poslije glavnog događaja
4. Manji troškovi, brzina događanja i atraktivnije utakmice
5. Tako i tako će i u RH, promjena zakona o udrugama samo ubrzati neminovnost ovakovih procesa
Za ostatak koji želi neobavezno bavljenje kuglačkim športom ostaje rekreacijska liga i samofinanciranje.

mrbean
Raspisani lik

Post Postao/la mrbean »

I KAJ SAD?? JE NA SNAZI TA NEKA SUSPENZIJA ILI NIJE? I AKO JE.. RADI ČEGA TOČNO

Odgovorite