Proširenje lige

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
KAJTA
Tek protipkao

Proširenje lige

Post Postao/la KAJTA »

Gradovi diljem Hrvatske su uložili velika sredstva za izgradnju ili adaptaciju kuglana.
To je i na neki način pokazatelj HKS da se takovim pristupom unapređuje kuglanje.
Nažalost nisu svi klubovi bili u istoj poziciji za takmičarski dio što je liga tražila.
Svjedoci smo kako se je to prvo obilo o glavu Podravci muškoj ekipi, ženama,pogledajmo sada Ogulin ,jedna i druga ekipa ispada
ponajviše zbog kašnjenja u izgradnji objekata.Tim činom gubimo klubove,manje sredine i ljude u kuglačkom športu.
Koliko mi je poznato od slijedeće sezone isto tako druge lige moraju igrati na segmentima.
Predlažem da ekipe koje steknu pravo kroz kvalifikacije prošire prvu ligi na 14 klubova s time da slijedeće sezone ipadaju 2 ili 4
kluba ovisno o odluci, a tim potezom ne opterečujemo ligu štoviše dobit ćemo još zanimljivijih utakmica poštujući prije navedeno.
Kako mladi nemaju svoju ligu predlažem HKS da bi obavezno prvi blok kao neku uvertitru za utakmicu OBAVEZNO odigraju po 2 juniora svake ekipe. Time bismo dobili još mladih i na neki način bi stasali jer u sadašnjem sistemu takmičenja za set i poen su zakinuti.Malo je bilo prilika da juniori uđu u igru kada je več odlučena.
Itreće da se ukine set igra i igra samo na rezultat jer time bismo mogli mladima dati puno više slobode i mogućnosti u igri.

razbijač
Tek protipkao

Re: PROŠIRENJE LIGE

Post Postao/la razbijač »

Gradovi diljem Hrvatske su uložili velika sredstva za izgradnju ili adaptaciju kuglana.
To je i na neki način pokazatelj HKS da se takovim pristupom unapređuje kuglanje.
Nažalost nisu svi klubovi bili u istoj poziciji za takmičarski dio što je liga tražila.
Svjedoci smo kako se je to prvo obilo o glavu Podravci muškoj ekipi, ženama,pogledajmo sada Ogulin ,jedna i druga ekipa ispada
ponajviše zbog kašnjenja u izgradnji objekata.Tim činom gubimo klubove,manje sredine i ljude u kuglačkom športu.
Koliko mi je poznato od slijedeće sezone isto tako druge lige moraju igrati na segmentima.

kajta, ovo ti je ok.. ali ostali prijedlozi su malo neostvarivi.. pogotovo ovo sa mladima kao predigračima
koliko bi onda trajala utakmica?

KAJTA
Tek protipkao

Post Postao/la KAJTA »

jedan blok više
najidealnije je ukinuti setove(mada će mnogi reći gubi se neizvjesnost,draž itd) ali cilj je što više čunjeva na kraju
a samim time bismo dobili psihološku snagu za slobodniju igru.

razbijač
Tek protipkao

Post Postao/la razbijač »

za mlade je najidealnije bilo kada se igralo 200 hitaca bez setova
tada se moglo mladog igrača ili dvojicu staviti u zadnji par ukoliko je razlika bila 150-200 čunjeva
sada to nije moguće, pa čak i kada bi se ukinuli setovi
liga 14, zašto ne? ima to svojih prednosti, ali i mana
samo, kalendar natjecanja bi se trebao raditi u suradnji sa predstavnicima klubova

Miroslav Kovač

Post Postao/la Miroslav Kovač »

KAJTA je napisao/la:jedan blok više
najidealnije je ukinuti setove(mada će mnogi reći gubi se neizvjesnost,draž itd) ali cilj je što više čunjeva na kraju
a samim time bismo dobili psihološku snagu za slobodniju igru.
Za mlade napravite ligu,pa neka se kale međusobno.Kada dođu do razine igre kakva je potrebna za prvu ligu onda će i igrati.
Kakva je to utakmica kada se prije 3 bloka ima 150-200 čunjeva prednosti.Potpuno neinteresantno,a svi bi trebali raditi na interesantnosti kuglanja kako bi kuglanje postalo interesantno i za druge ljude,a ne samo za nas kuglače.
Igra na set poen je po mojem mišljenju donijela puno napretka u kuglanju.Npr.,poboljšana je koncentracija igrača,jer praktički nemaš pravo na pogrešku.Osim toga,svaki set je bitan zbog poretka na kraju lige u slučaju istih bodova itd.
Što se tiče više čunjeva na kraju,pa za njih se dobijaju dva poena,zar ne?

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo »

nemoj brate širit ligu....ko će putovat toliko....a za ovo kaljenje postoje dvojne registracije za drugoligaška i trećeligaška natjecanja....od iduće sezone svi na pločama. Njima treba odredit pravilo za 2 mlada minimalno, u zagrebu to rade samo Ponikve (već 10 godina) i Radnik odnedavno, ajde i Oglasnik ali sa uvozni dečkima...a ne po sistemu "daj meni igrat, on je mlad ima vremena za njega"

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav »

Zašto ostali prvoligaši nemaju poput Konikoma drugu - mladu- ekipu koja se takmiči u III ligi i kali se.

sasa
Forumsko piskaralo

Re: Proširenje lige

Post Postao/la sasa »

na skupštini će se raspravljati i o mogućnosti proširenja ili smanjenja lige
da li žensku povećati na 12 ili mušku smanjiti na 10
stara hrvatska praksa (u ostalim sportovima) je da se lige proširuju tak da svako selo ima prvoligaša
ali ja nisam za to
mislim da bi liga 10 bila bolja za kvalitetu kuglanja
ponovo vratiti možda 2 druge lige po 10 klubova, sjever i jug
toliko je ozbiljnih klubova koji imaju sredstva za natjecanja
ostali koji nisu sposobni osigurati novce za natjecanja nek se natječu u lokalnim regionalnim ligama

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy »

sasa je napisao/la:na skupštini će se raspravljati i o mogućnosti proširenja ili smanjenja lige
da li žensku povećati na 12 ili mušku smanjiti na 10
stara hrvatska praksa (u ostalim sportovima) je da se lige proširuju tak da svako selo ima prvoligaša
ali ja nisam za to
mislim da bi liga 10 bila bolja za kvalitetu kuglanja
ponovo vratiti možda 2 druge lige po 10 klubova, sjever i jug
toliko je ozbiljnih klubova koji imaju sredstva za natjecanja
ostali koji nisu sposobni osigurati novce za natjecanja nek se natječu u lokalnim regionalnim ligama
Ne slažem se sa tobom. Muška liga je ovakva kakva je sa 12 klubova vrlo kvalitetna (prosjek lige je sigurno preko 590). O kvaliteti ženske lige bi se dalo raspravljati. Samo usporedi prosjeke lige (niti 540) pa će ti sve biti jasno. Lige svakako treba izjednačiti po broju klubova (ženska na 12). Nije sve u kvaliteti, potrebno je razvijati i popularizirati kuglanje i u manjim sredinama. Ne vidim ništa loše u tome da bude i poneka slabija ekipa u ligi. Evo ti primjer Zaboky-Graditelj. Bolje su od pola 1. lige sa 10 klubova. Gdje je tu kvaliteta.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa »

sve što sam rekao uglavnom se odnosi na mušku ligu
kod žena bi ja napravio (da se mene pita) 1. ligu sa 6 klubova i četverokružno natjecanje
imamo jedva 30 ženskih klubova, a 10 ih je u prvoj ligi
to za kvalitetu ženskog kuglanja nije dobro

Odgovorite