Proširenje lige

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
arcy
Tipka sa dve ruke

Re: Proširenje lige

Post Postao/la arcy »

sasa je napisao/la:sve što sam rekao uglavnom se odnosi na mušku ligu
kod žena bi ja napravio (da se mene pita) 1. ligu sa 6 klubova i četverokružno natjecanje
imamo jedva 30 ženskih klubova, a 10 ih je u prvoj ligi
to za kvalitetu ženskog kuglanja nije dobro
Ma znam da nema kvalitete ali sa 6 klubova imati ćeš kuglanje u 3 grada. Tko će kuglati u Hrvatskoj za 10 godina od žena? Bolje bi bilo da bude 12 klubova sa ovom djecom što sada igraju po turnirima pa i pod cijenu slabije kvalitete. Pazi curice sa prosjekom od 15 godina igraju 540 a to je prosjek ženske lige (prosjek godina neću spominjati), a nisu odigrale niti jedan nastup u 1. ligi.

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

Muška i ženska 1.liga sa 10 klubova. Žene zbog masovnosti (zagovaranje HOO) , a kod muških osmoplasirana ekipa sez. 2008./2009. sa 36 % uspješnosti (skromno !). Samo dvije druge lige , i svakako juniorska liga na nivou RH u bilo kojem obliku ( m i ž ). Ako imaš za "strance" izvoli platiti i za mlade za koje tako i tako dobiješ novce od lokalne uprave (zakon o javnim potrebama usklađen s ZOŠ )

zorislaw
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la zorislaw »

Potpuno neinteresantno,a svi bi trebali raditi na interesantnosti kuglanja kako bi kuglanje postalo interesantno i za druge ljude,a ne samo za nas kuglače.
Miroslave ti se naravno šališ!

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

zorislaw je napisao/la:Miroslave ti se naravno šališ!
Ovako mi još nitko nije tepao i zato ti hvala !

Interesantno :arrow: nešto što izaziva pozor
Iskreno, nemam uvida koliki je interes u drugim državama za kuglanje, ali pretpostavljam da su kod najboljih upravo zbog stalnog dokazivanja kvalitete izborena vrlo visoka mjesta na nacionalnim športskim rang ljestvicama pa zbog toga traju. Kod nas je slučaj da se posljednjih godina furamo na tradiciju i minuli rad. Osim toga svi koliko znam imaju nekakve lige pa je i ovaj prethodni pokušaj, zapravo moj skroman doprinos zadanoj temi. Cirkusarijama i izmišljanju disciplina kojima nedostaje još samo plivanje vjerojatno nije kraj, ali to svejedno neće bitno unaprijediti kuglanje u Hrvata. Bezidejnost i hajde poneki uspješan pokušaj na nivou FIQ koliko vidim nije doveo niti jednu novu naciju na EP ili SP, a suprotno, možda bi to dovelo do još snažnijeg potonuća našeg športa na svjetskim ljestvicama. Upravo je želja ovih ljudi sa foruma (mada nisam advokat ) ukazati na one koji potpomažu sve ove vulgarne i nemoralne radnje koje su se posljednjih godina vezale za kuglanje u RH i zato nemam riječi oprosta niti za jednog člana HKS, niti jedne komisije, niti jednog skupštinara, jer su upravo svi oni, sa figom u džepu kreirali ove jalove godine i rezultate.

A primjere što je interesantno ću ti na brzinu dati:

Pr. 1. RUKOMET - Kvaliteta kod vrlo malog broja reprezentacija u svijetu( liga, cup) Naša nacionalna reprezentacija u samom vrhu,gledališta puna.
Pr. 2. VATERPOLO - Opet naša nacionalna reprezentacija u samom vrhu, bazeni premali prema interesu javnosti.Liga opet 2-3 kluba vrijede.
Pr. 3. NOGOMET - Liga slabe kvalitete, gledališta prazna osim na derbiju, naša nacionalna repka ponos i dika napuni sve stadione. Osim toga nogač se igra i u Tunguziji. Zato i traje i postoji.
Pr. 4,5,6,itd...
Ako me razumiješ ????????

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko »

krcko je napisao/la:Muška i ženska 1.liga sa 10 klubova. Žene zbog masovnosti (zagovaranje HOO) , a kod muških osmoplasirana ekipa sez. 2008./2009. sa 36 % uspješnosti (skromno !). Samo dvije druge lige , i svakako juniorska liga na nivou RH u bilo kojem obliku ( m i ž ). Ako imaš za "strance" izvoli platiti i za mlade za koje tako i tako dobiješ novce od lokalne uprave (zakon o javnim potrebama usklađen s ZOŠ )
+ Ne dvije, nego jedinstvena druga liga. Potrebu će pokazati (protekla) nastupna međunarodna natjecanja. Mada sam za žene 8 jer im je rekuperacija zaista preduga. Ostalo stoji. Pustimo dici nek se dokažu.

Odgovorite