NBC Split

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...

NBC Split

PostPostao/la andrej kovač » 12 ruj 2010

Pismena garancija je dana , usmeno dobre volje je bilo na pretek, ali iz razloga , jer je HKS tražio da se
montira osam staza firme Funk, za sada priznate kao najbolje ,samim tim što se na njima igraju sva
Svjetska prvenstva , došla je pritužba konkurentske firme , koja nije pozivana na razgovore , te su
gradski oci morali potegnuti kočnicu i podignuti «Stop».
Tragikomično je u cijeloj priči da se ovdje radilo o leasingu 8 staza ciljanog dobavljača za potrebe NBC
kupa , a kasnije kupnje staza za kuglanu Poljud itd , naravno da bi morao biti zakonski proveden
natječaj . Takvim je postupkom doveden u pitanje odigravanje NBC kupa i prijetila je velika blamaža
a i financijska kazna za sve kuglačke i športske krugove.

Ovaj tekst je preuzet sa službene stranice HKS-a,pa ako ga netko shvaća,molio bih ga da mi objasni ili ako netko hoće,da iznese svoje mišljenje.
1. Po čemu i od kada je to Funk-ova kuglana priznata kao najbolja?
2. Zašto su gradski oci potegnuli kočnicu,ako im je kvalitetno objašnjeno da je Funkova kuglana najbolja?
3. Zašto HKS nije raspisao natječaj za izvođače i izabrao najkonkurentijeg i nejkvalitetnijeg,jer,koliko ja znam,svi izvođači imaju certifikate koji potvrđuju kvalitetu i ispravnost njihovih kuglana,te sa gotovom idejom i projektom,te zatvorenom financijskom konstrukcijom,došao pred gradske oce i onda tražio njihovu pomoć u dijelu za koji smatraju da bi oni trebali pomoći u org.ovakvog međunarodnog natjecanja?
4. Zar nije tragikomično iznajmiti 8 staza,a onda kasnije raspisati natječaj na kojem će,recimo,pobijediti,odnosno dobiti posao neki drugi izvođač,a ne Funk,zar to ne bi bilo bacanje novaca na leasing za 8 staza?

Ako je tu i bio dio namjere da se «napakosti» HKS-u, «uzalud vam trud svirači», jer HKS sa svojim
vodećim ljudima u krugovima međunarodnih čimbenika ima prilično dobar rejting i odmah se našla
mogućnost da veće štete nema , a da se dostojanstveno odigraju zakazane priredbe!

Da li ja to ovdje iščitavam nekakvu "bahatost" našeg saveza i zanima me ako netko zna,prema kome je usmjerena?
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Re: NBC Split

PostPostao/la pdragicevic » 12 ruj 2010

andrej kovač je napisao/la:Pismena garancija je dana , usmeno dobre volje je bilo na pretek, ali iz razloga , jer je HKS tražio da se
montira osam staza firme Funk, za sada priznate kao najbolje ,samim tim što se na njima igraju sva
Svjetska prvenstva , došla je pritužba konkurentske firme , koja nije pozivana na razgovore , te su
gradski oci morali potegnuti kočnicu i podignuti «Stop».
Tragikomično je u cijeloj priči da se ovdje radilo o leasingu 8 staza ciljanog dobavljača za potrebe NBC
kupa , a kasnije kupnje staza za kuglanu Poljud itd , naravno da bi morao biti zakonski proveden
natječaj . Takvim je postupkom doveden u pitanje odigravanje NBC kupa i prijetila je velika blamaža
a i financijska kazna za sve kuglačke i športske krugove.

Ovaj tekst je preuzet sa službene stranice HKS-a,pa ako ga netko shvaća,molio bih ga da mi objasni ili ako netko hoće,da iznese svoje mišljenje.
1. Po čemu i od kada je to Funk-ova kuglana priznata kao najbolja?
2. Zašto su gradski oci potegnuli kočnicu,ako im je kvalitetno objašnjeno da je Funkova kuglana najbolja?
3. Zašto HKS nije raspisao natječaj za izvođače i izabrao najkonkurentijeg i nejkvalitetnijeg,jer,koliko ja znam,svi izvođači imaju certifikate koji potvrđuju kvalitetu i ispravnost njihovih kuglana,te sa gotovom idejom i projektom,te zatvorenom financijskom konstrukcijom,došao pred gradske oce i onda tražio njihovu pomoć u dijelu za koji smatraju da bi oni trebali pomoći u org.ovakvog međunarodnog natjecanja?
4. Zar nije tragikomično iznajmiti 8 staza,a onda kasnije raspisati natječaj na kojem će,recimo,pobijediti,odnosno dobiti posao neki drugi izvođač,a ne Funk,zar to ne bi bilo bacanje novaca na leasing za 8 staza?

Ako je tu i bio dio namjere da se «napakosti» HKS-u, «uzalud vam trud svirači», jer HKS sa svojim
vodećim ljudima u krugovima međunarodnih čimbenika ima prilično dobar rejting i odmah se našla
mogućnost da veće štete nema , a da se dostojanstveno odigraju zakazane priredbe!

Da li ja to ovdje iščitavam nekakvu "bahatost" našeg saveza i zanima me ako netko zna,prema kome je usmjerena?

Jedna velika sramota od svih,puno se prstiju upetlajlo u taj projekt naravno iz jednog jedinog razloga radi uzimanja love sebi i provizije od kuglane..I sada najveća sramota da se oba pokala igraju na Mertojaku grad privatniku plaća kuglanu već 4 godine a do sada je moga naprvait tri kuglane.Velika sramota za Splitsko kuglanje,zanima me samo jel savez zna da mi imamo ugovor o terminu treninga sa Petričevićem utorak,četvrtak i subota,gdje oni misle da mi treniramo dva tjedna,mi dolaimo na naš termin treninga jer imamo ugovor.
pdragicevic
Tek protipkao

PostPostao/la andrej kovač » 12 ruj 2010

Zaboravio sam pitati,kada bi to Novska i Grmoščica trebali,u ovom slučaju odigrati zaostale utakmice,s obzirom da se pomaknuti termin odigravanja NBC pokala,razilazi s već odavno prihvačenim rasporedom odigravanja svih Hrvatskih prvenstava,liga,pojedin.nastupi....?
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la newform1 » 12 ruj 2010

Bit ću malo zločest i zaključivati logički: rabljene staze su jeftinije od novih, a troškovi su dupli - provizija prvo za lizing, a zatim za prodaju, pa shodno time i montaža i demontaža na Gripama, a onda montaža na Poljud. Dvije prodaje, dvije montaže i jedna demontaža. Puno prometa za istu stvar. Ili možda griješim?
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la sasa » 13 ruj 2010

andrej kovač je napisao/la:Zaboravio sam pitati,kada bi to Novska i Grmoščica trebali,u ovom slučaju odigrati zaostale utakmice,s obzirom da se pomaknuti termin odigravanja NBC pokala,razilazi s već odavno prihvačenim rasporedom odigravanja svih Hrvatskih prvenstava,liga,pojedin.nastupi....?

pa ako se igra od 9. do 13. rujna znači da u subotu 16. rujna stignete uredno odigrat 5. kolo po rasporedu
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la andrej kovač » 13 ruj 2010

sasa je napisao/la:
andrej kovač je napisao/la:Zaboravio sam pitati,kada bi to Novska i Grmoščica trebali,u ovom slučaju odigrati zaostale utakmice,s obzirom da se pomaknuti termin odigravanja NBC pokala,razilazi s već odavno prihvačenim rasporedom odigravanja svih Hrvatskih prvenstava,liga,pojedin.nastupi....?

pa ako se igra od 9. do 13. rujna znači da u subotu 16. rujna stignete uredno odigrat 5. kolo po rasporedu

Je,u pravu si,nisam gledao na kalendar,nego sam krivo protumačio da se igra drugi tjedan,ali ja bi rađe tvoje mišljenje glede cijele situacije
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la sasa » 13 ruj 2010

ako pogledaš donje linkove vidjećeš da 'smo se prijavili' i dobili organizaciju svih mogućih i nemogućih natjecanja u sljedećih par godina
najinteresantniji je svjetski kup sljedeće godine i svjetsko prvenstvo u zagrebu 2013.

http://www.fiqwnba-nbc.de/html/mannschafts-pokale.html

http://www.fiqwnba-nbc.de/html/weltmeisterschaften.html

mjesto održavanja svjetskog kupa je još uvijek pod ?, a svi znamo da se proračuni predlažu krajem rujna i početkom listopada - što opet smrdi da če nekome pasti na grbaču organizirati nešto iz prazne kase

svjetsko prvenstvo je za 3 godine u zagrebu, do sada je već trebalo predati vladi rh zahtjev za pomoć u organizaciji kako bi na vrijeme dobili sve garancije i kako bi se osigurala sredstva u proračunu grada i države

što se splitske priče tiče ništa čudnoga, ništa novoga
jasno je da je trebao ići natječaj ako se radilo o poslu koji se po zakonu ne može obaviti dogovorom dvaju zainteresiranih strana
kako nije bilo natječaja - nema ni novoga objekta i jedino je rješenje igrati na mertojaku kasnije
upirati prstom je sada suvišno no ja ću reći tek da su splitski kuglački djelatnici mogli i morali uložiti više truda kako bi dobili novi objekt
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la andrej kovač » 13 ruj 2010

Saša,ok,možda su se trebali potruditi više,ako oni uopće hoće još koju takvu kuglanu,jer neznam zašto bi i htjeli,s obzirom da niti jedna od 20 članica svjetske kuglačke organizacije,osim Hrvatske,nema propisano da se prva liga mora igrati na kuglani s pločastim segmentima,a kamoli druga.Ja bi postavio slijedeća pitanja:
1. Da li je Split tražio organizaciju ovih pokala
2. Da li je Petričević tražio organizaciju ovih pokala

Meni se čini da je to dato Splitu,jer tamo nema kuglana na pločastim segmentima,pa bi bilo dobro tamo pokušati uvaliti neku kuglanu i to po mogučnosti onu koja je proglašena najboljom,uzeti proviziju,uvaliti Petričeviću organizaciju,jer će on kao zaraditi cijelo bogatsvo na šanku s pićem i s hranom koju ima u kuglani,odnosno restoranom,a to šta nema gledalište i što kuglana trenutno ne zadovoljava uvjete koje propisuje krovna kuglačka organizacija,to nema veze.Dakle,da ne trabunjam previše.Ne može gospodin tajnik i njegova ekipa,kada se postavi pitanje tko će organizirati slijedeći Euro i NBC pokal kazati da će to učiniti R.Hrvatska,a da nezna uopće kako će to organizirati,da li netko uopće želi preuzeti organizaciju.Pa ne može on to preuzeti na naš savez i onda zahtjevati od Splita da mu riješi problem.I još nešto,Saša,zbog ove zavrzlame su ova natjecanja za koja su naši dali zahtjeve da ih organiziraju pod ogromnim upitnikom i ne bi me čudilo da ih Hrvatska ne dobije,jer je savez više nego neozbiljan i nisu oni spasili Euro i NBC pokal,nego gospoda iz Svjetske kuglačke organizacije,koji sve čine da se ova natjecanja ipak održe....
andrej kovač
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la pdragicevic » 13 ruj 2010

andrej kovač je napisao/la:Saša,ok,možda su se trebali potruditi više,ako oni uopće hoće još koju takvu kuglanu,jer neznam zašto bi i htjeli,s obzirom da niti jedna od 20 članica svjetske kuglačke organizacije,osim Hrvatske,nema propisano da se prva liga mora igrati na kuglani s pločastim segmentima,a kamoli druga.Ja bi postavio slijedeća pitanja:
1. Da li je Split tražio organizaciju ovih pokala
2. Da li je Petričević tražio organizaciju ovih pokala

Meni se čini da je to dato Splitu,jer tamo nema kuglana na pločastim segmentima,pa bi bilo dobro tamo pokušati uvaliti neku kuglanu i to po mogučnosti onu koja je proglašena najboljom,uzeti proviziju,uvaliti Petričeviću organizaciju,jer će on kao zaraditi cijelo bogatsvo na šanku s pićem i s hranom koju ima u kuglani,odnosno restoranom,a to šta nema gledalište i što kuglana trenutno ne zadovoljava uvjete koje propisuje krovna kuglačka organizacija,to nema veze.Dakle,da ne trabunjam previše.Ne može gospodin tajnik i njegova ekipa,kada se postavi pitanje tko će organizirati slijedeći Euro i NBC pokal kazati da će to učiniti R.Hrvatska,a da nezna uopće kako će to organizirati,da li netko uopće želi preuzeti organizaciju.Pa ne može on to preuzeti na naš savez i onda zahtjevati od Splita da mu riješi problem.I još nešto,Saša,zbog ove zavrzlame su ova natjecanja za koja su naši dali zahtjeve da ih organiziraju pod ogromnim upitnikom i ne bi me čudilo da ih Hrvatska ne dobije,jer je savez više nego neozbiljan i nisu oni spasili Euro i NBC pokal,nego gospoda iz Svjetske kuglačke organizacije,koji sve čine da se ova natjecanja ipak održe....

Amy ti si dugo u kuglanju i znaš di sve to vodi.Da su kuglanu montirali na gripe i poslin preselili na poljud onda više četri dotićne osobe nebi mogle obrtat lovu,zaista je sramotno i poražavajuće da su mu dodjeli i NBC da grad puni nekog privatnika lovom već četri godine,Ženskom kuklačkom klubu već četri godine plaćaju kuglanu,Poštaru već treću godinu plaćaju,cijela drugla liga jug je igrala na mertojaku sezonu i sve je to grad plaćao,koliko je love grad dao Petričeviću u ove četri godine do sada je mogao napravit pet kuglana..Problem je taj što četri osobe drmaju Splitsko dalmatinskim savezom i nikome nedaju ni blizu jer uzimaju jako dobru proviziju i zato im i nije interes da grad napravi kuglanu jer onda nema više njima love u đep.

A šta se gledališta tiće svi koji su bili na mertojaku znaju da je to veliki problem.Maksimalno 40 gledatelja stane i to nesmiju biti veći od 1.50cm,tako da neznam gdje misle smjestit dvadesetak muških i isto toliko ženskih ekipa na tribine i još plus ljubitelji kuglanja.
pdragicevic
Tek protipkao

PostPostao/la Čunj » 15 ruj 2010

Volio bih se nadovezati...
Čim sam bacio oko na dopis koji je HKS stavio na svoje stranice potekle su mi suze i osjetio sam sramotu i nelagodu. Prvenstveno zbog načina na koji je pisan jer takav tekst više sliči na lektiru djeteta u osnovnoj školi koje još nije započelo sa učenjem osnova pravopisa i gramatike. Žao mi je da ovaj tekst nije prošao recenziju i lekturu (mog obožavatelja) profesora Mikca jer on zasigurno ne bi dao „green light“ za objavu ovakvog sramotnog dopisa jedne toliko močne i respektabilne institucije u svijetu kao što je HKS. Toliko močne i ugledne da nisu uspjeli organizirati kup na montažnoj kuglani u drugom po veličini gradu u Hrvatskoj.
Kada sam već kod ugleda, neki dan (day after yesterday) sjedio sam na kavi sa ljudima iz HOO-a i Zagrebačkog športskog Saveza. Kroz diskusiju i učestalim pričama o nogometu, vaterpolu, odbojci, Faku došli mi i do kuglanja. Nisam znao da je naš sport postao toliko popularan i u hodnicima olimpijskog odbora, a da ne pričam o ostalim nacionalnim savezima. Naime, naš popularni trio (Lulić, Mikac i Mezak) toliko su srozali ugled i narušili ono malo dostojanstva koje je kuglanje imalo da će trebati generacije da se to ispravi. Ono što se desilo sa „čupanjem love“ iz vlade je svojevremeno bio trač broj jedan u olimpijskom odboru, o kategorizacijama da i ne pričam. Naime, postoje sportovi koji su isto tako koristili aljkavost HOO-a pa ih i ovi drugi „lopine“ baš više ne vole. Uglavnom toliko o moći i ugledu našeg dragog nam saveza. Bio sam na kavi sa osobom koja radi u uredu g. Veštića i g. Negotića (ovi naši lobisti Buble i Buljan sigurno znaju o kome je riječ) i nekako mi iz razgovora nikako ne ide rečenica da su se cijelo ljeto obilazili gradski dužnosnici u Split. Postavlja se pitanje zbog čega su ljudi u Splitu potegli ručnu i rekli stop. Bilo ih je strah kaznenog progona policije i državnih tijela koje takve sumnjive prijedloge sa strane HKS-a ne prihvaćaju. Za informaciju (Negotić i Veštić su pod kriminalističkom obradom jer nisu proveli javni natječaj za Kuću slave splitskog sporta – neposredno su ugovarali).

Da nije tako, kuglana bi se već spremala za montažu.

Naime, čak bi priča i prošla da nije pristigla žalba drugog proizvođača. Sasvim opravdano jer se favorizirao Funk (što je vidljivo iz ovog sramotnog dopisa). Naravno, nakon žalbe ljudi u Splitu su shvatili o čemu je riječ i povukli su se iz „igre“. Ono što je ostalo na ponos HKS-a je neuspjeh u realizaciji projekta „Gripe“ koji bi bio od višestruke važnosti za kuglače u Splitu. Članovi IO-a HKS-a koji su se avionima vozili na svjetska prvenstva za nagradu u svome gradu nisu uspjeli napraviti doslovno ništa. Pljesak za četvoricu lobista. Lulić, Mezak, Buljan i Buble. Sve sami ljudi od utjecaja i važnosti u Splitsko-Dalmatinskoj županiji (i šire). Dobro je Mezak napisao, samo ja bih se nadovezao: ...da bi se vratili na puteve kojima je nekad kročilo Splitsko kuglanje potrebno je sa puta maknuti tu četvoricu i onda postoji neka šansa... mala šansa.

Svim klubovima koji nastupaju na kupu želim što više srušenih čunjeva – SRETNO!
Čunj
Tek protipkao

Sljedeća

Natrag na Međunarodna natjecanja

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.