Kuglačke regije

Svaki tjedan komentirajte aktualnu temu
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Kuglačke regije

Post Postao/la ZrntscheZ » 29 ruj 2010, 09:19

lukodp je napisao/la:Kakav je bio sustav natjecanja kada je postojala 1B liga? Jel se netko sjeća? :?
Da li promjena organizacije natjecanja u 2 ligama nužno povlači i rekonstrukciju nižih liga? Ili ne..?
bile su dvije 1B lige...sjever i jug...puno kvalitetnije natjecanje i realnije, ali i relacije kilometarski znatno veće pa samim time skuplje...
sad se u 2.ligi pobjede i ispod 3200 uzimaju...u ovim 1B ligama ni 3350 ne bi bila garancija za bodove...zamislite ligu ove sezone sa recimo: Željezničar OS, Fortuna, Silos, Bjelovar, Čakovec, Medveščak, Ponikve, HRT, Lepoglava, Sloga, Mostanje...

naravno da reorganizacija viših liga povlači promjene praktično sve do dna...moraš negdje smjestiti ovih 35 drugoligaša koji ne bi ušli u 1B, a premalo ih je da bi onda oni sami tvorili 5 drugih liga (treći rang natjecanja)...a mijenja se i sustav popune viših liga...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

ito
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la ito » 29 lis 2010, 18:14

sasa je napisao/la:ukupno 186 muških - 33 ženska - 5 bowling

regija centar 39 muških - 6 ženskih - 5 bowling

grad zagreb 33 muška - 5 ženskih - 4 bowling
zagrebačka županija 6 muških - 1 ženski - 1 bowling

regija sjever 35 muških - 8 ženskih

međimurska 5 muških
varaždinska 7 muških - 1 ženski
krapinsko-zagorska 3 muška
bjelovarsko-bilo... 7 muških
koprivničko-križ... 4 muška - 2 ženska
sisačko-mosla... 9 muških - 5 ženskih

regija istok 45 muških - 7 ženskih

osječko-baranjska 21 muški - 3 ženska
vukovarsko-srij... 2 muška
virovitičko-podr... 5 muških - 2 ženska
požeško-slatinska 9 muških
brodsko-posavska 8 muških - 2 ženska

regija zapad 44 muška - 10 ženskih

karlovačka 14 muških - 4 ženska
ličko-senjska 6 muških
primorsko-goranska 20 muških - 5 ženskih
istarska 4 muška - 1 ženski

regija jug 23 muška - 2 ženska

zadarska 3 muška - 1 ženski
šibensko-kninska 2 muška
spltsko-dalm... 18 muških - 1 ženski
dubrovačko-neretv... -

(podaci su iz moje glave, dakle vjerojatno nisu 100% točni, i odnose se na aktivne klubove koji sudjeluju u ligaškim natjecanjima)
šibensko-kninska 2 muška - 1 ženski

bauer
Tipka sa dve ruke

Re: Kvalifikacije za popunu 1. HKL

Post Postao/la bauer » 28 tra 2011, 13:11

Kad se već priča o drugoj ligi postavlja se uvijek pitanje zašto Zagreb mora imati svoju tramvaj 2. ligu. ...... Podjela u 4 regije je sasvim o.k. i zbog troškova i zbog dužina putovanja..... i nevidim razlog zašto se nebi zagrepčani zakukuljeni u svom dvorištu malo odmakli i putovali u recimo Čakovec ili Rijeku , Karlovac ....
Sad pričamo o nekakvim prosjecima , kvaliteti klubova i sl. , možda bi rezanje na 4 druge lige malo povećalo kvalitetu, pomak bi se sigurno osjetio.

Nama iz Rijeke je Zagreb na 1,5 sati, a toliko nam cca treba i do Poreča,.... 2h do Ogulina,..... 3h do Gospića ... uračunata pijača na putu.
Možda bi trebalo pitati i ljude koji igraju tramvaj ligu dal im je već dopizdilo stalno igrat u istom dvorištu, možda bi se željeli i oni malo pomaknut , upoznat neke druge kuglane, suigrače, klubove, neznam neka kaže tko šta misli ....

Prijedlog sa dvije 1B lige je mislim teško održiv, čini mi se preskup..

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 28 tra 2011, 14:57

evo jedna podjela na 3 regije, karlovačka prepiljena na pola, ostalo sve u granicama županija...

slika

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 29 tra 2011, 08:51

bauer je napisao/la: Nama iz Rijeke je Zagreb na 1,5 sati, a toliko nam cca treba i do Poreča,.... 2h do Ogulina,..... 3h do Gospića ...
Zagreb na sat i pol, a Ogulin na 2 sata... A Ogulin na pola puta između ta dva grada. Kojim vi to cestama idete?
Nama u Ogulinu odgovara ovakva regionalizacija... Mi smo točno u sredini... :mrgreen: :mrgreen: A
A ova Sašina na 3 regije ne dolazi u obzir jer će financijski uništiti 90% klubova, nikome nije u interesu putovati i u Istru i u Dalmaciju..
Zadnja izmjena: Nikola, dana/u 29 tra 2011, 16:11, ukupno mijenjano 1 put.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 29 tra 2011, 13:30

Nikola je napisao/la:A ova Sašina na 3 regije ne dolazi u obzir jer će financijski uništiti 90% klubova, nikome nije u interesu putovati i u Istru i u Dalmaciju..
a moram branit ovakvu podjelu jer jedino na ovaj način se mogu složiti regije s podjednakim brojem klubova u svakoj

u ovoj podjeli mijenjale bi se i lige
kod žena bi u ovom slučaju ostalo sve više-manje isto (tu bi kupa karlovac i varteks upali u centar, a sisak, novska i kutina u istok)
a kod muških bi postojale samo 3 druge lige koje bi igrale cijelu regiju
klubovi koji bolje stoje financijski će isplivati u 2. ligu, oni slabiji će se i dalje vrtiti po susjednim županijama
niže lige bi bile podijeljene na pola regije
tako bi npr. regija jugozapad imala treću ligu jug (st, zd, ši) i treću ligu zapad (pu, ri, gs, og), isto tako i četvrta liga
ogulinskim klubovima se tako ništa ne bi promijenilo jer ih tak i tak nema u drugoj ligi (uz pretpostavku da se klek plasira u 1. ligu)

da ne mislite kako je zg klubovima divno i krasno u tramvaj ligi, svi ti klubovi imaju proračune manje od bilo kojeg 4-ligaša iz 'provincije' i većina troškova, nekih 80% im odlazi na plaćanje kuglane, 3/4 klubova ima samo jedan termin tjedno, koji ako je od 4 sata recimo košta 35000 kn godišnje
mislim da je slična priča i u splitu jer tamo svi igraju na privatnoj kuglani koja se sigurno plaća

dakle u ovom slučaju 2. liga centar bi bila sačinjena od recimo ovih klubova
mostanje, amater i željezničar iz klc
radnik, hrt i ponikve (moždaaaa) iz zgb i okolice
krapinske
lepoglava
željo i čk iz čk
picoki i kc iz kc

2. liga jug bi bila recimo
istra
3-4 kluba iz rijeke i gorskog kotara
1 lika
6 st i okolica

a 2. liga istok
zanatlija sisak
bjelovar
većina klubova ovogodišnje 2. HKLI

znam da ništa nije idealno, pa tako ni ova podjela, ali ajde da od nečega krenemo diskutirati pa možda složimo nešto zajedno

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 29 tra 2011, 13:58

Ma Saša sve bi bilo ok da se ima kunića, tada i 1.b liga bila bi dobra opcija, a ovako... ne znam :( :? a i duga putovanja su veliki problem zbog posla (mnogi, koji rade, rade i subotom).

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer » 13 pro 2011, 09:13

Nikola je napisao/la:
bauer je napisao/la: Nama iz Rijeke je Zagreb na 1,5 sati, a toliko nam cca treba i do Poreča,.... 2h do Ogulina,..... 3h do Gospića ...
Zagreb na sat i pol, a Ogulin na 2 sata... A Ogulin na pola puta između ta dva grada. Kojim vi to cestama idete?
.............
Sorry , sad sam tek vidio pitanje.... Nikola, kad ideš u Zagreb dođeš za sat i pol u bilo koju točku grada, a kad idemo do Ogulina prvo staneš u Putniku dok se svi ne skupe, pa u Ogulinu popijemo jednu da se oporavimo od puta prije tekme, pa dok se dogovorimo za večeru .... uvijek dolazimo na kuglanu zadnji čas, tako da je i ovih dva sata malo, vjeruj :D .... šalim se

Usput, na plenumu je izglasano protiv 1b liga i to je davno rješeno, no..... da bi se moglo krenuti u reorganizaciju na 4 lige nebi bilo loše, samo ja sam pisao i pitao u jednom postu šta o tome misle sami zagrepčani , dal im je već dopizdilo igrat stalno doma pa se nitko baš nije odazvao i napisao, "da voljeli bi malo igrati drugdje i malo dalje, upoznat druge ljude , ovako je već dosadno", prema tome nova podjela mi se čini da ne dolazi u obzir. Šteta, ja bih recimo volio u regiji zapad vidjeti kako igraju 2-3 zagrebačka kluba, vrlo rado ;)

Odgovorite