Kalendar(i) natjecanja

Aktualne teme
newform1
Forumsko piskaralo

Kalendar natjecanja

Post Postao/la newform1 » 09 ožu 2009, 14:30

Ne znam kako je u drugim regijama, valjda će se javit netko, ali primijetio bih da je kalendar natjecanja u regiji Centar loše napravljen, barem za 2. i 3. lige. Liga počinje zadnji vikend u 9. mjesecu, kratka pauza za Božić, i bez prekida do pred kraj 3. mjeseca. Od 1.4. do 30.9. nema ništa. Prazno. Kuglane se plaćaju da bi odigrali za pivu, malo se uznojili i to je to. Bi li bilo bolje između dva dijela napraviti veću pauzu tako da se sezona produži barem za mjesec dana? Molim Vaša mišljenja...

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Kalendar natjecanja

Post Postao/la ZrntscheZ » 09 ožu 2009, 14:57

slično je i na sjeveru...
predsezona počne oko 10.8.
tijekom kolovoza razni pripremni turniri po Madžarskoj i Sloveniji te prijateljske utakmice
liga počinje 20.9....traje do 10.12.
zatim u drugoj polovici prosinca i početkom siječnja županijska pojedinačna ili parovna prvenstva (koje će se održati ovisi o kalendaru HKSa za državna...ove sezone je bilo pojedinačno)...
sredinom siječnja regionalna pojedinačna ili parovna
liga se nastavlja 20.1. pa do 5.4. (3.liga zbog više klubova igra još 3 tjedna dulje)
kvalifikacije za 1. ligu...
krajem travnja opet županijska i regionalna pojedinačana ili parovna natjecanja... (ove sezone parovno)
i to je to za većinu kuglača...
znači pauza natjecateljska od 1.5 - 20.9., a što se treninga tiče negdje od 1.6. - 10.8.

meni odgovara...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 09 ožu 2009, 15:13

To je čak i dobar raspored. Budući mi u 3. ligi uglavnom ne igramo pojedinačna i parovna, mi smo čisti od 1.4. do 30.9., a treniramo ionako od 1.9. ili čak kasnije, pa do kraja Lige. 6 mjeseci ničega...

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 09 ožu 2009, 15:55

Nažalost u Slavoniji je isto kao i kod vas. Naprimjer 3. HL zona Osijek broji čak 14 klubova, prvenstvo je počelo 20. rujna a završit će već 4 travnja. 26 kola se igraju uz kratki prekid za Novu godinu ubrzano. Nikoga iz Saveza ne zanima to što klubovi plačaju kuglane 4,5,6,7,8,9 mjesec bez zvaničnog takmičenja. Umijesto da se poradi na tome da se taj raspored na neki način razvuče postao je trend da se organiziraju neke Gradske lige ( Liović ) Divlje lige ( Vuka ) i Radničko sportske igre , ali samo za to da bi se popunile rupe i uzeli još neki novci. Žalosno je da su to samo osobni interesi a nikako ne prazan hod Saveza i kuglana i kamo vodi naš sport kad se uveliko radi na tome da traje i kraće od 6 mjeseci na godinu. Ako ovako nastavimo preći će nas još malo i skijanje, jasno mislim po dužini trajanja takmičarske godine.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 09 ožu 2009, 23:44

evo da vam kažem kako se radi raspored u regiji centar:
prvo i osnovno - naš kalendar natjecanja ovisan je hrvatskom kalendaru natjecanja
primjerice ove godine
svjetsko prvenstvo je u svibnju
izbornik traži da prva liga završi 6 tjedana ranije da on može odraditi prireme za to natjecanje
1. liga se onda složi ovako kako se složi da počinju 1.9. s natjecanjem i da nemaju niti 1 rezervni termin vikendom za eventualne odogode utakmica
onda HKS postavi kvalifikacije za 1. ligu vikend poslije uskrsa
dakle do uskrsa treba posložiti 22 kola 2. lige
i kad odbrojite unazad 22 vikenda bez praznika, blagdana, eurokupova i pojedinačnog prvenstva dođete na početak lige oko 10.9.
ostaju 3. i 4. (regionalna) liga
3. liga broji 12 klubova kao i druga i njen raspored prati 2. ligu
4. liga ima 16 klubova i igra se do polovice svibnja (oni su igrali i u vrijeme božića i nove godine)
ukoliko se to želi promijeniti klubovi se trebaju dogovoriti i onda taj prijedlog prezentirati na skupštini ZKS-a
tajništvo ZKS-a će svima rado pomoći u realizaciji

sada se spominje i mogućnost kup natjecanja (mislim da je kuglanje jedan od rijetkih sportova koji ga nema)
ako bi se igralo u lipnju produžilo bi sezonu
niželigaši bi prva kola mogli odrađivati u svibnju već
nažalost sve se samo spominje, mi ne znamo ni o čemu se točno radi, niti tko je radnoj skupini za tako nešto i na skupštinu će doći već gotov prijedlog na koji nećemo moći utjecati ako nemamo dovoljan broj ruku
pobjednik kupa plasirat će se na NBC kup

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 10 ožu 2009, 08:37

Bacam bubu u uho. 3. liga ne mora pratiti 2. Nema razloga za to. 4. liga je preduga bez pauze. Izjednačiti 4. i 3. ligu sa po 14 klubova i sa malo većom pauzom za Božić, igralo bi se do svibnja. Ionako mi u centru ne ovisimo o vikendima.

milos
Zna gdje su sva slova

Kalendar(i) natjecanja

Post Postao/la milos » 10 sij 2011, 16:24

Dobih danas obavijest da se prvenstvo RC u sprintu igra u nedjelju, 16.1. Prošli tjedan smo bili obaviješteni da će se ekipno prv. RC igrati u subotu, a također je prošli tjedan poslan poziv mlađim juniorima za okupljanje u Ogulinu. Znači, sve par dana prije događaja. Pa dobro, ljudi moji (ZKS i HKS), dokle ide ta frapantna lakoća ignoriranja, arogancije i nepravovremenog planiranja? Jasno mi je da je vrlo teško uklopiti brdo takmičenja u raznim dobnim kategorijama, sve lige, itd., ali svemu ima lijeka i rješenja. Čemu prvenstva u sprintu i mixu? Argument je da se to igra na SP. Da, ali uvijek igraju oni koji su već na SP i koji nastupaju u pojedinačnoj konkurenciji. Nikada ne idu specijalisti za sprint i mix, jer takvih nema. Ima specijalista za kuglanje na 9 čunjeva i kako god se okrene, najbolji su uvijek najbolji ili među najboljima. Koliko se para potroši na takve gluposti da npr. putuješ iz Osijeka u Zadar, baciš 40 kugli, ispadneš i pravac kući (nisam mislio na Bulku, ali mi prvi pada na pamet :lol: ). Čemu pauze u prvenstvima kada se igraju eurokupovi, ili još gore, kada je pojedinačni Svjetski kup? Zar se ne može par utakmica odigrati naknadno ili unaprijed? Jedna stvar koja bi donijela puno vremena i znatne uštede prvoligašima jest da se igraju 2 utakmice za vikend. Na ruku ide i činjenica da su 3 (dogodine vjerojatno 4) ekipe iz zagrebačke županije, 2 iz Osijeka, Sl. Brod i Novska su blizu, kao i Zadar i Split. Tako bismo dobili puno slobodnih vikenda za razno-razne turnire, pripreme, itd., a sistem takmičenja bi preferirao dobru fizičku spremu i realnije bi profilirao kandidate za igranje na SP. I tako nas smatraju rekreativnim sportom (s pravom!), pa hajde da probamo dokazati suprotno. Još nešto; brdo ovih takmičenja gdje igrači (tj.klubovi) samo plaćaju kotizacije, a za nagradu dobiju pehar težak nekoliko grama i tapšanje po ramenu su prošlost! Ako se već plaća novcem, nagrade moraju biti novčane! Igračima mora pripasti barem 50% od uplata, a ne da sve ide savezima i sucima. Btw, zbog ovako 'pravovremenog' planiranja, igrači Radnika ne mogu nastupati u nedjelju u sprintu.

zjopa
Tek protipkao

Re: Kalendar(i) natjecanja

Post Postao/la zjopa » 10 sij 2011, 18:12

Svaka čast na ovom postu ali ostat će samo mrtvo slovo na papiru ili već tako nekako.Svi koji to pročitaju složit će se sa tobom samo oni uvlakaći ili neznam kako ih već nazvati ne mare puno zato, glavno da pinkica kapa,koliko toliko.Što se tiće sprinta rado bi sa vama bio u nedelju nego na sprintu :D

arcy
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la arcy » 11 sij 2011, 02:56

milos je napisao/la:Dobih danas obavijest da se prvenstvo RC u sprintu igra u nedjelju, 16.1. .....
E-mail za sprint si dobio 28.12.2010. u 14.58 a za ostala natjecanja u siječnju istog dana u 13.59. U tom mailu su i navedene kuglane, kotizacije i rokovi za prijavu.Slažem se da je malo kasno ali samo istine radi (ipak je to 14 dana razlike).

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos » 11 sij 2011, 07:48

Darko, istinoljupče, mail od Saše sam dobio 10.1. u 12:31h. Mogu ti proslijediti na uvid. Pozz

Odgovorite