Tekma na 6 staza

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Re: Tekma na 6 staza

Post Postao/la Krunoslav » 21 ruj 2009, 19:28

Bauer o kakvim to kalkulacijama govoriš, ako 20 minuta prije početka utaknice prijaviš ekipu i imaš dvije zamjene?

bauer
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bauer » 22 ruj 2009, 14:35

Krunoslav je napisao/la:Bauer o kakvim to kalkulacijama govoriš, ako 20 minuta prije početka utaknice prijaviš ekipu i imaš dvije zamjene?

Neznam da li igraš na 6 staza ili 4 ali mi igramo već dvije godine u Rijeci po tom sistemu i vjeruj mi da imaš jako malo vremena za reakciju tj. promjene, sve ti se odvija puno brže, teže je za igrati zbog petljanja , češćih prekida i sl. ali se zato publici sve odvija daleko brže. Pokazalo se da je igranje na 6 staza daleko dinamičnije publici, naravno vrijeme je skraćeno na 2x 48 minuta, dakle cca 2 sata što je sasvim dovoljno za gledatelje da uživaju na tekmi, ali je igračima lakše igrati na 3 para. Drugi i treći par ipak imaju više vremena za pripremu , pogotovo ako dolaziš sa puta.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 22 ruj 2009, 18:36

bauer je napisao/la:
Krunoslav je napisao/la:Bauer o kakvim to kalkulacijama govoriš, ako 20 minuta prije početka utaknice prijaviš ekipu i imaš dvije zamjene?

Neznam da li igraš na 6 staza ili 4 ali mi igramo već dvije godine u Rijeci po tom sistemu i vjeruj mi da imaš jako malo vremena za reakciju tj. promjene, sve ti se odvija puno brže, teže je za igrati zbog petljanja , češćih prekida i sl. ali se zato publici sve odvija daleko brže. Pokazalo se da je igranje na 6 staza daleko dinamičnije publici, naravno vrijeme je skraćeno na 2x 48 minuta, dakle cca 2 sata što je sasvim dovoljno za gledatelje da uživaju na tekmi, ali je igračima lakše igrati na 3 para. Drugi i treći par ipak imaju više vremena za pripremu , pogotovo ako dolaziš sa puta.
Prošle sezone smo igrali na Pampasu 5 utaknica. U slučaju petljanca staju 4 staze ostale dvije kuglaju, a ako su to jedinica ili šestica staju samo dvije staze.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 23 ruj 2009, 10:18

bauer je napisao/la:Neznam da li igraš na 6 staza ili 4 ali mi igramo već dvije godine u Rijeci po tom sistemu i vjeruj mi da imaš jako malo vremena za reakciju tj. promjene, sve ti se odvija puno brže, teže je za igrati zbog petljanja , češćih prekida i sl. ali se zato publici sve odvija daleko brže. Pokazalo se da je igranje na 6 staza daleko dinamičnije publici, naravno vrijeme je skraćeno na 2x 48 minuta, dakle cca 2 sata što je sasvim dovoljno za gledatelje da uživaju na tekmi, ali je igračima lakše igrati na 3 para. Drugi i treći par ipak imaju više vremena za pripremu , pogotovo ako dolaziš sa puta.
Nisam još igral na 6 staza, ali ovi argumenti zvuče realno.
Iako stoje i one teze da tekmom na 6 staza nisu svi igrači u jednakim uvjetima...klubovi da, jer svaki klub odbaca na određenoj stazi isti broj hitaca, ali igrači nisu jer ne igraju na svim stazama.

Ali ako se već ulože dodatni novci i izgradi kuglana sa 6 staza, ne znam koje su to fore da se koriste samo 4...jer ako prijaviš igranje lige na 4 staze, onda na preostale 2 u pravilu nitko ni ne trenira...
Primjer je BJ, KC, VŽ...
u KC recimo niti jedan od tri drugoligaška kluba ne igra na 6 staza...5. i 6. su stalno ugašene...slična stvar je i u VŽ...Varteks je prijavio 6 staza, al Željezničar 4...trećeligaši se odlučuju u većoj mjeri za sve staze...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

alan34
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la alan34 » 29 ruj 2009, 16:01

da, da, k'o nebo i noć. na 6 staza ne moraš ni igrati loh, možeš bacati 5 ili 25 minuta, nemaš protivnika, već se igra na povjerenje...daj, ne filozofirajte toliko! kuglanje je kuglanje. bamberg igra na 6 staza, na plastičnim stazama s tankim čunjevima, pa je opet postao prvak evrope! na 4 staze, debele čunjeve i segmentne ploče. i tukli zadra u zadru 7:1 ili 6:2, tako nešto. igraju ljudi, a ne pričaju šuplje priče.

zorislaw
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la zorislaw » 04 ožu 2011, 11:09

tekma na 6 staza mi ne zvuči nimalo zahtjevno ali na 5 bi bio pravi izazov

Odgovorite