Kuglane regije Zapad

Natjecanja i novosti iz regije

Re: Kuglane regije Zapad

PostPostao/la lukodp » 11 stu 2012

Croman007 je napisao/la:
lukodp je napisao/la:
krcko je napisao/la:Kaj su na svim betonjarama u RH bili isti rezultati? Ne bih baš tvrdio.

Pa tko kaže da jesu? Naravno da nisu, ali glavni razlog uvođenja segmenata kao obveznih je bio izjednačavanje uvjeta na svim kuglanama. Zar to ne izgleda smiješno sad? Mislim da bi ova ekipa Zadra imala veću cifru u Kt i Đurdanu od ove u Skradu.

U Kutini već cifru hahahha,si luko zaboravio da je tam redovno Zadar gubio s 7:1 i 8:0 od Novske. Pa Ciglenica bi dobila Zadar u Kutini.I oni su ljudi od krvi i mesa.
Igraš ko zmaj u kutini i nađeš 542 :lol: .

Marko, Novska je u Kutini igrala prije 10 godina. Puno je vode Savom prošlo od tada. Ali ako ekipa koja ima dva reprezentativca u svojim redovima plus Ukalovića i Bolanču te nemaju 3300 onda tu definitivno nešto ne štima. OK Velebit je bio bolji samo zato jer je bolje poznaje te će isti taj Velebit u Zadru iduće godine napravit nekih 3450-3550 čunjeva te izgubit s 200 čunjeva razlike... Pa nemožete mi pričati da to nije do kuglane. Sad, opet, ne kažem da se na njoj nemože odigrati, može. Ali mogu i ja u Kutini imat 620 pa opet 99% igrača kaže za nju da je "groblje", što ustvari i je kada je uspoređujemo s novim kuglanama. Ono što hoću napomenuti je da jedna kvalitetna ekipa sa praktički poluprofesionalcima zaroni za 400 čunjeva u samo 7 dana, i da priprema kuglane s time nema ništa, e pa nema šanse. Svaka čast Velebitu, pobjeda je neupitna ali ja ovdje govorim o ciframa.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la josip1 » 11 stu 2012

ako dobro igraš imati ćeš i rezultate
ako je Mesić mogao imati najbolji rezultat u ovih 8 kola
onda znači
DA JE DO SADA NAJBOLJE ODIGRAO
da su drugi pristupili igri poput njega vjerojatno bi imali i bolji rezultat.
IMA I UVIJEK ĆE BITI LAKŠIH I TEŽIH KUGLANA( zašto-to je drugo pitanje !?)
ali u tome je i draž igre
KUGLANA JE BILA JEDNAKA ZA VELEBIT I ZADAR
DA JE ZADAR ODIGRAO BOLJE I POBIJEDIO BI, ALI JE ODIGRAO LOŠIJE OD DOMAĆINA, i to je to.
DA SE PRILAGODI SVIM UVJETIMA I DA SE ODIGRA NAJBOLJE
prije nego "kukamo" okrenimo se svojoj igri i pristupu
(ako budem igrao na proljeće na toj kuglani, možda neću imati niti 500- pa što-kako budem igrao toliko ću i imati)
umjesto kukanja i prigovaranja
BUDIMO MALO (SAMO)KRITIČNI I ZAPITAJMOI SE ŠTO SMO UČINILI DA NAŠA IGRA BUDE BOLJA, DA MLADI DOĐU U KUGLANU, DA IMAMO VIŠE PRISTALICA...
josip1
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la krcko » 11 stu 2012

glavni razlog uvođenja segmenata kao obveznih je bio izjednačavanje uvjeta na svim kuglanama
Netočno!
Glavni razlog je taj što onaj tko proizvodi opremu vodi glavnu riječ u sustavu kao i u mnogim drugim športovima, pa jedne godine izmisli nove podloge, pa nove čunjeve,sada su na redu kugle, a heku je lijepo stavio i točku na kraj.
krcko
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la leo » 12 stu 2012

josip1 je napisao/la:ako dobro igraš imati ćeš i rezultate
ako je Mesić mogao imati najbolji rezultat u ovih 8 kola
onda znači
DA JE DO SADA NAJBOLJE ODIGRAO
da su drugi pristupili igri poput njega vjerojatno bi imali i bolji rezultat.
IMA I UVIJEK ĆE BITI LAKŠIH I TEŽIH KUGLANA( zašto-to je drugo pitanje !?)
ali u tome je i draž igre
KUGLANA JE BILA JEDNAKA ZA VELEBIT I ZADAR
DA JE ZADAR ODIGRAO BOLJE I POBIJEDIO BI, ALI JE ODIGRAO LOŠIJE OD DOMAĆINA, i to je to.
DA SE PRILAGODI SVIM UVJETIMA I DA SE ODIGRA NAJBOLJE
prije nego "kukamo" okrenimo se svojoj igri i pristupu
(ako budem igrao na proljeće na toj kuglani, možda neću imati niti 500- pa što-kako budem igrao toliko ću i imati)
umjesto kukanja i prigovaranja
BUDIMO MALO (SAMO)KRITIČNI I ZAPITAJMOI SE ŠTO SMO UČINILI DA NAŠA IGRA BUDE BOLJA, DA MLADI DOĐU U KUGLANU, DA IMAMO VIŠE PRISTALICA...

Ne rise, nego se pripremaj za snijeg.
leo
Tek protipkao

PostPostao/la Kegelmaniac » 12 stu 2012

krcko je napisao/la:glavni razlog uvođenja segmenata kao obveznih je bio izjednačavanje uvjeta na svim kuglanama
Netočno!
Glavni razlog je taj što onaj tko proizvodi opremu vodi glavnu riječ u sustavu kao i u mnogim drugim športovima, pa jedne godine izmisli nove podloge, pa nove čunjeve,sada su na redu kugle, a heku je lijepo stavio i točku na kraj.

Na temelju odluke HKS-a koju je Izvršni odbor Hrvatskog kuglačkog saveza donio na svojoj sjednici 30. ožujka 2006. godine, a
Skupština HKS-a na svojoj redovnoj radnoj sjednici 10. svibnja 2007. godine i potvrdila glasi:
u interesu podizanja kvalitete kuglanja i regularnosti natjecanja u 1. HKL, od sezone 2007.-2008., sve
staze objekata na kojima se odigravaju utakmice 1. HKL (muški i žene) moraju biti moderno
opremljene pločastim segmentima, umjesto dosadašnjih plastičnih podloga.
Klubovi koji nemaju takve objekte svoje utakmice igraju na najbližim stazama opremljenim
segmentima (u mjestu ili susjednom gradu).
Ukoliko klubovi ne žele (ili ne mogu iz nekih razloga) udovoljiti ovoj odluci IO HKS-a, ne mogu se
natjecati u najvišem rangu hrvatskog kuglanja!
Napominjemo da će HKS pružiti sav potreban suport kao institucija da pomogne klubovima i podrži ih
u razgovorima i traženjima kod njihovih Poglavarstva!
Predsjednik: Ivan Lulić
Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la lukodp » 12 stu 2012

krcko je napisao/la:glavni razlog uvođenja segmenata kao obveznih je bio izjednačavanje uvjeta na svim kuglanama
Netočno!

Jasno je meni da proizvođači diktiraju uvjete, ploče su i uvedene zato jer traže puno više dodatnih ulaganja u održavanje i pripremu od plastike, samim time proizvođači imaju više profita, te su predstavnici proizvođača to lijepo upakirali i servirali HKS-u koji je to objeručke prihvatio ne razmišljajuči niti sekunde što će to donijeti u budučnosti. Pa zašto su, primjerice u KC na praktički novoj kuglani (plastika) postavljene ploče ako ne zbog HKS? Na toj se kuglani moglo kuglati još desetak godina, što proizvođači imaju s tim? Kao što sam i prije spomenuo problem je u održavanju i pripremi kuglana koja je na tim "težim" i "zahtjevnijim" kuglanama neadekvatna. A raznolikost smo imali i prije uvođenja ploča kao obveznih zar ne.
Kugle? jel budu kockaste? s rupama? manje? veće? s utegom za bolji spin? :roll: Ma svašta...
Zadnja izmjena: lukodp; 12 stu 2012; ukupno mijenjano 1 put/a.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la leo » 12 stu 2012

...[/quote]jer pitanje je kome ovo treba,ne ulazim u ispravnost same kuglane,ali da jedan Zadar nemože naći 3300,smješno,ili možda žalosno,neznam...[/quote]

Ako je neispravna kuglana u Gospiću onda je neispravna i ona u Zadru jer ono što pada u Zadru (i na dosta drugih kuglana) to nema veze s kuglanjem.Tamo jedan H.Marinović uredno ruši oko 650 drva što je za svaku pohvalu, ali na koji način on dolazi do tih cifri za mene je presmiješno.Jer ako ti od dur-tri padaju sedmice, osmice i devetke bez pogođenog prvog drveta, od pogođenih dama šestice i sedmice i to u više navrata za mene je ta kuglana neispravna.Ovo se odnosi i na dosta drugih igrača, ali sam uzeo njega za primjer jer je to kod njega možda najizraženije.

P.S
Nije mi bila namjera omalovažavati rezultate i sportske uspjehe H.Marinovića (jer on samo koristi sve blagonaklonosti današnjih kuglana) već prikazati činjenično stanje današnjeg kuglanja i današnjih kuglana.
leo
Tek protipkao

leo je napisao/la:Ako je neispravna kuglana u Gospiću onda je neispravna i ona u Zadru jer ono što pada u Zadru (i na dosta drugih kuglana) to nema veze s kuglanjem.Tamo jedan H.Marinović uredno ruši oko 650 drva što je za svaku pohvalu, ali na koji način on dolazi do tih cifri za mene je presmiješno.Jer ako ti od dur-tri padaju sedmice, osmice i devetke bez pogođenog prvog drveta, od pogođenih dama šestice i sedmice i to u više navrata za mene je ta kuglana neispravna.Ovo se odnosi i na dosta drugih igrača, ali sam uzeo njega za primjer jer je to kod njega možda najizraženije.
P.S
Nije mi bila namjera omalovažavati rezultate i sportske uspjehe H.Marinovića (jer on samo koristi sve blagonaklonosti današnjih kuglana) već prikazati činjenično stanje današnjeg kuglanja i današnjih kuglana.

E zato je Bulka uvijek u repki. Taj bi i na nerazvrstanoj i neucrtanoj cesti u Bangladešu našao 590 drva :lol:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kuglackias » 12 stu 2012

Ploče su izmislili da bi SP mogli prebaciti u dvoranu jer je u to vrijeme bio veći interes ljudi i publike za kuglanjem.
Neko vrijeme tako se i igralo, kuglane sve na plastici a SP na pločama.
Prije 15 ili 20g na plastici i to na starim čunjevima rušilo se preko 1100 u 200 hitaca i to ne na kuglanama kao stara Grmoščica ili Koprivnica gdje su bili kanali, nego na ispravnim kuglanama gdje je bila plastika, vjerujem da bi se na takvim kuglanama dolazilo danas blizu 700 samo što kugla preko 40 ne bi donosila apsolutno ništa (mislim na dodatke koji nemaju veze sa kuglanjem).
Apsurd je da se prošle godine igralo neko euro takmičenje na pločama gdje su čini mi se nastupali Zaprešić i Rijeka i nitko iz HKS se nije bunio.
Ovo što se desilo Zadru je uistinu nevjerovatno jer klub sa takvim igračima uistinu i na onim najgorim kuglanama mora srušiti barem 100 čunjeva više, ali to je sport i ponekada se događaju neke neobjašnjive stvari kao ova gdje se Zadar pobijedi za 460 čunjeva u samo tjedan dana
kuglackias
Zna gdje su sva slova

kuglackias je napisao/la:Apsurd je da se prošle godine igralo neko euro takmičenje na pločama gdje su čini mi se nastupali Zaprešić i Rijeka i nitko iz HKS se nije bunio.

Zašto bi se bunili? Jedino ako nisi mislio da su igrali na plastici?
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Regija Zapad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.