Infromatizacija HKS-a

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: Infromatizacija HKS-a

Post Postao/la newform1 » 23 ožu 2009, 17:00

E hebi ga, forum i mišljenja su ipak previše za njih... :twisted:

zeko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la zeko » 24 ožu 2009, 12:18

Listam malo ostale saveze, županijske, čak i klubove..
Skoro svi imaju statute, pravlinike, dokumentaciju... ažurni su.. sve ono što naš savez nije.

Pa zar im je zbilja teško pogledati kako to ostali rade i samo prekopirati neku stranicu? Dobro kaže kolega, ovo izgleda kao nečiji privatni blog. Par riječi i to je to. Još da ne lažu...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 25 ožu 2009, 19:18

Da teško...još nisu stavili rezultate sa PRVENSTVA HRVATSKE od prošlog vikenda. Normalni savezi provode natjecanja (bar većina) tako da su rezultati on-line dostupni na netu (ne za dva sata, nego gotovo trenutačno), a njima trebaju dani, ako ne i tjedni. Katastrofa...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 04 srp 2014, 11:48

newform1 je napisao/la:Nema više bloga... :o
Pa nije baš, sve je tu isto... samo malo obojano :D .

Iako sam se oprostio od komentiranja na ovom forumu, ovo ipak moram komentirati.
Kako je g.Mezak najavio na skupštini ŠŽKSSMŽ, startao je novi web..., ali, ovo su moja osobna razmišljanja kao nekoga tko je napravio nekoliko "mrežnih mjesta", pogotovo kuglačkih.

POZITIVA:
1. Sve je malo obojano, ušminkano, ljepše prezentirano (sad više nismo 15.g. u zaostatku nego 10.g.)
2. Ima možda mjesta za napredak, malo će biti preglednije (kada se sve postavi kako treba)... nadam se
3. Objavljeni su javno sastavi famoznih komisija IO HKS-a. Osim komisije za informatizaciju (i komisije za nagrade i priznanja) koja bi trebala biti direktno uključena u izradu ovoga.
4. Nažalost to je sve, vjerujem da ima još toga pozitivnog ali trenutno se to ne vidi.

NEGATIVA:
1. Napravit, predstaviti, redizajnirati web 2014.g. koji NIJE responzivan je u krajnju ruku kratkovidno.
2. Sve je manje više isto, isti kostur isti nedostaci, to je kao da prefarbate most koji se raspada od korozije ;)
3. Ono što je "must-have" za web s puno informacija koje se prikupljaju godinama je tražilica. Zamislite muku koju prolazimo klikčući po "page navi" butonima dok tražimo vijest od prije nekoliko godina.
4. Objavljivanje sadržaja u PDF-u je OK samo po sebi ali mora se nešto i copy pasetat u same stranice pa onda u kombinaciji s tražilicom korisnici mogu lako i jednostavno doći do informacija i podataka. Ovdje mislim na arhive natjecanja, pravilnike, statute ...
5. Koliko vidim po layoutu i "tehniciranju" web je radila (redizajnirala) ista ekipa koja je radila i stranice KS PGŽ. Samo po sebi to je OK za ŽKS ali za nacionalni savez se treba daleko više potruditi.
6. Kada se stavljaju male fotke sastrane bilo bi super kada bi se mogle otvoriti uvečane (overlay itd) to nije baš teško napraviti.
7. Ako ste već morali maznuti moju izvedbu HKS loga onda ste me barem mogli zatražiti isti u večoj rezoluciji da ne bude ovako "mutan" :D . Pošto niste, možete ga preuzeti ovdje: https://drive.google.com/file/d/0B2775H ... sp=sharing
8. Staviti ovo: http://i61.tinypic.com/2hcix3k.jpg mogu jedino shvatiti ako nešto trenutno isprobavate na webu, ali ne mogu shvatiti zašto se to radi na živim stranicama. Testiranje i development se NIKAD ne radi na živim (live) stranicama.
9. Gledanje finala u mješovitim tandemima između Mađara i Rumunja iz Brna je OK za njih ali zbilja ne vidim kakve to ima veze s HKS-om. Malo prokopajte jubito, ima tamo videa i s našim reprezentativcima.
10. Nažalost moram konstatirati da je ovo napravljeno samo da bi se ušutkalo ove koji "konstantno pljuju po forumu", te je sve samo ušminkano i obojano a zapravo smo dobili jako malo toga.
11. Članovima komisije za informatizaciju preporučujem literaturu u stilu plana rada g. Funde koji je bio barem na tragu onoga što bi informatizacija rada u kuglanju trebala biti. Ovo nije u tom smjeru.

Da odmah rasčistim daljnju polemiku ovo JE pljuvanje po nečijem radu (za koji nitko nije bio plačen nadam se), a može se shvatiti i kao konstruktivna kritika. Ovo što ste napravili je kratkovidno i ne vidim prostora za daljnju nadogradnju (bez da se ponovno sve radi ispočetka). Nadalje, iako sam bio u "suprotnom taboru" kod predjsedničkih izbora, potpuno Vam stojim na raspolaganju jer iako sam "neiskusan, neinformiran i ne poznajem osnovna kuglačka pravila" s nekom osnovom smatram da bih mogao doprinijeti ovoj temi te sam SIGURAN da bih ovo izveo daleko kvalitetnije. Cijenovno sam vrlo povoljan :D . Kontakte možete pronaći na stranicama ŠŽKSSMŽ koje sam izradio (postavio) kao i stranice KK Ciglenica, KSVŽ i Europapokala 2014 što vam mogu biti i moje reference. Da sad ne ispadne da sam neki vrhunski web dizajner, NISAM (ni približno) ali sam siguran da bi uz pomoć još nekoliko ljudi koji su obrazovaniji i tehnički potkovaniji od mene mogli puno više i bolje od ovoga.
Ovo nije pljuvanje u stilu izbacivanja žući zbog frustracija jer se nisam ja osobno financijski okoristio oko nečega (do sada nikome nisam ništa naplatio, u i oko kuglanja nikada niti neću) ili zato jer mi je povrijeđen ego jer me se nije ništa pitalo. Vjerujte to nije slučaj. Mislim da mogu bolje i stojim Vam na raspolaganju.

S poštovanjem,

Luko Del Ponte (ako već iz nicka niste shvatili)
Zadnja izmjena: lukodp, dana/u 04 srp 2014, 15:55, ukupno mijenjano 1 put.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 04 srp 2014, 13:53

Gledam nove stranice OK, o kvaliteti izrade govoriti će ljudi koji su tog „faha“ i kuže taj dio posla, Ali staviti na SLUŽBENE INTERNETSKE STRANICE NACIONALNOG SAVEZA nešto što tamo ne pripada i što nije istinito je stvarno prevršilo svaku mjeru i tolerantnost. Naime :
a) postavljen je međunarodni Sportski Pravilnik koji više nije na snazi jer je uslijed zaključaka Konferencije u Brnu i promjena članaka isti van snage i NOVI je na snazi od 1.7.2014.g.verzija br. 5.00
b) Pravilnik kuglanja na devet čunjeva iz 1997.g. sa upotrebom od 1.7.1998.g. (donijet u Pakracu na Skupštini ?) je Pravilnik koji tretira i govori o 200 hitaca a nakon njega uslijedilo je 16 puta izmjene članaka i odrednica koje nikada u taj Pravilnik nisu ukomponirane-misli se na izmjene u međunarodnom sportskom Pravilniku s kojim ovaj naš nikada nije usklađen.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 04 srp 2014, 14:37

Ovo je ipak naprednije od bloga. Ono što ja znam o web stranicama je da moraju biti ažurne i sa lako dostupnim i točnim informacijama. Svejedno mi je da li su ružičaste ili plave. Recimo, danas sam prvi put pročitao (barem mali dio) Statut organizacije kojoj pripadam. Valjda se misle i svi oni pravilnici prevest - dakle ažurirajte, ažurirajte...

kegelmaniak
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la kegelmaniak » 04 srp 2014, 16:06

newform1 je napisao/la:Ovo je ipak naprednije od bloga. Ono što ja znam o web stranicama je da moraju biti ažurne i sa lako dostupnim i točnim informacijama. Svejedno mi je da li su ružičaste ili plave. Recimo, danas sam prvi put pročitao (barem mali dio) Statut organizacije kojoj pripadam. Valjda se misle i svi oni pravilnici prevest - dakle ažurirajte, ažurirajte...
Slažem se s ovim da nije važno koje su boje stranice, nego što je na njima. Iskreno, te pravilnike smo mogli odavno naći na stranicama nekih županijskih saveza (KSPGŽ recimo), kao i statut... Pravilnike nije potrebno prevesti, potrebno je ono što tamo piše implementirati u već postojeće ili izdati nove koji bi bili važeći u RH.
Ovo s zastarijelim verzijama im ne zamjeram, to nije tako strašno.
Bez obzira na sve ove meni manje bitne nedostatke navedene od nekih pojedinaca, ja se nadam da će se stranice sadržajno vremenom nadopuniti te mislim da je ovo dobar početak.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 17 srp 2014, 08:29

Evo da se javim ponovno na ovu temu.
Drago mi je da vidim da su se uvažile neke moje primjedbe svezi glede stranica HKS-a:
1. Video sekcija je sad OK i to lići na nešto
2. Overlay za fotke u sidebaru
3. HKS logo (još bi bilo zgodno da se klikom na njega linka na početno stranicu, što je neko nepisano pravilo)
4. Sadržaj se polako nadopunjuje, vijesti i obavijesti su za sada pravovremene

Uglavnom, vidi se ipak neki entuzijazam i pomaci nabolje.
Tražilica je još uvijek nešto što bi se "moralo" staviti (imamo trenutno 118 stranica vijesti za preklikavanje :)), responzivan dizajn se može nadograditi itd. Daleko je to od ozbiljnog weba ali, ajde ide na bolje.

P.S. E da, zaboravio sam na tipografiju koja je puno puta nepravedno podcijenjena :)
Luko Del Ponte

Odgovorite