lukodp

Raznoliko brbljanje i ini razgovorčići
SLAVONAC

lukodp

Post Postao/la SLAVONAC » 02 pro 2015, 15:24

Nisam želio da šaram po Zapadu pa sam otvorio novu temu sa tvojim imenom , konkretno želio sam napisati nešto što osobno predlažem već desetak godina međutim nitko nije ni trepnuo pa evo o čemu se radi , možda netko i pročita osim tebe . Osobno mi smeta kada čujem komentare kako se tamo sudi drukčije , isto tako kada kao sudac surađujem sa trenerom ekipe , predstavnikom ekipe i kada vidim kako nemaju pojma . Predlagao sam i sada predlažem nekoliko jednostavnih stvari pa evo o čemu se radi . Prije svakog početka sezone svi treneri ( za prvu ruku 1 lige ) koji žele voditi prvoligaške ekipe moraju proći određenu edukaciju , kako , jednostavno jedan dan moraju biti prisutni na seminaru koji bi trebao osigurati HKS i proći određeni program o svojim obavezama u klubu i ponoviti osnovno iz Pravilnika . Poslije utvrđivanja nekih stvari HKS mu izdaje neki papir da radi kao trener u klubu , tko nema papir ne može biti trener prvoligaša i kraj priče . Istu stvar obavezno bi ponovio i za suce , licenca vrijedi 4 godine , Pravilnici se mijenjaju , suci jednostavno sude ovako ili onako , zašto se ne bi našli jednom godišnje ( prije početka prvenstva ) i usuglasili stavove , kome to smeta . I treća stvar koju sam predlagao su liječnički pregledi , zašto brigu o liječničkim pregledima ne bi vodio HKS . Kako , prije početka prvenstva pošalje klubovima dopis da su dužni napraviti liječnički pregled i spisak doturiti u Savez ,koji sa povratnom informacijom vrača Savezima , Zborovima sudaca i klubovima PRAVO NASTUPA IGRAČA . Dok Savez ne izda popis igrača , igrač nema pravo nastupa , Po meni i mom osobnom mišljenju ove situacije su veoma jednostavne i praktične samo da ih ima tko i odraditi ZAR NE . Pozdrav iz Slavonije .

newform1
Forumsko piskaralo

Re: lukodp

Post Postao/la newform1 » 02 pro 2015, 19:09

Nemam vremena za više, pa ću se osvrnuti samo na preglede jer je to na tragu onoga što traži i HKS.
Dakle, imam nekoliko igrača koji nisu iz mjesta kluba. Pregled rade u svom gradu, pa ću za 50-tak članova kluba napraviti 50 pojedinačnih obrazaca sa pregledima (u teoriji, svatko može napraviti pregled kod drugog doktora) koje ću uvaliti sucu pa nek traži po fasciklu. Problem objedinjenih popisa je što isti dan mogu igrati recimo juniori u Osijeku, i seniori u Splitu. Tko će objediniti sve preglede i na što će ti papiri sličiti, pogotovo na kuglani koja nema internet... Govorimo o cca 3000 novih knjižica, odnosno iskaznica koje moraju biti gotove u mjesec dana... Baš me zanima...

SLAVONAC

Post Postao/la SLAVONAC » 02 pro 2015, 21:13

Nažalost , potpuno krivo razmišljanje , pokušat ću pojasniti . Grubo gledajući naša prvenstva traju od 9 mjeseca ove godine do 6 mjeseca slijedeće godine . Obavezan liječnički pregled važi 6 mjeseci , za prvenstvo nam treba 9 mjeseci . Ja bi napravio ovako . Prelazni rok traje do 1 . 7 , u tom mjesecu ili početkom slijedećeg obavijestim klubove o valjanosti prelaznog roka i upoznam ih da su dužni u roku 21 dana obaviti liječničke preglede i poslati u Savez popis i dokaz . Prilikom štampanja propozicija popis igrača promijenimo sa popis igrača koji imaju pravo nastupa . Isto kao i svi suci , tako i ja i ti dobivamo propozicije , prije nastupa otvorim propozicije i vidim tko ima pravo nastupa i kraj priče .Isto ponovimo nakon mini prelaznog roka i termina predviđenog za produljenje registracije i otprilike početkom 2 mjeseca nadopunim propozicije za novim popisom igrača sa pravom nastupa . U slučajevima kada se pojavi neki novi igrač , novi liječnički pregled , HKS u pismenoj formi obavještava zainteresirani klub nakon obavljenog pregleda da igrač NN ima pravo nastupa . Trener nadopunu popisa igrača dokazuje sucu prije utakmice u pisanoj formi ovjereno od HKS i kraj priče . Da li igrač iz Slovenije , Srbije ili iz drugog kraja , mjesta smije obavljati liječnički pregled kod kuće ili kod liječnika opće prakse , ili čak dobiti potvrdu bez obavljenog liječničkog pregleda o tom potom . Klubovi u Osijeku godinama obavljaju liječničke preglede kolektivno kod sportskog liječnika i do spiska igrača koji su obavili liječnički pregled u tim rokovima veoma je lagano i jednostavno doprijeti , pozdrav iz Slavonije .

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 02 pro 2015, 21:53

Zakaj s mojim imenom? Odnosno nickom.
Luko Del Ponte

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 15 vel 2016, 14:13

lukodp... pa kaj se ne pohvališ s rekordom kuglane u kutini... svaka čast majstore.. 99 posto reprezentativaca nemože ni blizu tvoje cifre na toj kuglani

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 15 vel 2016, 17:07

bubimir je napisao/la:lukodp... pa kaj se ne pohvališ s rekordom kuglane u kutini... svaka čast majstore.. 99 posto reprezentativaca nemože ni blizu tvoje cifre na toj kuglani
Hvala.
Još kad bi mogao na pločama bar do 570 navuč.... Di bi mi bio kraj :lol:
Luko Del Ponte

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 16 vel 2016, 21:52

odi igrat u njemačku tam se navodno još igra na plastici

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 17 vel 2016, 09:31

Može i u Crikvenicu.

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 24 vel 2016, 01:51

ma koja crikvenica.. luko je igrač za LP...

zeljar
Raspisani lik

Post Postao/la zeljar » 24 vel 2016, 07:40

Bubimire. Samo tebi na znanje. I u Crikvenici se igra na plastici.

Odgovorite