Forum - prvih 100 dana

Aktualne teme

Forum - prvih 100 dana

PostPostao/la milos » 02 svi 2009

Kako bismo ih ocijenili? Jeli se nešto promijenilo? Jeli se nešto postiglo?

Dok Amerikanci i ostali ozbiljni i neozbiljni svijet ocjenjuje prvih 100 dana 44.-oga američkog predsjednika u ‘Bijeloj kući’, zašto mi forumaši ne bismo ocijenili prvih 100 dana ovog našeg virtualnog sastajališta, a usput ga malo i oživjeli? Ja ću bez nekoga reda nabacati moje impresije:
-Forum je definitivno trebao druženjima i razgovorima gladnome kuglačkom puku. Izgleda više kuglačima nego kuglačicama, ali valjda ćemo i njih značajnije animirati. Ili se možda kriju pod muškim pseudonimima?
-Forum je prerastao okvire zagrebačkog KS i s pažnjom se prati u cijeloj Regiji.
-Administratora (Sašu Petkovića) predlažem za psihoterapeuta godine. Čovjek je omogućio okupljanje i grupnu terapiju. Rezultati vidljivi u prilozima.
Šta se je postiglo?
-da hrvatska reprezentacija za SP izgleda drugačije od one kakva je zamišljena. Odgovorno tvrdim da nema šanse da bi Bore Juričević, Luka Ukalović, Kasumović, pa i Pajo Filipančić bili pozvani u izbor da nije Foruma i iznesenih mišljenja, a Fridl bi sigurno išao na SP.
-Da se o Forumu u kuglačkim krugovima uveliko priča, da ga neki preozbiljno, a malo ko neozbiljno shvaća, da oni koji se na njega ne bi trebali puno obazirati, valjda ne idu na spavanje prije nego li ‘zavire’ i vide ko im (opet!) radi o glavi. Nekima se ne sviđa ‘diranje’ u njih i ‘njihove’ klubove, neki se skrivaju pod ‘nickovima’, pa se zalete i otkriju identitet, a neki su ga pak iskoristili da nam kažu kako je kuglanje monostrukturalni sport s acikličkim ponavljanjem. I da je kao takvo automatski nezdravo, pogotovo za djecu. Hm, baš gledam njemačku reprezentaciju, gdje su skoro svi počeli kuglati prije desete, a danas su svi zdravi i čili tridesetineštogodišnjaci.
-Otkrili smo da Lekina (zorislaw) linija nije plod prekomjernog uživanja u hrani i piću (kako bi neki zlobnici pomislili), već smišljeno povećavanje tjelesne mase prije konačne definicije. On ne jede grah prije igre da ne bi ogladnio nakon 60 hitaca, već zbog značajnog prisustva vlakana i proteina u istome.
-Počeo se spominjati bowling u Hrvatskoj. Epilog: uskoro se neće morati ići u Ljubljanu ili Maribor do najbližih staza, već u Westgate, City Center One, itd. Dugo, dugo, ništa, a onda se odjednom radi na stotinjak staza u Zagrebu.
A šta se nije postiglo?
-još se ne zna ko je ‘Čunj’. To pitanje jako muči odgovorne. Ja sam prilično siguran da je simpatični poznavaoc svih pravila, paragrafa, statuta, itd., istaknuti član toga istoga kuglačkog establishmenta. Javi seeeeeeeeeeeeeeee!
-Nisu u potpunosti spriječene zakulisane radnje i dogovaranje rezultata. Ipak se jest nešto pokrenulo, počelo pisati o tome, diskutirati, osuđivati nečasne radnje,…Eppur si muove.
-Andrej Kovač nije pozvan u ‘repku’. Unatoč forumskom konsenzusu da on to zaslužuje, ipak ga je više oštro pero nego kuglačka forma stajalo nepozivanja za SP. Nije pozvana ni (E)Manuela Gajdek. Ima kompliciran posao. Ne daju joj da uzme slobodno 5 minuta prije polaska na put. I kažu da nema glavu. Mora da sada štrajka glađu. Ili negdje bezglavo luta.
-Ništa se nije značajnije promijenilo u rukovodstvu Saveza, iako su mnogi diskutanti gorljivo bili protiv sadašnje vlasti. Možda je to samo na diskusijama, a u stvarnosti neki od njih glasaju za status quo. A možda se i ne treba ništa mijenjati?

Sve u svemu, Forum je, pogotovo u prva 2 mjeseca bio jako posjećen, aktuelan i zanimljiv i više je nego opravdao svrhu. U zadnje vrijeme su se mnogi ‘ohladili’, jer su valjda previše očekivali. Smjene i promjene su proces, a ne događaj. I virtualni forum nije mjesto za smjenjivanje i (pre)ozbiljne diskusije. On treba služiti za razmjenu mišljenja i informacija (pa makar i korisnih), ali prvenstveno za zabavu i podyebavanje. So, let’s have some fun!
milos
Zna gdje su sva slova

Re: Forum - prvih 100 dana

PostPostao/la ZrntscheZ » 02 svi 2009

solidna analiza...
u pretežitom dijelu se slažem s njom...
jedino ne smatram kako je forum samo za zajebanciju, već mislim da se mogu i ozbiljne teme studiozno i argumentirano razmatrat...
bilo je konstruktivnih ideja i prijedloga, ali je sve nažalost i ostalo samo na tome...

šteta da je s krajem sezone zamro i forum, ali ako ne prije onda barem oko prelaznog roka očekujem ponovnu aktivaciju većeg broja ljudi, a svakako početkom nove sezone.
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

PostPostao/la Čunj » 05 svi 2009

Evo me Miloše, nisam još pokojni, makar me još uvijek prati ona gorka bol u želucu i teško mi je nakon svega pisati.
Drago mi je da ove vladajuće strukture pričaju o duhovima, "Čunj" im je postao česta tema na kavicama - neka je!!! ;) Istina boli!
Također bih pozdravio otvaranje ovog foruma. Mislim da su mnogi forumaši došli do kvalitetnih informacija, djeca su se malo šalila, došlo je i do nekih sitnih nesporazuma. Ali kao i na svakom forumu, nakon nekog vremena sve padne u zaborav.
Svejedno, kao što Miloš piše, neke stvari su se ipak pokrenule. Ljudi su razmjenili (i dalje izmjenjuju) iskustva, pričice, tračeve.
Osobno sam pokušao i kontaktirao medije ali interesantniji im je skandal u udruzi koja se bavi bacanjem papirnatih aviona u dalj nego u kuglanju – žalosno ali istinito!
Zainteresirano je bilo samo državno odvjetništvo i policija koji su pokrenuli istragu i to me iskreno veseli. Do onda će se morati trpjeti diktatura, anarhija, sukobi interesa, manipulacije igračkim reprezentativcima, izbornicima, selekcijama i ligaškim natjecanjima.
Možda bi udruga igrača za početak bila jedina opozicija u cijeloj ovoj priči, puno je mladih i pametnih ljudi (na sreću) među igračima. Udruga bi im još pomogla da malo bolje upoznaju procese koji se događaju u savezu, na koji način se vrši raspodjela novaca, tko je odgovoran za što. Mislim da Oršić i Crnčec nisu jedini u Hrvatskoj koji imaju širom otvorene oči i vide što se događa u savezu, ali su jedini koji su otvoreno rekli ne. Dogotrajan je to proces i nije lako preko noći promijeniti sustav.

Predstoji nam SP u Njemačkoj. Puno se pisalo o izboru, igračima i izborniku. I dalje mislim da bi za normalno funkcioniranje reprezentacije trebalo žurno zahvaliti Petroviću jer je čovjek dokazivo nekompetentan za funkciju izbornika. Ljudi mu se smiju, nije dobrodošao niti na jednu kuglanu, nitko sa njim ne želi niti pričati, nitko ga ne želi niti slušati. Mislim da ga niti titula prvaka svijeta ne spašava – sva sreća! Možda je forum i kod te činjenice pomogao da otvori oči i ovima u savezu. Pitanje je tko bi umjesto njegao mogao preuzeti kormilo reprezentacije.
Zbog mira u reprezentaciji neću komentirati igrače i njihovu formu jer i dalje vjerujem da mogu puno. Jedini koji može to sve upropastiti je izbornik – nitko drugi!
Svi mi, forumaši, kuglači i oni koji vole naš sport moraju vjerovati i podržati igračice i igrače jer oni su jedino svijetlo koje sja u tom savezu. Oni koji mogu i imaju mogućnosti neka se organiziraju i podrže reprezentaciju u Njemačkoj, možda se i predsjednik pojavi – sumnjam! Poslat će on svoje pačiće Mikca ili Mezaka tamo... Usput, jedna digresija: Kažu mi da je Mikac za kvalitetno, stručno, transparentno i štoviše briljantno vođenje skupštine kao nagradu dobio VEEELIKI popust na vozila proizvođača Renault – baš me interesira tko u savezu prodaje ta vozila. Nekako mi se čini da će kroz godinu dana svi u IO-u navijati za Alonsa, a ne za naše reprezentativce.

Živi bili pa vidjeli!
Reprezentaciji želim puno sreće i srušenih imenjaka :D
Čunj
Tek protipkao

PostPostao/la sasa » 05 svi 2009

bliži se prvih 100 dana foruma
nakon početne erupcije ovaj vulkan se hladi pomalo
forum niti je smišljen niti je pravo mjesto za promjene i napade
ovdje možemo i moramo pisati o onome što nam se sviđa ili ne u kuglanju
iznositi svoje ideje i poglede
promovirati lokalne i globalne uspjehe
isto tako i kritizirati neuspjehe
samo tako ćemo učiniti nešto dobro za kuglanje

kao administrator zadovoljan sam interesom i brojnošću članstva
ali ne i njegovom strukturom
ispada da samo 'opozicija' piše negativnosti
nigdje niti jednog člana 'vlasti' da stane u obranu svog rada
nisam zadovoljan jer čak niti svog kolegu semenskog nisam dobio da se učlani i napiše nešto :lol:
a svi oni uredno čitaju forum, iz dana u dan

ja sam sretan jer sam upoznao neke nove ljude i vidio neka nova razmišljanja o kuglanju i športu općenito
a putujući cijelom hrvatskom po natjecanjima s djecom i djevojkama koje treniram, doživio sam samo riječi pohvale za forum
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la zorislaw » 05 svi 2009

forum je nešto najbolje što se desilo u kuglanju zadnjih par godina
prvih sto dana je prošlo , istresene su frustracije i nadam se da će početkom iduće sezone kada forum opet živne sve biti u vedrijem tonu
zorislaw
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la zorislaw » 05 svi 2009

i svaka čast onome tko se sjetio foruma
zorislaw
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la Irena » 06 svi 2009

Ma svima Vama svaka čast! OBOŽAVAM KUGLANJE!!!!!!!!!!!!
Irena
Tek protipkao

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.