2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Natjecanja i novosti iz regije
newform1
Forumsko piskaralo

Re: 2. Hrvatska Liga Sjever - muški

Post Postao/la newform1 » 21 ožu 2017, 08:20

lukodp je napisao/la:Izgleda da Zaprešiću ipak nije "bespotrebno bacanje novaca" ... ali OK svaki klub ima pravo sam odlučivati što mu se isplati a što ne. Moj komentar je bio više komentar činjeničnog stanja, ne ulazim u razloge ...
To ćemo još vidjeti, ali i za "da" i za "ne" postoje dublji razlozi. Stav o . B ligi je isti, bez obzira da li će ići ili ne.
I, kao što si napisao, činjenično stanje je da takva liga nikome u regiji centar ne donosi ništa, a izuzetno poskupljuje djelovanje.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 21 ožu 2017, 08:34

newform1 je napisao/la:
lukodp je napisao/la:Izgleda da Zaprešiću ipak nije "bespotrebno bacanje novaca" ... ali OK svaki klub ima pravo sam odlučivati što mu se isplati a što ne. Moj komentar je bio više komentar činjeničnog stanja, ne ulazim u razloge ...
To ćemo još vidjeti, ali i za "da" i za "ne" postoje dublji razlozi. Stav o . B ligi je isti, bez obzira da li će ići ili ne.
I, kao što si napisao, činjenično stanje je da takva liga nikome u regiji centar ne donosi ništa, a izuzetno poskupljuje djelovanje.
Osobno nemam lijepo mišljenje o b-ligi, ali ako netko želi u prvu ligu mora prvo u b-ligu, znači li to da u centru nema zainteresiranih za prvu ligu?

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 21 ožu 2017, 08:41

Poskupljuje u vidu putnih troškova kojih trenutno u 2.HKL centar gotova da i nema. Mi na sjeveru i istoku imamo i u 2.HKL osjetne putne troškove te se nastupom u 1.B oni samo povečavaju za određene iznose (nekome više nekome manje), osjetno manje nego bi to bilo nekom klubu iz 2.HKLc kada bi išao u 1.B.
S mojeg gledišta ako je upitno samo to povečanje putnih troškova onda mislim da to i nije tako velika stavka i da bi klub to mogao izvući ali opet s druge strane 1.000,00 kn ima različitu vrijednost od kluba do kluba...
Ali se ne slažem s time da takva liga sama po sebi ne donosi ništa. Igrački donosi jaču konkurenciju te nastupe na različitim kuglanama. Upoznavanje više ljudi, putešvesije po kontinentalnoj Hrvatskoj, razvoj turizma, otkrivanje gastro ponude van ZG županije itd. ;) :D
Luko Del Ponte

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 21 ožu 2017, 09:28

Apsolutno se slažem s Lukom, govorenje da 1. B liga nema smisla zato što su Zagrepčani navikli na "tramvaj-ligu" je izuzetno sebično. Klubovi na sjeveru i u 2. i u 3. ligi imaju oduvijek putne troškove, a te su sredine barem dvostruko siromašnije od Zagreba. 1. B liga (ove sezone) znači igranje na deset različitih kuglana na kojima mladi igrači (uglavnom) rijetko igraju, a 2. HKLC na pet na kojima igraju (uglavnom) svako malo. Opstati u Prvoj ligi je teško i 1. B je bolja priprema za to od pet drugih liga.

inter
Tek protipkao

Post Postao/la inter » 21 ožu 2017, 09:55

Orson je napisao/la:Apsolutno se slažem s Lukom, govorenje da 1. B liga nema smisla zato što su Zagrepčani navikli na "tramvaj-ligu" je izuzetno sebično. Klubovi na sjeveru i u 2. i u 3. ligi imaju oduvijek putne troškove, a te su sredine barem dvostruko siromašnije od Zagreba. 1. B liga (ove sezone) znači igranje na deset različitih kuglana na kojima mladi igrači (uglavnom) rijetko igraju, a 2. HKLC na pet na kojima igraju (uglavnom) svako malo. Opstati u Prvoj ligi je teško i 1. B je bolja priprema za to od pet drugih liga.
Kad spominješ mlade igrače,zanima me koji to klub u 1. B ligi sjever ima te silne mlade igrače koji su ove godine skupljali iskustvo po različitim kuglanama...izuzev Zaboka,naravno. Ostatak društva je prosjek 50 godina i više.

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 21 ožu 2017, 10:16

Govorio sam o Zaprešiću 2 i smislu postojanja 1. B lige. Ali mogu navečer izvući koliko je mladih (ispod 30?) igrača igralo 1. B ligu pa da raspravljamo na temelju činjenica, a ne dojma. Još nešto, ako je cilj viša kvaliteta, igranje na različitim kuglanama koristi svima, a ne samo mladim igračima. Ne kažem da je 1. B liga savršena, ali ima smisla i pozitivnih strana te ju nije normalno promatrati (i pokapati) samo kroz perspektivu putnih troškova.

inter
Tek protipkao

Post Postao/la inter » 21 ožu 2017, 10:29

Orson je napisao/la:Govorio sam o Zaprešiću 2 i smislu postojanja 1. B lige. Ali mogu navečer izvući koliko je mladih (ispod 30?) igrača igralo 1. B ligu pa da raspravljamo na temelju činjenica, a ne dojma.
Dojam je sljedeći: mlađi od 30 godna su nastupali za Zabok,dvojica za Radnik,jedan za Novsku,jedan za Fortunu,možda jedan za Virovoticu i to ti je prijatelju moj sve. Onog koji je za Novsku jednom igral i bacil 470 bi bilo bespredmetno računat. Tako da ukupno gledajuči,činjenica ja da je 1. B liga potpuni promašaj.
BTW,ne vidim niti jedan razlog da bi Zaprešić 2 igral 1. B ligu...

Orson
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Orson » 21 ožu 2017, 10:55

Slažemo se da se ne slažemo. :) Ponavljam, 1. B liga ne postoji samo zato da bi mladi igrači skupljali iskustvo.

inter
Tek protipkao

Post Postao/la inter » 21 ožu 2017, 11:01

Orson je napisao/la:Slažemo se da se ne slažemo. :) Ponavljam, 1. B liga ne postoji samo zato da bi mladi igrači skupljali iskustvo.
Onda zašto točno postoji i za šta je točno korisna? Isključit ćemo one gastronomske i turističke razloge koje je kolega forumaš naveo.
Da se u njoj nabacuju ljudi sa 60 i više godina? Pogledaj igrački kadar Ceste,Siska,Fortune,Zanatlije Kutina,Željo Osijek....ko prvenstvo staračkih domova...

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 21 ožu 2017, 11:19

Orson je napisao/la:Apsolutno se slažem s Lukom, govorenje da 1. B liga nema smisla zato što su Zagrepčani navikli na "tramvaj-ligu" je izuzetno sebično. Klubovi na sjeveru i u 2. i u 3. ligi imaju oduvijek putne troškove, a te su sredine barem dvostruko siromašnije od Zagreba. 1. B liga (ove sezone) znači igranje na deset različitih kuglana na kojima mladi igrači (uglavnom) rijetko igraju, a 2. HKLC na pet na kojima igraju (uglavnom) svako malo. Opstati u Prvoj ligi je teško i 1. B je bolja priprema za to od pet drugih liga.
opet to prokletstvo tramvaj lige gledano s nekog stajališta daleko od tramvaj zone
pa da ponovimo, zagrebački klubovi plaćaju kuglanu na kojoj igraju, gradske kuglane dane su na upravljanje nekim klubovima i ti klubovi naplaćuju termine drugim klubovima kako bi mogli plaćati režije i zaposlene na kuglani, na taj način grad si je skinuo jednu obavezu sa leđa, a klubovi upravljači ako su sposobni mogu si zaraditi pokoju kunu
svaki zagrebački drugoligaš ima trošak oko 2500kn mjesečno za kuglanu i to jedan termin tjedno 3-4 sata, godišnje je to iznos oko 25000kn
niti jedan zg drugoligaš (osim 2 koji rade s mlađim kategorijama) ne prima nikakvu potporu od grada zagreba za svoju aktivnost
neću ulaziti u više detalja jer mislim da je i ovo dosta
osvrnite se oko sebe, provjerite koliko novca plaćate za kuglanu u svom mjestu
i provjerite koliko novca dobijete od lokalne zajednice za igranje 2. lige

siguran sam da bi i zg klubovi rado igrali 1b ligu kada bi iznos kojim plaćaju kuglanu mogli preusmjeriti na kuglačke izlete i druženje sa u prosjeku 55-godišnjim vršnjacima

Odgovorite