SP Dettenheim - 2017

Svjetska prvenstva, kupovi, liga prvaka...
julio
Raspisani lik

Re: SP Dettenheim - 2017

Post Postao/la julio » 29 svi 2017, 08:32

Nikola je napisao/la:
newform1 je napisao/la:Osnovno pitanje je kako je to (SV) regulirano međunarodnim sudačkim pravilnikom. O tome bi više mogao Nikola, a koliko znam i Nataša je međunarodni sudac.
Kod nas, u našem pravilniku piše decidirano da svi na znak glavnog suca svi igrači kreću istovremeno. Gledajući sliku iz Njemačke, očito je da u međunarodnom to ili drugačije regulirano ili je bilo neregularno.
Prije svega, potrebno je uskladiti naš pravilnik sa međunarodnim, a nakon toga i kriterije.
Nazalost, pravilnici koji su izasli na stranicama WNBA u trecem mjesecu imaju dosta stvari koje su ostale visiti u zraku. Nakon promjena koje su donesene u Novigradu dosta toga nije jasno napisano i pomalo je nejasno. Sada pise da zapocinju na znak glavnog suca, ne pise niti tko mora krenuti prvi ni da li krecu u isto vrijeme, znaci prema pravilniku sve je bilo regularno. Tako je postalo nejasno i za Mix tandem, nekada je jasno pisalo tko krece prvi, a sada vise ne pise niti da mora svaki set razliciti igrac zapoceti. Mislim da ce se morati malo pozabaviti s time. Nazalost, konferencije su slicne skupstinama Hks-a. Predstavnici zemalja dodju, cekaju da to zavrsi i ne predlazu konkretne promjene i ne razmisljaju o cemu glasaju.
da je kojim slučajem pavlic bio tamo i da je igrala njegova milana , nema šanse da bi se popustilo nijemcima i pritisku finala , to je ono po čemu skidam kapu pavlicu , uvijek se znao boriti za svoje igrače i interese kluba i reprezentacije pa i pod cijenu otkaza , omalovažavanja i ekscesa .
mi toga nemamo , mi nemamo čovjeka koji će tamo lupiti po njemačkom stolu i reći ljudi to tako ne ide... mikac samo zna mahati kada netko loše baci , željka nije takav karakter a šarac je konačno dokazao da je vrijeme da samostalno napusti reprezentaciju... uglavnom , trenutno nitko osim mušanića ne može preuzeti reprezentaciju . to bi trebalo odraditi odmah , dati mušaniću mandat i da odmah sutra počinje raditi na novoj reprezentaciji .

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 29 svi 2017, 08:41

Zar WNBA nema sudačku komisiju? Po meni, ona bi trebala dati prijedlog koji onda WNBA prihvaća ili odbija.
No, ako nije (kao u našem pravilniku) decidirano rečeno da kreću u istom trenutku na znak glavnog suca, onda je sve bilo ok. Dakle, sudac da znak, a igrači kreću kad tko hoće.
Ja bih eventualno unio dodatak da svi moraju završiti hitac unutar 10 sekundi.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 29 svi 2017, 09:01

Kao prvo, čestitke ženskoj reprezentaciji na osvojenoj medalji. Vratiti se u zadnjem paru iz minusa u tri uzastopne utakmice mogu samo najbolji, i možemo jedino biti ponosni na to kako su odigrale turnir.
Kao drugo, ovo što vi pišete za sudden victory su žešće gluposti. Naime, u međunarodnom sportskom pravilniku (ver.5.01) i to još u ovoj verziji koja visi na stranicama HKS-a (ver.5.00) koja je nevažeća, stoji da se kreće na znak suca (na komandu suca :D ). Znaći nije baš onako kako smo mi stavili u nacionalni sportski pravilnik gdje lijepo piše "za svaki hitac svi igrači u isto vrijeme". A da i piše istovremeno volio bih vidjeti tog suca koji bi u finalu svjetskog prvenstva domaćinima pred prepunom dvoranom stisnuo karton zbog toga :roll: .
Julio, inaće se slažem s tobom ali ovo s Pavlicom ti je žešća glupost. Da je netko iz našeg stožera napravio to što ti spominješ vjerovatno bi danas svi pljuvali po njima...
Nikola sve što si napisao stoji (osim ovog s pravilnicima jer koliko ja znam u trećem mjesecu ove godine se promijenio samo tehnički pravilnik WNBA) i takve stvari bi trebale biti detaljnije određene i regulirane. Ni ovo koda nas nije po meni dobro jer je teško primjenjivo što se i vidjelo na primjeru iz Siska.
Luko Del Ponte

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 29 svi 2017, 09:19

Dakle, u čemu je problem? Tam piše jedno, kod nas drugo. Kod nas također piše da se naš Pravilnik TEMELJI (nije prepisan!) na Međunarodnom sp. pravilniku, i također, u točci 1.3. da naš Pravilnik obvezuje HKS i njihove organizacije, te su važeći na svim nacionalnim natjecanjima.
Da li je to dobro ili nije (mislim na nejednakost pravilnika), o tome trebaju brinuti tijela HKS-a. Dakle, dok god se u naš pravilnik ne unesu izmjene, vrijedi ono što sada imamo (kreću istovremeno na znak glavnog suca).

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 29 svi 2017, 09:28

Što se cura tiče, bile su sjajne, odigrale su odličan SP.
No, ako ti ekipa mora u tri utakmice stizati na potpuno isti način razliku protivnika, ja bih nakon dvije utakmice nešto mijenjao u taktici...
Također, tamo se očito nešto desilo s Klarom... Da li će to ikad izaći van je pitanje...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 29 svi 2017, 09:38

Po meni a i po rezultatima, taktika je odrađena odlično. Pogotovo rotacijom u zadnjem paru finala. Da to nije odrađeno ne bi ni bilo SV-a. Ali ajmo i priznati da su Njemice odigrale bolje u subotu, kako finale tako i polufinale (išle su preko 3700 u obje utakmice za razliku od nas).
Luko Del Ponte

Čunj
Tek protipkao

Post Postao/la Čunj » 29 svi 2017, 09:46

Čestitke ženskoj kuglačkoj reperezentaciji na srebrnoj medalji, to je veliki uspjeh. Posebno Ines koja je vukla repku sve do kraja i bez koje ne bi imali ni srebro. Svaka čast drugim djevojkama ali što je Zavarko Srbiji to je danas Ines Hrvatskoj. Svakako je ostalim igračima Srbije puno lakše igrati kada znaju da uz sebe imaju igrača koji će imati prosjek 690 na svakom prvenstvu, isto je i kod naših djevojaka.

SV je odlučivao o zlatu, sve je bilo sukladno pravilnicima i Njemačka je zasluženo uzela zlato. Zboge čega smo MI u Hrvatskoj odlučili mijenjati pravila i tako zbuniti sve ljude i djelatnike u kuglanju je veliko pitanje i na to može odgovoriti samo gospodin Mikac.

Što se događa sa našim ključnim igračima, igračima koji u svojim klubovima igraju odlično? Očigledno da odnosi unutar reprezentacije nisu dobri, igrači ne vjeruju u trenere koji su im iza leđa, koji sastavljaju ekipu, način na koji se rade pripreme, kuglane na kojima se pripremaju. Sve to nije dobro i potrebno je otvoreno razgovarati sa igračima. Način selekcije također nije dobar, bilo je uistinu nekoliko igrača koji bi bolje i kvalitetnije odigrali ali iz nekog razloga su izostavljeni.
Ovo prvenstvo je pokazalo da trendovi u kuglanju idu ka tome da je potreban sustavan rad sa mladima, da nema rezultata bez kvalitetnih i mukotrpnih priprema. Ako pogledamo na koji način se pripremala muška reprezentacija onda sam mišljenja da smo dobro i odigrali. 100% sam siguran da bi odigrali bolje da je liga trajala do samog prvenstva ali imali smo vremena za pripreme, imalo se vremena za složiti ekipu od 10 najboljih ali se nije imalo trenere koji bi to odradili.
Naučili smo i da našim mladima unazad 15g gdje kao kadeti ili U18 dominiramo nestaje energije u U24 selekcijama i da skroz padaju u prosječnost u seniorskoj konkurenciji. Tu je potrebno nešto napraviti, što i kako - pitajmo odgovorne ljude u HKS-u. Oni bi trebali voditi računa o tome.

Za gospodina Mikca ovo je bio veliki neuspjeh, izgubio je zlato kod djevojaka, muška repezentacija nikada gore nije odigrala i potrebno je nešto drastično promijeniti kako bi se muška reprezentacija dovela na pravi put.

julio
Raspisani lik

Post Postao/la julio » 29 svi 2017, 09:50

lukodp je napisao/la:Kao prvo, čestitke ženskoj reprezentaciji na osvojenoj medalji. Vratiti se u zadnjem paru iz minusa u tri uzastopne utakmice mogu samo najbolji, i možemo jedino biti ponosni na to kako su odigrale turnir.
Kao drugo, ovo što vi pišete za sudden victory su žešće gluposti. Naime, u međunarodnom sportskom pravilniku (ver.5.01) i to još u ovoj verziji koja visi na stranicama HKS-a (ver.5.00) koja je nevažeća, stoji da se kreće na znak suca (na komandu suca :D ). Znaći nije baš onako kako smo mi stavili u nacionalni sportski pravilnik gdje lijepo piše "za svaki hitac svi igrači u isto vrijeme". A da i piše istovremeno volio bih vidjeti tog suca koji bi u finalu svjetskog prvenstva domaćinima pred prepunom dvoranom stisnuo karton zbog toga :roll: .
Julio, inaće se slažem s tobom ali ovo s Pavlicom ti je žešća glupost. Da je netko iz našeg stožera napravio to što ti spominješ vjerovatno bi danas svi pljuvali po njima...
Nikola sve što si napisao stoji (osim ovog s pravilnicima jer koliko ja znam u trećem mjesecu ove godine se promijenio samo tehnički pravilnik WNBA) i takve stvari bi trebale biti detaljnije određene i regulirane. Ni ovo koda nas nije po meni dobro jer je teško primjenjivo što se i vidjelo na primjeru iz Siska.
slažem se ... povlačim komentar !

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 29 svi 2017, 11:32

Luko, citaj malo bolje. Nisam napisao da su doneseni vec objavljeni. Doneseni su u Novigradu, ali ih nije bilo na stranicama mjesecima..

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 29 svi 2017, 11:46

Moguće da su objavljeni tek onda. To stvarno ne znam, nisam pratio, ali ovo konkretno za SV je nepromijenjeno. Znaći to se nije mijenjalo u novoj verziji međ.spor.pravilnika. Ma nije ni bitno ... :D
Luko Del Ponte

Odgovorite