Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Hrvatski kuglački savez

PostPostao/la lukodp » 05 pro 2017

Ne pričamo više o osobama nego o funkcijama i načinu odabira istih. Još od prošlog tijedna... :roll:
HKS nije javno tijelo kao što bi recimo bila neka državna agencija ili javna ustanova te kao takva ni ne podliježe Uredbi o raspisivanju i provedbi javnog natječaja. Zakon o javnom natječaju? Ja nemam pojima o čemu vi točno pričate... ajd ako netko zna nek napiše di je takvo nešto objavljeno (Narodne novine...?). HKS je neprofitna udruga građana. Mislim da kao takvi čak nisu ni obvezni objaviti oglas u HZZ-u (tu se možda varam).
Nadalje, što ste vi očekivali osim izravnog odabira? :roll: :lol: Da možda netko ovdje na forumu nas pita tko bi bio najbolji? Dali ste (vi koji jeste) mandat ovim ljudima u savezu da donose odluke s kime će raditi.
Meni jedino smeta što se ne objavljuju kompletni dokumenti (oni koji su u prilogu zapisnika), u kojima se možda onda mogu vidjeti još neke stvari. I naravno, ako preostalih 5 kandidata misli da su zakinuti i da imaju bolje reference imaju pravo na žalbu (ako imaju).
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 05 pro 2017

kuglackias je napisao/la:Kada će financijski izvještaj jasno pokazati na što se troše novci i koliko se troši na putovanja službenih osoba onda mogu biti zadovoljan.

u 2016.g. nešto oko 208 000,00 kn za službena putoavnja. Ali sumnjam da ćete biti zadovljni :mrgreen:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la kulen » 05 pro 2017

Zadnji cunj je napisao/la:Daj se više okanite g. Luko tog Jagića (ako Vam je do njega uzmite ga kući ) jer on uopće nije bitan u raspravi već način odabira Tajnika i Administratora koji su na nepošten način izabrani tj izravnim odabirom (zna se koga) bez obzira na reference ostalih kandidata i mogučnosti dokazivanja da su bolji kandidati i od Jagica a puno boljih referenci od administratorice. Kao što i zeljar kaže nadam se da su Vam sada jasniji neki rokovi, a vidi se da ne čitate u potpunosti postove (Zakon o javnom natječaju kojem podliježe i HKS kao Javno tijelo ) i vše je nego očigledno da je u potpunosti NAMJEŠTENO. :shock: :x Recite mi tko može tvrditi da Vi ne biste bili isto tako dobar ako i ne bolji Tajnik ili administrator 8-) .

TAKO JE !!!!! MIKCA ZA TAJNIKA !!! MIKCA ZA ADMINISTRATORA !!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kulen
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Nikola » 05 pro 2017

Nakon svih pozitivnih promjena u savezu u protekle dvije godine koje su inicirane ili provedene preko Zorana Vi smatrate da bi posao trebala dobiti jedna od dvije kuglacice koje su se javile na mjesto tajnika bez gotovo ikakvog iskustva? Mislim da ovo nije ni vrijedno rasprave. Koliko znam administratorica zivi u Zagrebu i mislim da nece “opteretiti” savez putnim troskovima. A i mislim da su neki od kandidata bili ugodno iznenadjeni sto su dobili barem odgovor na poslanu molbu sto danas vecina poslodavaca uopce niti ne salje. Ja sam i dalje zadovoljan cinjenicom da mi je komunikacija sa savezom na visokoj razini i sve se moze dogovoriti od kada je B.M. napustio mjesto glavnog tajnika... :mrgreen:
Nikola
Raspisani lik

PostPostao/la Zadnji cunj » 05 pro 2017

Nikola je napisao/la:Nakon svih pozitivnih promjena u savezu u protekle dvije godine koje su inicirane ili provedene preko Zorana Vi smatrate da bi posao trebala dobiti jedna od dvije kuglacice koje su se javile na mjesto tajnika bez gotovo ikakvog iskustva? Mislim da ovo nije ni vrijedno rasprave. Koliko znam administratorica zivi u Zagrebu i mislim da nece “opteretiti” savez putnim troskovima. A i mislim da su neki od kandidata bili ugodno iznenadjeni sto su dobili barem odgovor na poslanu molbu sto danas vecina poslodavaca uopce niti ne salje. Ja sam i dalje zadovoljan cinjenicom da mi je komunikacija sa savezom na visokoj razini i sve se moze dogovoriti od kada je B.M. napustio mjesto glavnog tajnika... :mrgreen:

g. Nikola odakle Vam ta lažna informacija da su kandidati dobili odgovor!?(nisu dobili ni informaciju da su im molbe zaprimljene) Po moijm saznanjima traženo iskustvo nema ni Jagić ,molim pročitajte članak 74 statuta i izračunajte koliko su zakasnili s natječajem i zašto? :shock:

Luko evo Vam link pa lijepo pročitajte kako to nije HKS tijelo javne vlasti http://tjv.pristupinfo.hr/?search=kugla%C4%8Dki :oops:
Zadnji cunj
Tek protipkao

PostPostao/la Nikola » 06 pro 2017

Zadnji cunj je napisao/la:
Nikola je napisao/la:Nakon svih pozitivnih promjena u savezu u protekle dvije godine koje su inicirane ili provedene preko Zorana Vi smatrate da bi posao trebala dobiti jedna od dvije kuglacice koje su se javile na mjesto tajnika bez gotovo ikakvog iskustva? Mislim da ovo nije ni vrijedno rasprave. Koliko znam administratorica zivi u Zagrebu i mislim da nece “opteretiti” savez putnim troskovima. A i mislim da su neki od kandidata bili ugodno iznenadjeni sto su dobili barem odgovor na poslanu molbu sto danas vecina poslodavaca uopce niti ne salje. Ja sam i dalje zadovoljan cinjenicom da mi je komunikacija sa savezom na visokoj razini i sve se moze dogovoriti od kada je B.M. napustio mjesto glavnog tajnika... :mrgreen:

g. Nikola odakle Vam ta lažna informacija da su kandidati dobili odgovor!?(nisu dobili ni informaciju da su im molbe zaprimljene) Po moijm saznanjima traženo iskustvo nema ni Jagić ,molim pročitajte članak 74 statuta i izračunajte koliko su zakasnili s natječajem i zašto? :shock:

Luko evo Vam link pa lijepo pročitajte kako to nije HKS tijelo javne vlasti http://tjv.pristupinfo.hr/?search=kugla%C4%8Dki :oops:

Koliko ja znam kandidati za administratora su dobili odgovor. A tko je htio, mogao je pogledati i dokumentaciju sto mislim da je jedna od kandidatkinja za tajnicu i napravila. Ali moram priznati da ne razumijem koja je svrha ovih napada na Jagica? Neki privatni neostvareni interesi ili? Ne slazem se ni ja sa svim odlukama koje IO donese pa nemam potrebu konstantno pisati o tome.
Nikola
Raspisani lik

PostPostao/la lukodp » 06 pro 2017

Zadnji cunj je napisao/la:Luko evo Vam link pa lijepo pročitajte kako to nije HKS tijelo javne vlasti http://tjv.pristupinfo.hr/?search=kugla%C4%8Dki :oops:

Ovo se odnosi na obvezu javnosti rada i nema nikakve veze s načinom i postupcima kod raspisivanja natječaja za zapošljavanje. Pravni oblik vam je tu bitan, a pravni oblik HKS-a je UDRUGA. Ako ste ikad sudjelovali u nekom natječaju kod tijela javne uprave, JLS, javnim ustanovama i sl. onda zbilja nije teško uočiti razlike kod takvih natječaja i kod natječaja koje raspisuju udruge civilnog društva.
Nacionalni sportski savezi su naravno obvezni imati službenika za informiranje pošto spadaju pod "pravne osobe s javnim ovlastima" (što god to zančilo :roll: ), odnosno pripadaju pod pojam "tijela javne vlasti" ali samo gledano od strane Zakona o pravu na pristup informacijama.
Ali evo kada ste već zaljepili to, onda malo prosurfajte po portalu Povjerenika za informiranje, pronađite obrazac zahtjeva za pristup informacijama te lijepo podnesite upit prema HKS-u pa će Vam onda morati odgovoriti u roku od 15 dana. Iskreno, mislim da bi bio dovoljan jedan mail tajniku da Vam sve objasni kaj vas zanima.
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la Zadnji cunj » 06 pro 2017

Stvarno na ovom forumu si neki daju truda izvlačiti iz konteksta samo ono što im odgovara !
Zadnji cunj
Tek protipkao

PostPostao/la lukodp » 06 pro 2017

Slazem se... :lol:
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la bubimir » 10 pro 2017

čisto onak pitanje.. laičko... odkud se zapravo HKS financira i koliki im je naprimjer godišnji proračun iliti troškovi... molim ako neko zna nek napiše
bubimir
Tipka sa dve ruke

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.