SMRT kuglanja u Hrvatskoj by Tonči Mikac & Co

Natjecanja i novosti iz HKS-a
newform1
Forumsko piskaralo

Re: SMRT kuglanja u Hrvatskoj by Tonči Mikac & Co

Post Postao/la newform1 » 04 sij 2019, 16:46

kuglackias je napisao/la:Snimljenu snimku imaju dečki iz Plitvica. Ako se nešto pokrene sigurno da će biti spremni na suradnju. Uostalom, što će ti snimka ako imaš svjedoke a koliko vidim Željar kaže da se desila ista situacija protiv Istre.
Newform, niti protiv Mertojaka nitko nije napisao prijavu. Reagirao je Baričević i pokrenuo postupak.
NBC je reagirao na osnovu izvješća suca utakmice. Znači imali su osnovu za reakciju - traženje očitovanja sudionika i na osnovu toga i videa koji su se dijelili okolo opalili su kaznu Mertojaku.
Dakle, nešto se mora pokrenuti da bi se proveo daljnji postupak. Nitko nije lud pokretati postupak na osnovu pritužbi na forumu, ili po sistemu rekla-kazala. Mora postojati nečije izvješće ili prijava (od sudionika). To može napraviti i netko iz Šibenika... :P
Kad se desi prijava, mogu se tražiti očitovanja sudionika i dokazi (slike, video - materijal i sl.)

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 04 sij 2019, 19:02

kuglackias je napisao/la:... Evo Luko Del Ponte, zadatak za stručni savjet, zadatak za disciplinsku komisiju, zadatak za HKS, zadatak za sudačku komisiju....
:shock:
Zakaj si mene uvukao u ovo? Zbog osobnog iskustva s dotičnom gospodinom :roll: :lol: ili ...? Kakve veze ima stručni savjet s takvim stvarima?
Meni ili mome klubu da se takva stvar desi, od strane bilo koga, reagirao bih.
Slažem se sa svime što je newform1 napisao na ovu temu kako ovdje tako i pod drugim topicom.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 04 sij 2019, 20:23

lukodp je napisao/la:
kuglackias je napisao/la:... Evo Luko Del Ponte, zadatak za stručni savjet, zadatak za disciplinsku komisiju, zadatak za HKS, zadatak za sudačku komisiju....
:shock:
Zakaj si mene uvukao u ovo? Zbog osobnog iskustva s dotičnom gospodinom :roll: :lol: ili ...?
Kao što kaže Luko "Zakej si mene uvukao u ovo? Da istina je da bi tu bilo posla za disciplinsku komisiju da je bilo prijave ali..... o ovom sam razgovarao sa akterima utakmice da je bilo nepravilnosti od tih kartona pa do verbalnih konflikata ali.... zar je bio problem tražiti od suca da u sudačko izvješće stavi prigovor na ponašanje igrača, predstavnika kluba, trenera ili šta je bio na toj utakmici Pavlic. Odnosno staviti prigovor na rad glavnog suca. Odnosno u krajnjem slučaju nisu trebali potpisati zapisnik. Ja sam već nekoliko puta na utakmicama da ne kažem "velikog rizika" kao glavni sudac upozoravao predstavnike klubova da upozore svoje problematične igrače da (crvene) kartone mogu dobiti i prije nego nastupe a i nakon nastupa. Što bi bilo da su izgubili jel bi onda pisali prigovor ovako nema prigovora i kao da se ništa nije dogodilo. Isto sam u razgovoru sa igračima Istre čuo da je nekim igračima vrijeme iscurilo (opet Pavlic za kompjutorom) te da nisu izbacali dva tri hica te da je čunjsko postolje špricano sa nekom tekućinom za koju je samo domaćin imao sredstvo da mu kugle ne ispadaju. I na toj utakmici nije bilo prigovora ali ......
Vauuuu moj 1000 post
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 06 sij 2019, 14:27

julio je napisao/la:
pintoo je napisao/la:Nije mi jasno,kako tom pavlicu(namjerno malim slovom) nitko ne moze nista!!!! U 1B. ligi -jug isto radi šta god hoće i svi imaju pritužbe na njega! KATASTROFA
napisao je nikola da je klub plitvice sada kriv jer nisu pisali pritužbu , naravno jer kada je pavlic u pitanju uvijek je kriv netko drugi
Ja nisam napisao da je itko kriv nego sam pitao sto su napravili zbog toga. Ljudi, kada cete nauciti da predstavnik kluba nije samo slovo na papiru nego funkcija koja ima isvoje znacenje i mogucnosti tijekom utakmice. Predstavnik mora biti konstantno u kuglani i reagirati prema sucu na nepravilnosti. U svakom slucaju mora i poznavati pravila.
Meni vec postaje tragikomicno kada me ljudi zovu poslije utakmice i govore dogodilo se ovo, ono, cuo sam da je bilo to...Predstavnik mora reagirati, a sudac mora takve stvari evidentirati u izvjescu. O kakvoj samoinicijativi HKS-a svi pricate kada vecina ljudi nije sposobna niti obavljati svoje duznosti u klubovima. Odlucite se sto je vaznije: rezultat kluba ili dobri odnosi sa nekim klubom ili sucem. Svi imaju naviku nazvati i reci nisam htio nista napisati niti reagirati na utakmici, ali sudac je radio ovo, domacini su radili ono. Posao predstavnika je reagirati na utakmici, a ako su prekrsena pravila onda ima mogucnost zalbe.

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 07 sij 2019, 08:24

Nikola je napisao/la:Predstavnik mora reagirati, a sudac mora takve stvari evidentirati u izvjescu. O kakvoj samoinicijativi HKS-a svi pricate kada vecina ljudi nije sposobna niti obavljati svoje duznosti u klubovima. Odlucite se sto je vaznije: rezultat kluba ili dobri odnosi sa nekim klubom ili sucem.
Što je sa odgovornošću suca? Što bi se desilo kada bi na NBA utakmici sudac primjetio da netko na semaforu frizira prekršaje, rezultat i sl.? Da li je i sudac odgovoran, da li sudačka komisija mora reagirati i hoće li reagirati povodom ovog incidenta? Ispada da su sada Plitvice krive jer nisu reagirali (trenutna informacija) a Pavlic i Mikac opet pobjedonosno svima pokazuju srednji prst u kontekstu "pogledajte ove budale, možemo im raditi što želimo".

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 07 sij 2019, 11:21

Kegelmaniac je napisao/la: Što je sa odgovornošću suca? Što bi se desilo kada bi na NBA utakmici sudac primjetio da netko na semaforu frizira prekršaje, rezultat i sl.? Da li je i sudac odgovoran, da li sudačka komisija mora reagirati i hoće li reagirati povodom ovog incidenta? Ispada da su sada Plitvice krive jer nisu reagirali (trenutna informacija) a Pavlic i Mikac opet pobjedonosno svima pokazuju srednji prst u kontekstu "pogledajte ove budale, možemo im raditi što želimo".
Naravno da je odgovoran, meni sigurno nece domacin sjesti za racunalo za vrijeme utakmice. Ali na temelju cega ti zelis da netko reagira, sve se svelo na rekla kazala. Niti Sudacka komisija niti Voditelj lige nisu dobili nikakvu prijavu niti sluzbenu zalbu ili prigovor. Samo telefonski razgovori. Kada nekoga idete kazniti morate imati i neke dokaze. Dok netko ne dostavi argumente i dokaze nema se na temelju cega reagirati.
Opet ponavljam, svi samo pisete kako treba reagirati, a ne zelite staviti svoje ime na potpis i reci: “Ja sam to prijavio!”. Jer se ne zelite nikome zamjerati. Dok taj sklop u glavi ne promijenite nece se puno promijeniti.
I Pavlic u ovom slucaju nije posao za Sudacku komisiju nego za Disciplinsku ako netko prijavi, a i onda se opet postavlja pitanje zasto se cekalo do sada ako je utakmica odigrana prije vise od 20 dana.

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp » 07 sij 2019, 19:53

Potpuno se slažem s Nikolom. Od anonimnog pisanja po forumu neće biti neke velike koristi u ovakvim slučajevima.
Luko Del Ponte

cezar
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la cezar » 08 sij 2019, 11:24

lukodp je napisao/la:Potpuno se slažem s Nikolom. Od anonimnog pisanja po forumu neće biti neke velike koristi u ovakvim slučajevima.
Da Luko sada pokušavaju ovi nadobudni zapaliti tebe Nikolu i mene da nešto pokrenemo a oni peru ruke od svega kao Poncije Pilat.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.

Zadnji cunj
Tek protipkao

Post Postao/la Zadnji cunj » 08 sij 2019, 13:30

Svaka Vam čast samo se međusobno podržavajte koliko mi je poznato NIKOLA ( Sudačka komisija HKS) ništa nije poduzela po pitanju prijave protiv sudaca na zapadu, tak da Nikoli ne drži vodu da niko ne reagira ! :o :o :o :o
Isto tako dozvoljava neke funkcije mimo pravilnika (Povjerenik za suce ) kao to odgovara sucima moš mislit ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Molim Vas Nikola od kud Vam pravo da odobravate nešto što ne postoji u pravilniku ?
Naravno da priljubljeni Mikcu smiju svašta si dozvoliti za razliku od ostalih ali nemojte onda plakati što sve više ljudi odlazi iz kuglanja a poglavito mladih ! :mrgreen:

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 08 sij 2019, 13:50

Zadnji cunj je napisao/la:Svaka Vam čast samo se međusobno podržavajte koliko mi je poznato NIKOLA ( Sudačka komisija HKS) ništa nije poduzela po pitanju prijave protiv sudaca na zapadu, tak da Nikoli ne drži vodu da niko ne reagira ! :o :o :o :o
Isto tako dozvoljava neke funkcije mimo pravilnika (Povjerenik za suce ) kao to odgovara sucima moš mislit ! :lol: :lol: :lol: :lol:
Molim Vas Nikola od kud Vam pravo da odobravate nešto što ne postoji u pravilniku ?
Naravno da priljubljeni Mikcu smiju svašta si dozvoliti za razliku od ostalih ali nemojte onda plakati što sve više ljudi odlazi iz kuglanja a poglavito mladih ! :mrgreen:

Koliko ja znam reagirano je na sve slucajeve na kojima su prijave podnesene meni regularnim putem. Ove godine su izrecene 4 suspenzije i dvije opomene i to zamisli cuda - bas na Zapadu. Povjerenik ne postoji. Prema zapisniku koji je meni dostavljen pise da Komisija za delegiranje Primorsko Goranske zupanije ima 5 clanova komisije, 4 iz Gorskog Kotara i 1 iz Rijeke (Da to je clan komisije, a ne povjerenik i za kojeg su se izjasnili svi suci u Rijeci kako zele da on to i ostane) tako da ne radite probleme gdje ih ne treba. Ovo je takodjer nesto sto sam Vam vec vise puta napomenuo!

Odgovorite