Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a

Re: Prva HKL - Muški

PostPostao/la cezar » 24 stu 2018

Da KUP bi trebalo igrati kao na početku 5 regija iz svake regije 3 predstavnika + prošlogodišnji pobjednik. Prvo ligaši neka u svojim regijama izbore ;) plasman a ne ovako na izvoli a 40 klubova neka se bori za 6 mjesta za šesneastiniu finala.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la newform1 » 24 stu 2018

cezar je napisao/la:Da KUP bi trebalo igrati kao na početku 5 regija iz svake regije 3 predstavnika + prošlogodišnji pobjednik. Prvo ligaši neka u svojim regijama izbore ;) plasman a ne ovako na izvoli a 40 klubova neka se bori za 6 mjesta za šesneastiniu finala.

U 1/16 ima 32 kluba. Prvoligaši bi mogli direktno (10) i 5 regija 22 po nekom ključu. Bilo bi šteta da kroz regiju prvoligaši uzmu nekom mjesto. Svaka regija po 4 + 1 iz regije prošlogodišnjeg pobjednika i još 1 na lepe oči... :roll:
newform1
Forumsko piskaralo

PostPostao/la cezar » 24 stu 2018

newform1 je napisao/la:
cezar je napisao/la:Da KUP bi trebalo igrati kao na početku 5 regija iz svake regije 3 predstavnika + prošlogodišnji pobjednik. Prvo ligaši neka u svojim regijama izbore ;) plasman a ne ovako na izvoli a 40 klubova neka se bori za 6 mjesta za šesneastiniu finala.

U 1/16 ima 32 kluba. Prvoligaši bi mogli direktno (10) i 5 regija 22 po nekom ključu. Bilo bi šteta da kroz regiju prvoligaši uzmu nekom mjesto. Svaka regija po 4 + 1 iz regije prošlogodišnjeg pobjednika i još 1 na lepe oči... :roll:

Lapsuzzzz ;)
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
cezar
Forumsko piskaralo

PostPostao/la bauer » 25 stu 2018

newform1 je napisao/la:Liga 10 nema nikakvog smisla. Ona bi trebala biti koncentrat kvalitete, što definitivno nije. Više bi imala smisla liga 6 četverokružno. Ovo nit smrdi nit miriši. Baze nema, kvaliteta je ionako unutar 4 do 6 klubova sa ponekom iznimkom.
Hrvatska ima možda 16 klubova za koje možeš reći da su klubovi u pravom smislu riječi. 1. B liga sjever se svela na bivšu regiju sjever sa Torbarom i Đurdanom. Iz Centra, 99% ni ove sezone nitko neće gore, pitanje je i Istoka. Ak trošim novce, onda ću ih trošiti tako da mi dođe Zaprešić, Mertojak ili Medveščak, a ne netko za koga do ove godine nisam ni znao da postoji. Na žalost, klubovi u Zagrebu umiru, više od pola njih ima jedan termin tjedno, neki i samo onih 11 termina kada su domaćini u ligi. Kuglanje ima budućnost u manjim centrima uz podršku lokalne zajednice. Dolazak navedenih klubova bi mogao biti praznik sporta taj dan u tom gradu, podstrek za rad s djecom i vizija za budućnost. Jer, ako je mogao Zaprešić, zašto ne bi mogao i Ivanić? Ili Đakovo? Ili Gospić, Delnice... Što je veći grad, to je manja šansa za velike rezultate...bar dugoročne. Dakle liga 6 ili liga 14 (16), ostalo ne vidim pretjerani smisao. Liga 10 prekratko traje i mislim da je liga 12 bila puno kvalitetniji sustav.
Ne znam kakve su impresije u 1.B ligi Jug, ali ona je ionako počela kasnije zbog otpora klubova...

Imali smo priliku u posljednjih nekoliko godina igrati 2. ligu, 1B ligu zapad sa 6 klubova , 1. ligu i sad igramo jedinstvenu 1.Bligu jug tako da smo stekli iskustva i mozemo mislim realno reci kako stvari stoje, naravno iz naseg ugla gledanja. Rijec je o MKK Rijeka. Cinjenica je da smo bili protiv jedinstvene 1B lige jug iskljucivo jer smo smatrali da osim povecanja troskova nece doci do nikakve povecanje kvalitete i dok se odlucivalo o daljnjoj sudbini te lige predlagali smo da ostane 1B liga zapad i 1B liga jug odvojene sa po 6 klubova i dvokruznim sustavom. KK Crikvenica i Rijeka su taj prijedlog usmjerili svim klubovima danasnje 1B lige jug no odluka velike vecine klubova je bila da se ide na jedinstvenu ligu u formatu kako se igra danas sto je u konacnici savez i potvrdio. Danas kad igramo tu jedinstvenu ligu osim povecanja troskova nevidim nikakvo povecanje kvalitete niti bilo kakav napredak kuglanja, dapace gdje god igramo prica je ista, tocnije slusamo price o prezivljavanju gdje se manje vise sve svodi na male potpore gradova iz kojih klubovi dolaze i sufinanciranje iz vlastitih dzepova igraca jer sponzora za takvu ligu nema ili su na kapaljku kod nekih klubova. Stoga nevidim nikakvu svrhu opstanka te 1B lige koju bi trebalo podijeliti na 4 regije i proglasiti ih 2. ligom ili kako vec hocete, svejedno, a prvaci u jednom vikendu nek igraju kvalifikacije za prolaz.
Sto se tice proslogodisnjeg igranja u 1 ligi , a kako je vec vise puta naglaseno imamo situaciju da se prvih 6 bori za vrh , drugih 4 za opstanak i tu nema pomaka, tocnije 2 kluba za vrh, 4 za europu, ostalo opstanak. Mislim da je jos ove godine liga i najjaca u posljednjih nekoliko godina, a da li 10 ili 12 klubova ja bih se slozio da ostane ovih 10. No nije problem u 10 ili 12 nego je problem sto prvoligaske igrace treba placati , a to si moze priustiti tih 6 do 7 klubova , kako narod kaze "koliko para toliko i muzike" uostalom zar je i u zenskoj ligi drugacije, definitivno nije, na vrhu su oni koji placaju najbolje i to je poanta , sve ostalo su price za malu djecu.
Uvijek se postavlja pitanje koliko mi treba novaca za ligu pa evo ja cu vam reci da smo mi prosle godine odigrali 1 ligu + osminu finala + sva regionalna pojedinacna , parovna i juniorska takmicenja sa 35.000 kn(nesto grad nesto sami), sa par boca sokova i kole , narezane salame i par pinki kruha u kombiju na svakom putovanju, i sad ti nadi sredstva za dovuci nekog kvalitetnog igraca da bi opstao , nema sanse, no bilo je ok, pobjedio je sportski motiv jer ipak smo probali tu prvu ligu i osjetili kako to izgleda pokusati parirati najboljima. Dakle, kratko i jasno, ako u proracunu nemas barem tri puta vise, nemoj ni pomisljati o nekom rezultatu jer za "igru medu velikim deckima" nemas nikakve sanse. Ovo sve navodim da pokusam otvoriti oci onima koji su me uvjeravali da u Hrvatskoj ima vise od 30 klubova ciji su proracuni veci od 90.000 kn i da mogu bez problema igrati jedinstvene 1B lige, ponavljam rijec je o 1B ligi, ali kako vidim iz razgovora s klubovima kad gostujemo "riba je daleko manja" i sve se manje vise oslanja na vlastite dzepove, dakle totalno su fulali u procjenama, toliko o financiranju. Nadam se da smo mi u manjini i da drugi daleko bolje stoje no bojim se da to nije tako.
Sad ja pitam , a kako je kod vas na sjeveru, jesu li vasi klubovi u boljoj situaciji???
I sad se ponovno postavlja pitanje te 1B lige i bespotrebnih troskova, da li to treba ili ne ako nikakvog pomaka nema, mislim da ne i da sve treba organizirati u 4 regije a 1 liga nek ostane fakat za ove koji mogu placati igrace koji im dolaze iz cijele Hrvatske, Slovenije, Srbije, BiH, ... zvati se 1B liga samo da bi rekao da igras prvu ligu je jedino korisno ako ce te lokalna zajednica u tome podrzati , u suprotnome nema smisla, cisto zavaravanje.
Kad je rijec o Kup takmicenju, nazalost (barem je takvo razmisljanje vecine u regiji) da je to cisti trosak i igraju manje vise samo oni koji moraju, mi smo u PG zupaniji u posljednjih 5-6 godina imali svega 1 klub koji se prijavio na zupanijskoj razini , a nije morao igrati, apsolutno porazavajuce, ali kako klubove natjerati, pa jedino na nacin da ga sportski motiviras, da mu omogucis da igraju sa najboljima, zato i podrzavam da se po principu 3 kluba po regiji + lanjski pobjednik moze uciniti kup interesantnijim, a prema pisanju ostalih (primjer Karlovca) to je i vidljivo.

Neka se nitko ne uvrijedi , to su samo nasa zapazanja, nadam se da je situacija kod ostalih klubova daleko bolja, no obzirom da smo prosli kroz sve sustave u posljednje vrijeme , vrijedilo je spomenuti.
bauer
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la bubimir » 25 stu 2018

dali netko zna ili je u mogućnosti saznati koliki je godišnji proračun KK zaprešić??? hvala.. a kaj se tiče kupa.. ovaj sustav sada nema nikakvog smisla... pet regija puta tri je jedino kaj je u zadnjih 20 godina bilo dobro u kuglanju... jer je večina tzv malih klubova živjela za kup tj da bude u tri u regiji da ugosti neku veliku ekipu
bubimir
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Krunoslav » 12 sij 2019

Luko a branio si kuglanu u Bjelovaru :D :cry: :D ;)
Krunoslav
Forumsko piskaralo

PostPostao/la lukodp » 13 sij 2019

:lol:
Kuglana je ok. Moja igra u zadnjr vrijeme bas i nije...
Luko Del Ponte
lukodp
Forumsko piskaralo

PostPostao/la pintoo » 20 sij 2019

Ajmo komentari na nikad neizvjesniju 1.BHKL-jug
pintoo
Tek protipkao

PostPostao/la Neron » 20 sij 2019

pintoo je napisao/la:Ajmo komentari na nikad neizvjesniju 1.BHKL-jug

Moj favorit Goranka cisto radi lijepih uspomena iz tih krajeva. Ali do kraja se nece znati tko ce biti drugi. Jer vjerujem da Pavlic radi sve sto je u njegovoj moci da se ugura u prvu ligu i nakon toga od kluba ostavi zgariste. Pametnome dosta. Nadam se da sam u krivu.
Neron
Zna gdje su sva slova

PostPostao/la cezar » 21 sij 2019

Šuška se o nekakvoj suspenziji Kujundžića od strane Zadra ?????
cezar
Forumsko piskaralo

PrethodnaSljedeća

Natrag na Hrvatski kuglački savez

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.