Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Hrvatski kuglački savez

Post Postao/la lukodp » 12 lip 2019, 09:34

Da se vratim na jučerašnji post.
Što vi kao igrači, treneri, suci ... mislite o toj promjeni? Što je pozitivno što negativno?
Ja osobno ne vidim razlog tome. Iako se u nižim ligama te taktičke varijante i "slaganje" ekipe po sastavu domaćina i nisu nešto puno koristile zbilja ne vidim razloga da se sada to (opet) mijenja te da se svi ponovno prilagođavamo na nova pravila. OK, ne kažem da je to nešto drastično i da će biti problem, jer zapravo i nije, ali ono što mi najviše smeta je što se takve odluke em donose bez šire konzultacije s bazom, em bez nekog iole jasnog razloga koji bi bio svima vidljiv i jasan. O kakvom točno „nesportskom korištenju te pogodnosti“ pričamo?
Ovo za zamjene se isto iz sezone u sezonu mijenja. Prvo moraš ispuniti obrazac za zamjenu pa onda iduće samo najaviš GS (po meni najbolja opcija) i sada opet predaja nekih kartona ... :mrgreen:
A već je gotovo realizirana ideja da se omogući klubovima prijave sastava ekipe online preko aplikacije te se dodatno rastereti papirologija i sucima i predstavnicima ekipa... :roll: :D
Luko Del Ponte

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 12 lip 2019, 09:52

Meni se čak i sviđa takav način i dobro će funkcionirati na 6 staza. Element iznenađenja, nepredvidljivost i teže gađanje jačih sa slabijima.
Negativno je način na koji će trener to morati odrađivati jer ako sjedi kao sekudant onda neće to moći prijaviti a ako želi prijaviti ne može biti sekudant što znači da prijavu moraju raditi ili igrači koji se moraju zagrijavati ili netko drugi iz kluba što je u nižim ligama relativno u redu ali u 1. ligi je to malo teže. Nikola, što ti kao sudac misliš?
Mislim da je dovoljna i usmena prijava koja se na kraju utakmice provede kroz zapisnik koji predstavnici klubova zajedno sa sucem ovjere.

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 12 lip 2019, 11:18

U klubovima gdje ima 6-7 igrača (a takvih klubova je dosta) sve se zna, koji igrač igra u kojem redu i s koje staze, pa onda baš i nema smisla ta varijanta :D

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 lip 2019, 12:56

pravda i nepravda je napisao/la:Cezare. Koliko mene sjećanje služi 80-ih godina prošlog stolježa nije se igralo na igračke poene tj. igrač na igrača pa sama prijava nije niti bila bitna jer se igralo na ukupni rezultat.
Newform zar se kod vas u vašim ligama do sada prijava sastava printala na kuglani na sam dan utakmice.mislio sam da svaka ekipa ima te obrazce kod
sebe. Znao sam neke ekipe koju su sastav unašale na prijavu na internetu i onda printale sve to zajedno i takve predavalo GS.
Moš mislit. Ni ja je za svoje nisam nikad imao jer sam kao gost uvijek prilagođavao ekipu protivničkom popisu. Kao domaćin sam isprintao i dao glavnom sucu ako on već nije imao. Uglavnom u 2. i 3. ligi je sudac brinuo o obrascima prijave. Sad će (možda) biti drugačije...

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 » 12 lip 2019, 13:10

Mislim da se pod "nesportskim" korištenjem podrazumijevalo da su na popisu igrači koji nisu prisutni na kuglani. Ja tu ne vidim ništa nesportsko. Moj igrač možda radi i može doći na zadnji blok, a možda i ne dođe. Stvar protivnika je da to prepozna ili ne. Osobno mislim da se išlo niz dlaku onima koji nisu nikako razumjeli smisao i funkciju taktičke i nisu je znali koristiti. Meni će faliti, ali snaći ću se na drugi način. Ako se dobro pripremiš za utakmicu teško će te netko iznenaditi, no opet je ključno da li imaš igrače koji će tvoju ideju znati realizirati... Mene je, recimo Ponjavić vrlo neugodno iznenadio na F4 Lige prvaka svojom predvidljivošću. Znao sam sve čim sam dobio sastav. Isto tako i Darko. Da li bi bilo nešto drugačije da je to odradio kvalitetnije, ne znam...možemo samo nagađati. Ovak se igralo upravo onako kako je Zaprešić manje - više želio.

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola » 12 lip 2019, 16:29

Pozitivac je napisao/la:Meni se čak i sviđa takav način i dobro će funkcionirati na 6 staza. Element iznenađenja, nepredvidljivost i teže gađanje jačih sa slabijima.
Negativno je način na koji će trener to morati odrađivati jer ako sjedi kao sekudant onda neće to moći prijaviti a ako želi prijaviti ne može biti sekudant što znači da prijavu moraju raditi ili igrači koji se moraju zagrijavati ili netko drugi iz kluba što je u nižim ligama relativno u redu ali u 1. ligi je to malo teže. Nikola, što ti kao sudac misliš?
Mislim da je dovoljna i usmena prijava koja se na kraju utakmice provede kroz zapisnik koji predstavnici klubova zajedno sa sucem ovjere.
Ja osobno nisam imao problem sa taktickima, kao niti klubovi kojima sam sudio, ali clanovi Konferencije su vecinom glaosova tako izglasali i zemlje clanice su to duzne prihvatiti. Nekome se svidja, nekome ne. Sto se tice nove prijave mislim da ce vecini sudaca biti lakse, barem onoj vecini koji nisu bili sposobni savladati kako i na koji nacin se primijenjuje i biljezi zamjena prije pocetka igre. Ja jedino smatram da obavezno za 4. stupanj mora sudac pola sata prije provjeriti da li su svi igraci prisutni na kuglani, ali to i dalje nazalost nije u pravilniku i mislim da je to veliki propust IO.
Sto se tice prijave ni to nije neki problem, ako bude na papiru ispunis imena igraca i samo naknadno upises broj kao trener, a to mozes i dok sjedis iza igraca. Ako bude usmeno opet nije problem, ja dodjem do trenera, upisem tko ide na koje mjesto i ok. Opet problem moze nastati ako sudac ne zabiljezi dobro i onda imamo raspravu tko je krivo upisao/prijavio...

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir » 12 lip 2019, 16:37

ja kao igrač /bivši/ mislim da je to totalno sranje... kompliciranje do bola... i iz sezone u sezonu se stalno nekaj mijenja..a to je da ispadne da glavešine tj neradnici u NBC i sličnim asocijacijama nešto rade - izmišljaju toplu vodu ... nego zašto se nije uvelo i pravilo IGRA ISPOD SVOJIH MOGUĆNOSTI.. npr.. ako igrač ima manje od očekivanog rezultata da se utakmica poništava i klub se šalje u niži rang ... u zadnje vrijeme ima puno takvih primjera npr. PINTARIĆ 680 DAN poslije 580, radoš 700 dva dana poslije 560 ,,, mušanić 550 dan poslije 620 itd itd... to treba najstrože sankcionirati i kažnjavati izbacivanjima u niže lige

Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post Postao/la Krunoslav » 13 lip 2019, 08:44

bubimir je napisao/la:ja kao igrač /bivši/ mislim da je to totalno sranje... kompliciranje do bola... i iz sezone u sezonu se stalno nekaj mijenja..a to je da ispadne da glavešine tj neradnici u NBC i sličnim asocijacijama nešto rade - izmišljaju toplu vodu ... nego zašto se nije uvelo i pravilo IGRA ISPOD SVOJIH MOGUĆNOSTI.. npr.. ako igrač ima manje od očekivanog rezultata da se utakmica poništava i klub se šalje u niži rang ... u zadnje vrijeme ima puno takvih primjera npr. PINTARIĆ 680 DAN poslije 580, radoš 700 dva dana poslije 560 ,,, mušanić 550 dan poslije 620 itd itd... to treba najstrože sankcionirati i kažnjavati izbacivanjima u niže lige
Ne niže nego NAJNIŽE lige :D

Pozitivac
Tek protipkao

Post Postao/la Pozitivac » 13 lip 2019, 10:26

Moglo bi biti interesantno ako će se suci moći prilagoditi i ako se opet ne nađu neke rupe kojima će neki to pokušati zloupotrijebiti.

Kegelmaniac
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la Kegelmaniac » 13 lip 2019, 12:17

Glupa odluka, meni su taktičke bile super. Desit će se konfuzija za vrijeme igranja, piši pa daj cedulje, sudac odlazi, ako je napeto ne može pratiti utakmicu, trener se ne može dići. Ajme meni koliko nepotrebnih događanja.

Odgovorite