Prva HKL - Muški

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Glas razuma
Tek protipkao

Re: Prva HKL - Muški

Post Postao/la Glas razuma »

bubimir je napisao/la:
07 ožu 2020, 20:12
u utakmici koja je biti ili ne biti za opstanak reprezentativac/seniorski/ sruši 240 u 60 hitaca..... pametnom dosta... a obilo se forsiranje mladih igrača ... a jbg da su imali novaca i kupili tri dobra igrača bili bi drugi a ne zadnji
Da li je poznata lista kandidata za repku?
Bravo Velebit!!!

Tarmak
Nevini

Post Postao/la Tarmak »

bubimir je napisao/la:
07 ožu 2020, 20:12
u utakmici koja je biti ili ne biti za opstanak reprezentativac/seniorski/ sruši 240 u 60 hitaca..... pametnom dosta... a obilo se forsiranje mladih igrača ... a jbg da su imali novaca i kupili tri dobra igrača bili bi drugi a ne zadnji
Ocito nikada nisi kuglao kad mozes tako pricat

Tomica
Nevini

Post Postao/la Tomica »

Zaista jedan tužni dan jer Slavonija i Osijek više nemaju prvoligaša.Nekad kuglačka perjanica, danas jad i tuga.A tome najzaslžniji je Mario Mušanić ! Kako se godinama uzdizao da je on zaslužan za mladu momčad Osijeka koja je uvijek bila u samom vrhu kuglanja i godinama nastupala u europi,tako je danas Mario izbacio svoj ‘Osijek’.Sramotno da sa takvom ekipom uspiješ ispasti iz lige.I gdje su sada oni zagovornici kad su govorili da Mušanića treba stavit za izbornika i hvalospljeve sipali na njegov račun.gdje su sada svi ti Mušanićevi pobornici !?!?Zamislite što bi tek od reprezentacije uspio napravit.Jednog Radoša je toliko izblamirao i uništio da dečko ima prosjek za 3.Hkl.SRAMOTA !!! Ako itko normalan ima u Osijeku ,Mušanić mora biti istjeran iz kluba ,a potjeran sa kuglane.Jer uništit mlade igrače prije svega Radoša kojemu je i svjetsko ugoroženo,pa nadalje ostale juniore sa kojima je redovno ostajao u ligi i izborio europu.a ubacivši nekakvog Štulić ili starog Tutnjevica,pa usudio bi se reći da je to Mušanić i namjerno napravio izbacivši Osijek iz lige.jer ništa dobro nije napravio osim da je dečke navukao na šank ,koji on by the way drži da mu troše novce,a on ubire novce.Sramotno Mušaniću i ako imaš imalo morala i dostojanstva otiđi sam i pusti ljude koji znaju i vole taj grad i klub ,za razliku od tebe.Vratit Bogdanovića na koljenima ga molit da se vrati u klub,dat mu koliko god traži samo da se vrati,jer on za razliku od Mušanića voli klub i potjeran je jer nije plesao kako Mušanić i čovjek iz sjene Knežević pjevaju.za trenera stavit starog iskusnog lisca Miću Ljubičića i ja garantiram ekspresni povratak Osijeka u ligu,i borbu za europu kroz prvenstvo.Mušaniću zahvalit se ,oduzet mu kuglanu i šank,dati nekome tko voli klub,tko će novac od šanka davati u klub za stvaranje novih osiječkih igrača.I na kraju tužan dan ,tužni dani za Slavoniju i Osijek.jer iduće godine nema muške prve ligu u gradu.Mario imaj imalo časti i pusti ljude koji vole kluba ne kao ti svoj džep ,neka ga vrate na stare staze ,tamo gdje Osijek pripada!!!!

Neron
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Neron »

Ne zelim ulaziti tko je kriv za situaciju u Osijeku ali da nešto ne valja je vidljivo. Decki cugaju pretjerano to sam vidio na vlastite oci i NBC kup im je sluzio kao petodnevma pijanka ali to je stvar igraca i trenera koji si to dozvoljavaju. Ali ne brinem se u ekspresni povratak jer 1B nema ozbiljnijeg kluba koji bi ih ugrozio.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Neron je napisao/la:
08 ožu 2020, 20:08
Ne zelim ulaziti tko je kriv za situaciju u Osijeku ali da nešto ne valja je vidljivo. Decki cugaju pretjerano to sam vidio na vlastite oci i NBC kup im je sluzio kao petodnevma pijanka ali to je stvar igraca i trenera koji si to dozvoljavaju. Ali ne brinem se u ekspresni povratak jer 1B nema ozbiljnijeg kluba koji bi ih ugrozio.
To je samo dokaz koliko je 1B liga suluda i nepotrebna. Igrom slučaja na sjeveru su se našle u njoj Novska i Kandit, a na jugu Poštar. Realno, ostalo je ne teška, nego preteška rekreacija. Dodaj još jedan klub i imaš ono što je realnost hrvatskog kuglanja: 14 ekipa. Molim da se nitko od ostalih 1.B ligaša ne uvrijedi na ovo, naravno da će uvijek biti nekoliko ekipa koje će biti blizu, ali moraju preskočiti velike organizacijske i logističke stepenice da bi se pridružile ovih 14 u kontinuitetu.

Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la Pozitivac »

Velika je šteta da Osijek neće imati prvoligaša, od te činjenice štetu imamo svi koji se bavimo kuglanjem. Kao što je žalosno da Rijeka nema prvoligašku ekipu, Poštar je out, Zagreb ima samo 2 ekipe itd itd. Ali tu smo gdje smo, 10 klubova u prvoj ligi nije rješenje, mora ih biti barem 12 ili 14 što bi bilo u redu da se odvoje ovi "kvalitetniji". Tjeranjem klubova poput Osijeka ili Novske, ili Poštara pa i Kandita u 2. ligu je loše za kuglanje i tu bi HKS morao reagirati jer je u interesu HKS-a da ima više klubova u 1. ligi koji mogu stvarati mlade i perspektivne igrače. Gradske uprave neće financirati kuglačku 2. ligu, problem je i 1. liga ali uistinu treba razmisliti o proširenju 1. lige

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

A da svi igramo 1.HKL ... jedinstvenu. Neće biti "tjeranja" iz lige a gradovi će samo sipati novac u kuglačke klubove :idea:
Kada su Zadar, Medveščak, Novska, Kandit ... izletili iz 1.HKL nisam nigdje pročitao komentar da bi HKS trebao nešto poduzeti po tom pitanju za dobrobit kuglanja.
Iskreno, žao mi je zbog Osijeka, ali, generalno, ovo bi im moglo dobro doći da se malo "resetiraju" i razmisle u kojem smjeru ići dalje... ovo što su prikazali ove sezone definitivno nije dobro. Da je, ostali bi ...
Luko Del Ponte

Kegelmaniac
Raspisani lik

Post Postao/la Kegelmaniac »

Šteta bi bila da je kuglana u Osijeku normalna. Ne mora biti kao u Zaprešiću ili Grmoščici ali da bude igračima gušt za igrati, kako domaćim tako i gostujućim pa neka pobijedi bolji. U Osijeku je kuglana prije početka prvenstva bila odlična. Igralo se od 600 do 650 i onda kada je krenula liga Mušanić odluči posušiti kuglanu jer će kao lakše doći do pobjeda. Gdje je stigao? U drugu ligu. Bjelovar se uspio izvuć od ispadanja iz lige pa su malo "popravili" kuglanu i odmah su u borbi za medalju (vračanje čunjeva je još ostalo za popraviti). Poštar je isto tako imao praksu spremati kuglanu na lošije pa su u ligi ispod, Novska isto, Šubićevac, Čakovec bio na pragu ispadanja a imaju novu kuglanu na kojoj 600 ni Zavarko ne bi imao svaki puta. Ne razumijem te ljude koji namjerno pripremaju kuglane da slabije pada, nije mi nikada bila jasna njihova logika i bez obzira što su mnoge ekipe ispale zbog pametnih trenera i dalje ima i bit će onih koji su uvjereni da je tako bolje. Darwin radi svoje, takve vrste se same eliminiraju samo što je potrebno evolucijski ciklus pa mnoge generacije mladih najebu u tom procesu.
Slažem se sa ligom od 12 ili 14 klubova, to je dobra ideja i trebalo bi je što prije uvesti. Ne zbog Osijeka nego baš zbog argumenata koje je Newform naveo.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

lukodp je napisao/la:
09 ožu 2020, 13:17
A da svi igramo 1.HKL ... jedinstvenu. Neće biti "tjeranja" iz lige a gradovi će samo sipati novac u kuglačke klubove :idea:
Kada su Zadar, Medveščak, Novska, Kandit ... izletili iz 1.HKL nisam nigdje pročitao komentar da bi HKS trebao nešto poduzeti po tom pitanju za dobrobit kuglanja.
Iskreno, žao mi je zbog Osijeka, ali, generalno, ovo bi im moglo dobro doći da se malo "resetiraju" i razmisle u kojem smjeru ići dalje... ovo što su prikazali ove sezone definitivno nije dobro. Da je, ostali bi ...
Ako si ciljao na moj post, dovoljno dugo me pratiš da znaš da ovo nema veze s Osijekom i da je ovo moj stav već desetak godina. 14 klubova prve lige je sve više optimum...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Nisam ciljao Vaš post nego onaj od Pozitivca. O 10, 12, 14 ili 16 klubova u 1.HKL bi se dalo raspravljati. Pozitivne i negativne strane i tak to...
Sama činjenica da je neki klub ispao iz lige zbog loših rezultata, što je samo po sebi neminovan pokazatelj da se u klubu loše radi (pogotovo kada imaš ta imena koja Osijek ima) i onda prozivanje HKS-a da za dobrobit kuglanja proširi ligu mi je suludo. Ili sam ja krivo shvatio. Ovakav Osijek kakav je ove sezone ne bi ni u 1.HKL sa 16 klubova opstao.
Kao što rekoh, sada im je prilika da neke stvari promjene jer klub koji ima Mušanića, Radoša, Liovića i Tutnjevića, ne bi trebao igrati 1.B HKL to definitivno.
Luko Del Ponte

Odgovorite