Parovno U23

Natjecanja i novosti iz HKS-a
milos
Zna gdje su sva slova

Parovno U23

Post Postao/la milos » 08 vel 2010, 15:00

Senzacionalan uspjeh mladih "turopoljskih tigrova"! Pobjeda na državnom parovnom prvenstvu u Čakovcu 17-godišnjeg Luke Popovčića i još uvijek 15-godišnjeg Karla Milinkovića je veće iznenađenje od nokauta Bustera Douglasa nad Mike Tysonom još davne 1990. Luka i Karlo su odigrali beskompromisnih 120 hitaca, riješeni da ne razmišljaju o protivnicima i plasmanu, već da daju najbolje od sebe. Bravo, bravo!
Čestitke sjajnim mladićima iz 'Mertojaka', a posebno Hrvoju Marinoviću, koji je imao najbolji rezultat prvenstva - 615 (jedini preko 600). Pave Čubelić je pokazao da je već klasni igrač, a za njegov potencijal, kao i Zokovićev, Žubrinićev i Primorčev, samo je nebo limit.
Posebne čestitke odličnim 'medveščakovcima', Filipu Sedlaru (odnedavno nazvanim Jumpin' Jach Flash) i Ivanu Zirdumu (dobrodošao nazad u kuglanje!), koji su osvojili 3.mjesto. Glani favoriti prvenstva, naši 'grmošćaci', Matija Mance i Nikola Uzelac su osvojili (za njih) razočaravajuće 7. mjesto. Domaćini prvenstva su sigurno očekivali više od domaćih igrača, naročito Bojana Plevnjaka, ali oni su odigrali osrednje, nedovoljno za postolje.
P.S. Pretjerana se halabuka dignula oko nastupa igrača s dvojnom registracijom. Opet su nažalost pravila bila netransparentna, opet suci neiformirani, opet krovni savez nejasan i nekonzistentan. Ruku na srce, Marinović, Čubelić i Zoković su Mertojakova djeca, tamo se radi s njima i tamo su igrački stvoreni, tako da bi sportski bilo priznati rezultate onakvima kakvi su postignuti na stazama.
Zadnja izmjena: milos, dana/u 08 vel 2010, 15:16, ukupno mijenjano 1 put.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Re: Parovno U23

Post Postao/la ZrntscheZ » 08 vel 2010, 15:03

Zašto nije igral i Kramer s nekime?
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos » 08 vel 2010, 15:18

Lakše je ozlijeđen, pa nismo željeli forsirati.

ga100n
Tek protipkao

Post Postao/la ga100n » 09 vel 2010, 09:38

milos je napisao/la:Senzacionalan uspjeh mladih "turopoljskih tigrova"! Pobjeda na državnom parovnom prvenstvu u Čakovcu 17-godišnjeg Luke Popovčića i još uvijek 15-godišnjeg Karla Milinkovića je veće iznenađenje od nokauta Bustera Douglasa nad Mike Tysonom još davne 1990. Luka i Karlo su odigrali beskompromisnih 120 hitaca, riješeni da ne razmišljaju o protivnicima i plasmanu, već da daju najbolje od sebe. Bravo, bravo!
Čestitke sjajnim mladićima iz 'Mertojaka', a posebno Hrvoju Marinoviću, koji je imao najbolji rezultat prvenstva - 615 (jedini preko 600). Pave Čubelić je pokazao da je već klasni igrač, a za njegov potencijal, kao i Zokovićev, Žubrinićev i Primorčev, samo je nebo limit.
Posebne čestitke odličnim 'medveščakovcima', Filipu Sedlaru (odnedavno nazvanim Jumpin' Jach Flash) i Ivanu Zirdumu (dobrodošao nazad u kuglanje!), koji su osvojili 3.mjesto. Glani favoriti prvenstva, naši 'grmošćaci', Matija Mance i Nikola Uzelac su osvojili (za njih) razočaravajuće 7. mjesto. Domaćini prvenstva su sigurno očekivali više od domaćih igrača, naročito Bojana Plevnjaka, ali oni su odigrali osrednje, nedovoljno za postolje.
P.S. Pretjerana se halabuka dignula oko nastupa igrača s dvojnom registracijom. Opet su nažalost pravila bila netransparentna, opet suci neiformirani, opet krovni savez nejasan i nekonzistentan. Ruku na srce, Marinović, Čubelić i Zoković su Mertojakova djeca, tamo se radi s njima i tamo su igrački stvoreni, tako da bi sportski bilo priznati rezultate onakvima kakvi su postignuti na stazama.
Pridružujem se čestitkama . Ali ..., zašto uvijek mora biti taj ali prisutan . Ne mislim da se dignula prevelika halabuka kako Miloše ti kažeš . Mislim da je konačno vrijeme da se uvede red i rad u savezu , klubovima , te da se počnu primjenjivati pravila koja su donesena . Ako nisu dobra - mjenjajmo ih , ali nikako i nikome ne koristi ako ih ne poštujemo jer već na kraju krajeva imamo ili smo blizu divljeg zapada po poštivanju donesenih pravila . Neznamo što će biti iduće a da će biti primjedbi od nekoga . I mislim na kraju da ove rezultate treba priznati jer su ih dečki zaslužili medalje na stazama . Kazniti organizatora , suce i trenere odnosno voditelje mladih jer oni su ti koji moraju poznavati i poštivati pravila .

slavonac2
Tek protipkao

Post Postao/la slavonac2 » 09 vel 2010, 19:46

ga100n je napisao/la:
milos je napisao/la:Senzacionalan uspjeh mladih "turopoljskih tigrova"! Pobjeda na državnom parovnom prvenstvu u Čakovcu 17-godišnjeg Luke Popovčića i još uvijek 15-godišnjeg Karla Milinkovića je veće iznenađenje od nokauta Bustera Douglasa nad Mike Tysonom još davne 1990. Luka i Karlo su odigrali beskompromisnih 120 hitaca, riješeni da ne razmišljaju o protivnicima i plasmanu, već da daju najbolje od sebe. Bravo, bravo!
Pridružujem se čestitkama . Ali ..., zašto uvijek mora biti taj ali prisutan . Ne mislim da se dignula prevelika halabuka kako Miloše ti kažeš . Mislim da je konačno vrijeme da se uvede red i rad u savezu , klubovima , te da se počnu primjenjivati pravila koja su donesena . Ako nisu dobra - mjenjajmo ih , ali nikako i nikome ne koristi ako ih ne poštujemo jer već na kraju krajeva imamo ili smo blizu divljeg zapada po poštivanju donesenih pravila . Neznamo što će biti iduće a da će biti primjedbi od nekoga . I mislim na kraju da ove rezultate treba priznati jer su ih dečki zaslužili medalje na stazama . Kazniti organizatora , suce i trenere odnosno voditelje mladih jer oni su ti koji moraju poznavati i poštivati pravila .
Ja opet mislim da rezultate netreba priznat, jer bilo je i drugih ekipa koje su mogle to iskoristiti, ali su se vjerovatno informirali (netko je napisao Jagić je mogao za Medveščak što bi im vjerovatno donjelo zlato). Pravila treba poštivat inače uzalud postoje, kaznit treba klub i trenera.

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 09 vel 2010, 22:50

Značajnije je međutim, da je HKS svojom indolentnošću uništio već drugo natjecanje za ovu godinu i omalovažio rezultate natjecatelja koji su ih postigli.
Zabrinjava me što su oba natjecanja u konkurenciji mlađih kategorija o kojima ovisi budućnost našeg športa ili je to pokazatelj višegodišnje kontinuirane nebrige za one koji mu donose poene i pune novinske stupce.
Iste stvari dogodile su se eto i kod dodjele nagrada veličenjem epizodnih aktera, a bogami i kod izbora novih trenera reprezentativnih selekcija.

ga100n
Tek protipkao

Post Postao/la ga100n » 10 vel 2010, 09:49

slavonac2 je napisao/la:
ga100n je napisao/la:
Ja opet mislim da rezultate netreba priznat, jer bilo je i drugih ekipa koje su mogle to iskoristiti, ali su se vjerovatno informirali (netko je napisao Jagić je mogao za Medveščak što bi im vjerovatno donjelo zlato). Pravila treba poštivat inače uzalud postoje, kaznit treba klub i trenera.
Ma složit ćemo se sa svakom odlukom natjecateljske komisije koja bude donešena u skladu s pravilnikom . Ali nije u redu zbog klinaca koji nemaju s tim veze , a odradili su svoje na kuglani .

milos
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la milos » 10 vel 2010, 10:00

Šteta što veliki uspjeh djece od 17 i 15 godina nije privukao veću pažnju kuglačkog svijeta, već neka dvojbena dvojna registracija. Izgleda da nam je još uvijek previše neiskorištene pljuvačke u ustima. Ako je stanje u kuglanju loše, onda su ove diskusije zorna refleksija istoga, a daju i dobar dio odgovora na problem.

el'bolanjo
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la el'bolanjo » 10 vel 2010, 10:26

Vidim razvukli ste se na dvije tema pa ću kopi/pejstat i ovdje...Nemam potrebe čestitat radnikovcima ovim putem, prvi sam ih poslije roditelja dočekao kad su izašli sa staze, a svakome, tko je ikad prismrdio sportu, jasno je o kakvom je uspjehu riječ.

evo kopi pejst na onu ipak vama zanimljiviju temu....

Parovi su ekipno natjecanje, nije to tenis i ATP ljestvice, Newformova teza stoji (vidi brbljanja/ ostavite poruku) ali Zadar i Poštar nisu prijavili niti jedan par, a Zadar primjerica ima još juniora (svijesno ili slučajno...ne znam).

Ako na parovnim prvestvima HRVATSKE koja se smatraju ekipnim natjecanjem (zamjene su moguće) 120 kugli u natjecanju može baciti Slovenac ili Makednonac ne vidim razloga da ih ne baci netko ko je u tom klubu na dvojnoj registraciji, pogotovo ako se izbjegne Newformova kolizija i matični klub se ne pojavi na natjecanju. Pozivam onoga "Savezni DP" da riješi problematiku i ugasi ovaj požar.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 10 vel 2010, 11:42

el'bolanjo je napisao/la:Vidim razvukli ste se na dvije tema pa ću kopi/pejstat i ovdje...Nemam potrebe čestitat radnikovcima ovim putem, prvi sam ih poslije roditelja dočekao kad su izašli sa staze, a svakome, tko je ikad prismrdio sportu, jasno je o kakvom je uspjehu riječ.

evo kopi pejst na onu ipak vama zanimljiviju temu....

Parovi su ekipno natjecanje, nije to tenis i ATP ljestvice, Newformova teza stoji (vidi brbljanja/ ostavite poruku) ali Zadar i Poštar nisu prijavili niti jedan par, a Zadar primjerica ima još juniora (svijesno ili slučajno...ne znam).

Ako na parovnim prvestvima HRVATSKE koja se smatraju ekipnim natjecanjem (zamjene su moguće) 120 kugli u natjecanju može baciti Slovenac ili Makednonac ne vidim razloga da ih ne baci netko ko je u tom klubu na dvojnoj registraciji, pogotovo ako se izbjegne Newformova kolizija i matični klub se ne pojavi na natjecanju. Pozivam onoga "Savezni DP" da riješi problematiku i ugasi ovaj požar.
Ma slušajte...sad ću vam probati objasniti gdje je problem...
Već sam davno otvoril temu o kuglačkim propisima u HR i njihovom neažuriranom stanju...
Ako uzmeš propise i pravilnike iz 1998. koji su zadnji službeno objavljeni onda će sve biti čisto...na momčadskim natjecanjima mogu nastupati duplići...u ligi 2, u parovima 1, u mlađim uzrastima na ekipnim natjecanjima 1...kraj priče...

E sad...problem je kaj su se svako malo unatrag zadnjih 12g donosile odluke IO i NK HKS a koje NIGDJE nisu objavljivane i znali su ih samo određeni (da ne velim povlašteni)...
Jedna od takvih "tajnih" odluka je i ona donesena navodno u srpnju 2008.g da kod momčadi mlađih uzrasta (koje broje 4+1 igrača) mogu biti 2 duplića...
Na momčadskom PH za U23 29.-30.11.2008. koje se održavalo na Grmoščici za tu je odluku znao samo Mertojak (o tome sam isto već davno pisal ovdje) i jedino je i njima išla u korist...
Navodno je istovremeno, u srpnju 2008. donesena odluka da u parovima ne smije biti duplića...
Naravno, ništa od toga nikad nije objavljeno crno na bijelo kak bi to trebalo biti.

Arcy veli da je pital prošli tjedan u Savez (jer je bil zainteresiran da spoji čini mi se Pilka s nekime) i da su mu rekli da ne mogu duplići nastupati i zato dečko nije ni igral.
S druge strane Sedlar senior je tvrdil da Jagić može igrati za Medveščak (matični mu BJ), ali se ipak nije pojavil na prvenstvu već su Fizzija uparili sa Zirdumom (e kako pa taj igra...zažmiri i pukne bombu pa kud dođe dođe...od lijevog do desnog MALOG loha)

Uglavnom, sva krivnja je prvenstveno na našem vrlom Savezu i ljudima u njemu te prije svega glavnom operativcu Mezaku koji je fine pare plaćen, a da ne radi većinu stvari za koje je zadužen
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Odgovorite