Živa istina

Aktualne teme

Re: Živa istina

PostPostao/la ŠALABAJZER » 22 tra 2010

isto kak je i nevjerojatnih onih 506 Bogdanoviča u novskoj.. . hehhehehe..
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Slavko Lepej » 22 tra 2010

Dobar dan - Saša, napisao sam tekst i “pojelo ga“, žao mi je da ga nisam kopirao...ali nema veze, bit ću zato sada kraći.
Pozdravljam sve kuglač/ic/e i želim da uz dobar rad budete zadovoljni u treniranju kao i u tekmama, uživajte u sportu a ne da vam bude opterećenje. Hvala Luka na dobrodošlici, neću se dugo zadržati na forumu, godine pritišću kao i ljubav prema kuglanju. INES me malo vratila među “žive“, očekujem još koju Ines da se pojavi na obzorju... Luka, mi smo na suprotnim kuglačkim stranama, ali podržavam te u tvom drukčijem pristupu kuglanja. Budi ustrajan, ako i ne uspiješ barem si čist pred sobom da si nešto pokušao promijeniti u kuglačkoj prašini. Vidim kako se ta prašina diže, što veća, doći će možda i do boljih rezultata. Moram naglasiti kako mi je jako žao što se istaknuti kuglači NE ŽELE prilagoditi novim kuglačkim uvjetima.
Pozdrav Luka tebi, pozdrav svim cijenjenim kuglači/ca/ma kao i trenerima
Slavko Lepej
Slavko Lepej
Tek protipkao

PostPostao/la filipinac » 22 tra 2010

ŠALABAJZER je napisao/la:KONAČNO SE NEKAJ ZAKUHALO NA OVOM FORUMU... i konačno jedna dobra tema.. naravno da je u kuglanju najvažnija preciznost... lai da bi se to postiglo mora se užasno puno trenirati tj. svaki hitac bi trebao biti otprilike isto izveden.. e sad oni koji to nemogu izvesti pribjergavaju raznim trikovima da bi imali čim veći rezultat.. kao što su jačina fica. racni frkovi.. rotacije.. pa i bubanje, jer uvijek je bolje promašiti puno nego malo.. promašaj od 30 cm je neuporedivo bolji od promašaja od 1 cm... tako da velika većina igrača u nižim ligama igra zapravo igru bez igre...ali rezultati su tu.. ne vrhunski ali solidni.... čak i u prvol ligi ima takvih igrača... e sad raspisali ste se rezultatu INES MARIČIĆ.... žena je smao iskoristilao no kaj je kuglana taj dan ponudila... i pogledajte zapisnik.. njoj je palo čini mi se 23 devetke od toga 9 u čišćenje.... umjesto koje devetke uzmite da su pale 3 korpe... rezultat tad nebi bio viši od 620-630 ... evo ja neki dan očistio 215... / treća liga/ .. bez IJEDNE DEVETKE U ČIŠĆENJE ... da su pale tri četri.. bilo bi blizu 250... a ko se pogleda video od zavarkovog rekorda .... čunjevi su padali doslovno od NIČEGA ... devetke bez prvoga.. priznavalo mu je drva koja se nisu ni zanjihala a kamoli pala.. a sve to u zbroju donosi jjaaako puno drva... dakle rezultat uvelike ovisi o kuglani i pripremljenosti iste...

Kakva gomila gluposti, moram priznati da sam se dobro nasmijao. Po tvojoj teoriji Ines je imala 685 samo zato jer je imala toliko devetki. Čista glupost. A uostalom, tko joj je srušio tolike devetke, ona sama ili netko drugi. Možda joj je trener stajao dolje kod čunjeva i rušio štapom....lako je biti general poslije bitke, kuglu u ruku, pa na stazu...da vidim koliko će vas jajana naći tu cifru.
filipinac
Tek protipkao

PostPostao/la šmizla » 22 tra 2010

baš ste seronje, ako ne znate kontrirati Luki sa argumentima, onda je bolje da čkomite nego da meljete gluposti.. a što se tiče Ines, cura je srušila rezultat kojeg većina prvoligaša (muških) može samo sanjati... Pitanje je dal će se i ona ikad više približiti tome, ali to ne umanjuje niti njenu vrijednosti, niti vrijednost tog rezultata, jer nije slučajno po rangu 2. igračica 1. lige ... bravo ines, :D
šmizla
Tek protipkao

bravo INESssss........ ali ipak je to 100-njak drva više od njenog ligaškog prosjeka... a izračunaj kolko se maksimalno može očistiti u 15 hitaca bez devetke..... 7postava u 2 = 63 plus hitac u pune... znači maksimanlo oko 70.... s time da nesmije biti promašaja,nesmije pasti nijadna nevezana sedmica.... nesmije pasti pozicija koja se nemože srušiti u hitac.... i kad pogodiš poziciju moraju pasti svi koji su ostali..... koliko uvjeta se mora ispuniti za 70... dakle teoretski nemoguće.. i to na svim stazama... znači ako uzmemo uz vrhunsku igru prosjek oko 60... uz recimo 100 po stazi u pune... to je maksimalnih 640.... uz FENOMENALNU IGRU PRAKTIČKI BEZ POGREŠKE ... 9 devetki x 9 = 81.... pa sad ti vidi... da je umjesto tih devetki bilo grdih 7... nebi bila ni blizu 600... 160-170-180 po stazi je moguće napraviti samo uz nekoliko devetki u čiščenje.... to je tak... uz istu igru a bez devetki imaš 50-60 drva manje... najmanje tolko... e sad pitanje je kak baciti kuglu da padne 9 .. a ne 6....
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la sasa » 22 tra 2010

ŠALABAJZER je napisao/la:.... nesmije pasti pozicija koja se nemože srušiti u hitac....

ja sve pozicije koje mi ostanu mogu srušiti u hitac

ali to nije bit ove teme

ne skrećite i ne pišite samo o astronomskih 685 (mada mislim da bi ines domaće utakmice na grmoščici imala 620 prosjek, u utorak je recimo igrala 3 loše staze za 590...)

ni ines nije bit ove teme

probajte odgovoriti na neko lukino pitanje, ne sa šanka kao bulka, ni ispod šanka poput nekih olfo šaljivdžija
probajte razmišljati o kuglanju malo dublje od toga...
sasa
Forumsko piskaralo

PostPostao/la ZrntscheZ » 22 tra 2010

sasa je napisao/la:ja sve pozicije koje mi ostanu mogu srušiti u hitac

po novome i ja vjerujem u to...
u subotu mi kod vas u Zaboku na četvorki pala 2 seljaka s jednom kuglom... :D
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:
ZrntscheZ
Forumsko piskaralo

Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

kad bi mi znali odgovoriti luki na ta famozna pitanja.. onda bi mi delali 685.... i nebi sad tu pisali po forumu nego bi bili negde na kuglani i trnirali.. trenirali ...treniraliiiiiiiiiiiiiii..... milsim da je kuglanje zapravo čista sreća.. baciš kuglu i uvek nekaj padne.. ko i recimo pikado.. uvijek nekaj pogodiš... hehehhehehee
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

luka daj ponovi. . .kaj si ono pital??..
ŠALABAJZER
Tipka sa dve ruke

PostPostao/la Slavko Lepej » 22 tra 2010

Mislio sam kako se više neću javljati, ali....
koliko ja shvaćam kuglanje, igra se kako bi se srušio maksimalan broj čunjeva, odnosno devet. I uopće ne shvaćam zašto se ne usavrši hitac za takvu igru. Da, treba puno više trenirati i iskoristiti moderne kuglane za puni učinak. Pišete koliko treba rušiti za vrhunski rezultat? Izlažem se riziku kritike...
Granice se moraju pomaknuti, prosjek šest u pune je još iz prošlog stoljeća, pokušava se približiti prosjeku sedam, što je dobro, ali ne odlično. Za vrhunske igrače, koji imaju najbolju koncentraciju uvjeren sam, da ganjajući prosjek 8 mogu imati prosjek 7 - 7,5 čunjeva. Takva igra će sigurno i u čišćenju dati koju devetkicu. Kad se zbroji to bi bilo - 110 + 70 čunjeva. Zašto postavljati upitnike kod čišćenja - kad je igra u pune kontrolirana, onda nema problema za čišćenje, ostaje drvo ili dva vezana. Koliko sam puta čuo, zaletio sam se a kugla mi ispadala... zaustavi se i ponovi zalet. Kako bi na ovim novim kuglanama dobili sigurnost izbačaja, treba promijeniti temelj kuglanja - držanje kugle. Zdravi i sretni bili,

Slavko Lepej
Slavko Lepej
Tek protipkao

PrethodnaSljedeća

Natrag na Kuglanje danas

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.