Sustav natjecanja

Pravila kuglanja, natjecanja, suđenje, športski rekviziti
klukasster
Tek protipkao

Sustav natjecanja

Post Postao/la klukasster » 07 vel 2009, 10:40

Da li je potrebno mijenjati sustav natjecanja?
Organizirati KUP TAKMIČENJE, turnirsko po regijama pa sve do finala, naravno uz organizaciju sa središtima županija, gradova gdje bi se organizirao dvodnevni turnir, uklučujući sponzore i popratnu humanitarnu akciju.
Zadnja izmjena: klukasster, dana/u 07 vel 2009, 14:04, ukupno mijenjano 1 put.
može i po damama

sasa
Forumsko piskaralo

Re: Sustav natjecanja

Post Postao/la sasa » 07 vel 2009, 11:05

u svakom slučaju treba uvesti kup natjecanje jer čini mi se da je kuglanje jedini sport koji nema takav oblik natjecanja
time bi produžili sezonu i uveli jedan novi način natjecanja u naš sport

ove godine će skupštini bit predložen taj oblik natjecanja pa ćemo vidjeti koliko je ljudi u hrvatskoj zagrijano za kup

klukasster
Tek protipkao

Post Postao/la klukasster » 07 vel 2009, 11:23

KUP ne može biti loš sistem natjecanja, ali po meni, obavezno uključiti lokalne sponzore...kad će se vidjeti zainteresiranost, raspolagat će se sa brojem momčadi i turnira, i u startu treba osmisliti dio koji se odnsi na sponzorstvo, nagrade i medijsku popraćenost....nešto slično kao "kuglom protiv pušenja" a počelo bi sve od regija pa do finalnog turnira, time se već u samom prijedlogu motiviraju klubovi na prihvaćanje takvog takmičenja a možda padne koja nova ideja...
može i po damama

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 09 vel 2009, 12:30

COPY-PASTEam svoje mišljenje na ovu temu sa jednog sličnog topica ovdje...

ovako...ja mislim da je taj sustav natjecanja neprimjeren za održavanje prvenstva...

moj prijedlog bi bio da se kao i u drugim sportovima uvede KUP natjecanje koje bi bilo ovako igrač na igrača pa na ispadanje, ali da se zadrži i "normalno" pojedinačno prvenstvo...

a i to normalno prvenstvo bih razradio na slijedeći način...kuglačka sezona nije pretjerano duga...22 kola, nešto europskih tekmi i to je to...ima se tokom godine sasvim dovoljno vremena da se odigra pojedinačno prvenstvo u 5 nastupa a ukupni zbroj da daje prvaka države....ova brojka 5 nije slučajna, već pošto ima 5 kuglačkih regija, svaki nastup bi bio u drugoj regiji...
pa bi tako jednom bilo OS-ZG(Pongračevo)-SK-ST-RI, drugi put u ČK-Belišće-Karlovac-ZD-ZG (Grmoščica), treći put BJ-Đakovo-Ogulin-ZG (Medveščak)...

fala Bogu u zadnjih godina napravilo se podosta novih i vrhunskih kuglana i imamo uvjete da se prvenstva igraju po cijeloj HR...a ne da se stalno igraju na iste 2-3 kuglane (pogotovo juniorska i kadetska !!!)
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

Luka Pezelj
Zna gdje su sva slova
Kontakt:

Post Postao/la Luka Pezelj » 17 vel 2009, 20:00

Moj bi prijedlog bio, da je jedan od šest prijavljenih igrača na ligaškim natjecanjima U-23, i naravno da ga smije mijenjati samo igrač U-23. Siguran sam da bi na taj način mladi igrači osim energijom prštali i neophodnim iskustvom koje godinama skupljaju gledajući utakmice s klupe (ako i tamo ima mijesta). Koliko bi koristi od toga imale sve reprezentativne selekcije preostaje nam da saznamo.... Utopija?

I da se ogradim, ova ideja je preuzeta od šahista koji su svoju 1.ligu igrali po ovim propozicijama, mislim da su ih odbacili, ali možda kuglanje bude imalo više sreće s istima. Mislim da im ideja nije bila loša, dapače.

sasa
Forumsko piskaralo

Post Postao/la sasa » 17 vel 2009, 20:05

Luka Pezelj je napisao/la:Moj bi prijedlog bio, da je jedan od šest prijavljenih igrača na ligaškim natjecanjima U-23, i naravno da ga smije mijenjati samo igrač U-23. Siguran sam da bi na taj način mladi igrači osim energijom prštali i neophodnim iskustvom koje godinama skupljaju gledajući utakmice s klupe (ako i tamo ima mijesta). Koliko bi koristi od toga imale sve reprezentativne selekcije preostaje nam da saznamo.... Utopija?

I da se ogradim, ova ideja je preuzeta od šahista koji su svoju 1.ligu igrali po ovim propozicijama, mislim da su ih odbacili, ali možda kuglanje bude imalo više sreće s istima. Mislim da im ideja nije bila loša, dapače.

vrlo zanimljiv prijedlog, sjećam se iz nogometnih dana uvjeta da u ekipi budu bar 3 igrača do 21 godine, istina bilo je to u nižim ligama, ali ipak...

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 17 vel 2009, 22:56

Ova, hajde, Lukina ideja nekad davno probana je i u kuglanju ali sa dva natjecatelja. Mislim da se nisu zbrajali ti rezultati u konačni ishod utakmice. Međutim, tada su bila sasvim drugačija vremena i mlade nisi u glavnom imao u klubovima. Danas je situacija potpuno drugačija pa mislim da je sazrijelo vrijeme i za organizaciju drugih vidova natjecanja. Zašto NE kadetska i juniorska liga. Osnova je recimo nacionalno prvenstvo te i te godine , napravi lige i peri.
Druga zgodna varijanta su regionalne lige , pa finale npr. 6 regijskih prvaka na jednoj kuglani. Praznik. Dalje, mnogi imaju u svojim športovima turnirska natjecanja. Prijave se gradovi organizatori , UVRSTIŠ IH U SLUŽBENI KALENDAR, smanjiš troškove organizacije obzirom da teret ide na organizatora itd...
Što si dobio ?
Reklamu za športsku granu, veći broj natjecanja, sve reprezentativne kandidate na okupu, mjenjanje tipova objekata, pozornost.... Dajte nešto i Vi !

Nisam dlm. pustite čovjeka na miru.

Pozdrav !

andrej kovač
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la andrej kovač » 17 vel 2009, 23:26

Bravo Krcko.Kadetska i juniorska liga.Fenomenalno.Sječam se kada sam ja bio junior,u Zagrebu smo imali nekoliko sezona tu ligu.Tada,za nas mlade,to je bila neviđena sreća,jer smo mogli odmjerit snage sa sebi ravnima i vjeruj bilo je tu odličnih utakmica i velikih rivalstva..U to vrijeme mladi baš i nisu imali prilike igrati za seniorske sastave,pa su u toj ligi mogli stasati u bolje i iskusnije igrače.Bravo,jedan od najboljih prijedloga koje sam vidio na forumu do sada.Mislim da bi bilo puno bolje ulagati u ove dvije lige,nego tjerati drugoligaške klubove u izgradnju novih "pločastih" kuglana,jer bi ta sredstva puno više značila u razvoju naših mladih nada.Kuglana s pločastim segmentima ionako imamo već dovoljno.

ZrntscheZ
Forumsko piskaralo
Lokacija: Kneževina Međimurje, 46 24' 10.32''N 16 25' 17.81''E

Post Postao/la ZrntscheZ » 18 vel 2009, 07:46

Klubovima su ogromni troškovi kada treba otići na PH 2-3 put godišnje, a kako bi tek bilo da svaki vikend putuju po HR. Kolko god je prijedlog dobar tolko je zbog financija gotovo neizvediv. A da eventualno ligu igraju kao predigru prvim momčadima opet ne bi bilo fair jer bi prema tome juniori automatski bili u rangu u kojem im klub...a ako pogledamo rezultate kadetskih i juniorkih prvenstava vidjet ćemo da su brojni drugoligasi u samom vrhu...
nije bitno koliko padne od pogođene kugle...cifra se stvara s većim brojem srušenih drva iz promašaja :roll:

krcko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la krcko » 18 vel 2009, 09:45

Naravno, uvijek se sve vrti oko financija. Dobro, ima tu i prijedlog turnirskog natjecanja koje može zamijeniti nacionalno prvenstvo. Sadašnji sustav po meni je loš. Možda bi glave u hrpi bez paušalnih zaključaka ipak mogle taksativno zbrajanjem troškova simulirati bar jednu od ovih verzija. Možda regionalno natjecanje. Ne vidim razlog zašto tu ne bi igrali drugoligaši ako imaju kvalitetu i novce. Molim te pa otkuda je veći dio seniora/ki koji nastupa u prvoj ligi. Dimenzionirao bih problem ipak drugačije od tebe. Po Zakonu o športu jedan dio sredstava klubovi dobivaju isključivo za funkcioniranje pogona mladih, ali obzirom da su prvoligaši nekakvi poluprofesionalci ta sredstva se kanaliziraju u druge svrhe. Tako se to odluči na IO kluba. I priči je kraj.
Druga priča je meni prihvatljivija. Gle, to su P L A N O V I.I kad su loši dobri su jer se nešto pokušava. Na žalost oni su za ovu godinu gotovi, a isti su recimo već predugi niz godina. Imaš IO KSH. Nisam čuo, oprostite mi, da se nešto pokušava napraviti sa sponzorima, sa HOO, raznim agencijama, nevladinim udrugama i sl. Pa na kraju i sa klubovima, npr. anketa tipa gledajte nacionalni interes ili potreba je to , mi možemo pokriti toliko , vaše je ovo drugo. Tko može, tko ne može i zašto ? Gle ,to je normalno tržišno poslovanje. I dogovor.
Zašto se to ne pokušava, ili ja ne znam da se pokušava ? E i o tome imam svoje mišljenje koje može a i ne mora biti točno. Možda iz razloga što su svi zadovoljni. Poglavito skupštinari jer su fore i svojim sredinama, a odlaze samo zbog prirodnog odljeva. Ove koje su izabrali, nakon svih lobova i lobiranja drže kao kap vode na dlanu jer su opravdanje za njihov rad ili nerad, a tako se u glavnom čuju na telefonskim sjednicama. Ako nije održana Skupština što tu onda radi NO.
Možda Ti ljudi nisu svjesni da je zakonska i moralna odgovornost upravo na njima.
Ma, vjerujem ja da se radi, ali zašto onda osnovne kuglačke jedinice nemaju informaciju. A informatizirani smo. net itd..
Poslije se javim. Pozdrav !

Odgovorite