Pandemija i utjecaj na kuglanje

Natjecanja i novosti iz HKS-a
Odgovorite
Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Pandemija i utjecaj na kuglanje

Post Postao/la Pozitivac »

Kako stvari stoje sve će stati na neko vrijeme. Kolike će posljedice naš sport imati zbog virusa, što će HKS poduzeti po tom pitanju, hoće li HKS biti zadnji nacionalni savez koji će dati neka uputstva županijskim savezima i klubovima? Hoće li se prvenstvo prolongirati? Što je sa klubovima koji se bore za prvake i one koji se bore za opstanak?

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Re: Pandemija i utjecaj na kuglanje

Post Postao/la lukodp »

Trenutno postoje još neki puno veći sportovi koji nisu reagirali na novonastalu situaciju (rukomet npr. ).
Generalni problem je u različitom djelovanju i postupanju županijskih stožera civilne zaštite. Neki izričito zabranjuju, neki preporučuju odigravanje uz poštivanje povećanih higijenskih uvjeta, neki za sada ne reagiraju uopće.
Konkretno kod nas u Kutini je situacija da mi planiramo igrati utakmice (kako trenutno stvari stoje) ali uz povećane higijenske standarde i uz suglasnosti županijskih zavoda za javno zdravstvo i stožera civilne zaštite. Govorim za ovaj vikend koji dolazi. Za dalje, tko zna.
Klasika je kod nas, da oni koji bi trebali odlučivati o takvim stvarima (ZZJZ i civilna zaštita) za sada uglavnom spuštaju odgovornost na razinu klubova i nacionalnih saveza što je po meni neodgovorno.
Također, odgađati utakmice sa <30 ljudi na kuglani dok u isto vrijeme uredno traju događanja (sportska i kulturna) sa do 500-600+ ljudi je isto tako upitno.
Luko Del Ponte

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir »

gluposti morske.. po takvom onda treba zatvoriti i dučane jer tamo se ljudi najviše okupljaju... u večim dučanima tj trgovačkim centrima ima po nekoliko stotina ljudi istovremeno... u kuglanju s gledateljima rijetko preko 30 ...

Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Slažem se, ako je puna kuglana onda ima do 50 ljudi što nije veliki rizik za širenje virusa dok bi svaki pojedinac koji sumnja da je bolestan bez obzira na koronu ili prehladu trebao biti odgovoran prema sebi i drugima i ostati doma. Najveći problem je u (ne)odgovornosti većine građana koji ne održavaju vlastitu higijenu, ne peru ruke, bolesni idu na posao itd.
Mislim da će se ovaj vikend još održati utakmice ali od idućeg tjedna bi mogao nastati veliki problem.

newform1
Forumsko piskaralo

Post Postao/la newform1 »

Evo, izašla je obavijest o zabrani svih natjecanja. Meni suludo, ali...

lukodp
Forumsko piskaralo
Kontakt:

Post Postao/la lukodp »

Meni potpuno opravdano i na vrijeme. S obzirom na to koliko sam problema kao organizator (domaćin) imao protekla dva-tri dana meni je ova odluka itekako dobrodošla.
Luko Del Ponte

Pozitivac
Zna gdje su sva slova

Odluka je dobra i racionalna. Treba stati na loptu, suzbiti širenje virusa i zdravlje staviti na prvo mjesto jer sve ostalo je manje bitno.

Nikola
Raspisani lik

Post Postao/la Nikola »

I Austrija je sve otkazala...

zeko
Zna gdje su sva slova

Post Postao/la zeko »

Kak će sada preživjeti funkcioneri NBC-a? Nema svjetskog, nema lige prvaka, nema dnevnica. Meni je njih najviše žao :twisted:

bubimir
Tipka sa dve ruke

Post Postao/la bubimir »

a jel se smije ić na trening? možeš se i na treningu zarazit ak je tri dana prije netko zaražen bacao kuglu koju imaš u rukama...

Odgovorite