Vlastite kugle

Ovdje možete postaviti pitanje o svemu što vas zanima vezanom uz kuglački sport
Nikola
Raspisani lik

Re: Vlastite kugle

Post by Nikola »

cezar wrote: 18 Nov 2020, 09:23 Iz propozicija KZ Slovenije
10. Članak

Na ligaških tekmah se dovoljuje uporaba lastnih krogel, ki morajo biti označene s številko in za katere je bila izdana izkaznica o ustreznosti s strani KZS. Šteje se, da je krogla ustrezna, če ima vtisnjeno številko in certifikat proizvajalca na podlagi katerega je KZS izdala izkaznico o ustreznosti.
Krive propozicije
cezar
Forumsko piskaralo

Post by cezar »

Zašto? Ovo sam našao na službenim stranicama KZS https://kegljaska-zveza.si/liga2020/Pro ... 202021.pdf
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
Moky
Tek protipkao

Post by Moky »

Krive su propozicije zato jer kod nas vrijede neke posebne u odnosu na cijeli ostali kuglački svijet.
Nikola
Raspisani lik

Post by Nikola »

cezar wrote: 18 Nov 2020, 11:31 Zašto? Ovo sam našao na službenim stranicama KZS https://kegljaska-zveza.si/liga2020/Pro ... 202021.pdf
Krive drzave.. :mrgreen:
Samim time nebitne za nas.. Vlastite kugle su dozvoljene na odredjenim turnirima i u nekoliko zemalja, u vecini nisu.
cezar
Forumsko piskaralo

Post by cezar »

Svi smo mi "igrač desne buže" ;)
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post by Krunoslav »

Nikola u vezi kugli, recimo u Đurdanu ima dvije boje kugli crne (staze 1 i 2) i zelene (3 i 4) zašto ne bi mogli po 3 iste boje u svakom kuglovodu i na početku svakog bloka igrači si izaberu boju i koriste do kraja drugog bloka, zatim svatko uzima "svoje" kugle i prenese u onaj drugi kuglovod, znači nema doticaja s drugim igračem pa ne bi bilo kao sada slučaj samoizolacije zbog nekog pozitivnog. Naravno prije dolaska drugog bloka dezinfekcija kugli :)
Nikola
Raspisani lik

Post by Nikola »

Krunoslav wrote: 19 Nov 2020, 13:00 Nikola u vezi kugli, recimo u Đurdanu ima dvije boje kugli crne (staze 1 i 2) i zelene (3 i 4) zašto ne bi mogli po 3 iste boje u svakom kuglovodu i na početku svakog bloka igrači si izaberu boju i koriste do kraja drugog bloka, zatim svatko uzima "svoje" kugle i prenese u onaj drugi kuglovod, znači nema doticaja s drugim igračem pa ne bi bilo kao sada slučaj samoizolacije zbog nekog pozitivnog. Naravno prije dolaska drugog bloka dezinfekcija kugli :)
Po medjunarodnom tehnickom pravilniku dozvoljene su kugle istog proizvodjaca u istom kuglovodu. Boja kugli nije vazna. Sto znaci da slobodno mogu staviti 3-3 u svaki kuglovod. Jedino prije pocetka bi sudac ekipama morao dati da izvuku sa kojom bojom igraju i nikakav problem. Pogotovo u ovoj situaciji. Bitno da sudac sam ne odredjuje s kojom tko bojom igra jer ce gost odmah posumnjati u ispravnost kugli.. :mrgreen: :mrgreen:
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post by pravda i nepravda »

Mišljenja sam da mogu igrati sa bilo kojom kuglom koja se nalazi u kuglovodu a ne da protivnik i ja izvlačimo šibice. Što ako se 2-3 kugle iste noje ne vrate. Znači da treba zaustaviti igru. Koja logika ako se u kuglovodu nalaze 3-4 kugle.
Nikola
Raspisani lik

Post by Nikola »

pravda i nepravda wrote: 19 Nov 2020, 20:04 Mišljenja sam da mogu igrati sa bilo kojom kuglom koja se nalazi u kuglovodu a ne da protivnik i ja izvlačimo šibice. Što ako se 2-3 kugle iste noje ne vrate. Znači da treba zaustaviti igru. Koja logika ako se u kuglovodu nalaze 3-4 kugle.
Previse analiziras.. :lol: :lol:
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post by pravda i nepravda »

Nikola wrote: 19 Nov 2020, 20:35
pravda i nepravda wrote: 19 Nov 2020, 20:04 Mišljenja sam da mogu igrati sa bilo kojom kuglom koja se nalazi u kuglovodu a ne da protivnik i ja izvlačimo šibice. Što ako se 2-3 kugle iste noje ne vrate. Znači da treba zaustaviti igru. Koja logika ako se u kuglovodu nalaze 3-4 kugle.
Previse analiziras.. :lol: :lol:
a ti filozofiraš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Post Reply