Pandemija i utjecaj na kuglanje

Natjecanja i novosti iz HKS-a
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Re: Pandemija i utjecaj na kuglanje

Post by pravda i nepravda »

E baš me sada zanima ukoliko ne dozvole trening i poslije natjecanje ostalim ligama da li će 1. liga nastaviti natjecanje 06.02.ove godine. Zar je moguće da Stožer jednima dopušta a drugima ne da se bave istim sportom i na isti način. Da li nema nitko sposoban da objasni Stožeru kakav je kuglanje sport i na koji se način održavaju sva natjecanja u kuglanju. Na stranicama HKS-a zadnja objava 15.01.2021.godine i onda šutnja. Da li ti ljudi uopće rade. Bitno je da su naplatili kotizaciju od klubova za sezonu 2020./2021.
lukodp
Forumsko piskaralo

Post by lukodp »

Čeka se službena odluka Stožera ali vjerojatno ostale lige neće moći ni trenirati od 01.02.
1.HKL će nastaviti jer još uvijek ostaje mogućnost da se sva natjecanja odigraju do kraja, bez obzira na probleme kojih već sada ima sa kalendarom i rasporedom.
Zazivanje HKS-a da utječe na odluke stožera je nerealno i po meni naivno i besmisleno. Ako ne slušaju udruge ugostitelja zašto mislite da bi saslušali jedan nacionalni sportski savez sa cca 4000 članova. :roll: Da li ste vidjeli do sada u odlukama da se neki sport izborio za poseban status? Npr. atletika kao pojedinačni sport?
E sad, što MTiS radi po tom pitanju je nešto drugo. Mene osobno bi zanimala informacija o obuhvatnosti mjera u sportu ali to nećemo vidjeti nikada.
Jedino što HKS može napraviti u ovoj situaciji je zaustaviti sva natjecanja i poništiti sezonu. Ali mislim da do toga neće doći sve dok bude i 1% šanse da se odigraju sve lige a to je pitanje nekog datuma (kraj ožujka?).
Čist moje mišljenje, ništa službeno... :D
Luko Del Ponte
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Lukodp cijenim tvoje mišljenje i tvoj komentar. Vidim da braniš HKS jer si i ti odnedavnou HKS-u neka karika. Sada bih te lijepo zamolio da probaš objasniti za 1. liga može trenirati i nastaviti natjecanje a ostale lige ne mogu. Ja ne vidim razloga za to. Koja je razlika između 1. i ostalih
liga osim možda u kvaliteti igrača (ne svih). Kako bi poduzetnici reagirali da Stožer otvori neke kafiće a neke ne. Što bi za to bio uvjet. Kvaliteta kave ili možda cijena. Ovo su čiste gluposti (moje mišljenje) i čista degradacija ostalih klubova i na taj način i igrača-kuglača.
lukodp
Forumsko piskaralo

Post by lukodp »

Ne branim odluke HKS-a, nisam ih ni donosio niti bi to trebao, ali slažem se s njima.
Smatram da 1.HKL treba nastaviti s natjecanjem, kad već može sukladno odlukama stožera (koliko god one bile glupe i nelogične s našeg stajališta), ako zbog ničeg drugog onda zbog rasterećenja kalendara natjecanja kod mogućeg nastavka sezone. Na kraju krajeva ne vidim zašto ne bi trenirali i natjecali se kada već mogu. Rezultatska upitnost sezone i sustava natjecanja će doći u pitanje ako ostatak neće moći krenuti na vrijeme da se sve dovrši do kraja sportske godine.
Objasniti činjenicu da su sport "razvalili" tim odlukama mogu samo oni koji su te odluke donijeli. Ali kao što bi Capak rekao oni "ne mogu odgovoriti na to pitanje" :lol:
Jedino nam preostaje da preselimo kuglane u balone pa bi onda mogli trenirati i natjecati se (svi) jer se tamo, eto, virus manje širi. Tko normalan takve stvari može argumentirati i objasniti svaku mu čast. :evil:
Nadalje, zašto svi gledamo samo sebe? Rukomet, kao drugi sport u državi ima situaciju u kojoj 150 klubova stoji (2. i 3.liga) dok ostali igraju...
Dalje mi se uopće ne da gledati...
Luko Del Ponte
newform1
Forumsko piskaralo

Post by newform1 »

lukodp wrote: 29 Jan 2021, 11:28
Jedino nam preostaje da preselimo kuglane u balone pa bi onda mogli trenirati i natjecati se (svi) jer se tamo, eto, virus manje širi. Tko normalan takve stvari može argumentirati i objasniti svaku mu čast. :evil:
Nadalje, zašto svi gledamo samo sebe? Rukomet, kao drugi sport u državi ima situaciju u kojoj 150 klubova stoji (2. i 3.liga) dok ostali igraju...
Dalje mi se uopće ne da gledati...
Rukomet i većina drugih ekipnih sportova su vezani uz školske dvorane pa je to vjerojatni razlog njihovog stajanja. A da se tam nekom da petljat sa "sitnicama" kako funkcionira pojedini sport... Njihove plaće budu sjele bez obzira na pandemiju ili na to da li neki sport funkcionira ili ne. Slična je situacija u još nekim sektorima. Gaze preko leševa, samo, problem je što leševi u jednom trenutku počnu smrdit. Na žalost, mi kao narod smo pokazali da možemo jako puno tog smrada izdurat... Za one na državnim jaslama (i tzv. duboku državu), uvijek će bit dovoljno kredita iz EU. Onih koji stvaraju je premalo da bi imali utjecaja na politička kretanja, ili su usko vezani uz vlast.
cezar
Forumsko piskaralo

Post by cezar »

Sada si zamisli ovo putuješ na utakmicu cca 420 km, kada dođeš po naputku stožera ne smiješ koristiti svlačionicu, izbacaš 120 hitaca, ne smiješ koristiti tuševe, izgubiš utakmicu, nemaš gdje jesti jer restorani ne rade i onako smrdljiv, razočaran rezultatom, gladan još moraš putovati cca 420 km doma.
Najlakše je ljudima reći ono što im se sviđa, to stvarno može svatko, a reći im istinu za to treba imati hrabrosti.
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

cezar wrote: 30 Jan 2021, 16:41 Sada si zamisli ovo putuješ na utakmicu cca 420 km, kada dođeš po naputku stožera ne smiješ koristiti svlačionicu, izbacaš 120 hitaca, ne smiješ koristiti tuševe, izgubiš utakmicu, nemaš gdje jesti jer restorani ne rade i onako smrdljiv, razočaran rezultatom, gladan još moraš putovati cca 420 km doma.
Možda u blizini ima bazen pa neka se tamo okupaju. U bazenu je dozvoljeno kupanje i do tisuću ljudi. Tamo nema virusa. Barem tako Božinović zbori.
Krunoslav
Forumsko piskaralo

Post by Krunoslav »

pravda i nepravda wrote: 01 Feb 2021, 06:04
cezar wrote: 30 Jan 2021, 16:41 Sada si zamisli ovo putuješ na utakmicu cca 420 km, kada dođeš po naputku stožera ne smiješ koristiti svlačionicu, izbacaš 120 hitaca, ne smiješ koristiti tuševe, izgubiš utakmicu, nemaš gdje jesti jer restorani ne rade i onako smrdljiv, razočaran rezultatom, gladan još moraš putovati cca 420 km doma.
Možda u blizini ima bazen pa neka se tamo okupaju. U bazenu je dozvoljeno kupanje i do tisuću ljudi. Tamo nema virusa. Barem tako Božinović zbori.
Još nisu mutirali u plivače :lol:
kulen
Tipka sa dve ruke

Post by kulen »

Kad pobrojiš gradove, županije, ministarstva, sportske saveze i tako dalje i bliže možeš lako zbrojiti da u cijeloj zemlji od sporta živi nekoliko tisuća nametnika kojih boli qurac za sport. Da nije tako valjda bi se bar jedan uhljeb državnog, regionalnog ili lokalnog značaja sjetio i napisao analizu koji su sportovi grupnjaci a koji pojedinačni, gdje je kontakt gdje nije, i blabla .. :cry: :cry: :cry:
Ovo sa balonom su napravili samo zbog tenisa jer je preglupo kad igraju 2 igrača na 20 metara u prostoru od 2000 kubika zraka da se mogu zarazit s lopticom, a i ako poslije cugaju zajedno samo su dvojica … a i svi političari igraju tenis :o :o :o
igrač desne buže
Zna gdje su sva slova

Post by igrač desne buže »

Kulen, čestitan na 333 posta. Nadam se da češ me podržati u pritisku na savez kako bi kuglali vlastitim kuglama
Post Reply