Hrvatski kuglački savez

Natjecanja i novosti iz HKS-a
krcko
Zna gdje su sva slova

Re: Hrvatski kuglački savez

Post by krcko »

Pitam za prijatelja iz grupacije "nisam zadovoljan", a glupast je !

Plasman u ligama 1.B pa nadolje određen je parametrima :

a) Omjer osvojenih bodova / broj odigranih utakmica, ako je to jednako
b) Ekipa koja je odigrala više utakmica, ako je i to jednako
c) Omjer osvojenih poena / broj odigranih utakmica, ako je i to jednako
d) Omjer osvojenih setova / broj odigranih utakmica

Ne znam, dugo sam u sportu ali sam uvijek igrao za bodove, poene, setove ili već nešto. Broj nastupa je definiran isključivo Voditeljem lige i obično samo jedan klub zna pravi razlog odgode neke utakmice. a da je bilo odgoda zbog vjerojatno covida, je.

Dobro je što su napisali da neće biti prema Sportskom pravilniku, pa ga tješim da je onda po Nesportskom pravilniku.
:lol:
lukodp
Forumsko piskaralo

Post by lukodp »

Koliko sam ja shvatio, prednost se daje klubovima koji su iz više odigranih utakmica ostvarili isti omjer od onih koji su taj omjer ostvarili s manje odigranih utakmica.
Npr.
6 utakmica 9 bodova = 1.5
4 utakmice 6 bodova = 1.5
I baš u tom slučaju klub sa 4 utakmice ima bolji omjer poena i slabije je plasiran te je nagrađen odmorom do iduće sezone bez gnjavaže s doigravanjem i kvalifikacijama za 1.HKL :lol:
Luko Del Ponte
julio
Raspisani lik

Post by julio »

Glas razuma wrote: 30 Apr 2021, 13:08
Neron wrote: 30 Apr 2021, 12:31 Više od 50 posto utakmica u nižim ligama nije odigrano, pa me zanima na koji način bi netko iz 3 u 2 ligu ili iz 1b u 1 ligu a teoretski da je prvenstvo regularno i 7 na tablici može biti prvak svoje lige. Ovo je nakarada i baš me živo zanima što će mozgovi u savezu izmisliti. A da se kugla do kolovoza mislim da nema smisla. Jasno je što se treba napraviti ali veći interesi su u pitanju.
Kad su u pitanju stipendije za "šefove" cure, da Osijek opet udje u prvu ligu, a naš donedavni neprijatelj saveza Julio kmeči i moli da opet udje, premda je sad tih i sklupčan u neku rupu,da dizači ruku dobiju žderat i koju kunu, sve je regularno, nažalost...
mesić će vama srediti da se opet vratite , bez brige jer bez njega ste nitko i ništa samo bezglava dječica
sada ste protiv njega a čovjek vam donio kuglanu i svjetski kup a za mnoge u klubu bio i igračina što govori o kvaliteti ostalih
ne volim tog čovjeka ali za ostale u klubu je institucija i nešto je napravio za otočac te doveo kuglanu i kamp dok je ostalima maksimum ispadanje iz lige i to u sezoni kada imate organizaciju svjetskog kupa , istina je da viri mikcu iz guze ali bar je nešto napravio
pred nama su kvalifikacije gdje je sve moguće , to je prva prepreka i prije bilo kakvih prorokovanja prvi zadatak je ulazak u 1 ligu

hks je birao između ulaska osijeka ili ostanka velebita , izabrao je ulazak osijeka jer ste okrenuli leđa mikcu i mesiću
od 2 zla izabrao je blažu varijantu
tako mi to gledamo a vi gledajte kako vam volja
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

Post by pravda i nepravda »

Julio ne pljuj po drugima kada ste možda i gori od tih koje ti prozivaš. I vi ste svoju kvalitetu pokazali u sezoni 2019./2020. A i niste se ni proslavili niti ove sezone. Zato molite Boga da odobre nastavak kuglanja kako bi dobili prigodu da uđete kroz razigravanje u 1. ligu. A vjeruj mi i to će biti teška misija.
Glas razuma
Zna gdje su sva slova

Post by Glas razuma »

julio wrote: 04 May 2021, 12:21
Glas razuma wrote: 30 Apr 2021, 13:08
Neron wrote: 30 Apr 2021, 12:31 Više od 50 posto utakmica u nižim ligama nije odigrano, pa me zanima na koji način bi netko iz 3 u 2 ligu ili iz 1b u 1 ligu a teoretski da je prvenstvo regularno i 7 na tablici može biti prvak svoje lige. Ovo je nakarada i baš me živo zanima što će mozgovi u savezu izmisliti. A da se kugla do kolovoza mislim da nema smisla. Jasno je što se treba napraviti ali veći interesi su u pitanju.
Kad su u pitanju stipendije za "šefove" cure, da Osijek opet udje u prvu ligu, a naš donedavni neprijatelj saveza Julio kmeči i moli da opet udje, premda je sad tih i sklupčan u neku rupu,da dizači ruku dobiju žderat i koju kunu, sve je regularno, nažalost...
mesić će vama srediti da se opet vratite , bez brige jer bez njega ste nitko i ništa samo bezglava dječica
sada ste protiv njega a čovjek vam donio kuglanu i svjetski kup a za mnoge u klubu bio i igračina što govori o kvaliteti ostalih
ne volim tog čovjeka ali za ostale u klubu je institucija i nešto je napravio za otočac te doveo kuglanu i kamp dok je ostalima maksimum ispadanje iz lige i to u sezoni kada imate organizaciju svjetskog kupa , istina je da viri mikcu iz guze ali bar je nešto napravio
pred nama su kvalifikacije gdje je sve moguće , to je prva prepreka i prije bilo kakvih prorokovanja prvi zadatak je ulazak u 1 ligu

hks je birao između ulaska osijeka ili ostanka velebita , izabrao je ulazak osijeka jer ste okrenuli leđa mikcu i mesiću
od 2 zla izabrao je blažu varijantu
tako mi to gledamo a vi gledajte kako vam volja
Neće nam Mesić sredit, nego Hrvoje i igrači iduću sezonu pa ćemo se vratit. Mi smo svjesni da smo slabi bili ovu sezonu, al ekipa sa kojom ste vi ispali, e to je već umjetnost i to stvarno treba znat i uspijet i zato ti čestitam na tom remek djelu. Nije samo Mesić sudjelovao u dobivanju kuglane, nego i Hrvoje koji je i najzaslužniji, a Mesić je samo sredio da se dobije kamp od kojeg ima koristi Mikac i Pavlic, a možda i Mesić. Za reprezentaciju to i nije nešto jer imamo kuglanu u Zaprešiću koja je ista kao i na svjetskom, bar na ovom zadnjem, a za Sloveniju ne znam jer ne znam kakve su kuglane. I nije Mesić donio svjetski kup, nego to što smo se prijavili, a tu Hks nema utjecaj, nego Švabe odlučuju. I Hks nije birao izmedju ulaska Osijeka i našeg ispadanja, nego smo mi svjesni da smo preslabi ovu sezonu, a vi tek trebate ući...pazi da vam se ne dogodi slučaj Zadar kad je ispao od Rijeke....i molim te Julio, više si mi bio simpatičan kad si bio protiv HKS-a, nego sad kad ti samo cipele ostale vani iz Mikčeve guze koliko viriš, al vjerujem da ćeš i cipele ugurati da te vrate u 1.a ligu, a onda ćeš opet sam sebe popljuvat kad kreneš kontra saveza.
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

A kada već spominjete zasluge za izgradnju kuglane u Otočcu gdje je tu Božo Bižanović. Mnogi govore da su ga viđali na sastancima kada se raspravljalo o izgradnji kuglane. Ili griješim.
kulen
Tipka sa dve ruke

Post by kulen »

Al se raspričali ovi iz Velebita, više riječi izgovoriše u par postova nego ikad.Bolje da su bili malo aktivniji na stazama. Svatko normalan bi se sad pokrio po ušima i šutio bar dva mjeseca. Agonija višegodišnjeg ispadanja sad je završila.
Valjda su očekivali da će Mikac donijeti odluku da prvoligaši ostaju ili da se liga proširuje pa sad udri žalopojke :lol: :lol: :lol: :lol:
pravda i nepravda
Zna gdje su sva slova

kulen wrote: 04 May 2021, 15:12 Al se raspričali ovi iz Velebita, više riječi izgovoriše u par postova nego ikad.Bolje da su bili malo aktivniji na stazama. Svatko normalan bi se sad pokrio po ušima i šutio bar dva mjeseca. Agonija višegodišnjeg ispadanja sad je završila.
Valjda su očekivali da će Mikac donijeti odluku da prvoligaši ostaju ili da se liga proširuje pa sad udri žalopojke :lol: :lol: :lol: :lol:
Dobro zboriš Kulene. I neke ekipe prije godinu- dvije da su bile malo aktivnije na stazama a ne na šanku ostali bi prvoligaši.
Neron
Tipka sa dve ruke

Post by Neron »

Kao što rekoh Hks donesao odluke sukladno najavama, čestitke nizeligasima koji su osvojili pehare i medalje sa odigranih 5 utakmica, i naravno klubovi tu nemaju nikakvu odgovornost već je situacija sa tom koronom kakva je a mi smo imali vrh saveza koji nije niti pokušao objasniti epidemiolozima da bi se i utakmice nižih liga mogle odigravati uz sve epidemiološki mjere kao i prvoligaši ali naravno da tu nije bilo interesa. Čestitke i 1b ligasima na dodatnim kvalifikacijama. Osobno ne bi volio da Osijek uđe i to samo radi nadasve simpatičnog Julia koji me podsjeća na jednu osobu iz politike a zovu ga njonjo jer ima sve njegove karakteristike ali kvalitetom mislim da je Osijek siguran prvoligaš.
Do sljedeće sezone, sretno svima, budite zdravi i spremni za nove pohode u sezoni 21/22
Hec007
Tek protipkao

Post by Hec007 »

Još da nam vrli HKS objasni zašto 1.B će igrati kvalifikacije a 2 i 3 lige ne? Mogli su svima onda napraviti kvalifikacije nego proglašavati prvake bez plasmana u viši rang ?
Post Reply