Kriteriji za izbor reprezentacije

Rezultati i ostale vijesti
Teke
Tek protipkao

Re: Kriteriji za izbor reprezentacije

Post by Teke »

cezar wrote: 14 Mar 2021, 17:45
patak wrote: 14 Mar 2021, 16:43 O kakvom ti postovanju pricas prema Fuckaru ? Gdje sam to ja omalovazio njega?
Moje spominjanje njega se odnosilo na to jer covjek igra za Makedoniju zadnjih 15god i ne znam kakve veze ima da ga stavljas na popis potencijanih reprezentativaca.. ali izgleda da ti bolje poznas njegovu situaciju.. mozda je opet "nas" ! Onda primi moje duboke isprike!
Kakve su to gluposti o Fučkaru "naš-vaš" on ima sportsko makedonsko državljanstvo isto kao Benedik, Stoklas, Pintarić a u nogometu Ademi. Evo i Pintarić koliko sam upućen ponovno igra za Sloveniju pa zašto Fučkar ne bi igrao za "nas"
E moj Cezare. Ne znaš baš puno. Stoklas ima već od 2016. ponovo slovensko sportsko državljanstvo (igrao za Sloveniju već u Novigradu), a Pintarić nikad nije nastupio za koju drugo državu te je do sad imao samo slovensko sportsko državljanstvo.

Ali molim vas,da mi netko odgovori jer me stvarno zanima - je li ovo svjetsko prvenstvo i za žene? Nisam toliko upućen u to,zato me i zanima. A pitam jer nigdje nitko nije napisao nešto o ženskoj repki.

Pozzzz
Glas razuma
Zna gdje su sva slova

Post by Glas razuma »

Sesti igrac wrote: 13 Mar 2021, 14:37 Pregledom svih liga ustanovio sam da su ovo trenutno 12 naših najboljih kuglača ako gledamo brojke za ovu sezonu. I najpravednije bi bilo kada bi se ovih 12 igrača pozvalo na pripreme i izabralo 6 ili koliko već treba trenutno najboljih kuglača koji bi predstavljali Hrvatsku. Neovisno o njihovim godinama, kondiciji, političkoj pripadnosti, ljepoti i sl. karakteristikama koje HKS njeguje. Također, na popisu još trebaju biti 2 najbolja juniora po njihovom prosijeku od ove sezone te još 4 igrača po izboru izbornika nacionalne reprezentacije. Napraviti ogledna koja će biti transparentna i javna. A sve ostalo je nepravedno, pristrano i podcjenjivački prema igračima. Možete se slagati ili ne ali ovakav način rangiranja je jedino pravedan. A igrači koji ne žele ili ne mogu sudjelovati na natjecanju se izbacuju iz navedenog popise te ulazi drugi igrač također po prosjeku iz tekuće sezone. Također, osoba koja ne želi sudjelovati ne treba biti zauvijek odbačena iz svih priča kako to biva nego to treba poštovati jer ljudi ne žive od kuglanja i HKS ali i hrvatski simpatizeri kuglanja trebaju biti sretni i ponosni na igrače koji žele odvojiti svoje dragocjeno vrijeme kako bi predstavljali vlastitu zemlju ali poštovati i druge odluke igrača.

Popis vam se ne mora svidjeti ali takav je kakav je i trenutno su to po prosijeku naši najbolji kuglači:

Nikola Muše 628.11
Ivan Totić 625.04
Hrvoje Marinović 624.44
Damir Fučkar 620.19
Branko Manev 616.31
Andrej Kovač 614
Alen Kujundžić 612.44
Dario Duda 607.41
Marko Jeličić 607.27
Luka Bolanča 605.22
Mario Liović 605.13
Matija Mance 604.73

*Treba svakako vidjeti i Bulkin prosjek

Također, ovo nije konačan popis nego primjer kriterija za izbor reprezentacije.

Igrače ne treba gledati koliko piva mogu popit, kakvi su ljudi, koliko kockaju, koliko žena imaju, jesu dobri s mikcom, pavlicem, marinovićem i sv. petrom. Kakav auto imaju, gdje rade i iz kojeg su grada dokle god oni drže do dobrog ugleda reprezentacije tih 2 tjedna koliko natjecanje traje a poslije svi mogu popit 5 gajbi piva i kockati se na barcelonu. Treba gledati isključivo prosjek i samo prosjek jer na kraju kuglanje to i jest, zbir porušenih čunjeva koje mi na svu sreću u svakom trenutku možemo vidjeti i ne treba biti previše pametan za odrediti 10 trenutnih najboljih hrvatskih kuglača.

LP
Ja bi na ovom popisu izbacio Jeličića i Dudu, a dodao malog Košutića i Vlakevskog. O Bojanu ne treba previše pričati, a Željko je ipak aktualni prvak i igrač koji lomi i dobiva utakmice koje se lome kao 6-igrač već godinama. Jedino što mi se ne svidja kod njega je kao i jučer, kad je utakmica gotova, on kao da mu se neće. Ali kad je gusto i odlučujuće, tu je top igrač. Moj savjet njemu, odi u jači klub ili složite jaču ekipu u Bj pa da mora stalno igrati bez opuštanja jer će se boriti za vrh.

Lp
Sesti igrac
Nevini

Post by Sesti igrac »

Fascinantno mi je kako pola vas ne razumije srž moga posta zato i jesmo tu di jesmo i zato nema kriterija ni pravde. Opet pišete komentare temeljene po vlastitim osjećajima, a ne argumentirano. Što je poanta kriterija i zato i je naslov teme kriterij, a ne osjećaj za izbor reprezentacije i onda se poslije žalite na odluke HKS-a, a isti ste kao i oni.

Košutiću je svakako mjesto u reprezentaciji jer je bio prvak države. Naslov prvaka države mora imati svoju težinu i nagradu te je prvaku držve svakako mjesto na navedenim pripremnim utakmicama. Recimo moje mišljenje je da su i Duda i Jeličić bolji kuglači od Košutića ali to ne znači da na kraju sezone ako Košutić ima bolji prosjek od njih ne bi trebao biti na tom popisu, odnosno nije bitno moje mišljenje nego statistika. Jer mišljenje može biti pogrešno statistika isto ali ne toliko koliko mišljenje. Mišljenje nije mjerljivo statistika je. Također, mislim da je Košutić jak u glavi i ima veliku pozitivnu želju i volju te bi njega radije vidio u reprezentacije od pola ljudi za koje mislim da su bolji kuglači ali poanta je ta da su u kuglanju brojevi ti koji određuju tuđi rezultat, a njih je lako vidjeti u našem sportu.

KRITERIJ MORA BITI MJERLJIV I UNAPRIJED ODREĐEN INAČE NIJE KRITERIJ !

Riječ criterion na latinskom još znači obilježje, mjerilo, mjera. Mjera je
u fizici, tijelo, uređaj ili tvar kojima se ostvaruje neka fizikalna veličina koja služi kao mjerna jedinica, njezin dio ili višekratnik. Znači mjera ili kriterij nije osjećaj.

Ako vam i dalje nije jasno ja bolje objasniti ne mogu.

Također, onaj popis kojeg sam stavio nije konačan nego trenutno stanje hrvatskih liga te je samo obrazac kriterija i nema smisla s njega izbacivati ili dodavati igrače do samog kraja tekuće sezone. Neću više pisati na forumu samo sam htio vidjeti kako razmišljate i koliko su svi vaši prijašnji postovi relevantni.

Nadam se da nisam nekoga uvrijedio, to nije bio cilj mojih postova. Cilj mojih postova je bio pokušati natjerati ljude na ovom forum na objektivno razmišljanje koje jako ali jako nedostaje na ovom forumu ali i općenito u kuglanju.

Lijepi pozdrav
Glas razuma
Zna gdje su sva slova

Post by Glas razuma »

Sesti igrac wrote: 14 Mar 2021, 22:51 Fascinantno mi je kako pola vas ne razumije srž moga posta zato i jesmo tu di jesmo i zato nema kriterija ni pravde. Opet pišete komentare temeljene po vlastitim osjećajima, a ne argumentirano. Što je poanta kriterija i zato i je naslov teme kriterij, a ne osjećaj za izbor reprezentacije i onda se poslije žalite na odluke HKS-a, a isti ste kao i oni.

Košutiću je svakako mjesto u reprezentaciji jer je bio prvak države. Naslov prvaka države mora imati svoju težinu i nagradu te je prvaku držve svakako mjesto na navedenim pripremnim utakmicama. Recimo moje mišljenje je da su i Duda i Jeličić bolji kuglači od Košutića ali to ne znači da na kraju sezone ako Košutić ima bolji prosjek od njih ne bi trebao biti na tom popisu, odnosno nije bitno moje mišljenje nego statistika. Jer mišljenje može biti pogrešno statistika isto ali ne toliko koliko mišljenje. Mišljenje nije mjerljivo statistika je. Također, mislim da je Košutić jak u glavi i ima veliku pozitivnu želju i volju te bi njega radije vidio u reprezentacije od pola ljudi za koje mislim da su bolji kuglači ali poanta je ta da su u kuglanju brojevi ti koji određuju tuđi rezultat, a njih je lako vidjeti u našem sportu.

KRITERIJ MORA BITI MJERLJIV I UNAPRIJED ODREĐEN INAČE NIJE KRITERIJ !

Riječ criterion na latinskom još znači obilježje, mjerilo, mjera. Mjera je
u fizici, tijelo, uređaj ili tvar kojima se ostvaruje neka fizikalna veličina koja služi kao mjerna jedinica, njezin dio ili višekratnik. Znači mjera ili kriterij nije osjećaj.

Ako vam i dalje nije jasno ja bolje objasniti ne mogu.

Također, onaj popis kojeg sam stavio nije konačan nego trenutno stanje hrvatskih liga te je samo obrazac kriterija i nema smisla s njega izbacivati ili dodavati igrače do samog kraja tekuće sezone. Neću više pisati na forumu samo sam htio vidjeti kako razmišljate i koliko su svi vaši prijašnji postovi relevantni.

Nadam se da nisam nekoga uvrijedio, to nije bio cilj mojih postova. Cilj mojih postova je bio pokušati natjerati ljude na ovom forum na objektivno razmišljanje koje jako ali jako nedostaje na ovom forumu ali i općenito u kuglanju.

Lijepi pozdrav
Odličan post, i za Željka si rekao sve. Mislim da se trebaju gledati i utakmice u kojima se mora, a tu je Željko uz Kovača naš najjači igrač na poziciji 5 i 6. Kažem, smeta mi kod njega jedino što ne igra te " male" ili "gotove" utakmice. Već godinama izvlači Bjelovar od ispadanja, a prošle sezone im je sam, uz pomoć Darka, donio treće mjesto u ligi. U ovoj sezoni je u prvom dijelu skoro sve bodove sam donesao Bjelovaru, kada su ih otpisivali, on maestralan, a kad svi očekuju da odigra jer je utakmica gotova, njega nigdje. Mišljenja sam da je jak u glavi i spreman za najveće domete, a svjetsko prvenstvo to i je. Čak mi se čini da nikad i nije dobio priliku igrati za reprezentaciju jer se vode Ceković, Gašpert, Jeličić, Fridl i da ne nabrajamo tko je još bio. Mislim da je zaslužio šansu. Problem je kod njega što je kao i Mušanić, ima svoje JA i drži do toga. Inače, kad god se sretnemo u Otočcu ili u Zagrebu, odličan dečko. Meni je samo žao što mu ne daju priliku, a zaslužuje je! Jeličić je igrao u Zadru i Kanditu prvu ligu i ništa, bio na svjetskom, opet ništa, a Duda je ok igrač, ali nije jak u igri kad treba i kad je sve na njemu. Pogledaj mu utakmice gdje se mora, skoro sve je izgubio. Kuglanje nije samo nabijanje prosjeka, nego i ono kad moraš. Benedik je godinama u vrhu, rijetko kad je bio najbolji u svim ekipama, ali čovjek kad mora, poludi. Željko ima mentalitet Masnog. On je bio paklen igrač kad je morao. Premda će biti teško dostići Masnog!
newform1
Forumsko piskaralo

Post by newform1 »

Svi osnovni kriteriji (osim možda samog prosjeka) su nevezani uz kuglanje: izbornik, ako ga ima, mora znati što igrač želi, što radi, kako preživljava, može li si priuštiti GO od 3 tjedna u odnosu na obitelj, treba li mu možda riješiti s poslodavcem neke odnose, namiriti gubitak...a tek onda možeš raditi listu dostupnih. Pa od liste dostupnih odrediti, izabrati, one koji će igrati. Takva će se lista uvelike razlikovati od one s prosjekom, no onda ljudima treba objasniti zašto je na listi igrač AA, a ne BB.
Ali nekako imam osjećaj da sam to ovdje pisao barem svake druge godine...
Glas razuma
Zna gdje su sva slova

Post by Glas razuma »

Da li je "izbornik" iz Belog Manastira sastavio Šarcu listu igrača za pripreme?
Ante9
Tek protipkao

Post by Ante9 »

Mozda konacno igraci Mertojaka budu dovoljno dobri kad pogledam poredak igraca lige.
Glas razuma
Zna gdje su sva slova

Post by Glas razuma »

Ante9 wrote: 30 Apr 2021, 21:19 Mozda konacno igraci Mertojaka budu dovoljno dobri kad pogledam poredak igraca lige.
Ja bi iz Mertojaka uzeo Totića i Hrvoja. Muše na svakom svjetskom kriminalno loše, a Andrej im je star, a i mislim da se njemu ne da natezati sa Pavlicem i Mikcem. Šarac je ionako lik kojem Pavlic sve sastavlja, a čovjek nema blage veze o kuglanju. Volio bih vidjet kojeg je on igrača stvorio, kome je pomogao, a i iz Medveščaka je istjeran. Samo me je strah da za ovu reprezentaciju neće nitko navijati i podržavati ju, bar mi koji smo preko 30g u kuglanju i pamtimo kada su naši domaći dečki igrali i borili se za dres, a ovo danas je sve čista lakrdija. Moj prijedlog Pavlicu i Mikcu je da za iduće svjetsko idu Kujundžić, Vlakevski, Galić, Ramić, i da uvezemo još dvojicu iz Srbije, BiH ili Makedonije, da im damo papire i da idu kao pravi domaći dečki na svjetsko i predstavljaju našu zemlju.
Glas razuma
Zna gdje su sva slova

Post by Glas razuma »

Meni jedna stvar nije jasna....gledam sad ovaj spor oko Gipsa i vidim da je Šarac na plaći HOO-a kao trener mlađih dobnih kategorija? Šta onda Sušac radi kao izbornik mladjih kategorija, a tko je onda izbornik seniora?
Glas razuma
Zna gdje su sva slova

Post by Glas razuma »

Jutros na kavi čujem da se za vikend okuplja reprezentacija u Otočcu, a od saveza ni glasa tko je pozvan. Kod žena koliko sam čuo Sedlar, Maričić, Ravnić, Liović, Gal, Bosak, Jambrošić i Pavlic, a kod muških prava sprdnja sa reprezentacijom! Pozvani su Muše, Marinović, Mance, Bolanča, Manev, Vlakevski i Kujundžić. Pa dobro gospodo iz saveza do kad ćete se smijati više kuglačima i nama koji navijamo za sveti dres?! Gdje je prvak Košutić, gdje je Totić?!?! Opet zovete "onog" Kujundžića koji se posvadio sa svakim klubom od kud je istjeran, nije kuglo više od pola godine?! Za Vlakevskog mi isto nije jasno. Čovjek nije kuglo od 10 mjeseca i on je pozvan? Stvarno su Mikac, Pavlic i onaj potrčko Šarac postali smiješni. Čak više nisu ni smiješni, nego je to žalosno.
Post Reply